Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro do 500 kubika za manje od 1500 evra

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Auuuu, pa vama izgleda druženje sa "štrojenim" motorima poremetilo ispravan pogled na zdravu logiku (u ovom slučaju otelotvorenoj u medovači) pa bi da i tu prmenite isti recept. Bogami to ne može. Trebalo bi da znaš da je medovača bila piće starih slovena. A oni su bili stari sloveni valjda zato što su bili stari. A ti si Marko odmah (bez adekvatne pripreme i "aklimatizacije")  i bez osnovnih preduslova da budeš stari sloven (nemaš godine), krenuo na medovaču!? Vrlo neoprezno i obeshrabrujuće ponašanje za jednog mladog čoveka. VRLO! Obrati pažnju ubuduće. Uostalom biće toga još pa ćeš valjda da naučiš. Kakva bre blokada?

 

Lepo sto vi caskate o medovaci i slovencima, a kad cemo mi to probati...? ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nisam siguran šta bi ti da probaš? Medovaču, motore ili slovence (kako si ti napisao). Prva dva "slučaja" ja već "probam" a ove slovence neću. Nemam takve afinitete. A ti kako hoćeš.

A što se rakije tiče: Prošle godine je medovača zaista napravljeno malo (za probu). Ove godine biće svakako više i uvek će biti i neka flaša u koferčetu na mom motoru (za prijatelje sa foruma). A motor će biti prepoznatljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nisam siguran šta bi ti da probaš? Medovaču, motore ili slovence (kako si ti napisao). Prva dva "slučaja" ja već "probam" a ove slovence neću. Nemam takve afinitete. A ti kako hoćeš.

A što se rakije tiče: Prošle godine je medovača zaista napravljeno malo (za probu). Ove godine biće svakako više i uvek će biti i neka flaša u koferčetu na mom motoru (za prijatelje sa foruma). A motor će biti prepoznatljiv.

 

;D ;D ;D ;D, malo, malo... Samo zanovetas... Pa pozuri sa ovogodisnjom, zovi to prolece, vec jednom... ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

samo rakija... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moja gospođa i ja juče prešli (po mrazu) dvadesetak kilometara. Motor se ponaša u vožnji baš kao što se to i očekuje od njega. Vozi se vrlo lako i čovek se navikne na njega već posle par minuta. Zbog hladnoće (i nedostatka dobre opreme) vozim sporo (70-80 km/h) uz povremena kraća ubrzanja do 130-150 km/h. Sobzirom da motor nije registrovan vozim tamo gde nema policije (znači po lošim putevima). Oduševljava me što "povlači"  dobro već od 2500 o/min i što na usponima "vuče" odlično ma u kom stepenu prenosa bio. Vrlo sam zadovoljan motorom:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Moja gospođa i ja juče prešli (po mrazu) dvadesetak kilometara. Motor se ponaša u vožnji baš kao što se to i očekuje od njega. Vozi se vrlo lako i čovek se navikne na njega već posle par minuta. Zbog hladnoće (i nedostatka dobre opreme) vozim sporo (70-80 km/h) uz povremena kraća ubrzanja do 130-150 km/h. Sobzirom da motor nije registrovan vozim tamo gde nema policije (znači po lošim putevima). Oduševljava me što "povlači"  dobro već od 2500 o/min i što na usponima "vuče" odlično ma u kom stepenu prenosa bio. Vrlo sam zadovoljan motorom:

 

Moja, po ovoj `ladnoci, i mraku, ne bi sela na motor ni za 500e... ;D ;D ;D  A, 150kmh...radio bi streljacki vod... ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bravo Ziko! Sledeci put daj zeni foto aparat, pa napravite neku reportazicu iz vaseg kraja!

 

Svaka cast!

 

Da, i drago mi je da si zadovoljan motorom. A kako i ne bi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Sto se tih zabica koje fale tice imam i ja isti problem i bas sad raspravljamo o tome u temi o Transalpu 600 (vidi u ovom podforumu) a sto se blokade tice sumnjam da su 80-ih radili elektronske blokade ali mozda neko bolje zna o tome, i moja je Trandza inace iz Svice ali saobracajna kaze da nije ustrojena, izgleda da ne stroje sve, samo one kojima prvi vlasnik nema odgovarajucu dozvolu mislim, ili samo one koje se uvezi bas za Svajcarsko trziste, jedno od ta dva ili oba.

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Koliko se secam ustrojeni svajcarci nemaju isti precnik gornje i donje izduvne cevi na auspuhu, dok su kod ne ustrojenih istog precnika  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Trenutno radim na rešenju problema lošeg vizira na mom Transalpu. Nešto sam uradio (ima u temi o Transalpu) ali mi sneg ne dozvoljava ozbiljnije testiranje.

A što se tiče moje gospođe i mene samo da iznesem sledeće: Osamdesetih godina (prošlog veka) mis mo često i na -15 stepeni Trijumfom (650ccm) tokom noći prelazili i po trista kilometara (Bor -Niš i nazad preko Tresibabe). I moja supruga i ja smo se do pre par godina aktivno bavili padobranstvom (ona ima oko 350 a ja oko 480 skokova). Bez obzira na godine (po 54 komada) još se bavimo svim i svačim što i mnogo mlađi od nas smatraju "ekstremnim".

Uglavnom smatram da je moje pitanje na ovom forumu zaista donelo gomilu korisnih saveta, podataka i mišljenja što mi je svakako omogućilo da odaberem i nabavim motor. Bez vaše pomoći svakao ne bih uspeo u tome (za relativno kratko vreme). Bez obzira što je motor nabavljen tema je još uvek otvorena jer može da posluži i drugima u iste svrhe. Hvala svima koji su pomogli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Trenutno radim na rešenju problema lošeg vizira na mom Transalpu. Nešto sam uradio (ima u temi o Transalpu) ali mi sneg ne dozvoljava ozbiljnije testiranje.

A što se tiče moje gospođe i mene samo da iznesem sledeće: Osamdesetih godina (prošlog veka) mis mo često i na -15 stepeni Trijumfom (650ccm) tokom noći prelazili i po trista kilometara (Bor -Niš i nazad preko Tresibabe). I moja supruga i ja smo se do pre par godina aktivno bavili padobranstvom (ona ima oko 350 a ja oko 480 skokova). Bez obzira na godine (po 54 komada) još se bavimo svim i svačim što i mnogo mlađi od nas smatraju "ekstremnim".

Uglavnom smatram da je moje pitanje na ovom forumu zaista donelo gomilu korisnih saveta, podataka i mišljenja što mi je svakako omogućilo da odaberem i nabavim motor. Bez vaše pomoći svakao ne bih uspeo u tome (za relativno kratko vreme). Bez obzira što je motor nabavljen tema je još uvek otvorena jer može da posluži i drugima u iste svrhe. Hvala svima koji su pomogli.

 

Vi ste moji idoli... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

Evo i ja da se prikljucim ;) veoma dobra tema i pratio sam je redovno. Nisam se javljao jer nisam u fazonu endura pa nisam mogao da dajem korisne savete ;D. Ziko drago mi je da si ubo dobru masinu, samo nisi napisao sta ti je lepsa polovina rekla. Da li se i njoj svidja? Salu na stranu javio sam se u vezi blokada. Ja vozim Hondu cb450n 1985 godiste, uvezao sam je prosle godine jula i presao oko 4000 km. Masina ima blokadu odnosno 27 KS. E sad, kod njega je blokada (po drugaru koji je delimicno odblokirao svoju hondicu) u usisu i izduvu. Imaju kao neke redukcije. Kolega ih je povadio i dobio je nesto a najvise na potrosnji. Od onda nemoze idealno da podesi karburatore. Takodje masina ima drugaciju bregastu, odnosno bregovi su drugaciji nego kod otvorene verzije. Ja licno sam veoma zadovoljan ovako kako je  :D Na tebi je da odlucis ali se dobro konsultuj sa nekim majstorima (ali pravim). Nisam mislio da solim pamet.  ;)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

Umalo da zaboravim. Ako krenes u nasem pravcu obavezno naidji da ocenimo i makinu i medovacu :D :D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Umalo da zaboravim. Ako krenes u nasem pravcu obavezno naidji da ocenimo i makinu i medovacu :D :D :D;)

Veoma dobri i upotrebljivi podaci. I ja sam za sada zadovoljan kako mašina ide i ne planiram da čačkam mečku ... (bar za sada). I mojoj "gospođi" se dopao motor.

Hvala i vidimo se. Svratiću letos kad idem kod drugara u Kikindu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Umalo da zaboravim. Ako krenes u nasem pravcu obavezno naidji da ocenimo i makinu i medovacu :D :D :D;)

Veoma dobri i upotrebljivi podaci. I ja sam za sada zadovoljan kako mašina ide i ne planiram da čačkam mečku ... (bar za sada). I mojoj "gospođi" se dopao motor.

Hvala i vidimo se. Svratiću letos kad idem kod drugara u Kikindu.

 

Pazi, ta stavka je veoma vazna, zbog mira u kuci... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ovo nevreme ne dozvoljava da se nešto radi van sobe, pa sam iz tog razloga malo pregledao dokumentaciju od motora i uporedio je sa dostupnim podacima sa interneta. I sada mi puno toga "ne pasuje".

Moj motor je (po podacima iz saobraćajne) proizveden 1989 god. Broj šasije je PD06-5202856, a br. motora je PD06E-2208126.

Na internetu se u VIP oznakakama svuda pominju sedamnaest znakova, a kod mene nema toliko! Takođe oznaka E ukazuje na godinu 1984 a Transalp se proizvodi od 1987! Za 1989 trebala bi da bude oznaka K. Da li je moguće da se ove oznake na motoru ne odnose na godinu proizvodnje, odnosno na model?

Zna li neko o čemu se radi. Motor je inače uvezen pre mesec dana iz Švajcarske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ovo nevreme ne dozvoljava da se nešto radi van sobe, pa sam iz tog razloga malo pregledao dokumentaciju od motora i uporedio je sa dostupnim podacima sa interneta. I sada mi puno toga "ne pasuje".

Moj motor je (po podacima iz saobraćajne) proizveden 1989 god. Broj šasije je PD06-5202856, a br. motora je PD06E-2208126.

Na internetu se u VIP oznakakama svuda pominju sedamnaest znakova, a kod mene nema toliko! Takođe oznaka E ukazuje na godinu 1984 a Transalp se proizvodi od 1987! Za 1989 trebala bi da bude oznaka K. Da li je moguće da se ove oznake na motoru ne odnose na godinu proizvodnje, odnosno na model?

Zna li neko o čemu se radi. Motor je inače uvezen pre mesec dana iz Švajcarske.

Da li si brojeve pregledao na plocici ili na ramu? Posto nasi slepci znaju da prepisu brojeve sa plocica a ne sa rama.

Evo ti primer jednog broja JH2PD06A4TM00.... gde deseta oznaka tj slovo predstavlja godinu proizvodnje u ovome slucaju znaci da je proizveden 1996.

 

 

Modelli 600:

1987 H

1988 J

1989 K

1990 L

1991 M

1992 N

1993 P

94-95 R

1996 T

1997 V

1998 W

1999 X

 

Ovo su brojevi masine:

1987 od 5002265 do 5014200

1987/1988 od 5100001 do 5107763

1989 od 2200021 do 2216100

itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Da li si brojeve pregledao na plocici ili na ramu? Posto nasi slepci znaju da prepisu brojeve sa plocica a ne sa rama.

Evo ti primer jednog broja JH2PD06A4TM00.... gde deseta oznaka tj slovo predstavlja godinu proizvodnje u ovome slucaju znaci da je proizveden 1996.

 

Brojevi se slažu i na ramu i na pločici. I upravo su oni brojevi koje sam gore naveo! Zbog toga me i zbunjujei ovakva VIP oznaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Vrlo moguc scenario... Posto je strojena za Sviss trziste, moguce je da je te zahvate radila neka domaca firma, i onda je prakticno postala sviss made, i dobila nov broj sasije i motora u skladu sa njinim pravilnicima... ;) Znam za firmu iz Italije, koja homologise :D Kawasakija, za It trziste, i onda nije wise Kawa, nego Italijan, sa novim brojevima... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

A evo i nekoliko sličica mašine.

52C92781-BA66-9D47-A2DE-4661EDE90FFD_thumb.jpg

 

C179D481-54A1-0D46-B77C-3E1009F56A8D_thumb.jpg

 

40ED04F2-B968-624D-A6FB-81891CAD9D50_thumb.jpg

 

FAFE33F5-6B06-4549-AFBA-F5CE74134C67_thumb.jpg

 

0D74A1D1-C726-0747-BC36-AC6DEC2550BA_thumb.jpg

 

4E8C57E1-FF17-6641-8348-FB679A640346_thumb.jpg

 

22663784-40F8-5243-B124-BB477DDDB44B_thumb.jpg

 

97A57B07-7393-8E49-9894-CA264495C688_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja