Jump to content

Moto Zajednica

F650GS: Pitanja i Odgovori

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Motoholic (a i svi ostali)

Da li negde na forumu ima uputstvo kako se pere i čisti F650GS. Mislim da sam postao žrtva loše pripreme za sezonu. Prilikom pranja motocikla, a posle polivanja vodom (bili su skinuti oklopi) gubim poziciju i na faru i na štopu.

 

Ima li mi leka bez majstora?

 

HVALA

Дуле:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pereš motor bez skidanja oklopa, naravno, i ne prskaš direktno u bilo šta električno, pogotovo oko brzinometra...

 

Jel' ti se osušio motor skroz pa ti štop svetlo ne radi, ili je još uvek mokar? Sačekaj da se skroz osuši pre nego što probaš da ga upališ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Pereš motor bez skidanja oklopa, naravno, i ne prskaš direktno u bilo šta električno, pogotovo oko brzinometra...

 

Jel' ti se osušio motor skroz pa ti štop svetlo ne radi, ili je još uvek mokar? Sačekaj da se skroz osuši pre nego što probaš da ga upališ...

 

 

Sve sam uradio što ne treba, oklop sam skinuo, nisam sačekao da se osuši, nego sam ga upalio. Jedino nisam braljao oko brzinometra i voda nije bila pod pritiskom...

Simptomi kvara su da od "dobre volje" zavisi da li će pozicija (prednja i zadnja) da radi. Upalim radi, ugasim, pa upalim i neradi itd... Sve durgo osim pozicije radi besprekorno.

 

Da li da se igram sa "produvavanjem" u "Centrali"?

m3bOy_electronicequipmentbox.jpg

dr Motoholic, unapred HVALA!

 

Дуле

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A da probaš sam? :)

 

Skineš svaki rele iz podnožja, prebrišeš kontakte a u podnožje relea malčice špricneš WD-a. Isto sa konektorima, otvoriš, osušiš, malo ošmirglaš ako su crni i opet vratiš. Pored WD40 koristim i običan dizel D2, jedna kap u konektor čisti kontakte, podmazuje i sprečava prodor vlage.

 

Pregledaj i preklopnik za paljenje svetala na guvernalu i tu štrcni malo WD-a.0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Skineš svaki rele iz podnožja, prebrišeš kontakte a u podnožje relea malčice špricneš WD-a. Isto sa konektorima, otvoriš, osušiš, malo ošmirglaš ako su crni i opet vratiš. Pored WD40 koristim i običan dizel D2, jedna kap u konektor čisti kontakte, podmazuje i sprečava prodor vlage.

 

 

 

 

Ok, to mi je bitno da može sa WD-om.:zbunjen: Nisam bio siguran koliko je sve osetljivo i da li mora sa nekim blažim kontakt sprejem, da ne napravim još veći karambol...

Hvala puno :aha: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Izvinjavam se, nisam video na vreme... Arakis je dao dobar savet... WD-40 (WD znači Water Dispersant - "rasterivač" vode) ili uzmi kompresor vazduha pa izduvaj to što izgleda mokro... Proveri da li neki spoj izgleda "spaljen" i da li se neki spoj olabavio... Proveri i osigurače kad si već tu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW f 650st

Svaka cast MOTOHOLIC! :takoje:

 

Imao si mnogo strpljenja i ljubavi da sve ovo napises i slikas! :takoje:

 

Posle ovog citanja mi ne preostaje nista drugo nego da odem u garazu i ukradem prijateljev :moto3: F650 !

 

Vraticu ga cistog!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Posle ovog citanja mi ne preostaje nista drugo nego da odem u garazu i ukradem prijateljev :moto3: F650 !

 

Vraticu ga cistog!

 

 

@Џиги

Ma uzmi krug samo nemoj daleko...:moto2:

 

D7wOo_india20motorcycle20boy.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Da ne otvaram novu temu ...

 

Drugar na svom F650 ima mali problem ... ima rupu u gasu ... kad vozis polako i dodas gas on se prvo zadavi pa krene .. u poslednje vreme je poceo malo slabije i da pali ...

 

jedino sta je gledano je filter vazduha ....

 

imate li kakve savete .. sta gledati kako rasturiti i tome slicno ...

 

mozda je neko imao slican problem pa ga je resio ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

imao sam slican problem na mom bmwu,resenje jesu nove gumice koje idu u kuciste karburatora gde dolaze iglice za plovak,nadam se da si razumeo.meni se isto to desavalo dok ih nisam zamenio ,da ironija bude veca cena za dve gumice je 6 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

imao sam slican problem na mom bmwu,resenje jesu nove gumice koje idu u kuciste karburatora gde dolaze iglice za plovak,nadam se da si razumeo.meni se isto to desavalo dok ih nisam zamenio ,da ironija bude veca cena za dve gumice je 6 din.

 

ako sam dobro razumeo iglica plovka ne zatvara dobro pa karb ima veci nivo goriva nego sto treba .. pa se zato menja ta gumica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

GS familijo, u problemu sam...

 

BMW F650 GS 2002. godište.

 

Problem: :stabre:

Posle 10km vožnje na rezervi, na nizbrdici sam bio u leru. Posle 50m, motor je krenuo da štuca i ugasio se. Bez problema sam ga upalio u pokretu, ali se posle 30m desilo isto. Stao sam. Upalio ga posle malo mučenja ali nisam prešao 10m. Parkirao sam, otišao po benzin i dosuo 2litra. Uspeo sam da ga upalim posle 2-3 minuta dobrog verglanja, dodao pun gas i tu je opet ućutao. Do sada sam na rezervi znao da pređem i po 30km, tako da ne mogu da garantujem da sam "samo" ostao bez goriva. Budući da sam uspeo da ga upalim predpostavljam da kvar nema veze sa strujom, već verovatno sa prljavštinom u rezervoaru. Ovakvu teoriju mi je izložio i Arakis

 

Pitanje: :zbunjen:

 

Da li je neko imao sličan problem?

Da li vredi kupiti neko sredstvo za čišćenje dizni koje se meša sa benzinom, pa da ga onda opet verglam? Ako uspem, šta je sledeći korak?

Da li vredi skidati rezervoar, ili slične akcije post festum, kad makina proradi?

 

Hvala unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Vozim isti motor kao ti i nesto sto sam citao po netu da na F650GS ima neki filter goriva koji je potrebno zameniti na svakih 20 000km. Ne znam koliko ti je motor presao i da li je nekada menjan taj filter goriva (uzgred nije uopste jeftin kazu da kosta nekih 100 evropskih i da nema aftermarketa samo oriđiđi BMW) ali bi to moglo da bude uzrok. Nadam se da ces resiti problem. Uostalom napisaces nam epilog zar ne?:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Uostalom napisaces nam epilog zar ne?:takoje:

 

 

Naravno, čekam samo sugestije Motoholica, pa napadam, imam sve preduslove (garaža & alat) da probam sam to da sredim, samo merkam kojim putem...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Ukoliko ti nesto znaci (i volis da eksperimentises), mogu da ti dam stari filter presao tacno 20K ( ali mu nista nije falilo). Btw to nije samo filter, nego i regulator pritiska. neki savetuju da se pre njega izvede poseban filter goriva, da ne bi svaka zamena bila 100 evrica....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

GS familijo, u problemu sam...

 

BMW F650 GS 2002. godište.

 

Problem: :stabre:

Posle 10km vožnje na rezervi, na nizbrdici sam bio u leru. Posle 50m, motor je krenuo da štuca i ugasio se. Bez problema sam ga upalio u pokretu, ali se posle 30m desilo isto. Stao sam. Upalio ga posle malo mučenja ali nisam prešao 10m. Parkirao sam, otišao po benzin i dosuo 2litra. Uspeo sam da ga upalim posle 2-3 minuta dobrog verglanja, dodao pun gas i tu je opet ućutao. Do sada sam na rezervi znao da pređem i po 30km, tako da ne mogu da garantujem da sam "samo" ostao bez goriva. Budući da sam uspeo da ga upalim predpostavljam da kvar nema veze sa strujom, već verovatno sa prljavštinom u rezervoaru. Ovakvu teoriju mi je izložio i Arakis

 

Pitanje: :zbunjen:

 

Da li je neko imao sličan problem?

Da li vredi kupiti neko sredstvo za čišćenje dizni koje se meša sa benzinom, pa da ga onda opet verglam? Ako uspem, šta je sledeći korak?

Da li vredi skidati rezervoar, ili slične akcije post festum, kad makina proradi?

 

Hvala unapred :zdravo:

 

Hhehe druze a sta ces sad kad ti kazem da sam imao / imam isti problem ?

 

Znaci, ocenim da imam corbe do Celija... malo posle Lazarevca krece stuc stuc, u voznji ga prebacujem na rezervu, pali se motor i peglam dalje... ni posle 1km motor ponovo stuca i gasi se... stajem , vidim prazan filter za gorivo... ljuljkam ga i krene polako da curka... upalim i pravac Celije...

 

Ovo mi se jos jednom desilo opet kod lazarevca... i sta je fora... kako stignem do pumpe vidim pun filter za gorivo a kad muckam ima goriva :)

 

Bem ga sta je po sredi ali znam da se sada ne zezam sa rezervom koja btw bi trebala da bude bar na F650 negde oko 3 litre...

 

Inace , mislim da moras da kupis ovaj filter tj ne mozes da stavis obican... citao sam chain gang i jebe ga ovaj regulator pritiska koji si i postavio... Dal moze da se budzi... tesko... mislim da je malo patnja...

 

Motoholic ce ti verovatno predloziti da promenis... jbg 20.000 km nije ni malo...

 

Nego... jel ima F650 st/GS pumpu za gorivo ili je slobodan pad ( izvinjavam se ako sam lupio :) )?

 

el taj filter goriva/regulator pritiska ima samo na GS-u ili ima i na drugim F masinama ?

 

Peco druze 100% F650 nema... GS i CS imaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Nego... jel ima F650 st/GS pumpu za gorivo ili je slobodan pad ( izvinjavam se ako sam lupio :) )?

 

Tesko da je slobodan pad, mozda ako okrenes motor naopacke:) Rezorvoar na GS-u je ispod sedista. U ovom filteru se nalazi i regulator pritiska ( zato je valjda tako skup), koji upumpava pumpa za gorivo. Btw ukoliko sami menjate, savet je da ostavite bajk da odlezi jednu noc, ne bi li taj pritisak nestao. Worst case scenario je da prilikom skidanja creva usled velikog pritiska, dodje do udara i varnice a samim tim i eksplozije. Ja sam ostavio bajk nekoliko sati stavio krpe, i rukavice, preventive radi, i polako medjutim nije bilo nikakvog pritiska. Ali budite oprezni (ako su lagali mene ja lazem vas :) )

 

btw ja sam totalni amater tako da savete uzimajte sa rezervom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Uostalom napisaces nam epilog zar ne?:takoje:

 

Naravno, čekam samo sugestije Motoholica, pa napadam, imam sve preduslove (garaža & alat) da probam sam to da sredim, samo merkam kojim putem...:zdravo:

Hmmm... Pre nego počneš sa komplikovanim rešenjem, probaj sa prostim...

 

- Jel' si proverio kleme na akumulatoru? Jel' su labave, pokrivene onom zelenom skramom?

- Jel' si proverio uzemljenje da nije labavo? To je ova žičica ovde:

 

665320167_fGZcc-M.jpg

 

- Jel' ti ručica kvačila previše labava pa se kvačilo možda ne "odvaja" skroz kada je povučeš?

 

Ako si proverio sitnice, onda moguće da je problem sa regulatorom. Sa tim motorom, na žalost, ne smeš da ostaneš bez benzina jer upravo to može da rikne. Takođe, zbog lošeg benzina može da se i zapuši, tako da je možda samo slučajnost da je riknuo kad si ostao bez benzina.

 

Ja bih na tvom mestu prihvatio velikodušnu ponudu kolege kokni kola i stavio njegov filter, pa video šta se onda dešava.

 

Inače, iako u tehničkom uputstvu piše da taj filter/regulator mora da se menja na svakih 40.000 km, ja moj nikada nisam menjao (motor ima skoro 100.000 km sada), i ne znam nikoga koje to ikada menjao. BMW je veoma bezobrazno spakovao regulator zajedno sa filterom, i umesto da deo košta 10-ak dolara, on košta sto i kusur. Tako da, što se mene tiče, to se menja samo ako rikne, a to moje mišnjenje nezvanično dele svi BMW-ovi serviseri u L.A.-ju sa kojima sam razgovarao o tome.

 

el taj filter goriva/regulator pritiska ima samo na GS-u ili ima i na drugim F masinama ?

Regulator pritiska imaju samo mašine sa direktnim ubrizgavanjem jer je to u suštini deo pumpe za gorivo, a ona motorima sa karburatorima ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

@motoholic

 

kao i uvek, Hvala!

 

1. Kleme na akumulatoru k`o iz radnje, pre 15 tak dana kačen balast za xenon, Arakis pritez`o.

2. Nisam proveravao uzemljenje, svećicu i kabl od svećice

3. Ručica kvačila našpanovana na početku sezone, zbog problema sa pronalaskom "lera" pri stajanju

 

Ne bih da prejudiciram, ali sam više nego ubedjen da je upitanju filter goriva, budući da znam šta sam zatekao prilikom kupovine motora. Prilikom prve zamene ulja, takvo djubre je izlazilo napolje, da je jedini zaključk bio da je u svojoj postojbini odakle je uvezen, prethodni vlasnik samo dolivao ulje, tako da sam sledeću zamenu uradio sa sve filterom posle 2000km, sa korišćenjem aditiva za pranje motora.

Shodno tome, verujem da ni rezervoar nije bio "apoteka", pa se nekako nameće zaključak...

 

Velikodušni Kokni Kol je ostao bez ponudjenog filtera ali je kao mali vid pažnje dobio repne nalepnice za GS-a (dobro se dobrim vraća :aha: ) , pa mu se ovom prilikom zahvaljujem.

 

Pošto sam na blic prišao filteru, ostala mi je još nabavka klik-klešta za skidanje i stezanje šelni, pošto zbog spominjanog permanentnog pritiska nisam voljan da stavljam domaću radinost sa stezanjem "na šraf".

 

Pozz svima, nastavak sledi...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Regulator pritiska imaju samo mašine sa direktnim ubrizgavanjem jer je to u suštini deo pumpe za gorivo, a ona motorima sa karburatorima ne treba.

 

Lepo ja kazem Furuna nema pumpu za gorivo no je slobodan pad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja