Jump to content

Moto Zajednica

KonzulMoto "Marauder" Na Srpski Nacin

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svilajnac

@Konzul

Slusaj batice, nemoj da obracas paznju na zlonamerne komentare. Takve komentare daju ljudi koji neznaju ni da zamene sijalicu na svim motoru.Ti samo cepaj i obavestavaj nas o svom radu jer ima ljudi koji postuju umetnost.

Ja i dalje stojim iza toga da ti "nisi normalan", a izmedju "ludaka" i genija nema razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ovo je preljepo, bravo. Na koju foru od komada lima dobijes ovako lijep oblik zadnjeg blatobrana? Na prvim slikama je izlupan vjerovatno gumenim cekicem, a onda se lijepo ispegla, kako ako nije tajna?

 

Dobija se pomoću mašine koja se zove engleski točak (english wheel).

http://www.motorsportsinnovations.com/Bvile-pics/bs%20english%20wheel.jpg

http://www.etcracingprograms.com/images/videos/tank%20images/english-wheel-smoothing.jpg

Hvala, to mi je trebalo!

@Konzul:

Nisam imao namjeru biti zajedljiv, mislim da ni ja ni Ninja nismo zasluzili onakav odgovor. Ipak pozdrav i sretno u daljnjem radu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Hajde ljudi sta vam je? Pa nije poenta cele price termin sta je custom a sta chopper.  ???

Svako ko je video njegove ranije radove mora priznati da je covek genijalac .!!! Pozivam sve koji su negativno iskomentarisali ovakav rad da nas pocaste slikama motocikala koje su oni radili. Samo onaj ko je krenuo od crteza pa svojim rukama dosao do gotovog proizvoda zna koliko je to tezak i mukotrpan proces. Lako je onima iz OCC-a na discovery kanalu da prave motore. Imaju takvu opremu i alat da mogu malte ne spejs satl da naprave.

Kod Dragana sam bio pre neku godinu i mogu reci da ima ( najblaze receno ) skromnu radionicu. Sta nema od alata i masina, on sam napravi !!!

E sad pitam ja vas dali znate nekog da u takvim uslovima pravi vrhunske proizvode. ???

 

Gagi samo napred, ne sumnjam ni najmanje da ce ovo biti jos jedan lepotan u nizu. ;) I ne obaziri se na zlurade komentare. Ti si roden za ovo sto radis.!!!

 

ps. Sledeci put kad budem dolazio pazicu da ne razbijem flasu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Konzule, imenjace :) Sta ovo radis?

Od mene idu samo reci hvale, iako ne volim ovu koncepciju, prvenstveno zbog glupih amera i onih iz OCC-a koji samo ubace u masinu, dobiju djelove, sklope, sve na isti fazon...

Ti od ovog pravis umjetnost. Ne vjerujem da je lako raditi ovako nesto sa stapom i kanapom, bez fensi masina i astronomskog budzeta, zato svaka cast i jedva cekam da vidim konacan ishod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5273 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Hajde ljudi sta vam je? Pa nije poenta cele price termin sta je custom a sta chopper.  ???

Svako ko je video njegove ranije radove mora priznati da je covek genijalac .!!! Pozivam sve koji su negativno iskomentarisali ovakav rad da nas pocaste slikama motocikala koje su oni radili. Samo onaj ko je krenuo od crteza pa svojim rukama dosao do gotovog proizvoda zna koliko je to tezak i mukotrpan proces. Lako je onima iz OCC-a na discovery kanalu da prave motore. Imaju takvu opremu i alat da mogu malte ne spejs satl da naprave.

Kod Dragana sam bio pre neku godinu i mogu reci da ima ( najblaze receno ) skromnu radionicu. Sta nema od alata i masina, on sam napravi !!!

E sad pitam ja vas dali znate nekog da u takvim uslovima pravi vrhunske proizvode. ???

 

Gagi samo napred, ne sumnjam ni najmanje da ce ovo biti jos jedan lepotan u nizu. ;) I ne obaziri se na zlurade komentare. Ti si roden za ovo sto radis.!!!

 

ps. Sledeci put kad budem dolazio pazicu da ne razbijem flasu ...

Nekim ljudima se nesvidja i ja ih razumijem, ni ja licno jos nemam neke uzvisene poglede prema ovoj vrsti motora ali zato veoma cjenim sve sto ljudska ruka stvori osim oruzja.

Zapravo majstor me podsjetio na jednog mog komsiju izvrsnog bravara mozda i najboljeg u kraju ,samo sto slabo po zemlji hoda pa ima simpa nadimak derpe. Sav ovaj njegov trud ne potcjenjujem ali nemislim da su njegova djela veca umjetnina od farbacevih ali za razliku od njega farbac je jedan od naj nesebicnijih likova u sta sam se licno uvjerio  a i vidi se iz njegovih odgovora na pitanja na ovom i na jos najmanje tri foruma pa sam sugerisao momku koji je vidi se veliki poznavalac cekica i cjevi da udje malo medju ljude.I ja isto vrjeme provodim u garazi ali uvjek se nadju ta dva minuta da se postavi slika , nesto napise iili odgovori kad znam da ce to nekome da bude pozitivna doza.poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

E da ko nije video Harleya a nalazi se u blizini "TC Usce" moze tamo da ga vidi u izlogu ComTrade prodavnice.

Poslednja slika u nizu je alat kojim savijam lim  osim toga treba vam jos engleski tocak i nema sta nemoze da se napravi.

post-208-12879058470633_thumb.jpg

post-208-12879058471058_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

 

 

 

  Gledam ovo cudo,i divim se.Prvo sto mi je palo na pamet je koliko li covek tr.eba da ima (svasta) nesto da bi napravio ovako nesto.Onda se setim koliko puta sam uzeo da uradim nesto banalno tipa odvrnem-zavrnem i gotovo kad `oces q... Onda bi najradije uzeo cekic i sve to lepo "popravio".Opet ne mogu da se otmem utisku sta covek radi,svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

konzule

svaka tebi cast......

a ko ovako nesto vozi?....

to nije za uzivanje u voznji a ne nesto drugo ,  nego za poziranje i nista vise......

mislim da vlasnici ovakvih mashina nisu ni blizu pojma bajkera i uzivanja u voznji motora i sve sto ide sa tim......

ispravite me ....

poz za trud u svakom slucaju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Prelep motor. sve bolje i bolje... samo napred...

 

a ko ovako nesto vozi?....

to nije za uzivanje u voznji a ne nesto drugo ,  nego za poziranje i nista vise......

ja bi vozio da imam para, ne doduše kao jedini motor zato što mi je enduro prva ljubav  ali bi definitivno... komentar je kao kad bi rekao ko vozi novi SLK, to nije za uživanje nego za poziranje... ne bih se baš složio

 

Poslednja slika u nizu je alat kojim savijam lim  osim toga treba vam jos engleski tocak i nema sta nemoze da se napravi.

Kako savijaš cevi za ram ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Jao bre Konzule sto im dozvoli da polepe one nalepnice po harleyu, zamisli da ferrari dozvoli nekome da lepi nalepnice na njihove automobile. Ako hoce reklamu neka stave pano pored motora. Harlija sam video uzivo, ljudi verujte na slikama mi se nije svideo, ali uzivo... najlepsi motor koji sam video. Da li je za poziranje ne zanima me, da imam para narucio bi jedan. Isto vazi i za trotockase koji su bili izlozeni u delta cityu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

@Popsy

Cevi savijam prostom masinom koju sam sam napravio, klasicna masinasa dve koturace i trnom. Molim te nemoj samo da trazis da je slikam imas ih na netu milion. Ono sto mogu da te savetujem je da jedino obratis paznju na duzinu trna a to je jedino moguce kada napravis masinu da zrtvujes par cevi dok ne ubodes meru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

konzule

svaka tebi cast......

a ko ovako nesto vozi?....

to nije za uzivanje u voznji a ne nesto drugo ,  nego za poziranje i nista vise......

mislim da vlasnici ovakvih mashina nisu ni blizu pojma bajkera i uzivanja u voznji motora i sve sto ide sa tim......

ispravite me ....

poz za trud u svakom slucaju

 

 

Poz, posto si rekao da te ispravim aj da ti ucinim  ;)

covek koji ce da poseduje ovaj motor je mogu reci bez preterivanja za vecinu nas bajker i ovo ce mu biti treci motor u garazi. Kada kazem "bajker" mislim da covek na motoru ima vise kilometara nego vecina nas na ovom forumu.

Kao sto rece neko ovakvi motori su stvar prestiza i kao takvi su dostupni samo nekolicini koji sebi mogu tako nesto da priuste. Ja se nadam da cu i ja jednog dana sebi moci da priustim jedan takav (naravno kao treci motor u garazi)  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

Obzirom da fabricki ima nesto preko 300 ovaj nebi trebao da ima vise od 220.

 

Sta je toliko teze bilo u fabrickom stanju?  Mislim sto je sad laksi?

 

pozdrav

 

Vidi ako ti kazem da je samo auspuh imao preko deset kila i da sam sve sto je bilo celik zamenio aluminijumom bice ti jasno.

Nisam ga jos merio ali po nekoj proceni ako ga moj cale i ja mozemo sami skinuti sa onog sablona onda za sada nema preko dvesta, jos dok se napakuju ostale stvari nebi smeo da predje 220.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Grocka

hoce li biti farban ili poliran.

 

Farbace se, ja sam inace uvek pre za mnogo farbe nego mnogo hroma. Onolike povrsine nebi lepo izgledale kada bi se polirale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Onako lepog harlija su naružili sa onim reklamama. Dušu su mu uzeli.

Što ga ne bi Farbach ofarbao, kad je čovek majstor svog zanata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja