Jump to content

Moto Zajednica

F650GS: Pitanja i Odgovori

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

2.300?  O, pa to novo. 8)  Urađen servis posle prvih 1.000?  Onda do sledećeg imaša oho-ho, tek na 10.000.  (Dobro, na 5 se menja ulje, al' to već znaš...)

 

A koji su to koferi?  Ajd' ako ti nije teško slikaj pa postavi sliku ovde, baš me zanima...  Ovde u SAD i nije neki izbor; samo BMW-ovi koji su dosta skupi, i neki plastikaneri koji su jeftini ali mnogo jeftino i izgledaju...

 

U stvari, slikaj ceo motor i stavi slike, daj da ga vidimo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Motoholic

Dragi prijatelju,to je apsolutno isti motorcikl kao tvoj.Crni,2003 godiste,sivi vizir koji cu da menjam-verovatno,da bih poboljsao zastitu od vetra.Sto se tice kofera,Kapa-italijanski,kao Givi,isto kvalitet samo su jeftiniji a od njih sam isto uzeo i nosace-original.Super izgleda-pravi putnik,sto sam i hteo.Inace motor je stigao iz Amerike,doterao ga komsija koji se vratio u Srbiju,a to je njegov motor od prvog dana.Posto on nije stigao da vozi ni u Americi ni ovde to moram ja da nadoknadim.Inace sam ga ubedjivao da mi ga proda 15 meseci.Uspeo sam-isplatilo se.Sto se tice slika bice ih samo da malo naucim da ih postavim.

Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Svaka chast majstor Motoholic, pedantno i precizno a opet, sazhvakano da svako razume. Pa di cjesh bolje. :) Odlichno.

 

Sad samo josh da sachekamo nastavak... (josh da nisam nestrpljiv... :) )

 

Michel, koferi ti izgledaju extra! Nanosi li te put do BG-a ikako ovih dana, hteo bih da snimim gde se kache nosachi. Kontam da je prednji kraj na sastavu rama i onoga shto ameri zovu sub-frame (a ja ne znam srpski naziv), ali ovaj deo ispod sedishta, to bih voleo videti.

 

Pozdravac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Pozdrav Rikko.

Nosaci su kupljeni od Kappe kao i koferi.Kacenje je interesantno,tj sve je predvidjeno od proizvodjaca.Ispod sedista na jednom mestu,zatim kod nozica za suvozaca i ima poprecnu vezu za oba kofera.Odlicno i cvrsto reseno.

Inace sam cesto u Beogradu pa mozemo i da pijemo kaficu negde i da vidis uzivo.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Kikinda, Beograd, Čačak
  • Motocikl: f650gs

...skoro prodao KLE-a sa namerom da pazarim baš najbolji motor na svetu. Na KLE-u menjanje ulja, svećica i filtera prvi put platio, drugi put odradio sam, treći za ulje koristio pogodnosti besplatne zamene, a sam menjao svećice... Čitam uputstvo, upoređujem i NE verujem koliko šrafova treba odvrnuti na BMW-u da bi se došlo do svećica! Prilaženje  motoru od svuda osim od pozadi zarad zamene ulja!?

Ali, ako tebi nije bilo teško da to sve odrađuješ i usput i slikaš, kucaš instrukcije, ostaje samo da predložiš najbolji način za slanje bureka za LA  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Gde servisirate vaseg GS-a. I koja je cena redovnog servisa ( onog veceg na 20 000km)

Tj najvise me zanima provera gresaka u kompjuteru, za ovo ostalo bi se mozda i sam igrao.

Ako neko jos koristi hakovani software i kabal( ili uredjaj) za povezivanje sa PC-em bilo bi interesantno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Da li ste menjali filter za gorivo (moj je presao 16K, ali planiram za svaki slucaj, jer nase gorivo i ne vazi za bas najbolje u svetu) ? Sta mislite (i da li postoji ) aftermarket alternativa.

Novi bmw-ov filter kosta 100e , koliko kosta kao pola servisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Da li ste menjali filter za gorivo (moj je presao 16K, ali planiram za svaki slucaj, jer nase gorivo i ne vazi za bas najbolje u svetu) ? Sta mislite (i da li postoji ) aftermarket alternativa.

Novi bmw-ov filter kosta 100e , koliko kosta kao pola servisa.

 

Detektive... po onome sto pisu drugari na chain gangu srece si qrate :)

 

Prvo sam pomislio sta ovi mlate praznu slamu sa 100 eura kad filterce kosta 100 kinti... ali izgleda da nema slame :)

 

pogledaj ovo ako vec nisi:

 

http://faq.f650.com/...PressureFAQ.htm

 

Iako sam samo bacio pogled na temu veliki problem pravi ovaj regulator http://faq.f650.com/...FuelFilter4.jpg

 

Kako ja vidim stvari imas nekoliko solucija:

 

1. kupovina novog i zamena ( po BMW Maintenance scheduleru menja se na 24.000 milja a opet proizvodjac kaze da ukoliko je gorivo lose na 12.000 milja ( ako ti treba Maintenance scheduler u pdf reci samo pa cu da ti ga okacim ) i kosta od 65$ do 112$ sto mu dodje 100 jura kod nas )

2. da pokusas sto i ovaj sa chain ganga ( ako sam ga dobro razumeo on je razvalio stari regler i jurio regulator koji je ustvari i najbitniji i zbog koga je verovatno filter tako skup ) STO TI NIKAKO NE PREPORUCUJEM!

3. da uzmes i skines stari filter i potopis ga + spricem ili tako necim provuces kroz njega neki cistac tj odmascivac... sve u svemu probas da ga ocistis sa necime sto je bolje moguce = OVO BIH JA URADIO STA GOD DA MI SAVETUJU JER NISAM LUD DA DAM 100 JURA ZA FILTER

4. Sacekaj Baneta ( Motoholic ) da izadje iz guzve oko foruma pa vidi sta ce i on da ti kaze... ako kaze da je ciscenje glupo... verovatno bih ga i ja poslusao jer zna stvarno puno oko bmw-ja i sta on kaze toga se drzi i nema zime... ali opet... 100eura... mnogo... cicenje mi deluje najbolje ( ps. ja sam npr svoj filter vazduha ocistio jer nigde nisam mogao da nadjem da kupim filter :) ... posle saznam da se kupuje na metar pa samo odseces koliko ti treba... ali oprao sam ga super i sljaka bolje nego ikada

 

to ti je to... veliki pozdrav i javi sta si uradio na kraju!!! a nadam se da sam ti bar malo pomogao :)

 

ps. molba da se pridruzis nama sektasima u temi gde je funduro ekipa ( citaj sekta ) ... nema potrebe da se razvodnjavamo po raznim temama a i ovo sam tek sada video :) ... evo je i tema: http://forum.bjbiker...s/page__st__180

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Imam jedno pitanje. Nailazio sam na netu da F650gs izuzetno malo trosi, da pri laganoj voznji potrosnja pada na oko 3.5L. Sta je sve izmenjeno i zasto je toliko ekonomicniji u odnosu na f650, stariji model?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

nista :)

 

 

GS nema karbove to je prvo i osnovno ....

 

a inace ... F650 trosi verovao ti ili ne 3.8 L

 

http://www.bmbikes.c...ages/F650ST.htm

 

Meni trosi 5 ali ga djiram na malo visim obrtajima ... DzOks je uspeo uz pomoc Bokilica da spusti na 4.2 sa sve saputnicom... naravno da je neko bolje gorivo bila bi i manja potrosnja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Da li ste menjali filter za gorivo (moj je presao 16K, ali planiram za svaki slucaj, jer nase gorivo i ne vazi za bas najbolje u svetu) ? Sta mislite (i da li postoji ) aftermarket alternativa.

Novi bmw-ov filter kosta 100e , koliko kosta kao pola servisa.

 

 

Ja bih menjao kada dodje vreme za to ili ako imam problema sa dotokom goriva.

 

Ali ako si bas reseio da zamenis uzmi originalni deo jer pored funkcije filtriranja ima i funkciju snizavanje i regulacije pritiska goriva koje salje pumpa za gorivo. Jeste 100e ali si posle miran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Imam jedno pitanje. Nailazio sam na netu da F650gs izuzetno malo trosi, da pri laganoj voznji potrosnja pada na oko 3.5L. Sta je sve izmenjeno i zasto je toliko ekonomicniji u odnosu na f650, stariji model?

 

Baci pogled ovde: http://faq.f650.com/FAQs/F650HistoryDifferences.htm#Model%20Specs%20and%20Differences

 

Tu imas deo odgovora nadam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Posle iskustva cele sezone i 10000 km,potvrdjujem potrosnju od 3.5 l na sto km i to sa sva tri kofera i saputnicom.Potrosnja se dize na 4 l na auto putu i brzini od 120-150km na satu.Kod mene je tako.

Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Ljudi, hvala za savete u vezi filtera i servisa. Mislim da cu sam da odrzavam bajk (bar ove osnovne stvari sam sam zemenio uz savete). Vidim da ima dosta zavisnika to me raduje ( poz za vladas i sve ostale ),a i gomila literature(manual, f650.com, forumi) .

 

Sto se tice filtera za gorivo ipak cu sacekati 20k km (sad ima 16). Posle kupovine bajka sam bio previse pod uticajem Milutina Mrkonjica i radne filozofije "pre roka" :) . Uhvatio sam sebe da sam postao ovakav. Sva srece , nije jos niko dolazio cekicem da mi odrzava psihoterapiju :)

Kad prodje 20 hiljada onda cu da uradim zamenu filtera za gorivo(uzeo bih nov definitino, posle svega sto sam u medjuvremenu procitao i googl-ova za aftermarket varijante(ne videh ni jednu) i vi ste posle izneli isto misljenje).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Kokni...vise nego mudar izbor.....

 

ne znam sta sam vise linkovao ali ne moze da skodi...a kad ne skodi znaci da koristi :)

 

evo ti vise nego super dobar prikaz kako sta by motoholic

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/33951-bmw-f650gs-uputstvo-za-servisiranje-by-motoholic/

 

bistro :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Kokni...vise nego mudar izbor.....

 

ne znam sta sam vise linkovao ali ne moze da skodi...a kad ne skodi znaci da koristi :)

 

evo ti vise nego super dobar prikaz kako sta by motoholic

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/33951-bmw-f650gs-uputstvo-za-servisiranje-by-motoholic/

 

bistro :)

 

Hvala ; ovo sam skoro vec naucio napamet :) (svaka cast autoru, za tekst i za entuzijazam )

Btw servis je izledao tako sto uzmeme mali netbook(od kad sam uzeo ovu stvarcicu , klasican komp ukljucujem samo za filmove),dodje kao deo alata :) .Pustim npr yu grupu, otvorim dva tri linka, pri cemu sam ovaj uglavnom koristio;i onda step by step (na kraju ide pivo).

 

Dodje mu otprilike kao voznja sa GPS-om, ne mozes da pogresis ( sad mozda nije zanimljivo kao bez njega, ne mozes da pogresis)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Imam problem pri paljenju.

Naime prilikom paljenja bi trebalo da se saceka par sekundi pre nego sto pocnete da verglate.

Kompjuter na osnovu stanja senzora odredjuje da li ce reagovati na taster za paljenje.

Ranije mi se desavalo da pokusam i da nece i onda sacekam par sekundi probam ponovo i onda hoce.

Provozao sam 1000km i sad se taj period pomerio cak na 20 ak sekundi.

Cini mi se da sam renije naleteo negde na forumu da je neko imao slican problem. Bas sam pretrazio sve (na ovom forumu ) i nisam uspeo da nadjem. Mislim da je problem sa nekim senzorom.

Kad ga komputer "pusti" ponekad nece odma lepo da zavergla, nego samo malo okrene i stane, posle toga i ponovnog cekanja upali.

 

Mislim da nije akumulator (od ove godine je ), provaravao sam napon i ok je (12.8 V , kad puni bude oko 14V)

 

Jel neko imao slican problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Kad smo već kod pitanja,imam i ja jedno.

Primetio sam da motor kada je hladan tj. kada ga upalim,posle par minuta kada pocne da spusta sauh,pocne da dize i spusta obrtaje od nekih 1400 do 1700,neravnomerno radi.Kada se malo zagreje i kada krenem,to se sve stabilizuje.Da napomenem da se to ne desava uvek a pocelo je u proteklih par dana!Relativno sam skoro uzeo njega(2001 je god.),odradjen je osnovni servis(filteri,ulje,svecica,lanac,lancanici itd)i nisam bas upucen u problematiku sa bmw-om.Da li neko zna sta moze biti u pitanju?Hvala i pozdrav svima.

Moram da se zahvalim jos jednom motoholic-u na tome sto mi je covek objasnio kako se proverava ulje na ovom motoru :) jer pojma nisam imao,probao i ovako i onako i do tacke i do crte i hladan i vruc i glavobolju mi zada al sad znam ... dakle hvala Bane jos jednom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Kad smo već kod pitanja,imam i ja jedno.

Primetio sam da motor kada je hladan tj. kada ga upalim,posle par minuta kada pocne da spusta sauh,pocne da dize i spusta obrtaje od nekih 1400 do 1700,neravnomerno radi.Kada se malo zagreje i kada krenem,to se sve stabilizuje.Da napomenem da se to ne desava uvek a pocelo je u proteklih par dana!Relativno sam skoro uzeo njega(2001 je god.),odradjen je osnovni servis(filteri,ulje,svecica,lanac,lancanici itd)

Reseno je resetovanjem BMS-C / ECU mada se nisam danas nesto mnogo vozio pa nisam siguran da li ce se problem ponoviti.Informacije pokupih sa Chain Gang foruma u vezi problema uopste i nacina resetovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Kako si resetovao ECU ?

Od ponudjenih par nacina sa pomenutog foruma,izabrah onaj gde se skida negativna klema sa akumulatora(mada sam ja skinuo i pozitivnu,skinuo akumulator i malo bacio pogled unutar kucista te obrisao prasinu itd).Sacekao 20-tak min,sve vratio na svoje mesto,upalio motor i sacekao da dostigne radnu temp. bez ikakvog dodavanja gasa.

E sad .... moram da budem iskren,pozurio sam malo sa drugim postom(u vezi da je problem resen) ali sam se isto tako "ogradio" da sam slabo vozio taj dan.Mislim da problem i dalje postoji i da nista iskreno nisam dobio sa tim restovanjem ECU-a.Valjda ne mogu da se naviknem na 1 cilindar il ko zna sta ....al uporan sam,nacicu sta je!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja