Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB400N: Renoviranje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ma de, morao bih da je skinem za chitav 1mm u prechniku shto je mnogo. 0.10mm je tolerancija za istroshenost. Ne postoje lezajevi izmedju glave i bregaste, vec ona naleze direkt na glavu koja je aluminijumska.

 

Nego 'vako. Rasturao sam karburator i na iglicama su postavljene shajbne da ih podignu. Debljina shajbne je sigurno 0.7mm ako ne i ceo 1mm. Meni ovo deluje bash mnogo, pa sam ih skinuo. Znachi iglice su sada nize, odnosno, verovatno onako kako fabricki treba da stoje. A efekat je ovakav: znatno manje srche goriva (nisam josh izmerio na 100km ali vidim da je na 90km potroshio mozda do 3.5-4l najvishe). Ali se javio problem. Od 2000rpm vuche lepo i tako do negde 3000, onda nagla rupa (osetan pad snage od recimo 3000 do 4000), zatim kada pregura tu rupu opet dobija osetno poboljchanje snage, takoreci chupa ruke sa volana. Ne mogu da garantujem da obrtomer radi kako treba i da tachno pokazuje... Moguce da su vrednosti rpm vece, jer na 5000rpm zuji podobro, deluje kao da se brze vrti.

Pilot screw za ler benzin je podeshen na 1.5 krugova OUT, karbovi sinhronizovani, nivoi na 15.5mm.

Ne bih se toliko opterecivao ovime, ali to mi je neki opseg na kome najcheshce vozim (3000-4500 po mom obrtomeru :)) pa mi bash fali snage...

Pomotj ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a da malko upucas paljenje to jest pomeris,malko na ranije,cinimi se kolko me pamcenje sluzi da se kod tebe moze paljenje pomerati,,,,ima tamo onaj magicni srafic cinimi se m6 ali ok 8,to jest za kljuc 8,pa da ga malo uranis,uranjavas ga u pravcu kazaljke na satu..sa leve strane motora na bocnom deklu,ako je stariji tip agregata,pomaknes celu plocu za 2 do 3 mm...jos ako imas pistolj ili ti stroboskop....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Aj bash cu da vidim, ali koliko sam chitao, mislim da ne moze da se pomera. Ima CDI a pickup se drzi na dva shrafa. Kad sam rasturao nisam primetio da moze da se pomera sihta.gde mu je rupa tu miu je :P A da, ova rupa nije postojala dok nisam skinuo ove shajbne sa iglica na karburatoru. Mozda da stavim shajbne, ali manje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Moj nije ni nov a i ja sam poznat kao neko ko zavrce al nisam ga natero da potrosi 5 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Prestala da dimi. Malo kad se upali dok se ne zagreje i posle fercera super. Mada, evo danas sam upalio posle 5 dana i nije dimila ni malo (a ima ulja :) )

 

Ali imam neku knedlu od 3000-4000rpm :( Znachi od 2000rpm vuche ko luda, do 3000, onda oslabi, shto me bash smara, i posle 4000 opet chupa ruke... Karburatori podesheni na sve fabrichki. Na shiberu 3 rupe slobodne, iglice spushtene do kraja i slobodne, nivoi na 15,5mm... Al ipak guta knedlu....

 

Ajmo sad opet brainstorming. Prichajte shta god vam padne na pamet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Prestala da dimi. Malo kad se upali dok se ne zagreje i posle fercera super. Mada, evo danas sam upalio posle 5 dana i nije dimila ni malo (a ima ulja :) )

 

Ali imam neku knedlu od 3000-4000rpm :( Znachi od 2000rpm vuche ko luda, do 3000, onda oslabi, shto me bash smara, i posle 4000 opet chupa ruke... Karburatori podesheni na sve fabrichki. Na shiberu 3 rupe slobodne, iglice spushtene do kraja i slobodne, nivoi na 15,5mm... Al ipak guta knedlu....

 

Ajmo sad opet brainstorming. Prichajte shta god vam padne na pamet :)

 

Kakav ti je Air filter,mozda ga treba izduvati ili zamjeniti. ??? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

E hteo sam to da odradim al pade mrak. Sutra cu.

Inache, na siberu postoje 3 rupe kroz koje se stvara vakuum a dve su bile zapushene. Danas sam otpushio sve rupe (kako stoji na ortakovom motoru) i ne primecuje se razlika :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo Konda je dobila vizir iz Louisa. U pitanju je onaj PUIG Mini Schaibe ili kako vec ide...

Stoji kao da je orginal fabrichki :) Ne svidja mi se od napred bash mnogo, ali sa strane i od pozadi je do jaja.

Danas sam ga testirao po ovom hladnom vremenu i odushevio sam se ! Prosto mi nije jasno kako sam do sada vozio bez njega :) Vetar se preusmerava u kacigu, malo je buchnije zbog vetra ali je komocija na nivoJu :) Ekstra stvar, shto mi niste rekli do sada :)

 

Slika je od pre neki dan dok nisam josh skroz fiksirao, vec samo 'nako da probam kako stoji. Danas je konachno fixiran ali nemam slike...

post-5215-12879076135946_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI
Ne svidja mi se od napred bash mnogo, ali sa strane i od pozadi je do jaja.

 

Najbitnije da je od pozadi do jaja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Druze ne bilo ti tesko ajd nadji koji je to vizir tacno. Ako mozes da nadjes sifru po kojoj si narucio i da li si dobio i nosace uz njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Hvala. A jel zna neko sta znaci ona onaznaka (PC14) posto su serijski broj i cena artikla isti??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Mislim da ej to kodna oznaka motorcikla (mada nisam siguran bas). Uglavnom, vec nas ima dvojica koji smo uzeli ovaj vizir i super je. Jedino sto malo mora da se stanji shraf od fara kod glave srafa, da bi mogao nosac lepo da legne. 2 min posla, stegnes srafove i zavrshio si posao :) Samo ugao nashtelujesh koji ti odgovara da vetar ne bije u vrat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo malo da osvezim temu. Makina je dobila vizir, to sam vec pisao... a dobila je i neki DB KILLER u mojoj produkciji :) Nije bash mnogo "killer" ali je zvuk dublji, a i dosta tishi. Kad idem ono 90-100 ne chujem motor, samo vetar oko mene.

Sledi video, malo slike uzivo :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo da napravim presek posle skoro 1000km.

Upravo sma skidao svecice da "prochitam" shta se deshava, i sutucaije je ovakva...

 

Leva svecica je belicasto sivkasta, sa naznakama braonkaste, shto bi mu bilo kao idealno :)

 

Medjutim, desna je crna i chadjava...i to bash... I tu je ono gde odlazi ulje koje misteriozno nestaje iz motora :(

 

E sada, nosim se mishlju da skinem glavu pa da vidim shta se tu deshava, jer definitivno neshto ne valja... ili gumica neka nije legla, ili karika. Mada ne verujem, iskreno, da je do karika.

 

Jel ima neko neki predlog mozda  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma legla je nego sta, nemoze to da ne legne, zaribao bi da nesto ne valja.......jbg. to je verovatno pohaban cilindar taj gde je tamnija sveca...ako izmeris kompresiju videces da je tu najverovatnije malo slabija, nemoj nista da diras vozi i kontrolisi ulje, nema druge...

 

Nego kakav je to zvuk nesto mi skripuce ako sam dobro cuo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa skripuce menjac, takav zvuk ima. I ova drugarova se isto chuje, stim shto se to uzivo ne chuje toliko mnogo, nego kamera na mobilnom izgleda hvata mnogo te visoke tonove...

 

Imam josh jedan snimak ali je zvuk josh gori, neki vetar duva pa se nishta ne chuje... :(

 

A ovo za ulje i jeste problem, malo malo pa dolivam po malo :( Potroshila je sigurno litar na 1000km :( Mislio sam da izmerim kompresiju kod nekoga ko ima one zezalice za merenje, a ako je to ok onda da skinem glavudzu da vidim opet oko gumica

 

E da, i kada sam stavljao karike u cilindre ove su bile na 0.4mm falc... Nije mi delovalo kao da je vishe izeden

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma nemas sto da skidas glavu, ne moze teflon gumica da se potrosi tako brzo...to je nelogicno.....jbg. da si blizi izmerio bi ti ja kompresiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja