Jump to content

Moto Zajednica

Nedosanjani san

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nađem prastari telefonski imenik, onaj štampani, još iz perioda osnovne škole pa nadalje...

 

Poslednje strane imenika su prazne, kao neki notes u kome sam zapisivao važne stvar i to me zainteresuje. Šteta što nisam zapisivao datume pa neznam šta je od kada ali mi je privukao pažnju sledeći ''podsetnik'':

 

''MZ ETZ 250 - 650 miliona + 25% porez

Jawa 350 Twin Sport - 588 miliona + 25% porez

 

*Ova sisa sa brkovima neda bez poreza pa treba videti u drugoj smeni kod mršavog''  ;D

 

I onda se setim sebe - klinca kako ubeđujem prodavca: ''pa kakav si to čovek bre, kao da svi plaćaju porez koji su ti došli, nisam ja mutav, mene si našo'...''

 

Kaže prodavac da nemože da izda račun bez uplaćenog poreza.

Ma ne treba meni račun, nemam ja ništa od računa. Kaže čovek da bez računa nemože da se registruje, traže ga u policiji. Ma neću ja ni da ga registrujem, ionako nemam pare, sve ću da dam za motor a policija nek' me uhvati ako može. (mladost - ludost  ;D )

 

Imao prodavac strpljenja pa počeo da me ubeđuje kako je Jawa jeftinija, da treba manje para da dodam ali bar imam sve legalno, potvrdu da sam platio porez i miran sam.

 

Ma jok, ni Jawa ni porez, para imam tačno koliko treba i nemam odakle da skupim još, to je što je.

Ma, jel' piše 650 miliona? Piše! E pa evo 650 miliona da šef ne vidi a ja ću motor da odguram i nikakvi mi računi ne trebaju. Nisam ukrao, platio sam pošteno koliko piše na motoru. Ako pita gde je motor kaži mu tu su pare i kraj.

 

I na kraju ništa, neće brkata spodoba da se igra sa poslom, neće probleme sa policijom...

 

Eto, tako je to bilo. Neda. Nerazuman čovek pa to ti je. A i onaj drugi, onaj mršavi, i on je seronja ko' i kolega, neće ni da čuje, ni da me sasluša...

 

Evo i dan danas osećam nepravdu, imao sam pare ali mi zlotvori nisu dali da kupim NOV MZ.

 

NOV! NOV! NOV! :o :o :o :o :o :o :o

 

I do danas ga nemam novog i fabričkog, nikada ga nisam imao, neću ga ni imati kada se više ne pravi i to nemogu da prežalim. :(

 

I tako, uspomene pobude emocije ali me navedu na razmišljanje ''šta bi bilo kad bi bilo'' i da budem iskren evo uvukao se neki nemir u mene.

 

Sećam se ja kakav sam bio kao klinac. ::) ;D

Štedeo sam bre, doručkovao u školi nisam, sakupljao od tankog džeparca, od para koje gosti daju ''za čokoladu'', od rođendana...

 

A želeo sam ga više od svega. Maštao. Sanjao ga.

 

Da su današnja vremena ispao bih još i poslovan, možda bi se ''dogovorili'' za taj porez, svašta nam se danas dešava...

 

Nego sad me mori jedna briga pa bih voleo od nekog starijeg da saznam da li je uplata tog poreza osamdesetih bila obavezna pri kupovini ili pri registraciji. Da sam kojim slučajem mogao da kupim motor doveo bih roditelje pred svršen čin, motor je kupljen pa bi se valjda otvorili i za taj iznos poreza.

 

I voleo bih nežan odgovor, i ovako mi je krivo što ga nisam ščepao za te brkove iako je bio duplo veći od mene golobradog...

 

Ustvari glupost je sve ovo što pišem. Ma glupost je što razmišljam uopšte o tome jer ono što je bilo nemože da se ispravi ali nemogu da živim ostatak života u neznanju da li sam mogao da završim kombinaciju ili me brkati zajebo'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Rođo nije to bezveze, daleko od toga.Svi smo mi imali takve ili slične situacije.

U mom slučaju ne radi se o motoru, (mali off) već sam se ja u robnoj kući u Čačku kao klinjo

zagledao u sjajnu zastavinu pušku vazdušaru u zastakljenom ormaru.

Pitam pošto je, a očekivao sam da je pravo malo bogastvo,

kad mi onaj reče neku smešnu cifru kao sad npr. 300 dinara.

Ja iako klinjo, imao sam trostruko, i odvažim se i zatražim jedan komad.

U glavi sam ja već trčao sa njom kući i pucao u sve i svašta, ali krk, morala se prethodno dobiti dozvola od policije.

I tako se ja kao pokisao povučem pred tim porazom, i od tada sam zamrzeo oružje,

a vazdušaru ne bi ni pogledao a kamoli uzeo u ruke.

Vraća mi se i ljutina dok ovo kucam :)

Više puta sam razmišljao o tome kako me nisu obradovale neke krupne stvari, a sitnice su mi donosile radost.

 

    STREPNJA

 

   Ne, nemoj mi prici! Hocu izdaleka

   da volim i zelim oka tvoja dva.

   Jer sreca je lepa samo dok se ceka,

   dok od sebe samo nagovestaj da.

 

   Ne, nemoj mi prici! Ima vise drazi

   ova slatka strepnja, cekanje i stra'.

   Sve je mnogo lepse donde dok se trazi,

   o cemu se samo tek po slutnji zna.

 

   Ne, nemoj mi prici! Nasto to, i cemu?

   Izdaleka samo sve k'o zvezda sja;

   izdaleka samo divimo se svemu.

   Ne, nek' mi ne pridju oka tvoja dva.

 

   Desanka Maksimovic

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  To sa porezom je u ono vreme bilo diskutabilno. Tada jos firme i radnje nisu bile kompjuterski povezane, ako nesto poskupi ovde, ti trcis u manje mesto pa kupis po staroj ceni, bilo je svega.  Tako sam i ja tamo 80 i neke u jednom manjem mestu nasao jedan motor po staroj ceni ( namerno ne pisem koji, ko zna, mozda neko izvuce neku arhivu pa da uzme sad da me ganja ).  Udjem lepo u radnju, pitam prodavca jel to ta cena, kaze jeste, pitam jel moze na cekove na sest meseci, kaze moze. OK. reko - pakuj za poneti  ;) ;) i pisi racun.

  OK. kaze on , nema problema, samo sto cu da ti pisem racun za sporet, frizider i ves masinu jer samo bela tehnika moze na cekove.

  OK, nemam nista protiv, al meni treba racun i da ga registrujem .. Kaze covek - nije problem, napisace mi i jedan za registraciju.

  Napise ti on meni racun za ove bele sporete, frizidere, dodo i neki mikser da se uklopi, napiso ja njemu cekove i dao mu da ih upise na racun, i dao mu licnu kartu, kad je video da nisam iz tog mesta on se razveselio, kaze super - to nece niko proveravati. Kad je zavrsio to pisanije, uzeo i da mi napise jedan racun za registraciju, i kad je bio pred kraj pisanja ja ga zamolim da dopise da je porez na promet uracunat u cenu. Napise on to lepo, izlupa pecate, ja pokupim papire i motor ubacim u kombi, dodjem kuci i vec sutradan odem i bez problema registrujem motor !

  Eto nekad je moglo i tako da se uradi !  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

@Vuja : I do danas ga nemam novog i fabričkog, nikada ga nisam imao, neću ga ni imati kada se više ne pravi i to nemogu da prežalim.

 

Bolje sto ga nisi nikada ni kupio, opet bi experimentisao na njemu hahahahaha! :D

 

A sada ozbiljno, pa normalno da se placa porez na vozilo. Brez racuna i placenog poreza nemere registrovanje.

Kada se kupe nova kola valda se placaju ti porezi???!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Uvek je bilo poreza...

Drzavi das njeno, da bi posle mogao opet da odes do nje (drzave) kako bi registrovao...!

Bez dokaza da si drzavi dao njeno, nema registracije!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Daleke 1983-te, u AMS u Krusevcu, stigle nove JAWE.Spakovane, mirisu na novo. Moj otac, zaljubljenik motora i veliki protivnik da ih ja vozim, povede me u tu prodavnicu.Izbrojao je para, taman koliko kosta motor, pokupio me i zvanicno saopstio; `Idemo u AMSJ.` Kako sam samo trepereo, grlo mi se steglo od srece, umalo ne upiskih...

Stajale su JAWE, prodjosmo mimo njih a otac se zaustavi pred standom MOTOKULTIVATORA! Iskesira, napakuje ga u PZ-ca i presrecan dodje kuci.

Strajkovao sam gladju, niko to nije primetio...

NIKADA NISAM KUPIO NOV MOTOR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Bila je svojevremno u Svilajncu prodavnica koju smo svi u gradu zvali "Lovac" iako je imala drugaciji zvanicni naziv

Evo je:

H3mNo_svilajnacsedamdesetih.jpg

 

Mihac bolje pamti ta vremena  ;)

Redovno sam posle skole zastajao i gledao MZ-ejce-nove-narandzaste, zelene, crvene...Bili su TS model ali se ne secam koja bese kubikaza...

Sanjao, sam redovno da umesto APN 4 kojeg smo imali kuci, vozimo MZ TS-a...Medjutim nikada to pokojnom ocu nisam ni pominjao jer sam znao da mi kao radnicka porodica nemamo para za to...

Par godina kasnije sam u toj istoj prodavnici od oca dobio na poklon golmanske rukavice...

 

P.S.Moj MZ je kupljen 1979 godine bas u ovoj prodavnici, ali ga nisam ja kupio  :P::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Bila je svojevremno u Svilajncu prodavnica koju smo svi u gradu zvali "Lovac" iako je imala drugaciji zvanicni naziv

 

;D ;D ;D

dakle, izgleda da je u SFRJ u svakom mestu bila po jedna prodavnica pod ovim imenom.

i svakoj su klinci maglili izloge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  To su bila vremena, ne ko danas ! Mi smo bili u mogucnosti da gledamo izloge, da mastamo o stvarima koje su bile u tim izlozima.  Danas su deca poprilicno hendikepirana po tom pitanju. Danas su izlozi obicno prelepljeni nekom bezveznom slikom koja bi trebalo da te asocira na ko zna sta i eventualno ima natpis firme .  Dakle nemas pojma sta se prodaje u toj prodavnici. Kad udjes u radnju, odmah ti pritrce jedan ili dva kretena ( prodavca ), koji pokusavaju na sve moguce nacine da te usluze da covek pocne da se oseca kao invalid i u telu i u glavi. Kad im kazes sta hoces, odmah te vode do odrtedjenog artikla, usput ti nudeci jos gomilu kojekakvih " Dzirlo-qraca-palaca " za koje nisi ni cuo i jos se cude kako si jos ziv a ne koristis te stvari.  Pa tu dete ne sme ni da udje jer ce odma da zaradi kojekakve traume .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

 

Više puta sam razmišljao o tome kako me nisu obradovale neke krupne stvari, a sitnice su mi donosile radost.

 

    STREPNJA

 

   Ne, nemoj mi prici! Hocu izdaleka

   da volim i zelim oka tvoja dva.

   Jer sreca je lepa samo dok se ceka,

   dok od sebe samo nagovestaj da.

 

   Ne, nemoj mi prici! Ima vise drazi

   ova slatka strepnja, cekanje i stra'.

   Sve je mnogo lepse donde dok se trazi,

   o cemu se samo tek po slutnji zna.

 

   Ne, nemoj mi prici! Nasto to, i cemu?

   Izdaleka samo sve k'o zvezda sja;

   izdaleka samo divimo se svemu.

   Ne, nek' mi ne pridju oka tvoja dva.

 

   Desanka Maksimovic

 

 

;D Ja sam sanjaO APN novi i dosanjao ga, a MZ se nisam ni usudio da pomislim....... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Vi ste bar kupili motocik bilo kakav ja sam hteo Automatika sanjao sam ga sa 13 godina.....svi drugovi su ga imali osim mene a ja sam im sve popravljao......a keva mi nije dala ni da sednem sa drugim na motor.....mucila me i zlostavljala zbog toga......znaci nije bilo sanse da se kupi Automatik.......onda su bratu kupili com ZX Spectrum a ja sam hteo motor ali dzaba moje zelje onda sam postao bezobrazan posto je bilo jasno da mi nece kupiti i kada su me pitali sto neigram fudbal ovo ono.......ja sam rekao da tako NEMOGU DA POGINEM PA ME NEINTERESUJE pogotovo fudbal....

 

I ja sta cu kupim ram ( neki zvalavo busan ) i blokove i satavljao sam ga celog iz delova.......nisam jeo sve sam za njega davao......milin puta sam ga sastavio i rastavio dok konacno nije radio kako treba ( sam sam sve radio niko mi nista nije pomagao ) a sve sam radio tajno jer nisam ni smeo da se vozim.......na kraju sam ga sklopio posle jedno godinu dana rada i skupljanja delova, i vozio sam ga dve godine a starci uopste nisu znali da ga imam......itd.......... na zalost ni ja nikad nisam kupio nov motocikl a siguran sam da je  veliko zadovoljstvo kupiti nov motor........

 

A pasli smo izlog ispred Auto Vojvodine i gledali Dakotu 500 uhhhhh sanjao sam je kako mi je bila ogromna.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Kraj maja '77, ja završio osnovnu školu, vukovac, i u širom Srbije čuvenom LOVCU ćale mi uzme PONY Ekspres PUH....na kredit. Ooo radosti. Ostalo još da se plati porez, valjda u opštini, pa da se uzme trajna tablica u SUP-u. Kaže otac, za neki dan kad primi platu. Ali ko će to da dočeka. Ja sa svojih 45 kg đipim odmah na motorno čudo i danima ne silazim sa njega. Kad je otac video šta sve radim sa tim motorčetom pokaje se što mi ga je kupio i zaključa ga u podrum. Srećom vrata bila drvena i ja uzmem sekiru i ....... sednem na ponija i zbrišem kod tetke. Nisam se vraćao kući celo leto. A porez nikad nije plaćen i ja sam se lepo navozao i izludovao sa neregistrovanim motorčetom sve dok ga nisam totalno skršio. A onda mi stariji brat od tetke pokloni svog ČZ enduro, ali to je druga priča. Ali ni sa jednim kasnijim motorom mi nije bilo tako lepo kao sa poni ekspresom. Prva ljubav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da, da i ja sam sakupljao slicice iz Hoby gume, za ponija je uvek falila ona sa slikom masine, za bicikl pedale . . .  Niko iz moje okoline nikad nije naisao na te " kljucne " slicice.  Tas kad si kupio Elektronik 90 za 1.688.000 din, CZ 350 je kostala 990.000, a MZ TS 250/1 oko 1.460.000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Ostace mnogi snovi nedostizni. Valjda je to tako na ovim prostorima, neko ne ostvari snove a neko ne sme ni da sanja. Kako bilo, volim da se setim kako sam sanjario i kako sam, cini mi se, osetio i miris i dodir tih zelja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ljudi shvatate li potencijal ove teme? Ne treba je ograniciti samo na mz svet, jer ovo je top tema!

Ima jedna izreka koja glasi otprilike ovako:

Ako nesto stvarno zelis,cela vasiona ce ti pomoci da to i ostvaris.

Ja sam vozio tomose i mz-a, i u medjuvremenu (a to je 20-tak god. ;D ), razmisljao i sanjao

moj prvi "pravi" motor - Japanca!

Trazio sam od rodbine, da mi salju iz Nemacke casopise o motorima, (motorrad, i razne moto kataloge),

i danima bi ih prelistavao gledajuci sarene i gizdave lepotane, a pri tom nisam znao reci nemackog,

pa to oni nisu shvatali, ali meni ta jezicka barijera nije predstavljala problem :)

I tako posle mnogo cekanja koje je verovatno i ubilo čar, kupio sam mog Japanca,

i ocekivao sam neko ludilo od radovanja i srece, ali nekako je to izostalo, ili trajalo mozda samo dan-dva.

I zato ja uvek kazem: Dati coveku dok je mlad, dok masta i dok se iskreno raduje, da ima, i da putuje,

jer kad nije na vreme izostane taj efekat, i sve ispadne nekako, - kao podgrejan krompir :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ljudi shvatate li potencijal ove teme? Ne treba je ograniciti samo na mz svet, jer ovo je top tema!

 

Ukoliko nema slične, ova tema će biti prebačena u Opšte Teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da, da, secam se... Pored moje zgrade je bila prodavnica "Slovenija avto". Nagledao sam se Laverdi, Tomosa, CZ endura. Oni nisu prodavali Jawe i MZ. Svakodnevno, nekoliko puta prolazim tuda, gledam, dodje i da placem. Znam da sam mali za Laverde, ali oni Tomosi... Bilo je cesto i najlepseg Tomosa ikada Kros junior. On mi je bio mezimac.Zut, zelen ram...

 

Imao sam ideju da moja osnovna skola kupi dva Kros juniora i da se takmicimo u prvenstvu Srbije, kao omladinci ili kako vec bese. Naravno, ko ce da slusa klinca od 12 godina. A sve sam razradio... Tad su cesto bile one skolske priredbe, recitali. Da, kao stoje ona dva krosa sa strane dok prodje priredba, pa da se onda popnemo na njih, upalimo ih i da sa pozornice skocimo izmedju redova publike i izadjemo. Neka, kao promocija. Direktor me je oterao... kad sam mu pomenuo :(.

 

Nikad nisam imao nov motor. Najblize tome mi je bila Jawa sa samo 1 000km. A kad sam imao para da udjem u radnju i da kupim motor, nije bilo ni jednog od novih koji bi mi uspalio srce. A i hteo sam da budem domacin covek, da novac investiram u lokal itd... Budala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Budala, zato sto sam imao ideju koja je u startu bila osudjena na propast ;D.

 

R`n`R kafe /ili ti Kafanic/ u selu blizu Bg, gde prolazi samo Pink kombinacija, a motoristima iz Bg je predaleko da budu svakodnevno tu i da moze od toga da se zivi. Subotom i nedeljom je jos i bilo ok, ali ostali dani... Sad bar imam najveci sank u dnevnoj sobi, mozda i na celom Balkanu /6 metara/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mrak... Sad ga ima Boban sa Vidikovca, ima servis tamo, restauriran, izgleda kao iz radnje. Slali mu drugari delove iz Slovenije. Ne prodaje ga. A i takav je motoric, da bih ga sada drzao u sobi, radije nego da ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ljudi shvatate li potencijal ove teme? Ne treba je ograniciti samo na mz svet, jer ovo je top tema!

 

Ukoliko nema slične, ova tema će biti prebačena u Opšte Teme.

 

  Nemoj je prebacivati ! Ovde je stvorena, pa nek ovde i ostane. Kako vidim puno ljudi je pocelo sa Jawama i MZ-ima, pa svrate ovde kod nas da vide sta se desava pa i upisu po nesto. Cuce se , pa ce doci ko treba da dodje. U opstim temama bi verovatno brzo otisla na petu - sestu stranu, bitno je da je but/guz na prvoj. Predlazem da povadimo stare slike iz albuma, skeniramo pa da ubacujemo ovde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Pronadi neki put

Pronadi novi svet

Ja sam alergican na strah

A još sam gori nego pre

 

I nema razloga

Da poverujem sve

Štedi svoj proliveni znoj

Moj bol je ipak samo moj

 

Sve kao da je san

I kao da smo tu vec bili

Neki dan u isti cas, to prati nas

Od malih nogu

 

Sanjao sam te

Kucaš eksere

Moje ruke krvare

Ja kao podnosim sve

 

Poželim na tren

Da nisam više tu

Da prosto prestanem

Da tražim zvezdu vodilju

 

E, vidiš to je laž

I za to ne postoji lek

Kad misliš ”gotovo”

A ono pocinje tek

 

Jednom u životu

Digni belu zastavu

I prihvati to

Kao svoju pobedu

 

Svest za opšte dobro

Skupi ranjene

Pa im podari so

Neka se okale

 

Izveštaceni smeh

Što odvodi tvoj greh

Na listu cekanja

Na listu trajanja, bez kajanja

 

Lice sakriva

A ruke pune darova

I ceka da ti da

Ceka da ti da

 

Oci velike

Njima vidi sve

Al’ on je tako star

Nema nerava

 

Osramocen i sed

U ocima mu led

Ista uloga

Dvehiljade i kusur godina

 

…I nikad nece stici

Nikad

Na vreme

 

 

Block out

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ja sam sanjao 25 godina, al` da malo pravim zazubice  ;D,  Za bozic 2008-me izvrnem dzepove(bukvalno), precutao zeni, deci, majci, ocu, bratu, odem u top shop, nabijem ih na q..., istresem 1015e u sitnim dinarima i posle dva dana odem u Bataju, po mraku, na -5, prva voznja u zivotu, bez dozvole, nova kaciga, rukavice, motor tek kao usrafljen, i pravac tehnicki u zemunu, pa u policiju, sve motorom...Usput sam overio i kacigu i rukavice, i iskukao 50e... ;D

Nikome nisam rekao da bih izbegao pljuvacinu, osim od strane brata koji je vec tada imao motor, preziveli su svi, mada keva ne moze da se pomiri...

 

U medjuvremenu, sam tek sad uzeo L, a presao sam kok 4000km, bez padova, ako ne racunam ispustanja u mestu... ;D

 

 

Zaboravih sta sam hteo da kazem...NIJE MI TREBAO RACUN ZA REGISTRACIJU, jos ga cuvam, 87 hiljada i nesto sitno... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Prebacili smo temu ali nije strašno, vratićemo je ako treba, kako se dogovorimo...

 

Koliko se ja sećam retko ko je nekada mogao da tek tako poželi nov i veliki motor pa ga i kupi. Ili sam ja možda drugačiji, nije bilo para među mojim prijateljima, niko nije mogao da sedne na prvi motor,nov i još od 1.000 ccm. Karaburma je nekako imala ljude istog materijalnog stanja, radnički kraj, niko nije odudarao, niko nije bio zavidan pa smo sva naša interesovanja usmeravali na druženje.

 

Para je jedino imao Džaja ali ih je i davao, pomagao je godinama ovaj naš lokalni FK Beograd...

 

Izuzetak je bio jedan drug, 'ajd sad nema veze kako se zove, i on je imao TRI motora. TRI  :o :o :o

 

U ono vreme...

 

Ali opet, Karaburma je to, nije nijedan bio nov: APN poštarski, T-15 i Jawa. Svi polovni i poluispravni ::), uopšte neću da nagađam kako je došao do njih.  ::)

 

Taj APN je bio uvek dostupan za nas klince, ne mora nikom ništa da kažeš, uzmeš motor, sipaš i voziš pa ga posle vratiš da se drugi voze. Jedino što je iz ko zna kog razloga ostao u trećoj brzini pa je baš moralo da se trči da bi upalio, teško vozi dvoje jer nemogu da trče toliko brzo i u toj brzini naskaču na motor a i uzbrdice je trebalo izbegavati jer nema šaltovanja...

Komedija il' tragedija, neznam ni sam... :-\

 

Eto, pričam ja to Momi što radi kod Stankare i čovek crče od smeha. Kaže da je nekada imao jako dobar MZ i svaki dan neko kod njega dođe po motor. Uhvatilo to maha pa jedan uzme motor prepodne, drugi bi tokom dana nešto da završava a svako veče je sastanak sa ribom gde bi trebalo da se ispadne šmeker pa se uveče pozajmljivači samo menjaju.

 

I svađaju se, ti si juče bio motorom u gradu pa bi i danas, nemože to, ja dva dana habam cipele...

 

Vidi Moma da se ceo svet vozi na njegovom motoru a on najmanje, retko kad ga i sretne. Kaže, vidim na Bulevaru piči moj MZ a na njemu neko ali nemogu da prepoznam ko je, brzo je vozio...

 

Dosadi to Momi pa kaže ljudima da imaju mere, i on bi se ponekad provozao, nije stipsa nego voli čovek da ponekad provoza svoj motor...

Ipak ubeđivanja nisu dala rezultate jer su se navike stvorile, ko će sad od svih njih da ostane bez motora kad se već navikao da mu je tu, da ga vozi gde hoće i kad hoće... Neki su valjda i na more sa njim išli...

 

Reši Moma da kupi još jednog MZ-a za male pare. Nađe nekog krša pa krene da ga sređuje polako, njegova je sudbina da ide iz ruke u ruku pa će valjda na taj način doći do svog motora.

Tako i bude, pred kućom stoje oba i ko zatraži Momi motor - eto ga, sedi i vozi OVAJ jer je taj drugi MOJ.

 

Kratko je to zadovoljstvo trajalo jer jedno jutro ustanovi Moma da nisu dva motora pred kućom već samo jedan. Nije on to zaključavao, nije bilo razloga jer nikog nije odbio ako bi mu tražio motor, zašto bi neko krao...

 

No, izađe i vidi da je njegov motor tu ali ovaj drugi, sklepani, njega nema. Ukrali ga. A krš potpuni, stajali jedan do drugog, oba nisu zaključana pa ko je krao mogao je da bira da li će odličan ili ovog krša.

 

I izabrali su krša, nema smisla da Momi ukradu motor, ipak je njegov. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Vi ste bar kupili motocik bilo kakav ja sam hteo Automatika sanjao sam ga sa 13 godina.....svi drugovi su ga imali osim mene a ja sam im sve popravljao......a keva mi nije dala ni da sednem sa drugim na motor.....mucila me i zlostavljala zbog toga......znaci nije bilo sanse da se kupi Automatik.......onda su bratu kupili com ZX Spectrum a ja sam hteo motor ali dzaba moje zelje onda sam postao bezobrazan posto je bilo jasno da mi nece kupiti i kada su me pitali sto neigram fudbal ovo ono.......ja sam rekao da tako NEMOGU DA POGINEM PA ME NEINTERESUJE pogotovo fudbal....

 

I ja sta cu kupim ram ( neki zvalavo busan ) i blokove i satavljao sam ga celog iz delova.......nisam jeo sve sam za njega davao......milin puta sam ga sastavio i rastavio dok konacno nije radio kako treba ( sam sam sve radio niko mi nista nije pomagao ) a sve sam radio tajno jer nisam ni smeo da se vozim.......na kraju sam ga sklopio posle jedno godinu dana rada i skupljanja delova, i vozio sam ga dve godine a starci uopste nisu znali da ga imam......itd.......... na zalost ni ja nikad nisam kupio nov motocikl a siguran sam da je  veliko zadovoljstvo kupiti nov motor........

 

A pasli smo izlog ispred Auto Vojvodine i gledali Dakotu 500 uhhhhh sanjao sam je kako mi je bila ogromna.....koliko se ja secam ,87.godine u autovojvodini je bilo gilera od 125 kobika,jedan od 250 i najveci je bio dakota 350 ,ne secam se  da je bilo od 500 kubika taj od 350 kubika kostalo je tacno 10.000 maraka u dinarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja