Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB400N: Renoviranje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

To si 100% u pravu, ali opet sumnjam da mozda neshto nije "legla" kako treba ili shta li je vec...

A za kompresiju cu naci vec negde, hvala u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nemoj ga dirati, vozi samo i dolivaj, nema sta pogresno da legne, moze samo da bude bolji kako se razradjuje i kako se karika trosi i leze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Oket, onda cu da ga pustim josh :) Pravo da ti kazem ni ne otvarami se opet. To je u principu sve ukupno 3-4 sata intenzivnog rada ali: chek da vidimo sutra ovo, e nemamo ono a ne radi radnja danas... pa ode na 10 dana. Sredjivao sam auto neshto farbao ovih dana, posao od 2, max 3 dana, ali zanocih vec 10 dana u garazi, bash zbog tih varijanti...chek josh ovo, chek josh ono. Ne ulazi mi se dole vishe, bar zaneko vreme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma znam kako je daj ulje, daj ovo, ono neki dihtung i jbg. samo ti to vozi i nema tu sta da ne valja.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 756 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ajd da budem ptica zloslutnica , diletantsko pitanje , obratio si paznju na strugajucu kariku , nema klasicne oznake TOP vec nekih slova , ne secam se, al znam da je  odokativno gledajuci , izgledalo kao da karika dodje naopacke ??? prosle zime smo pakovali burazerovu  CB 450 i nema problema. Druga solucija je pohabana vodjica ventila ( usisnog ) onda ni novi tefloni ( gumice ) ne pomazu , samo nova vodjica i ventil ili kamikaza-opcija obrada stabla ventila i pravljenje nove vodjice prema njoj ali to mora JAKO JAKO dobro da se odradi jer u suprotnom moze da zaglavi ventil a to NESME da se desi. Merenjem kompresije mozes dobiti cak i vecu vrednost na tom problematicnom cilindru ako strugajuca karika ne odradjuje posao. Savet za merenje kompresije , ako nadjes nekog ko ima instrument a nema iskustva. Ako je vrednost tog cilindra manja od onog koji dobro radi , pre sledeceg merenja uspes kasicicu ulja u cilindar i opet meris , ako se vrednost poveca , problem je u karikama ,ako ne , problem je u ventilima. Usput , meri se sa gasom do daske , potpuno otvoreni leptiri karburatora ,  sretno  , pratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hvala na objasnjenju.

Karike sam stavljao sa slovom T na gore.

Vodjice ventila, koliko sam uspeo na kratko da vidim kod majstora dok je glava bila na obradi, delovale su ok. A i on je rekao da su vodjice dobre, jer se secam da sam ga bash pitao za njih. Mada ko zna... Da sam ih ja pregledao mogao bih da tvrdim, ovako samo mogu da verujem tom liku.

Izmericu kompresiju pa cu da vidim shta se deshava na toj strani.

 

E da, jel se kompresija meri na hladnom ili zagrejanom motoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pazi,jedna svecica ti je ok,a druga moze da bude i te boje ako je losa smesa na tom karburatoru,tako se po nekom pravilu i dostelava smesa,skines svecicu pa ili dodas ili oduzmes vazduha,

a karike  za vazdusno hladjenje i vodeno nisu od istog materijala ,usput ti to onako...

a koje ti je ulje unutra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pazi Bokilic, bash se oseca svecica na ulje. Kad sam oljushtio skramu ispod je cigla boja :) A kapiram i to za karike i ulje, sipam optimu jer troshi. Kad ne bi troshila sipao bih makar onaj Elf shto su prichali ovde na forumua nije ni skuplji mnogo...100din po litru, ali u ovom sluchaju mi se voznja ne bi nikako izplatila :(

 

Nishta, provericu kompresiju, a za ostalo cu da sachekam...mozda legne :) Pre mesec-dva, i levi je bio sav garav pa je sad ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

aha,,,,pa probaj ti za pocetak za zamenis ulje,mada.....kada je motor ok,sipaj sta hoces.....

ah da,auto ulja u nedostatku aditiva za kvacilo,hoce da brze pocrne i da isparavaju brze jer ih lamela cas posla upali... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pishe u knjizi da ide na 2.5, pa se onda shteluje na fino. Ovo bi bokilic mogao bolje da nam pojasni :)

 

Tj, fora je da se krece tako shto ih zavrnesh do kraja ,pa odvijesh za 2,5. Onda podesish ler gas na normalno i shtelujesh na pilot screw dok ne dobijesh najveci broj obrtaja koji mozesh putem njih. Kada to uspesh, onda ih zavrnesh malo (za 1/8), nashtelujesh ler gas da bude na normali i to je to. To je ono shto ja znam, a kada sam probao to da uradim, sve je mnogo komplikovanije jer se teshko oseti kada obrtaji skachu a kada opadaju (razlika je u recimo 50-100rpm shto se teshko vidi na obrtomeru), a pogotovo shto su dva karburatora u pitanju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Crna Gora

danas sam rasturio karbove...oprao, ocistio,produvao...namontirao.motor vergla ali jedva upali.kad skinem svecice totalno su crne.kad ne upali...posle dugog verglanja,skinem a one totalno suve.sta se ovo desava.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hmm, pazi taj agregat je takav da bi morao da pali, ako ne na prvi trzaj anlasera, onda na drugi obavezno.

To shto su crne svecice zavisi... Ako su crne posle rada na leru znachi da smesha na leru nije kako treba. Ako na pola gasa (recimo) vozish i posle toga su crne onda neshto oko shiber ili dizni nije uredu. Stavi pilote na 1.5 krug. Doziraj choke dok palish pa vidi shta se deshava. Ne valja uvek ni choke do kraja, oce da nalije mnogo u cilindre pa nece da pali. A ako su suve svecice...hmm. Da ne zeza slavina ?

E da, crne svecice mogu biti i ako troshkari ulje.

 

E sad, ako upalish pa radi pod sauhom normalno je da budu svecice crne. U principu to chitanje sa svecica se radi tako shto vozish na odredjenim obrtajima (koje zelish da ispitash), ugasish motor i onda vidish svecice. Sve ovo ostalo moze da bude ovo-ono... Ovo vazi kada je karb rashtelovan. Kada je podeshen on uvek treba da daje blizu idealne smeshe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Crna Gora

cudno mi je to sto posle svog stelovanja,jedva upali,cak sam morao da odmaram anlaser ugrijao se.nove svecice ociscen karb.nece ni sa ni bez sauha.varnice su ok,ne znam sta vise da mu radim.sad sam poceo da sumljam u samog sebe,ta dva kabla sa svecice da nijesam pomijesao,posto nema oznako koji je za koju stranu. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ma jok, ima jednu bobinu tako da i ako si pomeshao nema veze. Obe svecice pale istovremeno. Pazi, definitivno je oko shtelovanja karburatora, ali shta... Da nisi poremetio nivoe u loncicima, nemash "vishka delova", sve zadihtovano.. ? shta znam :S

Meni teze pali kada stoji 5-6 dana. Moram da verglam nekoliko puta dok upali. Mada sam i to provalio da je fora do sauha. Ne treba do kraja. Zaverglam bez sauha i dok verglam vuchem ga, pa gde uhvati tu stanem :). Ako povuchem do kraja onda presisa, bash se oseca smrad goriva i nece da pali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma da svaki motor voli neko pomalo drugacije startovanje, neki pola sauga, neki pun, neki sa malo gasa a neki bez gasa....treba otkriti sta koji voli......ja palim kad je hladno pun saug i bez gasa, sve drugacije od toga je pogresno......e sad treba videti tvoj voli HONDA???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Uspeo sam da zakrpim kucishte filtera vazduga svuda gde je prethodni vlasnik uspeo da ga iseche (da bi uglavio KN-ove), preshao stotinak km i ne primecujem nikakvu razliku, osim shto mi se chini da mi vishe troshi (nisam josh sipao da bih znao). E sad igle u karbovima su podignute za 1,2mm. Probao sam da ih spustim ali onda se vuche ko mrcina, pogotovo negde izmedju 3k-4k obrtaja gde ima ogromnu rupu, ali i ovako osetno slabije ide. Zatim sam podigao igle za 1,8mm i onda ga gushi. Kada dodam gas pochne da preskache paljenje pa onda kad probije to radi... Na kraju se 1,2mm pokazalo kao najbolja mera, medjutim to podeshavanje je bilo i sa KN filterima, shto meni zvuchi chudno :S I da, i dalje ima malu rupu izmedju 3k i 4k, ali nije mnogo primetna, da bi preko 4k dobio eksploziju snage.

 

Josh me zanima jedna stvar... Sumnjam da mi obrtomer nije tachan. najvishoj brzini pri recimo 4000-4200rpm idem 100km/h, a obrtomer retko prelzi 5000rpm. Ni ne volim da ga zavrcem mnogo bash, ali mi se chini da pokazuje manje nego shto jeste. Motor na 4000rpm totalno menja zvuk i pochinje da se chuje onako dosta zustrije. Ako je neko ko vozi ovaj motor zapamtio mozda neke od ovih parametara bio bih mu vrlo zahvalan da ih napishe ovde :) I koliko rpm ste uspeli da nagurate ovaj motor sa bregastom za 27KS ?

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

U cetvrtoj brzini su ti obrtometar i brzinometar paralelni zato sto je odnod 1:1 pa vidi u cetvrtoj da li ti je i obrtaljka u istom polozaju....tako je na svim vozilima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Nisam siguran da sam te razumeo ali onako kako jesam ovo je odgovor. Prvo da napomenem da ne znam koliko je ks ova moja ONDA!

100-tka u 6-oj na max 4200 i maksimalano sto sam ja do sad vozio je po satu 150km/h na 8000 obrtaja. Nisam ga tero preko 8000 mozda malo 100-200. Jedino sto mi se desavalo je naglo ubrzanje (trzaj) i promena zvuka u 6-oj na 8000rpm pri brzini od 140km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Nisam siguran da sam te razumeo ali onako kako jesam ovo je odgovor. Prvo da napomenem da ne znam koliko je ks ova moja ONDA!

100-tka u 6-oj na max 4200 i maksimalano sto sam ja do sad vozio je po satu 150km/h na 8000 obrtaja. Nisam ga tero preko 8000 mozda malo 100-200. Jedino sto mi se desavalo je naglo ubrzanje (trzaj) i promena zvuka u 6-oj na 8000rpm pri brzini od 140km/h.

 

Znachi onda je ok jer je tako neshto i meni, oko 4000 na 100km/h. Ali probacu ovo u cetvrtoj. Mada meni ima 5 brzina :F... americka verzija valjda. Kako sam gledao po specifikacijama moja peta i tvoja sesta imaju isti odnos, samo je drugacije podeljeno izmedju. Onda bi trebalo da obrtaljka radi dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

U cetvrtoj brzini su ti obrtometar i brzinometar paralelni zato sto je odnod 1:1 pa vidi u cetvrtoj da li ti je i obrtaljka u istom polozaju....tako je na svim vozilima

Koliko si ti u ovo siguran? Nemoj da mislis da dovodim u pitanje tacnost ovoga sto si napisao ali stvarno nikada nisam cuo! Ne zelli m da se svadjam, nego da se informisem i naucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja