Jump to content

Moto Zajednica

friziranje ts250

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Sećaš se dakle i ti...kod mene u kraju ih je bilo nekoliko...a neće niko da proda,isto bilo i u Šapcu,ko ima ''rostericu'' ne prodaje...bila je brža od 175 ccm....jes nezgodno ''uzubiti'' usisavanje al' jbg.takav je posao...!!

ima jedna i kod nas,,,al nije na prodaju,a ja necu da mu uzubim dzabe,,,probao on sam pa se usr......oooooo,eh sad nije problem uzubio bi mu ja dzaba.al posto okolo ide i prica da ja nemama pojma ni dva srafa da zavijem,,necu,,nek mu stoji kad je peder,il nek da 50e za kaznu  ;D ;D ;D i tako vec dve godine ispituje,pokusava pita me,,al odgovor dobije kratak i jasan,,doteraj da je uzubim i da ti sredim to paljenje,,,nesto moras i majstoru da platis,nemere sve covek sam  ;D ;D ;D

a sto se tice mz a,,,pa busi stublinu na 300cm,povecaj dizne na karburatoru,smanji kompresioni prostor u radilici,po proracunu obori usisne i podugni izduvni kanal,nadji dobar auspluh,koji ces obavezno uviti u azbestnu traku da se lepse greje,naravno ,kocnice obavezno obavezno i obavezno ojacati maksimalno,gume 16tice bi bile najzahvalnije zbog niskog tezista i pun pun gas  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da,roto disk je definitivnio najbolji za igranje sa uglovima,mozes napraviti ploca koliko hoces i isprobavati.

 

Evo jedan ts,paljenje je koliko vidim premestio sa iznad lancem?

post-2078-12879054813379_thumb.jpg

post-2078-12879054813558_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ovo zasad ne ide nikako jer nije kompletirano...viš' da nema menjača....neko je to pokušavao i na Tomosa da stavi al' nije uspeo....(neko iz Niša daleke 85 godine)....

Mogu samo da nagadjam ko je  ;D znajuci ko je tih godina harao putevima na budzenim tomosima koji su isli i preko 160km/h (prema recima nekih koji su pratili desavanja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Znam sa raznih foruma mnoge koji uspesno voze tomose sa roto diskovima,uglavnom masine koje se vrte od 12 000 pa na dalje  :)

 

Mene posebno fasciniraju frizirane masine do 50 ccm,e da je finansija za igrati se sa time... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mogu samo da nagadjam ko je  ;D znajuci ko je tih godina harao putevima na budzenim tomosima koji su isli i preko 160km/h (prema recima nekih koji su pratili desavanja).

 

Jovan Stojadinovic zvani " Joca mali " sa durlana. Covek od koga sam jako puno naucio o mehanici i voznji motora na trkama ( kad sam vozio iste 79 - 81 god ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Light, meni se jako dopada priča koja se ovde vodi iako je OFF. Ali sve je ovde po temama OFF, za nas to nije nešto strašno pa te molim da se ne ljutiš zbog toga. :)

 

Da li smo ti nekako pomogli do sada? Treba li ti nešto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mogu samo da nagadjam ko je  ;D znajuci ko je tih godina harao putevima na budzenim tomosima koji su isli i preko 160km/h (prema recima nekih koji su pratili desavanja).

 

Jovan Stojadinovic zvani " Joca mali " sa durlana. Covek od koga sam jako puno naucio o mehanici i voznji motora na trkama ( kad sam vozio iste 79 - 81 god ) .

Da Joca Mali, kakav je to lik. Cak je tomosima isao na more i to u poodmaklim godinama. Covek jeste legneda onog a bogami i ovog vremena.

Izvinjuenje za OFF  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Light, meni se jako dopada priča koja se ovde vodi iako je OFF. Ali sve je ovde po temama OFF, za nas to nije nešto strašno pa te molim da se ne ljutiš zbog toga. :)

 

Da li smo ti nekako pomogli do sada? Treba li ti nešto?

 

Ma nema veze zbog OFF-a momci,slobodno pričate o svojim doživljajima i secanjima meni je to zanimljivo slusati  ;)

A sto se TS-a tice razmenio sam par saveta sa ljudima s foruma, i krecem uskoro u akciju  ;) Stavit cu slike i sve na forum pa cemo jos diskutirati o tome.

A sada što mislite o olaksavanju korpe kvacila? Da se napravi iz aluminija? Jel bi motor izgubio puno na momentu? Okretaje bi sigurno dobio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa dobio bi obrtaje, to je sigurno.  E sad dal bi i kolko bi to MZ sve izdrzao - to je pitanje.  Kad sam prvi put u zivotu bio seo na takmicarsku Yamahu TZ 250, ugasio mi se pet sest puta pri polasku, jer sam ja pokusavao da krenem sa 1000 - 2000 obrtaja. Nikako mi nije islo u glavu da moram da je navucem bar na 7000 da bi krenula .  E sad, ona je kretala sa sedam, a vrtela se valjda oko 16000.  Na MZ - u ako napravis lakse kvacilo, dobices obrtaje, a izgubiti snagu na manjim obrtajima. Ako kreces pod vecim obrtajima pod kvacilom, stradace lamele, pa onda treba i njih da nabavis kvalitetnije. Ima tu puno svega, jedno vuce drugo . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Moze laksa korpa kvacila, kako ce ovo biti trkacka masina nije veliki problem sto ce lamele koje u normalnim uslovima traju 10 godina sada trajati 10puta krace (godinu dana), sto i nije neka cena za postizanje visih obrtaja.

Stari  es250-1 (sa okruglim farom i ovalnim rezervoarom) je imao drugaciji onaj veliki zupcanik koji naleze na lamelu (spaja lamelu sa menjacem, tj, onaj sto se stafi na primarnu osovinu menjaca). Zapravo, za razliku od ostalih kasnijih modela on je dosta laksi, nije pun kao kod TS,ETZ... vec ima oblik kao tocak fijakera, ili prvih automobila sa drvenim felnama. Pogledacu negde ako mogu da nadjem sliku jednog takvog. Ovo je (s obzirom na prenos i precnik zupcanika) znacajno olaksanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

 

Stari  es250-1 (sa okruglim farom i ovalnim rezervoarom) je imao drugaciji onaj veliki zupcanik koji naleze na lamelu (spaja lamelu sa menjacem, tj, onaj sto se stafi na primarnu osovinu menjaca). Zapravo, za razliku od ostalih kasnijih modela on je dosta laksi, nije pun kao kod TS,ETZ... vec ima oblik kao tocak fijakera, ili prvih automobila sa drvenim felnama. Pogledacu negde ako mogu da nadjem sliku jednog takvog. Ovo je (s obzirom na prenos i precnik zupcanika) znacajno olaksanje.

 

E ovo je zanimljiva informacija,ovo nisam znao!! Ako imas sliku okaci je ovda,mada u principu znam kako izgleda.

Bilo bi dobro olaksati i korpu i taj zpcanik!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Nije lose samo meni se stvarno nije desilo da prokliza korpa, cak uvek imam stvarno muke da je skinem cak i sa fabrickim radapcigerom.

 

A jel kod montaže koristiš LOCITITE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

A što mislite o ovom rešenju provrtavanja korpe na radilici?

 

 

nije bas dugotrajno resenje... kod mene je radilo citavih 5 minuta...  :-\

u pocetku sam taj problem resio podmetanjem lima od konzerve i drzalo je dosta dobro, tj nije mi spadalo kvacilo...

 

a kad sam radio generalnu kupio sam novu radilicu i problem je resen... (samo sto je bilo otrovno skupo ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: NBG

Moze laksa korpa kvacila, kako ce ovo biti trkacka masina nije veliki problem sto ce lamele koje u normalnim uslovima traju 10 godina sada trajati 10puta krace (godinu dana), sto i nije neka cena za postizanje visih obrtaja.

 

Pokusaj da nadjes PLUTANU lamelu. Znam da vam zvuci smesno ali ja sam na mom TS 150 imao plutanu lamelu isto kao i drugar na svom CZ 350 i verujte da malo krace traje od klasicne ali lepi ko luda. Skoro ko da imas suvo kvacilo a i dobijas na obrtajuma jer je znatno laksa.

post-1369-12879055102097_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

inace moze i da se napravi aluminijumska lamela to jest korpa ,izgubice na niskim obrtajima snagu,ali ce na viskim dobiti brdo brdo obrtaja i snage,lamela se pravi nameski,na radilici se reze navoj mesto konusu,a na telu koje pravis od aluminijuma isto se reze navoj,, :) :) :) ali ja bih radije olaksao radilicu a kompresioni prostor u karteru permanentno popunio aluminijumom.

jer sve sto fizicki skidas radilicu ti joj smanjujes obim,ali taj prostor zbog podkompresije moras u karteru da popunis, :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

A sta mislite o konusnom kvacilu? Gledao sam neke motokultivatore (nije smesno) i neke poljoptivredne masine. One imaju konusnu lamelu i konusnu korpu, konstrukcija je dosta jednostavna a drzi kao luda, e sad da li je to izvodljivo na MZ-u to je pitanje,  ali mozda bi neki strugar mogao da napravi nesto slicno.  ???

A sto se tice konusa na radilici samo je bitno da bude dobro odmascen i idealno cist, kao i korpa kvacila (pozeljno obrisati nitro razredjivacem) i to zaista steze kao ludo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Nije pametno staviti osigurac, polumesec, na korpu!

Ubedjen sam da neki znaju i zasto ali nece da razmisle ;D

Korpa naleze konusno i trpi neko X opterecenje, kada dodje do blokiranja radilice korpa prokliza i spreci vecu havariju na motoru a bogami moze da spasi i glavu.

Zato pazljivo sa prepravkama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Nije pametno staviti osigurac, polumesec, na korpu!

Ubedjen sam da neki znaju i zasto ali nece da razmisle ;D

Korpa naleze konusno i trpi neko X opterecenje, kada dodje do blokiranja radilice korpa prokliza i spreci vecu havariju na motoru a bogami moze da spasi i glavu.

Zato pazljivo sa prepravkama!

Sumnjam da moze da prokliza kad lepo nalegne... ma ne daj boze da blokira radilica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Nije pametno staviti osigurac, polumesec, na korpu!

Ubedjen sam da neki znaju i zasto ali nece da razmisle ;D

Korpa naleze konusno i trpi neko X opterecenje, kada dodje do blokiranja radilice korpa prokliza i spreci vecu havariju na motoru a bogami moze da spasi i glavu.

Zato pazljivo sa prepravkama!

kad mz blokira u radilici,pre ce lamele da proslajfuju nego korpa,provereno par puta  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja