Jump to content

Moto Zajednica

F650GS: Pitanja i Odgovori

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hehe extra.

 

Obavezno proveri gde ti gubi tecnost. (pa javi i nama da znamo :))

 

Inace ne znam u cemu je fora da nece da povuce tecnost iz expanzione posude. To je vrlo glupo resenje, po mom misljenju. Uvek sam mislio da mi je to visak vode "za nedaj Boze", a ono cvrc. Ima taj mali GS skroz nekih glupih resenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

E a kad sam krenuo sa glupim resenjima, ajd da nastavim. Iznecu ono sto sam ja cuo/video, a vi se nadovezite sa svojim iskustvima, sta ste culi/videli.

 

JA VID'O:

1) Takozvani surging and stalling. Surging (odnosno talasnje gasa) nisam iskusio, ili bar nisam primetio, ali stalling (ili po naski "knedla") mi se desi po nekad. Izmedju 3500-4000rpm se desi kada dam gas da nece da povuce, nego kao da se prvo malo udavi pa onda krene normalno. Ovo se desava kada je motor na radnoj temperaturi, i kada je napolju toplo. Kada je hladan ili je napolju hladnije sve je ok.

 

2)Vodena pumpa. Ovo mislim da je vec postalo statusni simboj F650 serije od kada je nastala. Na Funduro sam menjao pumpu (do duse stara je presla skoro 50000km), a vala i na GS-u sam morao da je ponovim (na 35000km)

 

3) Glavni kabl za struju prolazi tik pored tocka za stelovanje zategnnutosti opruge (zadnje amortizera). Osim sto prolaze blizu, kablovi i dodiruju nosac tockica pa on tako vrmenom malo po malo skida izolaciju (posto je na jednom delu spicast, a na drugom je var malo hrapav). Ovo je u principu vrlo dugotrajan proces, ali u ekstremnim slucajevima moze doci do kratkoh spoja, pa cak, daleko bilo, i do paljenja. Danas sam skidao tockic i primetio da je spoljna izolacija ostecena. POjacao sam izolaciju parcetom unutrasnje gume + izolir traka. Proverite ovo, traje 10 minuta, a treba vam torex + izolirka. NAPOMENA: Delta me je obavestila o nekoj servisnoj kampanji u kojoj treba nesto oko struje da se promeni. Bio sma na servisu sumnjajuci da misle bas na ovo, ali vidim da nista pipnuli nisu na tom mestu, a takodje nisam primetio ni ista drugo da su uradili).

 

4) Nasao sam podatak da postoji problem sa hladnjakom (pucao je u gornje dve tacke gde se pricvrscuje), ali BMW to nije priznao kao gresku, vec je menjao hladnjak ako se desi kvar dok je motor u garanciji. Kasnije su to ispravili i poceli da ugradjuju ispravljenu verziju hladnjaka. Kod mene je to opravljeno u nekom privatno killer servisu dok je bio kod prethodnog vlasnika

 

5) Prekidaci za sirenu i startovanje motora hoce da oksidiraju, pa tasteri moraju jako da se pritisnu da bi reagovali. Ovo se lako resava skidanjem prekidaca, ciscenjem kontakata smirglom/turpijom i WD-om

 

CUO/CITAO

1) Pucanje prednje viljuske. Ovo je, ja mislim, najveca katastrofa koja moze da se desi jednom motorciklu, pogotovo dual sport motoru :S Kazu da postoji 30ak slucajeva da je prednja viljuska prosto pukla sama od sebe. Svi vlasnici tvrde da nisu ni u sta udarili i da su se kretali normalnim asfaltnim putem kada se to desilo. BMW je odbio da prizna da je greska u dizajnu ili proizvodnji, ali je ipak na modele 2003 pa na dalje stavljao pojacanu viljusku. Pucanje se desava u donjem delu kod osovine. Takodje desi se i da pukne ona distancer prednje osovine :S

Evo i slika sa nekog foruma kao primer:

Fork1JimT.jpg

Fork2JimT.jpg

 

Razlika izmedju novog i starog tipa viljuske:

3068816281_7db87c28d6.jpg

 

Ne znam da li je jos neko cuo nesto o ovom problemu, ali zvuci katastrofalno. A pogotovo zvuci jos gore sto BMW nije preduzeo nista po pitanju vec prodatih primeraka...

 

2) Kazu da treba zameniti srafove koji drze zadnji ram (rep) i staviti jace, jer izgleda óce da popuste kada je dosta tovari na motor. Ovo verovatno nije fabricka greska vec posledica preopterecivanja, ali nije lose znati... Takodje, osim srafova za rep, treba na isti nacin obratiti paznju i na srafove od zadnjeg amortizera

 

3) Hoce da se desi da relej za anlaser zakuca i da vrti dok ne isprazni akumulator. Jedino resenje je skinuti klemu sto bas i nije zgodno u tom trenutku :)

 

4) Ovaj model ima, navodno, proceduru za startovanje.

- Dati kontakt i sacekati da se ugasi lampica za temperaturu

- Startovati motor i drzati dugme dok motor ne pocne lepo da radi (1-2 sec od kada pocne da radi)

- Nikako ne davati gas pri startovanju motora

- Ako ne upali iz prve treba skinuti kontakt, sacekati 10sec pa ponoviti proceduru

Iskreno, ja ovo nekada praktikujem a nekada i ne, i nisam primetio neku razliku. Motor uglavnom pali i ide isto. Nekada se desi da nece odmah da upali nego mu treba, recimo, 3 kruga da obrne dok ne sastavi, ali nema veze sa ovom procedurom

 

5) Kazu da se na nekim primercima desavalo da pukne rezervoar kod poklopca pumpe (ispod sedista)

 

 

CALLBACKS (ili ti priznate greske od strane BMW-a koje se besplatno otklanjaju u ovas. servisu):

Ono sto sam ja uspeo da nadjem je sledece:

1) Neke diode, koje ne znam cemu sluze

2) Mesto gde se pricvrscuju zadnja kociona klesta izgleda nije bas bilo sretno reseno, pa su pod garancijom tu nesot menjali i prckali...

3) Nesto oko instalacije. Nisam uspeo da saznam tacno sta je u pitanju, ali sumnjam ba ovaj bunt sto prolazi pored tockica za stelovanje visine

 

Ovde verovatno ima jos stvari, ali zavisi od primerka do primerka i meseca/godine proizvodnje.

 

Eto ja se raspisao, a valja i spavati :) Voleo bih da cujem vase komentare i eventualna iskustva u vezi ovoga sto sma pisao, ili necega sto sma propustio. Inace veoma volim ovaj motor, kao i Fundura koga mislim da necu ni prodavati na kraju,ali prosto ovaj mali GS deluje da ima bas mnooogo potencijalnih gresaka. Nekako bas neozbiljno za BMW-a. Funduro inace nije imao mnogo bug-ova osim vodene pumpe, ili bar ja nisam nasao podatke o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Sto se tice instalacije i tocka za stelovanje amortizera, tu se vezuje glavni kabal. Mozes da pogledas da li se nalazi tu plasticna vezica koja mu onemogucuje da seta.(Ima bas ostavljeno zaseceno za vezicu). Prekidaci su i mene zezali u pocetku sam mislio da je problem sa kompjuterom, cas je hteo da pali , cas ne, ali fina smirgla i kontakt sprej... i sve bude ok.

 

Ja sam se u pocetku dosta tripovao, pogotovo sto na F650.com imam mali milion problema koje su opisali, ali ni na ovom sajtu http://crossroadz.com.au/F650GS/Modifications.html ne izgleda naivno slika zagorelog motora.

 

 

 

 

P.S. Meni to za viljuske zvuci pomalo neverovatno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ovo za viljuske jeste veoma cudno. I meni zvuci neverovatno, ali je me je malo pokolebalo sto je BMW na sledecim modelima ipak pojacao taj deo viljuske (ne verujem da je za dzabe to uradio). Pisao sam delti u vezi toga, sad cekam odgovor.

 

Inace volim po nekad da sidjem sa asfalta na makadam, pa bas i nije prijatno kada znas da postoji mogucnost da se ovako nesto desi.

 

Nisam bas neko ko trazi dlaku u jajetu, ali ovo zvuci kao veliki i opasan propust, ako je istina.

 

Sajt http://crossroadz.com.au/F650GS/Modifications.html je vrlo koristan. Ne opisuje bas u detalje sve, ali ima dosta informacija. Neke stvari o kojima sam pisao sam u stvari i video na tom sajtu. OStali izvori su uglavnom f650.com i advrider.com. Kapiram da ima ljudi koji ne posecuju te sajtove, pa reko da podelim ono sto sam ja sakupio do sada :)

 

Da ne bude da samo kudimo, ima ovaj motor dosta vise dobrih strana.

Neki klub u Americi (kao moto klub) ima u svojoj ergeli dosta F650GS-ova. Motori se voze po svakakvim terenima, i kazu da do sada nisu imali slucaj da ih je F650GS ostavio na putu. Takodje, kazu da motore odrzavaju odprilike onoliko koliko ih i voze, ali ipak lepo za cuti.

Za ovaj Rotax motor inace kazu da, ako se odrzava onako kako treba, prelazi 200000km lagano. Nisam upoznao nikoga ko je presao toliko sa ovim motorom, samo sam procitao negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Hehe extra.

 

Obavezno proveri gde ti gubi tecnost. (pa javi i nama da znamo :))

 

Inace ne znam u cemu je fora da nece da povuce tecnost iz expanzione posude. To je vrlo glupo resenje, po mom misljenju. Uvek sam mislio da mi je to visak vode "za nedaj Boze", a ono cvrc. Ima taj mali GS skroz nekih glupih resenja...

 

Ma ne gubi tečnost, već sam jesenas imao jedan udes i motor mi je bio oboren na levom boku nekih 10-15 min. pa je tečnost iscurela tada.

Ja sam posle prekontrolisao i dodao u ekspanzionu posudu ne proveravajući nivo u hladnjaku. Dok je bilo hladnije vreme nije se primećivalo da se motor greje. Kako su skočile temperature eto i problema. Medjutim sada je sve opet O.K.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ljudi, zamenio sam diznu (nasao polovnu na ebay) i fiter za benzin. MOtor sada ide kao da ima 15 konja vise :D. Konacno je postao zabavan za voznju.

 

Inace, prva serija dizni koju su ugradjivali nije bila bas odgovarajuca za ovaj motor, pa su je vrlo brzo zamenili drugim modelom. Vizuelno su skoro skroz iste, ali ima sitnih razlika u parametrima.

 

Prvi model dizne koji nije valjao: BMW 13532343565 (Bosch 0280156026)

Novi model dizne koji se pokazao kao dobar: BMW 13711342366 (Bosch 0280155788)

 

Potrosnja za sada deluje da je ista, stim sto motor ide neuporedivo bolje. Postoji tu i neki update software-a koji ja nisam radio niti imam nameru jer Delta radi update o mom trosku i na moju odgovornost i rizik (ako sjebu nesto ja sam kriv...)

 

Inace motor je delovao lenjo u odnosu na F650 Funduro. Sada Funduro ne moze da ga stigne i ide na tocak cim malo nervoznije potegnem gas :) :)

 

Inace, filter za benzin retko ko menja. Zamena se radi na 20000-40000 zavisno od kvaliteta benzina i sam deo kosta nesto preko 100e, pa mnogi iskuliraju zamenu, pogotovo sto garancija do tada prodje pa nisu ni u obavezi. Filter koji sam zamenio je presao 40000km i star je 13 godina :s. Imao je korektan pritisak (3.5bar), medjutim kada sam ga skinuo ispostavilo se da ne moze da se dune vazduh kroz njega koliko je zapusen. Pumpa se cula prilicno kada se da kontakt. Sa novim filterom se pumpa jedva cuje kada dam kontak.

Tako da nije lose nekad i poslusati fabriku...

 

Eto ne moze da skodi a nekome moze i da koristi :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

@Supatije

Nek ti iz Delte daju napismeno to o tvojoj odgovornosti pa lagano informisi Nemce sta rade i sta je tebi ciniti. Koliko se ja secam svi recall-ovi i svi update-ovi su besplatni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

A hteo sam da se teram sa njima, ali sam onda nasao podatak da je poslednji update smao usrao stvar jos vise (osiromasili smesu zbog Euro standarda), tako da ga u svakom slucaju ne bih radio.

 

Bilo mi glupo da cimam shvabe, pa onda kad mi kazu "Idi da uradis" ja da kazem "E sad necu" :D U svakom slucaju je vrlo glupa situacija. Bavim se razvojem software-a, i za mene je nezamislivo da ti neko za ispravljanje svog BUG-a naplacuje, i jos to radi na tvoju odgovornost. Mislim da ne bi imali ni jednog klijenta kad bi tako radili...

Za Deltin servis sam inace cuo svasta, tako da nemam nameru tamo uopste vise da vozim motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

da li neko zna gde može da se nabavi guma koja spaja karburator i agregat na F650 ?

 

60595.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Radulovic, oko 60-70e cini mi se. Menjao sam je prosle godine

Mogu ti dam staru da premostis dok ti ne stigne deo, ako ti znaci... Josuvek je cela, ali je na granici pucanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Hvala na brzom inhou... trebam da je šaljem za CG tako da ćemo najverovatnije novu da uzmemo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Moze li mi neko reci da li je moguce da ovaj motor sa slika odgovara podacima u oglasu?

 

Kako je navedeno u oglasu godina proizvodnje je 2006. a po izgledu motora bih rekao da je proizveden prije 2003.

 

Neki od detalja koje sam primetio je da na deklovima nema oznaku "2 sparks", ima stari vizir i stare "boje" a cinimi se da i prednje vile nisu one nove ojacane...

 

http://www.moto-berza.com/polovni-motori/bmw-f650gs-dakar-oglas-86563/

 

 

inace imam u planu kupovinu ovog motora pa malo procesljavam oglase 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ma verovatno na saobracajnoj pise 2006, sto je u stvari godina prve registracije u nasoj zemlji. Model 2006. treba da ima drugaciju tablu, 2-spark motor, za nijansu drugacije prednje viljuske, drugaciji nos, a ja ih najpre razlikujem po drugacijim "gril"-ovima na laznom rezervoaru (sa leve i desne strane).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Hvala na odgovorima, vrlo moguce da je u pitanju ovo sa registracijom...

 

Gledao oglase "vani" i ima ih dosta povoljih sa predjenih 30k-40k km pa me zanima vase misljenje da li je to mnogo za motor koji planiram uzeti za sebe i voziti bar 3-4 godine?

 

Druga stvar koja me zanima je razlika u agregatu sa jednom i sa dve svecice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Moj je bio presao 33000km kad sam ga uzeo. Sada je na 40000km. U principu nema tu nekih problema osim sitnica. Meni je procurela vodena pumpa kada sam zamenio antifriz. Takodje, imam F650 Funduro koji je presao dosta vise (na satu je 48000, ali kada sam ga uzeo nije radio km sat). Sa njim sam takodje imao problem sa pumpom. Osim toga bile su potrosene lamele, i prednji disk je pri kraju. NA zalost ne znam tacno koliko je presao da bih ima reper kada se takve stvari dese, a i kapitram da dosta zavisi od nacina voznje.

Ili krace receno, mislim da to za taj motor nije visoka kilometraza.

Sa dve svecice je definitivno dosta bolji motor. Nema problema sa "surging and stalling", i manje trosi. Funduro sa karburatorom i dve svecice mi trosi manje nego GS sa direktnim ubrizgavanjem i jednom svecicom, a pritom ide isto, ako ne i bolje od GS-a.

OSim dve svecice taj model ima jos signih razlika, kao sto su prednje viljuske, novi tip dizne itd... Naravno, i osetno je skuplji od modela do 2003. god, ali bih ti ipak preporucio njega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

E takav odgovor mi je trebao 0takoje.gif

 

Ako ostanem pri odluci da uzmem ovaj motor onda cu najvjerovatnije traziti nesto da uvezem jer je mnogo velika razlika u cijeni ovdje (BiH) i recimo Njemacka. A mislim da su oni i malo disciplinovaniji po pitanju odrzavanja motora...

Mozes li mi samo jos objasniti sta bi trebalo biti "surging and stalling"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ah to ti je pojava da motor blago pulsira kada je na konstantnom gasu (surging), ili da ima "knedlu"kada das gas. Obicno se desava na 3500-4000 obrtaja kada je pri opterecenju. Vidim da dosta ljudi ima taj problem i da BMW nije reagovao po pitanju toga, tak oda je velika verovatnoca da motor 2000-2003 godista ima nekada taj problem.

Moj je imao problem pa sam zato dosta i citao o tome. Na kraju sam kupio novi tip dizne i sada motor ide neuporedivo bolje, a knedla se desi jako retko...

Mislim da je mali GS jedan od prvih motorcikala koji je imao direktno ubrizgavanje na jednom cilindru i da su imali dosta problema da ga naprave. Na kraju je izasao tako, da kazem, polufabrikat po pitanju ubrizgavanja...

Inace, nemoj da se plasis, nije to nista strasno niti nesto sto remeti u voznji, ali prosto je glupo da motor koji kosta 30% vise od konkurencije ima takve glupe bugove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Moze li mi neko reci da li je moguce da ovaj motor sa slika odgovara podacima u oglasu?

...

http://www.moto-berza.com/polovni-motori/bmw-f650gs-dakar-oglas-86563/

...

Ne odgovara podacima. Motor na slici je prva serija Dakara, što znači proizveden je 2000 ili 2001. Takođe, koliko vidim sa slika, nema ABS, bar ne na prednjem točku.

 

Ako ćeš da uzimaš ovaj motor, i ne razumeš se baš u detalje, onda gledaj 2002 godište i kasnije; na njima je većina "bagova" otklonjena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

PITANJE !

 

Na F 650 CS mi ne radi kilometar sat, a usput i ABS ne reaguje ( ne pali lampu).

Pokušao sam da guglam ali moje poznavanje engleskog nije na zavidnom nivou. Koliko sam ja shvatio, njemu je senzor brzine na zadnjem točku i u tu svrhu koristi senzor ABS-a zadnjeg točka.

Prekontrolisao sam sve konekcije, očistio, stegao, sve je o.k. samo sto ne radi :).

Ako je npr. pokvaren senzor ABS-a pa mi ne daje podatke na brzinomeru, zašto onda ne sija lampica ABS-a na instrument tabli ?

Kad sam skinuo instrument tablu vidim da su neki kablovi omotani izolir trakom što teško da je švaba radio kad ga je sastavljao nego je tu srpska ruka umešala prste.

 

Ima li ko ideju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

- Lampa za ABS se pali kada ABS *ne* radi

- I prednji i zadnji točak imaju senzore za ABS. Ako nisi siguran kako to izgleda slikaj izbliza prednji i zadnji točak sa leve strane i postavi ovde pa ću ti reći šta je gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Moze li mi neko reci da li je moguce da ovaj motor sa slika odgovara podacima u oglasu?

...

http://www.moto-berz...ar-oglas-86563/

...

Ne odgovara podacima. Motor na slici je prva serija Dakara, što znači proizveden je 2000 ili 2001. Takođe, koliko vidim sa slika, nema ABS, bar ne na prednjem točku.

 

Ako ćeš da uzimaš ovaj motor, i ne razumeš se baš u detalje, onda gledaj 2002 godište i kasnije; na njima je većina "bagova" otklonjena.

 

Planiram kupiti ovaj motor tako da polako skupljam informacije i korisne podatke koji ce pomoci pri kupovini.

A nadam se da ce do sledece sezone jedan biti u mojoj garazi..

 

Da li su ti svi "bagovi" otklonjeni istovremeno ili je to islo postepeno?

Koliko sam shvatio 2 svjecice i ojacane vile idu od juna 2003 a sad motoholik kaze da gledam od 2002 pa nadalje pa mi nije bas jasno..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

- Lampa za ABS se pali kada ABS *ne* radi

- I prednji i zadnji točak imaju senzore za ABS. Ako nisi siguran kako to izgleda slikaj izbliza prednji i zadnji točak sa leve strane i postavi ovde pa ću ti reći šta je gde.

 

Znam ako se upali dok vozim ali ne bi trebalo da se ne pali kad dam kontakt. Tad bi trebalo da se upali i kad krenem posle jednog metra da se ugasi. Bar tako mi je bilo sa RT-om.

 

Što se tiče izgleda, isti je senzor i na prednjem i na zadnjem točku. Običan senzor ABS-a ali služi i kao davač za kilometar sat, tako sam bar ja nasao na internetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja