Jump to content

Moto Zajednica

Prerada? Zvuèi odlièno...

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ljudi, zar svakom od nas bar jednom nije palo na pamet da uradi preradu nekog motora, i da od njega napravimo svoje viðenje vozila na dva toèka? Svako ko je gledao Discovery je jasno da ti za dobar chopper treba debeli tetovirani æale koji po ceo dan nešto zakera, velika garaža prepuna jebaèke mašinerije i puno, puno love. E sad, postoji i ona lepša strana cele te prièe, Dexter ima obièaj da to ponavlja, ko oæe naðe naèin, ko neæe naðe izgovor. Evo šta je meni palo pod miša dok sam krstario internetom, jedan sladak motocikl, koji se proizvodio sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog veka. Ustvari, i ne znam kada se taèno proizvodio, i ne zanima me, ono što me je impresioniralo kod te makine, a to je broj razlièitih prerada. Ako postoji disciplina "Najpreraðivaniji motocikl ikada" onda je Yamaha XS650 apsolutni pobednik. Možda sam i ja malo zanešen, ali mi se èini da ovoliko varijanti istog motocikla nikada i nigde nisam video. Zbog ovakvih stvari, èovek jednostavno uzme aparat za varenje i stavi masku...

 

Yamaha XS650

 

Caffe Racer:

 

HansProst202.jpg

 

Chopper, bobber:

 

ShawnNat001.jpg

 

CarlDiller1.jpg

 

RusselCraig1.jpg

 

DougArmstrong1.jpg

 

CharlesJohnson001.jpg

 

Za one koje interesuju ovakve slièice, evo i sajta na kojem se nalazi više od 1000 verzija ovog motora...

 

http://www.650motorcycles.com/xs650links.html

 

Pa momci i devojke, oæemo da palimo brusilice ovog leta???

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Ljudi' date=' zar svakom od nas bar jednom nije palo na pamet da uradi preradu nekog motora...[/quote']

Meni nije 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

za svaki motor koji sam imao, mogu da kazem da sam pozeleo da mu izmenim licni opis. da li zbog prakticnosti, da li zbog izgleda...

i neke sam preradjivao, neke ne.

ljudi koji preradjuju motore se retko vezuju za iste, jer kad se posao odradi, trazi se druga zrtva. postoji problem kod ponovne prodaje masine, uvek neko zakera auuu, seceno, lele,... malo ljudi ceni, jer su naviknuti na opstu sliku koju trziste nudi, treba da se naviknu na tvoju viziju. neki ne vole ni sraf da vide ako nije fabricki.

za preradu - uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
Ljudi' date=' zar svakom od nas bar jednom nije palo na pamet da uradi preradu nekog motora...[/quote']

Meni nije 8)

 

Prevarantu, vraæaj originalni izduv na to tvoje biciklo. :lol:

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

najmilije mi je gledat kad drugi prepravljaju :lol: .ja prepravljo nekad i shvatio da je uzasno skupo, pogotovo varijanta restauracija+prepravka, jeftinije i bolje kupit novo. brusilicu od nedavno palim samo kad treba sastrugat sto zardjalo sa vozila iz voznog parka :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Ljudi' date=' zar svakom od nas bar jednom nije palo na pamet da uradi preradu nekog motora...[/quote']

Meni nije 8)

 

Prevarantu, vraæaj originalni izduv na to tvoje biciklo. :lol:

 

najzli

Opet je to projektovao, proracunao i konstrusisao neki tim inzenjera specijalno za taj model, tako da :P to nije prerada :baeh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
Ljudi' date=' zar svakom od nas bar jednom nije palo na pamet da uradi preradu nekog motora...[/quote']

Meni nije 8)

 

Prevarantu, vraæaj originalni izduv na to tvoje biciklo. :lol:

 

najzli

Opet je to projektovao, proracunao i konstrusisao neki tim inzenjera specijalno za taj model, tako da :P to nije prerada :baeh:

 

A ona nalepnica????

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Ljudi' date=' zar svakom od nas bar jednom nije palo na pamet da uradi preradu nekog motora...[/quote']

Meni nije 8)

 

Prevarantu, vraæaj originalni izduv na to tvoje biciklo. :lol:

 

najzli

Opet je to projektovao, proracunao i konstrusisao neki tim inzenjera specijalno za taj model, tako da :P to nije prerada :baeh:

 

A ona nalepnica????

 

najzli

Koja naljepnica? :ninja: 8-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
A ona nalepnica????

 

Taj top je na R46 fabricki. Nije on stavljao naknadno.

Isporucen je sa serijskim R6, a Termignonija dobijas u peketu pored :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

O ukusima ne treba raspravljati. Ja rado palim brusilicu :)

Ali, slazem se da je to skup hobi, pa ne trenutno nemam takav projekat.

 

Od ovih slika mi se definitivno najvise svidja:

RusselCraig1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
O ukusima ne treba raspravljati. Ja rado palim brusilicu :)

Ali' date=' slazem se da je to skup hobi, pa ne trenutno nemam takav projekat.

 

Od ovih slika mi se definitivno najvise svidja:

[img']http://www.650motorcycles.com/RusselCraig1.jpg[/img]

 

ako opališ u nešto ovaj deo rama ispred sedišta te zadržava provereno, a posle piškiš u kesu. 8)

 

prerade su em skupe, em oduzimaju dosta vremena ali je takoðe i neponovljiv oseæaj kad nešto sam uradiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Personalizacija motora je prava stvar jer onda se ako ne 100% onda bad skoro toliko približiš do neke svoje vizije motora,a pored toga se izvuèeš iz situacije da kad doðeš na susret da vidiš još 20 istih motora.

Nema ljepšeg osjeæaja kad nešto sam smisliš i to napraviš,a na kraju se vozi na tome.

Prerada u èopere je puno jeftinija jer u pravilu se ne koriste hi-tech materijali,djelovi,.... ( karbon,kevlar,titan,... )

Premda se može i to koristiti,ali nije nužno.

Kod tih motora se naglasak stavlja na ruèni rad,ideju,boju,oslikavanje motora,..........

Puno je skuplje ovo što sam ja radio i ovo što radi Drag, jer tu dolazi do izražaja ušteda na svakom gramu i izvlaèenju što više konja za šta opet treba masno platit klipove,cilindre,radilice,......

Ali opet na kraju,osjeæaj je neopisiv kako zbog toga što to stvarno bolesno dobro ide,ali još više zbog èinjenice da si to napravio sa svojih 10 prstiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1112 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750
najmilije mi je gledat kad drugi prepravljaju :lol: .ja prepravljo nekad i shvatio da je uzasno skupo' date=' pogotovo varijanta restauracija+prepravka, jeftinije i bolje kupit novo. brusilicu od nedavno palim samo kad treba sastrugat sto zardjalo sa vozila iz voznog parka :wink:[/quote'] TO KRALJU moj covjek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Kad gledam druge kako prepravljaju, dobijem jos vecu zelju i motivaciju da i ja nesto uradim... Ukrades fazon tamo, foru ovamo i napravis nesto svoje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja