Jump to content

Moto Zajednica

F650GS: Pitanja i Odgovori

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Da nije crkla sama lampica u instrument tabli? Ako se ne pali prilikom davanja kontakta, ja bih prvo to prekontrolisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ne radi mi kilometar sat, ne pokazuje brzinu kretanja niti pređeni put, a našao sam da dobija podatke sa senzora ABS koji je smesten na zadnjem točku. To je problem.

A ne radi ni ABS jer kad stisnem zadnju jako blokira mi točak, škripi i klizi po putu i ne uključuje ABS.

Abs mi nije ni potreban, to bi prežalio jer sam ga uzeo za obuku za "A2" kategoriju, ali to štone pokazuje brzinu mi praviproblem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Otkači za početak kabl od ABS senzora sa zadnjeg točka, prikači na unimer (stavi voltmetar na AC) i vidi kad rukom zavrtiš točak hoće li ti dati neko očitavanje. Otprilike treba da dobiješ oko 0.5V i više. Time ćeš utvrditi da li je sam senzor riknuo. Takođe, treba videti da li je zazor između senzora i onog nazubljenog koluta na točku ispravan - možda je neko tu nešto malo zeznuo prilikom skidanja točka, promene gume itd. Zazor bi trebao da se kreće od 0.1-0.7mm.

 

To što ne pali lampicu na instrument tabli je moguće da je lampica crkla ili da je izvađena. Sa kvarom koji si opisao, ta lampica bi trebala permanentno da bude upaljena.

 

Proveri prvo ovo oko senzora i proveri da li je lampica u instrument tabli ispravna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

a našao sam da dobija podatke sa senzora ABS koji je smesten na zadnjem točku.

Sta se desava sa modelima bez ABS-a, ne mere brzinu :) ?

Meni se desilo da se zica na prekidacu za abs odlemila. Isprobaj da li radi , zaleti ga , kvacilo i zadnja kocnica... pa vidi da li stuca pod pedalom.

 

 

 

 

 

poz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Maribor
  • Motocikl: BMW F 650 GS Dakar

Živeli, pročitao sam uputstvo za merjenje zazora ventila na F 650 Gs avtora Motoholica i bio oduševljen, tada je obečao, da ce slična uputstva napisati i za "štelovanje" ventila. Ja tih uputstva ne nadžem, osim na engleskom. Dali bi mi neko znao da kaže gde se nalaze ta uputstva od Motoholica. Hvala i lep pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Dobrodošao u sektu. Mislim da ih motoholic nije objavio na ovom forumu. U svakom slučaju možeš da mu pošalješ PM pa da te uputi gde to da pronadješ. Pozz svima u Mariboru, gradu mog detinjstva...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Maribor
  • Motocikl: BMW F 650 GS Dakar

Živeli, baš ti hvala za odgovor, pre pola sata mi se javijo Motoholic- Bane iz LA i obečao, da ako sačekamo mesec dana, čemo nastavak uputsva dobiti. Molimo za njegovo zdravlje.0a-smiley.gifPozdrav. Miran

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Уб
  • Motocikl: БМВ Р1200ГС

Поштовани секташи,

Прво питање:

 

Потребна ми је помоћ око замене кочионе течности на мом bmw650gs из 2001 год.Постоји ли неко упутство ? 0stabre.gif

Друго питање:

На којој километражи се врши замена ланца који преко осовине радилице покреће брегасте осовине ,има ли прописана километража за замену ?1neznam.gif

..................................................1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Поштовани секташи,

Прво питање:

 

Потребна ми је помоћ око замене кочионе течности на мом bmw650gs из 2001 год.Постоји ли неко упутство ? 0stabre.gif

Друго питање:

На којој километражи се врши замена ланца који преко осовине радилице покреће брегасте осовине ,има ли прописана километража за замену ?1neznam.gif

..................................................1care.gif

 

Odgovor na prvo pitanje: Zavisi da li tvoj motorcikl ima ABS ili ne, ako ima prepusti zamenu servisu a ako nema zamena je vrlo jednostavna.

 

Odgovor na drugo pitanje: na f650.com možeš da nađeš kako se proverava istegnutost lanca razvoda preko merenja na zatezaču lanca i na osnovu toga možeš da utvrdiš da li je došlo vreme za zamenu ili može da se vozi još.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Drugar i ja sami menjali (F650GS ABS) i nije nikakva mudrolija. Odvrnes sraf na klestima, drukas dok ne dodje nivo u cantri do dna (ali da ne povuce vazduh), sipas punu cantru i opet ponovis postupak jedno 2-3-4 puta. Tako bi trebalo da se svo staro ulje izbaci napolje, novo zauzme njegovo mesto, a pritom nemas ni vazduh u sistemu koji moras da ozracujes. Isti je postupak i napred i pozadi, stim da prednji kanister hoce da prska na gore kad drukas, pa pazi.

 

Inace, ABS pumpa kada se aktivira uvuce u sebe deo ulja i tako popusti pritisak na klesta, a pritom blokira ulje iz kocnice da ne bi mogao dodatno da pojacavas pritisak. Onda ponovo vrati to ulje u sistem i napravi pritisak, i pusti kontakt sa papucicom kocnice. Tako je, kada ABS nije aktivan, dobijen potpuno isti sistem sa i bes ABS (abs ima ventil koji je zatvoren u normalnim uslovima). Jedino je razlika sto ABS verzija ima dosta vise cevi, pa tako treba dosta vise ulja da bi se sve ispralo i zamenilo novim.

 

Inace i ja se plasio zamene, misleci da treba da se izbija, nabija, pumpa...kad ono jok...

Pozzzdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Уб
  • Motocikl: БМВ Р1200ГС

Ниске и Супатје,

Хвала на брзом одговору и помоћи, нисам био сигуран везано за АБС и уље у истом.Одрадићу замену сам ....хвала још једном!

Поздрав......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: bmw f 650 gs dakar

Pozdrav poštovani...

 

Dakar 07g uredno garažiran i posle 2meseca zimskog sna probuđen da malo dopuni akmulator i protrči klip gore-dole, desila se interesantna stvar.

U roku od +/-60sec usija izduvnu cev na prvih 20cm do cilindra, iz straha ugašen a pri ponovnom paljenju ista stvar.

Da naglasim motor ima 11000km na sebi, dosad nikakvih tegoba nije pokazivao, lako pali, lepo radi, duva na auspuh, parkiran ispravan a probuđen ljut.

Dali mi neko može pomoći savetom, šta, zašto ,možda, gde ili mi negine odlazak u servis.

Hvala vam na vremenu i odgovoru. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Crvene grane, po meni višak vazduha. Da nisi možda u zadnje vreme čistio filter vazduha pa nije lepo uklopljen ili slično?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: bmw f 650 gs dakar

Danas prekontrolisano sve leži na svom mestu, nije u tom grmu zec.

Primetio sam i ulja u vazdušnoj kutiji, ali ispratio sam temu od početka do kraja http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/33951-bmw-f650gs-uputstvo-za-servisiranje-by-motoholic/ par puta ,kao i ovu i spominje se da je normalno neka mala količina ulja.Inače svaka čast i divim se ljudima kao motoholic, na ovakvim temama i volji pomoći.

 

Pošto sam vlasnik bmw zasad se trudim ispratiti teme vezane za moj motor a i ovaj problem koji me snašao.

Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: bmw f 650 gs dakar

Nažalost zasad ne. emo28.gif

Par saveta koje sam dobio sam proverio a u neke stvari me strah da se upuštam pa ga lepo pokrio sa ciradom da me malo prođe nervoza.

Najverovatnije će završiti u servisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozz, jel moze neko da proveri na svom F650GS ili Dakaru, koliko vremena prodje dok hladnjak ne pocne da se greje.

Znaci upali se motor da radi na leru, i ceka.

 

Imam problem da mi je hladnjak mlak vec posle 20-30sec pa sumnjam da je otisao termostat.

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja