Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

U Plattneru su prodali jedan primerak koji su imali (plavi, kao sa gornje slike) i sada imaju drugi (sivi). Znači, kupuje neko to, ali ostavimo Yamahi da razmišlja o tome kako će prodati novu Teneru ili bilo šta drugo, nije to naša briga.

 

Naravno da NEKO kupuje, motor je sjajan! :tenere:

 

Tu plavu sam ja kupio krajem decembra prosle godine, a siva koja je sada u Plattneru je sklopljena stigla iz Zagreba. Koliko znam ta siva je i poslednji First Edition primerak u ovom delu Evrope.

 

Na slici je moja Tenere, a fotku sam nacinio odmah nakon sto su mi je isporucili. :)

 

ObPSK_p1050210d.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Drago mi je da si se pojavio. U Plattneru su mi i rekli da je čovek (odnosno ti) veoma zadovoljan :zdravo:

 

Napiši nam malo utiske o motoru, molim te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Da, zaista sam prezadovoljan i upravo danas treba da se vidim sa covekom koji je potencijalni kupac vec pomenute sive Super Tenere koja je trenutno u Plattnerovom salonu. I njega interesuju informacije iz prve ruke :)

 

Mozda je 450km koliko sam do sada presao sa njom previse malo da bih mogao objektivno da je ocenim + sam je dobro proucio pre kupovine, pa su utisci vezani za sam motor veoma pozitivni. U pocetku mi je bio cudan sam rad (zvuk) motora. Kada udje u obrtaje vise zvuci kao nasvirani jednocilindras nego kao tvin! Pre kupovine sam citao o tome ali sam prelazeci prve kilometre bas bio iznenadjen. To zapravo i jeste bio Yamahin cilj, radilica je pomerena prema napred i klipovi se prate (ne rade naizmenicno) sto je prouzrokovalo (meni nepoznati) novi zvuk motora.

 

Iznenadjen sam i potrosnjom. Pre par dana sam napunio rezervoar do samog cepa i resetovao sam kilometrazu. Juce sam ponovo napunio rezervoar do cepa i stalo je tacno 17.5 L nakon predjenih 272 Km. Kompjuter mi je pokazivao prosek od 6.2 L. Ocekivao sam vise s' obzirom da je agregat potpuno nov (utegnut i ne razradjen), da je vozen u gradu i da motocikl ima 1200cc i 260 kg (sa svim tecnostima) +mojih 120 kg. :) .Zelim samo da napomenem i to da sam vozio u S (sport) kao i u T (touring) rezimu rada motora podjednako.

 

Sam motor se zaista lepo vozi. Upravljiviji mi je od GS-a i definitivno bolje koci od njega. Imam 120 kg i visok sam 190 cm - pozicija je fenomenalna!

 

Dok sam prelistavao teme, videh da se podsmevaju Yamahinim upozorenjima da ne preporucuju da se sva tri kofera stave na motor zabog moguceg preopterecenja... Ne razumem, to je ipak samo upozorenje da se vodi racuna o tezini. Super Tenere ima dozvoljenu nosivost od 209 kg dok GS ima 211 kg, ne vidim zasto je Yamaha losija po tom pitanju?

 

Kad' vec spomenuh kofere... Vezano za njih postojala su dva problema od kojih je jedan otklonjen. Prvi problem je bio taj sto se desavalo da ljudima napukne nosac treceg (gornjeg) kofera, a nekima je cak kofer i otpao u toku voznje (uzas!) Yamaha je to odmah sredila servisnim akcijom tako sto su svi nosaci treceg kofera zamenjeni potpuno novim (ojacanim). Konkretno na mojoj je to uradjeno u salonu pre nego sto sam je kupio.

 

Drugi problem vezan za kofere su bravice za zakljucavanje istih. Nekako su neprecizne i malo "glave" prilikom otkljucavanja i zakjucavanja. Potrebno je rukom malo pritisnuti poklopac kofera da bi se kljuc lakse okrenuo u bravi.

 

Jos jedna ruzna stvar se povremeno desavala vlasnicima nove Tenere a to je da narandzasto staklo sa migavca hoce da otpadne?! Za sada Yamaha to resava u garanciji i nije bilo servisnih akcija povodom toga. Da slucajno ne bih doziveo taj trenutak (a i ne svidjaju mi se serijski migavci), izmedju ostalog narucio sam i led migavce koji spadaju u Tenerinu dodatnu opremu (danas ih montram). :)

 

Poviseni i prosireni vizir takodje treba uzeti iz dodatne opreme jer fabricki baca vetar tacno u oci (celo) cak i kada je podesen na maksimalnu visinu. Napominjem da sam visok 190 cm...

 

Ima jos dosta toga da se kaze al' to bi odprilike bilo to... ukratko! :lol::zdravo:

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Preko nekih italijanskih sajtova i engleski dosta je napomenuto ,Da kod nove Tener !!! Ima problema sa menjačem ,kao i da je to njihova stara boljka Mada još nisam ništa našao da je negde neko od nemaca ,engleza i italijana izvukao šta u suštini gde i zbog čega ! Znači to se priča ali nema jasne veze.

I dalje mislim da je ovaj motor bolji od Aventura-a GS BMW koga ima moj komšija ?

Trenutno je vrlo teško doći do polovnog i ja sam upravo našao jednog u nemačkoj 8000 je prešo cena je 11500 eura sve full koferi roll bar i ostalo ! 2010 godište prva prodaja !! Pitam se dali treba još čekati da padne cena !! ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1909 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Yogibear jel si ti skoro prolazio kroz Prokuplje? Video sam isti motor kao tvoj, cak sam se i javio coveku i on meni. Nova ST stvarno izgleda odlicno uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ne, nisam bio ja. Kroz Prokuplje nisam prolazio iako me je bilo na sve strane :-) Znam da su do sada u Platneru prodali 4 Super Tenere. Moja i jos jedna plavo siva su u Beogradu a siva i crna su u Novom Sadu. Mozda je neko nesto privatno uvezao? Inace do sada sam presao finih 12500 km i prezadovoljan sam sa Tenerom u svakom pogledu, ni jedan problemcic nisam imao i bilo bi lepo da tako i ostane! :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2690 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ne, nisam bio ja. Kroz Prokuplje nisam prolazio iako me je bilo na sve strane :-) Znam da su do sada u Platneru prodali 4 Super Tenere. Moja i jos jedna plavo siva su u Beogradu a siva i crna su u Novom Sadu. Mozda je neko nesto privatno uvezao? Inace do sada sam presao finih 12500 km i prezadovoljan sam sa Tenerom u svakom pogledu, ni jedan problemcic nisam imao i bilo bi lepo da tako i ostane! :-)

Da li je istina da ipak mora da se doliva ulje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ja zaista nemam takvo iskustvo. Do sada sam odradio tri servisa i od zamene do zamene mi nije potrosio ni kap ulja. Posto imam suvi karter na svakom servisu novo ulje je sipano tacno do gornje crte (do max.) i isti taj nivo me doceka i na sledecem servisu.

 

Pored toga, clan sam i jednog stranog foruma koji se bavi samo Yamahom XT1200Z Super Tenere. Ima mnogo clanova iz celog sveta i do sada se zaista niko nije zalio da mu agregat trosi ulje. Jedino mesto gde sam ja to procitao je junski broj Motorevije. Hrvati su odvojili jednu Super Teneru i podvrgli je maratonskom testu. Nakon predjenih 25000km navodno su primetili da je agregat poceo da trosi 0.4L ulja na 1000km. Kazu da nije bilo belog dima iz auspuha niti bilo kakvih tragova curenja ulja iz motora. Kazu da je ulje "jednostavno izgorelo".:neznam:

 

To je jedini primer za koji ja znam i nadam se da ce tako i da ostane! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Tenerasi naleteh na lep klip ... izgleda da vam izlazi nesto novo ...

 

Promenio član acim
Sređen link
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Tenerasi naleteh na lep klip ... izgleda da vam izlazi nesto novo ...

 

 

Mislim da je video montaža.0stabre.gif Bilo je brdo sličnih klipova i kad je izlazila i 1200z...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja