Jump to content

Moto Zajednica

Odg: kupujem Yamahu XT600E ili Suzuki SV650N

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: sremcica

Pozdrav opet od mene.

Posto definitivno nemam srece sa kupovinom motora(prethodna 100 procentna i dogovorena kupovina mi je propala zbog vise razloga i to ne mojom krivicom)i dalje sam bez motora.

I zato kao sto naslov kaze kupujem Yamahu XT600E ili Suzuki SV650N

Fond sa kojim raspolazem je oko 2100 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Pozdrav opet od mene.

Posto definitivno nemam srece sa kupovinom motora(prethodna 100 procentna i dogovorena kupovina mi je propala zbog vise razloga i to ne mojom krivicom)i dalje sam bez motora.

I zato kao sto naslov kaze kupujem Yamahu XT600E.

Fond sa kojim raspolazem je oko 1600 eura mada moze jos malo vise da se nagrebe ako je ponuda dobra.

 

Brate, stvarno nemas srece!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: KLE 500 , Husaberg FE 350

A sto samo XT600E, jel ti neko reko da je bolji od ostalih XT600 varjanti ( koliko ja pratim materiju ovde - na nasem trzistu je bitnije u kakvom je stanju, kako je odrzavan, dali je registrovan, kakva su ti trenutna ulaganja... ) a to dali je E, Z, ... to ti je bitno kad kupujes nov motor u salonu ili kad ti se bas i ne kupuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Kada bih ja kupovao XT-a u tom cenovnom rangu,definitivno bih se potrudio da to bude onaj sto ima samo kurblu i 18-icu pozadi... ;)

 

Tacno tako, a naci ces utegnutiji primerak za te pare.

Anlaser - koji ti je izgleda bitan - moze samo da ti pravi problema, taj motor nemozes upaliti na guranje, slepanje,... a slazem se da kupujes nov, ovako uvek postoji mogucnost da ti crkne anlaser, akomulator...  kad se najmanje nadas !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: sremcica

Kada bih ja kupovao XT-a u tom cenovnom rangu,definitivno bih se potrudio da to bude onaj sto ima samo kurblu i 18-icu pozadi... ;)

 

Tacno tako, a naci ces utegnutiji primerak za te pare.

Anlaser - koji ti je izgleda bitan - moze samo da ti pravi problema, taj motor nemozes upaliti na guranje, slepanje,... a slazem se da kupujes nov, ovako uvek postoji mogucnost da ti crkne anlaser, akomulator...  kad se najmanje nadas !

Sad mi je jasno.

Oprosticete mi na mojoj gluposti(pocetnik sam i ne razumem se u materiju toliko dobro).

Nisam znao da je to "E" oznaka iskljucivo za elektro starter i sad sam promenio sliku motora koji trazim.

Moze naravno da bude i sa kurblom jer to i trazim(i nemam pojma koja je oznaka ovog XT sa kurblom).

Sada je sve jasno,motor koji trazim je na slici iznad i to je to(ima kurblu :))

A naravno moze i varijanta sa anlaserom(ne bunim se ni za to).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Kada bih ja kupovao XT-a u tom cenovnom rangu,definitivno bih se potrudio da to bude onaj sto ima samo kurblu i 18-icu pozadi... ;)

 

Tacno tako, a naci ces utegnutiji primerak za te pare.

Anlaser - koji ti je izgleda bitan - moze samo da ti pravi problema, taj motor nemozes upaliti na guranje, slepanje,... a slazem se da kupujes nov, ovako uvek postoji mogucnost da ti crkne anlaser, akomulator...  kad se najmanje nadas !

Sad mi je jasno.

Oprosticete mi na mojoj gluposti(pocetnik sam i ne razumem se u materiju toliko dobro).

Nisam znao da je to "E" oznaka iskljucivo za elektro starter i sad sam promenio sliku motora koji trazim.

Moze naravno da bude i sa kurblom jer to i trazim(i nemam pojma koja je oznaka ovog XT sa kurblom).

Sada je sve jasno,motor koji trazim je na slici iznad i to je to(ima kurblu :))

A naravno moze i varijanta sa anlaserom(ne bunim se ni za to).

E verzija je pocela da se proizvodi posle 2KF modela, znaci od 91 i to je prvi model XTa sa alnaserom. Moj si video, to je 2KF. A XT600Z Tenere je ovo

post-1280-12879058398932_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: sremcica

Da malo osvezim oglas posto se niko ne javlja na isti,trazim yamahu xt600e,s tim sto je fond malo skocio.

Znaci trazim pomenuti motor do 2000-2100 eura i obzirom da je cifra sad malo ozbiljnija ovaj put trazim iskljucivo sa anlaserom.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: sremcica

Ako ja mogu da pomognem evo naiso sam na ovaj

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=49522&trazi=1&ur=1&model=0&m=Yamaha-XT-TT-600e

probaj da pozoves coveka danas je nestasica za kes-om mozda i spusti cenu .

Srecno sa kupovinom .

Hvala za info,mada je ovo TT a ne XT,ipak cu pozvati coveka danas da vidim sta nudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: KLE 500 , Husaberg FE 350

Ja sam imao xt takvog kakvog ti oces da kupis i mogu da ti kazem po meni je bolja varijanta tt .

 

Naravno da je TT bolja

Jace ogibljenje, 10ks vise, atraktivnija, unikatnija ( u odnosu na XT ima ih samo 10% i u svetu i kod nas ) lakse ce se jednog dana prodati - doci ce vreme da se u bajkerskim krugovima sazna sta je bolje i to ce vise vredeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5328 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: KLE 500 , Husaberg FE 350

Bice da te neko slago za nekih 7,35 KW ili ti 10 ks  ;D

Cak stavise moje govece je jace od najjaceg tt za 1ks a od nekih i 5ks

Evo ti linkovi sa bikez.com

 

Ok, ako ti tako kazes

U vas sa Romanije je sve naj  ;)

Znam to vrlo dobro i ne upustam se u raspravu, ni sa caletovim kumom koji je iz Han Pjeska, ni sa caletovim najboljim prijateljem koji je iz Sekovica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5328 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Bice da te neko slago za nekih 7,35 KW ili ti 10 ks  ;D

Cak stavise moje govece je jace od najjaceg tt za 1ks a od nekih i 5ks

Evo ti linkovi sa bikez.com

 

Ok, ako ti tako kazes

U vas sa Romanije je sve naj  ;)

Znam to vrlo dobro i ne upustam se u raspravu, ni sa caletovim kumom koji je iz Han Pjeska, ni sa caletovim najboljim prijateljem koji je iz Sekovica

Mislis da bi se neko raspravljao sa tobom ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: sremcica

Nemojmo pretvarati ovaj oglas u to koji je motor bolji,da li je to TT ili XT ili nesto trece.

Svako ima svoje stavove i o ukusima ne treba raspravljati,bar ne u ovoj temi.

Sve ovo pricam jer mi se i prvi oglas koji sam postavio pretvorio u temu "koji je motor bolji"!

Nemojte me pogresno shvatiti,ne zelim da uvredim nikoga zato sto pokusava da iznese svoje misljenje (sta vise,jako sam zahvalan zbog toga,jer iz vaseg misljenja kao iskusnijih vozaca mogu puno da naucim,samo mislim da ovo nije tema za to.

 

I jos jednom,kupujem XT600E do 2100eura.

Hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5328 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Kakva crna rasprava.TT je uglavnom laksi i samim tim je bolji za off i sm.Ono sam naveo jer je decko naveo pogresno. Ni sam nisam nesto puno znao o tim modelima nego sam slucajno kupio xt pa sam odmah gledao neki tuning da uradim na mashini i kazu jaci je tt pa ajd da vidim sta da stavim od njega .Pogledam nije jaci.Karburatori  su u oba modela dva grla mislim 23mmi ostali djelovi koje sam ja mogao da za kratko vrijeme da vidim su uglavnom isti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja