Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

                      Velimlje druze ne 100 000 km u pitanju je milion i covek se zove Darko Labas iz Hrvatske je i nije iz nikakvog famoznog linka nego ziv covek  i ja sam ga upoznao na skupu u S.Mitrovici pre dve godine zato kad bmw napravi takvu kilometrazu onda mozes mesto da pricas o izdrzljivosti i kvaliteti bmw-a.Ne vidim zasto ovo nije interesanno za temu a interesantni su tvoji podaci i poslovanju BMW-a (NARAVNO FALS) i navodne propasti Jamahe ili demanti onog nesrecnika iz SLO koji ne dozvoljava JAMAHI nI U KLAVIRIMA DA ISKAZE REZULTATE.

                       Naravno p[osto nemas kontraargument ti ces da eskiviras odgovor.

Moje ime je Bojan i nesrečnik sam iz Slovenije.....evo predstavljanje kao na skupu anonimnih alkoholičara.

I istina je, da sam promašio reč POSLIJE  u onom  postu o klavirima i za to se izvinjavam....iskreno, nikad me nisu zanimali klaviri....od "klasike" najviše volim stari rock, a od "pozorišta" dobar striptiz.hebi ga , završena "bečka škola" smer "balkan"

Inače ne znam, kada si zadnji put sreo Darka Labaša sa svojom legendarnom Jamahom, ali prošle godine na skupu u Labinu motor je više ličio na neku "krparu", pošto je prokišnjavao ulje na sve strane. I prešao je več 1.200.000 km (barem mi je tako rekao, nisam proveravao). U svakom slučaju kilometraža je respektabilna, a Darko je čovek na mestu.Ako me sečanje ne vara, več je odradio tri generalne na motoru....ako me sečanje ne vara, jer smo pričali o svemu i svačemu.

I stvarno sam "nesrečnik" pošto ovde u Sloveniji ova recesija steže na sve strane, pa ču verovatno ove godine morati malo više puta svratiti u Srbiju na koje pivo (Quasaare tvoj predlog o pivcetu je prihvačen, tako da me očekuj u "prolazu" negde več krajem maja, pošto idem da ispratim momke iz Crne Gore.....)  ....možda svratim i do tebe Pit-e u Niš, pa popijemo neko pivce zajedno.....ako se ne ljutiš na mene naravno.... ;D

 

 

 

                    Naravno da mozes da svratis i  kod mene i ostanes kolko hoces i pak je ovo prica o motorima i klavirima (salim se). ;)Ima ovde sto sta da se vidi a i moja dva drugara s kojima se cesto vozim imaju GS-ove.

 

 

                       

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

od nijednog motora nemozete ocekivati da ..

u krevetu bude kurva...

na ulici dama...

u kuci svetica...

mora negde da podbaci, nije ni to neko svetsko cudo kao mnogi nahvaljeni motori, ima svoju namenu,negde je bolja negde je losija,negde je nula,ali to isto vazi i za ostale kao sto je prehvaljeni gs ili afrika itd itd,trreba probati to cudo,

evo ja se javljam da mi daju jednu na poklon da je testiram par desetina hiljada kilometra... ;D ;D ;D ;D ;D i da mi plate sto je mucim i ugnjetavam,,, :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Iskren  da  budem  nisam  ljubitelj  Yamahe,  možda  loše  iskustvo  ali  ova  Tenera  je  zlo  pred  kojim  će  mnogi  ustuknuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

U najnovijem MCN-u izasao je test nove Multistrade , koji sam preneo na temi o tom motoru

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=44350.80;topicseen

 

u istom broju izasao je i podugacak clanak o novoj Super Teneri , a posto je ova tema vec ''ugrejana''sacekao sam da imam malo vise vremena i pazljivo prevedem delove .

---

Po njihovim recima , MCN je bio jedina britanska novina da ode u Istambul

 

Yamahin novi Super Tenere ce , po recima Yamahinog menedzera za Evropu , Arna Sunnotela biti sportskiji od BMW R 1200 GS-a , a cena ce da mu bude , potvrdeno je 13.499 funti u Engleskoj

-

On je takode izjavio da je nova Multistrada ''ekstrem'' a Tenere ce , po njegovim recima da popuni prostor izmedu GS-a i Multistrade

Takode , Sunnotel je izjavio da je jaca strana nove Yamahe njen moderni izgled , a nije toliko extremna kao Multistrada , koja je po njegovim recima takoreci novi zanr motora . On kaze da je Tenera laksa ??? i sportskija od GS-a a motor i vozne karakteristike su okrenute vozacima koji ocekuju vise karaktera

U uporednim testovima kaze Sunnotel , odljucili smo da napravimo motor koji je vise zabavan za voznju od BMW-ja, koji je jako dobar motor , ali mi smo gledali da napravimo motor zabavniji za voznju , odrzavajuci njegove sposobnosti za prelazenje velikih kilometraza

Napravili smo motor agilnijim i sa boljim motorom, koji ce da mu da prednost ( naspram GS-a moja napomena ) Elektronika je naprednija , donoseci novu dimenziju u on/off road enduro market segment

-

Potrvdio je da ce motor da bude dostupan samo preko interneta , bez mogucnosti za test voznju i da ce cena prve godine da bude 13.499 funti , a nisu rekli koliko ce da kosta standar verzija , koja dolazi dogodine

-

Na pitanje : zar niste zabrinuti da ce zbog ogranicene dostupnosti to predstavljati i ogranicavaju faktor u mogucim velikim kolicinama koje ste mogli prodat ?

-

Daje ovakav konfuzni odgovor , prevodim rec na rec

-

Svako zna da BMW prodaje desetke hiljada GS-ova godisnje, ali to nije ono sto smo mi hteli da uradimo . Mi gledamo na ovaj motor isto kao R1 i V Max , ali nije preterano skup produkt - posle prve godine proizvescemo jih u zavisnosti od potraznje . Maksimalna prodaja nije nas glavni cilj ???

hteli smo da napravimo motor sa visokim stepenom tehnologije . Mi ne ratujemo sa cenom naspram nikoga , to ne bi trebao da bude razlog sto ljudi kupuju ovaj motor ( proverio 3 puta , tacno tako pise , nije moja greska u kucanju )

-

Kazu jos da uskoro dolazi test za novinare , i to ce biti jedini nacin da saznate nesto o

motoru , ili da uplatite motor na internetu i dobijete ga sami

-

Novinar je inace seo na motor i kaze da deluje vise sportski nego GS . Takode , rekao je da satovi izgledaju dobro , primetio je interesantne stopaljke ( na kojima stoje noge ) jer kaze dok sedite normalno  , oblozene su gumom , pa zato udobne , a kad ustanete i preneste tezinu na njih guma legne i izadu metalne papucice odozdo , dobro za off-road voznju Kaze da je kvalitet na izgled impresivan , izgleda cvrsto i snazno , ali uz to izgleda lepo , a ne kao ko sto to on kaze ''agrikulturni'' BMW 

-

Inace u tabeli sa uporednim podatcima navode tezinu za obicni GS - 215 kg sa tecnostima , a Super Tenera 245 kg sa tecnostima ( izgleda tezina od 261 kg - sa torbama )

-

-

To je bilo sve od interesa , i jos jednom da napomenem da sam pazljivo prevodio , reci nisu moje nego novinareve , pa nemojte na mene ni da se ljutite ...

 

Pozdrav , Simo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Citam razprave ovde

http://hellforleathermagazine.com/2010/02/2010-yamaha-xt1200z-super-tene.html

kazu da ABS na novoj Teneri NE MOZE da se izkljuci .

 

E sad , ja nemam pojma po tom pitanju , ali vecina onih koji se kao razumeju u to tvrde da je to ravno samoubistvu ...

 

Off-road experti , sta vi mislite ??? Jer ja zaista neznam ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Vožnja sa ABS-om na off-roadu = vožnja bez kočnica.

 

Meni zvuči nemoguće da ne može da se isključi. Jel' to proverena informacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa ovo je turing motor i ne treba da ide s puta. OK za neki utabani zemljani put ali off road...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5387 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pa da rece nemoze da se ukljuci al da se iskljuci to je smjesno.Evo besplatno iskljucujem abs ko god hoce sa klestima ili nozem  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Postaje mi sve dopadljivija na oko...

Nije mi bas najjasnije politika "nije nam bitno koliko cemo da prodamo", mada ni ja ne bih ocekivao da ce za te pare mnogo da se prodaje.

Tezina je sada vec prihvatljiva... bogami, postaje zanimljivije :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako je u full opremi, onda cena i nije tako neprihvatljiva, a izgleda da se i cena i težina odnose na full verziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Potrvdio je da ce motor da bude dostupan samo preko interneta , bez mogucnosti za test voznju i da ce cena prve godine da bude 13.499 funti , a nisu rekli koliko ce da kosta standar verzija , koja dolazi dogodine

-

Na pitanje : zar niste zabrinuti da ce zbog ogranicene dostupnosti to predstavljati i ogranicavaju faktor u mogucim velikim kolicinama koje ste mogli prodat ?

-

Daje ovakav konfuzni odgovor , prevodim rec na rec

-

Svako zna da BMW prodaje desetke hiljada GS-ova godisnje, ali to nije ono sto smo mi hteli da uradimo . Mi gledamo na ovaj motor isto kao R1 i V Max , ali nije preterano skup produkt - posle prve godine proizvescemo jih u zavisnosti od potraznje . Maksimalna prodaja nije nas glavni cilj

hteli smo da napravimo motor sa visokim stepenom tehnologije . Mi ne ratujemo sa cenom naspram nikoga , to ne bi trebao da bude razlog sto ljudi kupuju ovaj motor ( proverio 3 puta , tacno tako pise , nije moja greska u kucanju )

 

Ja bi reko to ovako nemaju oni pojma s zivotom iz prostog razloga, da je Yamahi previse komplikovano i sporo da pravi slozena mehanicka prevozna sredstva, Vrhunskih poput BMW-a  :D,

Najbolje im je da pored muzickih instrumenata proizvode bicikle s pedalama...a ne da se qurce s on line prodajom, bez probnih voznji pod parolom "strava motor majke mi, uzmi ga odmah"  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ja sam samo preveo , nista nisam kriv  8)

 

Mada jeste sve malo cudno ... Mozda jednostavno nije dovoljno razvijena proizvodnja , pa zato i nemaju punu prodaju , ili jim nedostaje para da otvore propisnu , veliku proizvodnu liniju

Inace , u istom clanku pisu da Yamaha izjavljuje da ni jedan jedini deo nije isti nekom drugom modelu , pa onda lakse shvatate da je to ipak veliki posao , proizvodna linija ...

Mozda jim je plan da za ovu godinu postave sve to , a ova godina dode ko godina upoznavanja ... Odkud ja znam

 

Pa mozda do dogodine nameste i dugme za izkljucivanje ABS-a , da ne bude neko ko cita ovaj forum da je uzeo makaze ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ali nejasno mi je da ZAISTA misle da će prodati više od dvocifrenog broja motora ukoliko cela prodaja bude svedena na online shop?? Pa bez veze, majke mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma ljudi sta vam je ovaj motor je specijalno pravljen za srpsko trziste, da bi ga kupili bas iz inata sta to koji japanac moze meni da kaze mogu li ja da ga kupim ili ne  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... za sve one koji brinu o Yamahinom poslovanju...

 

A ko je rekao da brinemo? Do god je klavira i gitara, Yamaha će nešto prodavati

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

... za sve one koji brinu o Yamahinom poslovanju...

 

A ko je rekao da brinemo? Do god je klavira i gitara, Yamaha će nešto prodavati

 

;D ;D ;D

 

Afrikanci dosli da zezaju , mora da vas izteramo  ;D ;D

 

Acime , odlican video , mada meni se svida sve gde je Rossi ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pravi Džamaja i trube i violine i svašta još, pa šta bi mi slušali da nije Yamahe ;D

 

Pa bolje to da pravi nego motokultivatore ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Pravi Džamaja i trube i violine i svašta još, pa šta bi mi slušali da nije Yamahe ;D

 

Pa bolje to da pravi nego motokultivatore ;D ;D ;D

Ili avione na primer.

 

NVskk_screenhunter03mar051510.jpg

 

Evo linka za brosuru koga zanima da vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja