Jump to content

Moto Zajednica

Gasenje Na Malim Obrtajima - Freewind

Recommended Posts

  • Drug član, 1112 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

suzuki xf koji sam uzeo pre nekog vremena gasi sena malim obrtajima otkad sam promjenio dio grane auspuha i citav auspuh motor je mnogo dobio na ubrzanju i max speed ali izgubio na malim obrtajima auspuh jeste otvoren ali ima prigusivac i nepravi buku. znam da je sa starim bio mnogo priguseniji i fluidan-nije imao ovakvih ubrzanja. sad me zanima da li je uredu da mu pojacam ler gas sa 1300obr/min na 1600 kako sam i uradio pa se rijetko ugasi. ili sta vec??? zanima me zasto se gasio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4262 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
suzuki xf koji sam uzeo pre nekog vremena gasi sena malim obrtajima otkad sam promjenio dio grane auspuha i citav auspuh motor je mnogo dobio na ubrzanju i max speed ali izgubio na malim obrtajima auspuh jeste otvoren ali ima prigusivac i nepravi buku. znam da je sa starim bio mnogo priguseniji i fluidan-nije imao ovakvih ubrzanja. sad me zanima da li je uredu da mu pojacam ler gas sa 1300obr/min na 1600 kako sam i uradio pa se rijetko ugasi. ili sta vec??? zanima me zasto se gasio?

 

jesili stavio vecu glavni i ler diznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1112 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

prilikom naglog oduzimanja gasa posle bilo kakvog ubrzanja zna se ugasiti prije se nije gasio sa starim auspuhom ali je bio skroz ugusen. znam da na R MOTORIMA IMA ONAJ VENTIL na auspuhu koji kako dodajes gas tako otvara auspuh pa sad mislim da li je bilo potrebno prestelovati ventile posle ovog jaceg i otvorenijeg izduva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4262 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
prilikom naglog oduzimanja gasa posle bilo kakvog ubrzanja zna se ugasiti prije se nije gasio sa starim auspuhom ali je bio skroz ugusen. znam da na R MOTORIMA IMA ONAJ VENTIL na auspuhu koji kako dodajes gas tako otvara auspuh pa sad mislim da li je bilo potrebno prestelovati ventile posle ovog jaceg i otvorenijeg izduva.

 

dali imas karburator ili direktno ubrizgavanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4262 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
2 karburatora sa nekim sondama za nadziranje smijese

 

prvo trebas da stavis vece glavne dizne,pa po potrbei dizne za ler gas.Isto tako moras da podignes iglu u siberu,a na dnu sibera imas malu rupu koja treba da se izbusi tj. da bude veceg precnika da bi se siber dizao/vracao brze.A na kraju svega toga karburatori se trebaju ustelovati na vakume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
2 karburatora sa nekim sondama za nadziranje smijese

 

prvo trebas da stavis vece glavne dizne' date='pa po potrbei dizne za ler gas.Isto tako moras da podignes iglu u siberu,a na dnu sibera imas malu rupu koja treba da se izbusi tj. da bude veceg precnika da bi se siber dizao/vracao brze.A na kraju svega toga karburatori se trebaju ustelovati na vakume[/quote']

 

:shock:

Yu yu yu,shto je owaj nash mali nachitan. . . :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4262 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
2 karburatora sa nekim sondama za nadziranje smijese

 

prvo trebas da stavis vece glavne dizne' date='pa po potrbei dizne za ler gas.Isto tako moras da podignes iglu u siberu,a na dnu sibera imas malu rupu koja treba da se izbusi tj. da bude veceg precnika da bi se siber dizao/vracao brze.A na kraju svega toga karburatori se trebaju ustelovati na vakume[/quote']

 

:shock:

Yu yu yu,shto je owaj nash mali nachitan. . . :D

 

to da zahvalim mami i tati sto su me terali da ucim :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja