Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro do 500 kubika za manje od 1500 evra

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Najzad stiže "makina". Upravo sam se vratio sa probne vožnje (tridesetak kilometara grubog asfalta i brda, a pri temperaturi od -3 stepeni). Motor lepo "vuče" i kulturno se ponaša. Na kraćim pravcima lako "izvuče" 120-130Km/h. Vetrobran uglavnom slabo pomaže pri toj brzini.

A što se tiče rasturanja motora od strane Marka i Miška stvar stoji ovako: Ja prekjuče pozovem i pitam za "status" motora a oni kažu da su ga rasturili radi farbanja i "lickanja".  Lepo im kažem da ga spakuju takav kakav jeste jer ja niti imam para da taj luksuz doplatim, niti mi taj luksuz treba. Ako oni "upicane" motor onda ja ne smem da ga vozim da ga ne oštetim. A meni motor upravo treba radi vožnje. I oni sve opet sastave i daju mi ovako "izakan" motor.

Danas sam bio prilično razočaran kad sam prilikom preuzimanja motora ustanovio da ima svega 27 ks ("uštrojen"  motor). Međutim nakon ove prve probe to mi ne smeta mnogo. Kad bude smetalo raspitaću se kako da ga "povratim". Trenutno treba malo naštelovati motor i sanirati curenje ulja. Ostalo je dobro i zadovoljan sam kupovinom.

Kad se malo "izduvam" stavljam fotografije. Svima se zahvaljujem na pomoći i na čestitkama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Najzad stiže "makina". Upravo sam se vratio sa probne vožnje (tridesetak kilometara grubog asfalta i brda, a pri temperaturi od -3 stepeni). Motor lepo "vuče" i kulturno se ponaša. Na kraćim pravcima lako "izvuče" 120-130Km/h. Vetrobran uglavnom slabo pomaže pri toj brzini.

A što se tiče rasturanja motora od strane Marka i Miška stvar stoji ovako: Ja prekjuče pozovem i pitam za "status" motora a oni kažu da su ga rasturili radi farbanja i "lickanja".  Lepo im kažem da ga spakuju takav kakav jeste jer ja niti imam para da taj luksuz doplatim, niti mi taj luksuz treba. Ako oni "upicane" motor onda ja ne smem da ga vozim da ga ne oštetim. A meni motor upravo treba radi vožnje. I oni sve opet sastave i daju mi ovako "izakan" motor.

Danas sam bio prilično razočaran kad sam prilikom preuzimanja motora ustanovio da ima svega 27 ks ("uštrojen"  motor). Međutim nakon ove prve probe to mi ne smeta mnogo. Kad bude smetalo raspitaću se kako da ga "povratim". Trenutno treba malo naštelovati motor i sanirati curenje ulja. Ostalo je dobro i zadovoljan sam kupovinom.

Kad se malo "izduvam" stavljam fotografije. Svima se zahvaljujem na pomoći i na čestitkama.

 

 

Kod Marka samo evnusi od motora... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Svaka cast, honda je lutkica... Malo sam ljubomoran... ;D ;D ;D

 

I, daj te slike... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ma 'ebeš slike, davaj meNdovaču  ;D ;D ;D

 

Žile, srećno ti bilo sa makinom, lepo izgleda al' 27 KS  ??? ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma 'ebeš slike, davaj meNdovaču  ;D ;D ;D

 

Žile, srećno ti bilo sa makinom, lepo izgleda al' 27 KS  ??? ...

 

Malo da ge ebes.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pridružujem se čestitkama dragih nam kolega,i radujem se izboru modela.Nisi pogrešio gospon Žile,neka te služi u svim prilikama na drumu i van njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Još jedan "Plavi, za dečake" Transalp na forumu :D :D

 

Sa srećom da ga voziš i da uživaš.

 

Nego, jesi li baš siguran da ima 27 konja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zahvaljujem svima koji su se javili i čestitali mi. Motorom sam juče, sinoć i jutros prešao pedesetak kilometara i ukupno sam zadovoljan (osim što sam se sve smrzao). Trenutno sam poskidao plastike jer na nekima nedostaju, držači, žabice, nosači ... , što tokom vožnje stvara utisak da će svakog momenta sve da se raspadne. Uzeću "tekući metal" i nadogradiću sve što nedostaje.

Da motor ima samo 19kW ustanovio sam uvidom u saobraćajnu dozvolu. Da li je i stvarno stanje tkvo zaista nisam siguran. Motor ide "ko mećava" i za sada ne bih ni skidao blokadu (ako je ima). Mehaničar koji je još pre nekoliko dana probao motor u Trstenik, odmah je tvrdio da je "trom", ali s obzirom da on uglavnom vozi  "Ale" od preko 100-150 KS smatram da je njemu sve ispod toga "tromo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ja placam pivo onom majstoru koji sjedne i provoza "ustrojen" i "standardan" motor i prepozna razliku.

 

Dodjes pivkana mom drugaru, ciji je buraz nekoc imao KLEa, i presao je sa njim ukupno 1000km za 3 godine... Seo je na moju klementinu, obrnuo krug 2 km, i rekao, nesto mi ne vuce kako treba...Pri tom nije imao pojma da je strojena... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ja placam pivo onom majstoru koji sjedne i provoza "ustrojen" i "standardan" motor i prepozna razliku.

 

Dodjes pivKANA mom drugaru, ciji je buraz nekoc imao KLEa, i presao je sa njim ukupno 1000km za 3 godine... Seo je na moju klementinu, obrnuo krug 2 km, i rekao, nesto mi ne vuce kako treba...Pri tom nije imao pojma da je strojena... ;D

Ko ga sisa. Platim tebi bolje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ja placam pivo onom majstoru koji sjedne i provoza "ustrojen" i "standardan" motor i prepozna razliku.

 

Dodjes pivKANA mom drugaru, ciji je buraz nekoc imao KLEa, i presao je sa njim ukupno 1000km za 3 godine... Seo je na moju klementinu, obrnuo krug 2 km, i rekao, nesto mi ne vuce kako treba...Pri tom nije imao pojma da je strojena... ;D

Ko ga sisa. Platim tebi bolje ;D

 

Dogovoreno... ;D ;D ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ja placam pivo onom majstoru koji sjedne i provoza "ustrojen" i "standardan" motor i prepozna razliku.

 

Dodjes pivkana mom drugaru, ciji je buraz nekoc imao KLEa, i presao je sa njim ukupno 1000km za 3 godine... Seo je na moju klementinu, obrnuo krug 2 km, i rekao, nesto mi ne vuce kako treba...Pri tom nije imao pojma da je strojena... ;D ;D ;D

A sada ozbiljno. Ta razlika na papiru ne odgovara razlici u osjecaju i nije ni blizu tako drasticna. Ako tvoj drug koji ima 10000km na svom KLE nesigurno kaze da tvoj motor "nesto ne vuce kako treba", sta bi onda osjetio neko sa manje iskustva. Prosto, to ne treba da plasi toliko niti zahtijeva hitnu akciju. Sem toga, mislio sam da se probaju ispravni motori :P ;D. Pivo i dalje dugujem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ja placam pivo onom majstoru koji sjedne i provoza "ustrojen" i "standardan" motor i prepozna razliku.

 

Dodjes pivkana mom drugaru, ciji je buraz nekoc imao KLEa, i presao je sa njim ukupno 1000km za 3 godine... Seo je na moju klementinu, obrnuo krug 2 km, i rekao, nesto mi ne vuce kako treba...Pri tom nije imao pojma da je strojena... ;D ;D ;D

A sada ozbiljno. Ta razlika na papiru ne odgovara razlici u osjecaju i nije ni blizu tako drasticna. Ako tvoj drug koji ima 10000km na svom KLE nesigurno kaze da tvoj motor "nesto ne vuce kako treba", sta bi onda osjetio neko sa manje iskustva. Prosto, to ne treba da plasi toliko niti zahtijeva hitnu akciju. Sem toga, mislio sam da se probaju ispravni motori :P ;D. Pivo i dalje dugujem ;)

 

Naravno, meni se cini kao da ima 100 konja... ;D ;D ;D sto neko rece, treba da predjem par hiljada, pa onda... Radi ugodjaja... ;D

Pivo, moze... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja placam pivo onom majstoru koji sjedne i provoza "ustrojen" i "standardan" motor i prepozna razliku.

 

Dodjes pivkana mom drugaru, ciji je buraz nekoc imao KLEa, i presao je sa njim ukupno 1000km za 3 godine... Seo je na moju klementinu, obrnuo krug 2 km, i rekao, nesto mi ne vuce kako treba...Pri tom nije imao pojma da je strojena... ;D ;D ;D

A sada ozbiljno. Ta razlika na papiru ne odgovara razlici u osjecaju i nije ni blizu tako drasticna. Ako tvoj drug koji ima 10000km na svom KLE nesigurno kaze da tvoj motor "nesto ne vuce kako treba", sta bi onda osjetio neko sa manje iskustva. Prosto, to ne treba da plasi toliko niti zahtijeva hitnu akciju. Sem toga, mislio sam da se probaju ispravni motori :P ;D. Pivo i dalje dugujem ;)

 

Naravno, meni se cini kao da ima 100 konja... ;D ;D ;D sto neko rece, treba da predjem par hiljada, pa onda... Radi ugodjaja... ;D

Pivo, moze... ;D

 

 

Pa svaki poznavalac bi naravno osetio razliku....pa nije to malo......pa oseti se kad podebljas 2...3 konja a ne toliko......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ja placam pivo onom majstoru koji sjedne i provoza "ustrojen" i "standardan" motor i prepozna razliku.

 

Dodjes pivkana mom drugaru, ciji je buraz nekoc imao KLEa, i presao je sa njim ukupno 1000km za 3 godine... Seo je na moju klementinu, obrnuo krug 2 km, i rekao, nesto mi ne vuce kako treba...Pri tom nije imao pojma da je strojena... ;D ;D ;D

A sada ozbiljno. Ta razlika na papiru ne odgovara razlici u osjecaju i nije ni blizu tako drasticna. Ako tvoj drug koji ima 10000km na svom KLE nesigurno kaze da tvoj motor "nesto ne vuce kako treba", sta bi onda osjetio neko sa manje iskustva. Prosto, to ne treba da plasi toliko niti zahtijeva hitnu akciju. Sem toga, mislio sam da se probaju ispravni motori :P ;D. Pivo i dalje dugujem ;)

 

Naravno, meni se cini kao da ima 100 konja... ;D ;D ;D sto neko rece, treba da predjem par hiljada, pa onda... Radi ugodjaja... ;D

Pivo, moze... ;D

 

 

Pa svaki poznavalac bi naravno osetio razliku....pa nije to malo......pa oseti se kad podebljas 2...3 konja a ne toliko......

 

Sve znam, ali vozio sam 200cc, i pomalo XT660r, meni se cini da KLE, ide jos bolje, jer je twin, pa lakse povlaci iz niskih obrtaja... Tj, ne trese k`o Yamaha... ;D Da ne pominjem moje bivse sokocalo... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Da skratimo priču! Zna li neko kako se skida "blokada" ukoliko postoji na dotičnom motoru?

Neki tvrde da se radi o "prigušenju" protoka smeše između karburatora i glave, neki da je to rešeno u samim karburatorima a neki da se radi o ellektronskoj blokadi?

Ako ima neko koji zna kakva je blokada u pitanju mislim da bi to mnogima pomoglo.

Hvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Da skratimo priču! Zna li neko kako se skida "blokada" ukoliko postoji na dotičnom motoru?

Neki tvrde da se radi o "prigušenju" protoka smeše između karburatora i glave, neki da je to rešeno u samim karburatorima a neki da se radi o ellektronskoj blokadi?

Ako ima neko koji zna kakva je blokada u pitanju mislim da bi to mnogima pomoglo.

Hvala.

 

 

Ziko, zasto se toliko opterecujes sa glupostima? Da li znas da u CH placanje registracije se racuna po KW, manje KW manja cena. Vecina motora u CH, je "ustrojena" iz tih razloga. Zato i pise u saobracajnoj toliko koliko pise. Mozda gresim, ali ja imam takvu informaciju. Treca stvar, ako si ti zadovoljan kako motor ide, ma brate mili vozi i uzivaj i ne opterecuj se glupostima vec vodi racuna da ti gume, odelo, kaciga budu kvalitetni, prosto, bezbednost neka ti bude na prvom mestu. Kad vozis sebe, odgovaras za sebe, a kad vozis i zenu odgovaras i za nju! Imaj to na umu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ma kakvo bre opterećivanje? Pitao sam onako, radi informacije. Pre pola sata sam se zbog "meraka" provozao par kilometara (sa poskidanim plastikama i na -7 stepeni). Moja "lepša polovina" je bila odsutna i još nije videla "motorče". Sutra dolazi i odmah idemo na vožnju.

Što se tiče saveta za bezbednost zahvaljujem se. Skoro četrdeset godina  bavim se aktivnostima gde su povrede veoma česte, pa sam prilično toga naučio (nažalost i na ličnim iskustvima). Zato (čim "finansije" to omoguće), obnavljamo i dopunjujemo opremu. A inače sam veoma pažljiv vozač (sa bilo kojom vrstom vozila).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

A slike...? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Auuuu, pa vama izgleda druženje sa "štrojenim" motorima poremetilo ispravan pogled na zdravu logiku (u ovom slučaju otelotvorenoj u medovači) pa bi da i tu prmenite isti recept. Bogami to ne može. Trebalo bi da znaš da je medovača bila piće starih slovena. A oni su bili stari sloveni valjda zato što su bili stari. A ti si Marko odmah (bez adekvatne pripreme i "aklimatizacije")  i bez osnovnih preduslova da budeš stari sloven (nemaš godine), krenuo na medovaču!? Vrlo neoprezno i obeshrabrujuće ponašanje za jednog mladog čoveka. VRLO! Obrati pažnju ubuduće. Uostalom biće toga još pa ćeš valjda da naučiš. Kakva bre blokada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja