Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Mitovi i proseravanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Ja sam za moju Apriliu RX 50 u radji nasao samo zadnje plocice ( oko 900 din) i to u Markosu, a sve ostalo sam jurio na netu. Ali lako se nalazi jer ima dosta dobavljaca. Nije strasno osim ako naletis na nekog ko je usao u kesh i mrzi ga da zivi, pa te zavlaci po dva meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ljudi, što se bre primate? Motocikle pravi tradicija. A Aprilija ima veoma dugu tradiciju. Nisam imao sreće da je vozim ali me ljuti kad neko lupa bez osnova. To što su mnoge firme propale ne znači da su pravile loše motore već su ih ubile komercijalnije firme odnosno one koje su pravile jeftinije motore u ogromnim serijama i tako se nametnule na tržištu. A to što za neku marku ili model nema nečega kod nas sigurno ne znači da je to loše. Ovde je masa čula i za Hondu i Yamahu i BMW i Suzuki... i zato za njih ima delova. I ako neki model ima problem, recimo, sa strujom, ne znači da po njemu treba odma pljuvati i svrstavati ga u krš. Ako ćemo iskreno, i BMW R100RT sam sebi ždere akumulator i to kaže i sam BMW. Pa ipak to nije krš i postoji rešenje. Jednom sam seo na Caponord i ako budem imao para, eto moje guzice na tom motoru. Samo onaj ko ne razume motocikle i ne zna mnogo o njima može reći da je Aprilija krš. A i ako se pokvari, ajde da vidimo koji motor se ne kvari? De ima takav, odma da ga pazarim. Jel treba da se traže delovi po Internetu jer ih nema ovde? Pa nema mnogo toga ni za BMW. Pustite neznalice da lupaju, za drugo i nisu. Po njima, svaki motor je krš ako nije nov i samo dok mu nešto ne zafali. Ne znaju i zato tako govore. Ako su skupi delovi znači da ima razloga. Mora biti da ih ne traži često i kad jednom nešto zameniš, to dalje radi bez problema. Ako nekom ne odgovara cena, eto mu konfekcija, tu je sve jeftino. To je isto kao sa Ladom. Jeftini delovi, ima ih na svakoj trafici i trebaju ti svaki čas. Zato ih i ima na svakoj trafici. A za Volvo nema mnogo delova jer ih ne traži. A skupi su, nema govora da nisu. Stare firme, egzotične, retke, su samo za sladokusce i to će i ostati, a ko voli konfekciju, neka ga. I ja vozim konfekciju pa mi ne pada na pamet da serem po Apriliji, niti po bilo kom motoru. Svaki ima svoje ljubitelje. A daće bog da naletim na džakče para i eto mene na tom kršu koji se stalno kvari, nema delova, nema majstora, nema opreme, troši akumulatore, ne trpi svaku gumu, nije za svaki teren... samo polako  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd

Da sa javim kao valsnik aprilie doduse male  :D pegaso 50 nikad nisam imao problem sa njom za 2 godine 1 lanac i 1  sajla za kvacilo vozena iskljucivo u crvenoj zoni obrtaja, pa i na parkingu.Mojih 10 drugara naucilo da vozi motor na njoj, znaci maxi test tokom 2 godine i prosla ga je...Izuzetno dobri motori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

 

 

 

 

 

                        Ja kolko znam male aprilije skuteri i trkalice cvaje su ok i pouzdane,dok su velike skoro po pravilu problematicne.E sta je sad uzrok tome ko zna ,lose odrzavanje,izakani uvozni motori ko zna.Usvakom slucaju agregat kao agregat kao i ogibljenje je ok ali sve ostalo je pd debelim znakom pitanje.Tako da protesti RSV milenijuma i njegovo kovanje u zvezde Aprilije sigurno nece povecati njenu pouzdanost .

                        A i ime teme je malo nekulturno odabran jer ako neko kaze svoje misljenje ma kako ono bilo ne znaci automatski da se proserava jel da? Jer sto se neko ne proserava kad su u pitanju japanski motori jer ih ima daleko vise nego ostalih a daleko manje kvarova tako da razmislite malo o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Drugaru je Shiver stao tri puta u sezoni. Kupljen je nov.

Problem je neka elektronika, tiltovanje kompijutera, nesto tako .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Ko me vukao za jezik, tj tastaturu, pa da se svi koji ne voze stare, japanske motore, nađu s prstom u oku.

 

1. Nisam vozio ni jednu Apriliu

2. Preneo sam iskustva čoveka koji je vozio, imao i prodao

3. Poželeo sam novom vlasniku sve najbolje

4. Nikad se ne pros... u svojim post-ovima

5. Održavati - servisirati motor, kola, kombajn u USA, EU  ili RS- je velika razlika !

 

Uzgred budi rečeno (ili ti srpski BTW) i Gabor će na Dakar2010 opet KTM-om, jer bolje nema i nema bolje tehničke podrške, i ako je na prošlom motoru 2009. promenio dva agregata i okarakterisao ga kao Kratkotranu Turističku Mašinu. 

 

Dugo i u zdravlju vozili sve egzotične motore i ostale motore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Tako da protesti RSV milenijuma i njegovo kovanje u zvezde Aprilije sigurno nece povecati njenu pouzdanost.

Ja nekujem Apriliju u zvezde, nego mi je puna ona stvar ekspertskih misljenja ljudi koji niti su je vozili niti su je imali. 

 

Ja kolko znam male aprilije skuteri i trkalice cvaje su ok i pouzdane' date='dok su velike skoro po pravilu problematicne[/quote']

U cemu su to problematicne?  Po kom su to pravilu ocenjivane?  Sve do nove RSV4 imaju isti motor, koji je jako pouzdan.  Neki modeli su imali problem sa punjenjem akumulatora, koji je znao kasnije da prouzrokuje neke druge sitnice ali je to sve izolovan i jako jednostavan fix. U pitanju su bukvalno dve zice. 

 

A i ime teme je malo nekulturno odabran jer ako neko kaze svoje misljenje ma kako ono bilo ne znaci automatski da se proserava jel da?

Ne! Iznosenje misljenja baziranog na rekla-kazala je nista drugo nego Proseravanje!  Argumentovano iznositi misljenje nije proservanje. 

 

Održavati - servisirati motor' date=' kola, kombajn u USA, EU  ili RS- je velika razlika ![/quote']

Absolutno netacno, ovde su jako retki majstori koji umeju da poprave umesto da zamene.  Ja u Chicagu imam dva servisa za Apriliju, nijednom nebih dao cesalj a ne motor u ruke.  Hvala Bogu pa se motor ne kvari pa ne mora u servis.  Ako ponovo procitas moje postove shvatices da ja uglavnom sam odrzavam svoje motore. 

 

Da skratim malo pricu:  ukupno imam skoro 45000 milja na Aprilijama (RSV i Falco) i nikada nisam imao nijedan veci problem s njima.  Zamenio sam Relej alnasera i gumicu cilindra kvacila. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Deki, ajd napisi nesto o o najvecem bauku kod Aprilije-struji. Koliko je ona zaista nepouzdana/problematicna?

Miso otvoricu novu temu i napisacu sve o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

Ja kolko znam male aprilije skuteri i trkalice cvaje su ok i pouzdane' date='dok su velike skoro po pravilu problematicne[/quote']

U cemu su to problematicne?  Po kom su to pravilu ocenjivane?  Sve do nove RSV4 imaju isti motor, koji je jako pouzdan.  Neki modeli su imali problem sa punjenjem akumulatora, koji je znao kasnije da prouzrokuje neke druge sitnice ali je to sve izolovan i jako jednostavan fix. U pitanju su bukvalno dve zice. 

 

 

Pa bolelo bi me uvo da li je crko ceo motor ili to da me ostavi negde u pustari nekoj.  Zato kad vec toliko kosta,fino u fabrici nisu resili te dve zice.  Ne kontam zasto vi ovde pricate o nekoj pouzdanosti samog agregta,ako se desavaju ti ''sitni'' kvarovi daleko je to od pouzdanog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Deki, ajd napisi nesto o o najvecem bauku kod Aprilije-struji. Koliko je ona zaista nepouzdana/problematicna?

Miso otvoricu novu temu i napisacu sve o tome.

  Neki modeli su imali problem sa punjenjem akumulatora, koji je znao kasnije da prouzrokuje neke druge sitnice ali je to sve izolovan i jako jednostavan fix. U pitanju su bukvalno dve zice. 

 

 

Zainteresovan za dve zice. Moze li malo detaljnije kako se problem manifestuje i kako se rijesava?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

2001 godine kupio sam Apriliu tuareg 600 iz 89 godine i vozio je dvije godine.Moram priznati da sam imao problema sa"strujom"koje sam tesko rjesavao.Tesko je bilo doci do dijelova.Na kraju sam je prodao neispravnu.Poslije sam vozio japance do 2006 i tada mi se ukaze prilika da povoljno kupim Apriliu Tuono 1000 R iz 2005 god.Ostecena je od pada i moram da kupujem dijelove.Srecom imam prijatelje u Njemackoj koji su mi slali polovne dijelove kupljene preko ebay.de jer da sam ovdje kod nas kupovao nove ,odustao bi od popravke.Vozio sam je do pocetka ove godine i bio prezadovoljan sa njom.Moje misljenje je da je Aprilia dobra marka motocikla ,talijani montiraju na njih kvalitetne komponente,a to sto sam imao problema sa Tuaregom pripisujem malo starosti i mozda losem odrzavanju od strane prethodnog vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

Aj da se i ja priključim...

Cena servisa kao i obučenost servisera itekako igraju ulogu u izboru motocikla!

Ne znam a mator sam da učim kako se servisira bilo japanski bilo italijanski motor,zadnji put kad sam imao ambiciju da radim nesto oko motora imao sam APN-6.

Pouzdanost koju ovde pominjemo je neopisivo bitna!Pomenuću ponovo servis i to blagovremen,dakle na vreme ispravljati uočene probleme,i stručan(nema potrebe za pojašnjavanjem ove teze).

Ista ta pouzdanost delimično gubi na važnosti ako se vozamo u dometu kombija nekog od drugara ili iza sebe imamo neku ozbiljnu osiguravajuću kuću-servisnu mrežu.

Sećam se komentara(čitaj pogleda!) Nemaca koji su upravo saznali da sam kući ostavio nejač a ženu i sebe stavio na Super Teneru staru 15-16godina i otišao podaleko od kuće...Sećam se i kako je smrdeo akumulator.

Dakle; pouzdanost-bezbednost na prvom mestu,i tačka.

P.S.

Istraživanje o eventualnim manama,kao i vrlinama motora koji želite ili imate je uvek dobrodošlo!Za one koji vole-imaju Aprilia motore jedno od dobrih mesta je: http://www.apriliaforum.com/forums/index.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Za one koji vole-imaju Aprilia motore jedno od dobrih mesta je: http://www.apriliaforum.com/forums/index.php

 

Aprilia Forum je fenomenalna forum na kome je bukvalno sve objasnjeno.  A vlasnici foruma su u medjuvremenu postali i zvanican dealer Aprilije i imaju svih delova na lageru sto novih sto polovnih cak salju i za Srbiju bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

@ RSV

 

U postu piše servis i održavanje, što je velika razlika od popravljanje, majstorisanje, grunfovanje. Kolko su stručni tvoji serviseri, znaš sam, ne bih da lupam bez argumenata, da sa ne bi .....

 

10-4 & out

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

@ RSV

 

U postu piše servis i održavanje, što je velika razlika od popravljanje, majstorisanje, grunfovanje. Kolko su stručni tvoji serviseri, znaš sam, ne bih da lupam bez argumenata, da sa ne bi .....

 

10-4 & out

Roger that!

 

Upravo o tome i govorimo o odrzavanju koje je vrlo jednostavno i pristupacno.  Kao sto napisah ranije menjas ulje i filtere i do 40~45 hiljada milja nemoras da brines o stelovanju ventila.  Ostalog odrzavanja nema, osim podmazivanja lanca, zamene guma, zamene plocica ali sve je to normalno kod bilo kojeg motora. 

Ja jos nisam imao moranje da je nosim u servis, jos me nikad nije izdala a bili smo na visednevnim dugackim putovanjima bez ikakvih problema.  U servisu je bila 3 puta i to na prvom servisu, i jos dvaputa jer me iskreno mrzilo da proveram ventile pa sam im platio da to urade.

 

Zbog mog i zbog iskustava mojih prijatelja sa Aprilijama mogu reci da je odrzavanje sasvim jednostavno i prihvatljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

@RSV Hvala ti za ovu temu.

Apriliu sam oduvek zeleo, ali mi je bila preskupa, odavno sam resio da kupujem iskljucivo nove motore, a za apriliu mi je uvek "malo" falilo, do ove godine  ;D.

Malo sam presao sa njom (6000), ali nisam imao buvalno nikakav problem i jos uvek ne skidam kez sa lica kada je vozim, motor je za klasu bolji od svega sto sam probao i imao.

Planiram preko zime da ugradim relej na kontakt bravi i tako resim problem 2. zice pre nego sto se pojavi. Problem je u tome sto kroz kontakt bravu prolazi ogromna struja i ta struja odlemi kontakte sa brave (pojavi se hladan lem). Ista stvar se desava i na BMW-u i drugim novijim motorima koji imaju kodiran kljuc (u prevodu kontakt brava ima 2 zice i 3. koja nije nigde povezana, ona je antena). Fabrike su verovatno proracunale da se zice nece odlemljivati, ali praksa pokazuje drugo. Ili jednostavno potpomazu svoje servise. U svakom slucaju relej se lako montira i treba ga ugraditi, ko ne zna sam svaki autoelektricar ce postaviti relej za 10 minuta.

 

Drugaru je Shiver stao tri puta u sezoni. Kupljen je nov.

Problem je neka elektronika, tiltovanje kompijutera, nesto tako .....

 

To je problem sa servisima jer ne znaju da sklope motor kada im stigne i to se ne desava samo Aprilijama, ista stvar se desavala i Yamahama i KTM-ovima i to na zapadu, puni su strani forumi tih prica.

 

NIKAD NECU VOZITI BELOG GOLFA2 DIZELA I AFRIKU !!!

 

Oduvek to pricam, a golfovi i golfisti su plus i opasnost na putu, ja kad vidim belog golfa bezim sto dalje od njega :);)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Sa svojim Shiverom sam ove godine presao 10 000 km i mogu preneti neka svoja iskustva.Najveci problem (kao sto su pametni ljudi vec napisali) su SERVISERI i DILERI. Kao i mnogim proizvodjacima vozila desi se greska i Aprilia posalje opoziv,konkretno za Shivera,skinuti jedan od tri releja i na Axon-u uraditi novo mapiranje.To uraditi pre prodaje novog motorcikla ili na prvom servisu na 1000 km.Posto sam proucio materiju pre kupovine motora,ispricam ja to majstoru na prvom servisu i on me uverava da je to na toj seriji otklonjeno itd.Da ne duzim pricu,taj relej prouzrokuje ne-vracanje anlasera i dodje do karambola.E upravo se to meni desilo  ;D U servisu u UNI group su mi zamenili anlaser ali elem nemaju licencu za pomenuti Axon pa ne mogu uraditi mapiranje.Zamislite,ovlasceni serviser i diler nema licencu za uredjaj neophodan kod svih novijih Aprilija ??? Servis sam odradio u Hrvatskoj u Pozegi,vrhunski serviser i zaljubljenik u Apriliu,i od tada samo gas.Da je serviser postupio po uputstvu proizvodjaca svega toga ne bi bilo,a ne po nasem obicaju lako cemo, a ako crkne tu je garancija.Sto se problema sa strujom kod starijih Aprilia tice,to je odavno reseno i sva resenja mozete naci na vec pomenutim forumima,a obicno se radi o losim spojevima,lemovima i slicnim sitnicama.Iako sam cuo za sve te probleme vezane za Apriliu to me nije sprecilo da je kupim(samo me je jos vise zaintrigiralo) i nisam se pokajao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3681 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Aprilija je majka. Ovi sto nemaju pare da je kupe i voze nemoj da pricaju gluposti. Znaju se cene delova i ne vidim problem. Nije mi kriva Aprilija sto ja nemam para da je odrzavam.

Moja aprilija 50000km bez problema. Hvala joj. Istina ima problema sa strujom. Prosle godine mi crko akumulator star svega par godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

odavno nisam video prikladniji naslov teme...svaka cast autoru. 

 

Moram pokrenuti temu " KAWASAKI - mitovi i jedenje govana" , no se plasim da ce je obrisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja