Jump to content

Moto Zajednica

BEOGRAD-PARKING Skuplje parkiranje u Beogradu

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Jesen je vec pocela, a ni zima sa svim njenim "charima" nije daleko - sve manje cemo se voziti motorima, a sve vishe kolima. Zato su se gradske vlasti u Beogradu pobrinule da nas jos jednom obraduju:

 

 

EKO-BEOGRAD-PARKING

Skuplje parkiranje u Beogradu

 

BEOGRAD, 11. oktobra 2009. (Beta) - Javno komunalno preduzeche Parking

servis saopsstilo je da che od ccetvrtka, 15. oktobra za 10 odsto

poskupeti parkiranje u zoniranim delovima grada.

 

Parkiranje che se, za zapocceti ccas, u crvenoj zoni naplachivati 45

dinara ili 47 dinara kod kontrolora, u zzutoj zoni 31 dinar, odnosno

35 dinara kod kontrolora i u zelenoj zoni 25 dinara, odnosno 30 dinara

kod kontrolora.

 

U zonama bez vremenskog ograniccenja, zapocceti sat che se

naplachivati po ceni od 25 dinara, odnosno 30 ukoliko se karta kupuje

kod kontrolora, dok che dnevna karta kosstati 228 dinara.

 

Nova cena doplatne karte biche 1.870 dinara.

 

Povlasschena parking karta za stanare zoniranog dela grada kosstache

457 dinara, dok che meseccne parking karte za stanare, osobe sa

invaliditetom i ubuduche biti besplatne.

 

Parking servis povechao je od petka, 9. oktobra i cene parkiranja u

javnim garazzama, parkiralisstima i garazzama sa rezervisanim parking

mestima.

 

(Kraj) szz/saa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Videh temu pa ajde da napišem moje iskustvo od petka uveče 09.10

 

Pošto sam otputovao na par dana iz Bgd-a ostavim auto u garaži na aerodromu Nikola Tesla, cena 29 din/h u momentu kada sam odlazio.

Koliko god ja voleo ovo naše uvek kada sam se vraćao Beograd sam doživljavao kao grad koji je mračan (ako se vraćaš noću), prljav, putevi katastrofa, ono što mi zovemo autoput drugi su odavno izgrebali i poravnali.

I sada je opet bilo iznenađenje...

Dolazim u garažu, uzimam auto i kada sam došao da platim kada mi je majstor rekao cifru ja kažem da sačeka malo moram ja to da proverim i kada sam proverio tada vidim nova cena samo 50% veća tj. 43din/h.

Da ne dužim bio sam besan ali me čovek lepo zamolio da ne vičem na njega, da on tu samo radi i da će da mi uredno izda račun po ceni 43din iako sam ja ušao po 29din.

Bilo ovo jeftino ili ne to ne želim da komentarišem ali je jako neprijatno da započneš parking sa jednom cenom a završiš u kompletu sa drugom cenom. Osećaš se prevarenim

Mnogi bi rekli "Ovo je Srbija" pa ako nećeš ne moraš...

I to je tačno

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ako se ne varam a mislim da ne ova firma je poput Aerodroma "Nikola Tesla" tvorevina sektaske organizacije pod vodjstvom ministra nam Dinkica tj. njegovih sledbenika iz g17+,pa me ovaj i njemu slicni potezi (podizanje aerodromeske takse prosle godine) ne cude! Da ne sirim pricu a imao bih sta da kezem u vezi ovih sektasa recicu samo da su uzeli firme u koje se ne ulaze vec se samo ubira profit na vec postojecoj infrastrukturi koju je neko drugi davno napravio i onda se na konto toga dizu sektaski menadzeri kao najbolji i nenadmasni,sto oni naravno nisu kao sto se moglo vec videti u par navrata! Bilo ko od nas koji se nikada menadzerskim poslom bavili nismo bi mogao da vodi firmu poput aerodroma i parking servisa gde je prihod sestocifreni a rashod trocifreni!

 

Odoh ja u debeo off i u politiku a to je zabranjeno no nisam se mogao odupreti ovom besu koji osecam svakog dana kad cujem da su cene za ovo ili ono skocile 10-20-50% a plata se smanjila za isto toliko! SRAMOTA!

 

E da zaboravih da kzem da je niko majmun iz parking servisa danas ili juce nesecam se pokusao na Studiu B da objasni kako je ovo poskuljenje dobro zato sto ce manji broj ljudi ici u garaze i kako ce biti manja guzva (npr. Obilicev Venac),e tu mi je puko film!

 

Opet off! >:( Sta da radim kad me nerviraju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Apropo priče o prihodima/rashodima,

 

moja biznis ideja je bila da dobijem koncesiju na izgradnju autoputa Beograd-Niš. Ako već pametnjakovići uzimaju koncesije na druge autoputeve već izgrađene do pola (ili dve trećine), biću samo malo alaviji i ... eto rešenja, bez ulaganja. Ovoga se ministar nije setio, ostao je na parkiranju.

 

Ajd sad ozbiljno. Biće verovatno malo manje (a možda bogami i ostane isto, kad bolje razmislim) opterećeno parkiranje u centru, što bi se na drugi način rešilo izgradnjom novih parking mesta. A što bi sad pa parking servis ulagao u novu infrastrukturu, kad postoji lakše rešenje uz veći prihod. Žao mi je što nemam ništa konstruktivno da napišem (npr kako rešiti situaciju da nama koji se parkiramo bude bolje), bolujem već duže vreme od apatije u koju je utonuo dobar deo populacije...  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

niste valjda ocekivali da pojeftini parkiranje

 

Pa kad je sve ostalo pojeftinilo, moglo je i parkiranje  ??? #*@ߣ¤&~ˇ˘°˛˝¨  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 2

investirajte u naselju bellvile

tamo parking mesto (napolju) kosta 500 eur.

Kupite lepo 20 mesta, stanari nece imati izbor nego da vam plate rentu...npr 99 eur godisnje...vratite investiciju za 5 godina posle sve u dzep, nije neki obrt ali je sigurica :) ....a parking mesto ste platili do veka.

 

Idiotarije sa parkingom po bg su prisutne na sve strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

jbg, udarila kriza, ljudi na sve strane dobijaju otkaze i smanjenje  plata a ovi na sve strane dižu cene... uvode se evropski zakoni po evropskim cenama.... logika naših političara  >:(  >:(  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Meni lupishe danas jednu u gospodar Jovanovoj!!! Mamicu im Uplaciovao sam 3 sata po sat vremena zaredom i kad se vratim ono napisali mi kaznu. ja pogledam, kazna zalepljena u 8:34. ja vadim telefon istekla mi u 8:32!!!!! Znachi u prostoru dok sam kucao novi sms (10-15 minuta) oni mi pljusnuli kaznu. Zato izbegavam da idem motorizovano u BG. Kad god odem, platim neshto shto nisam hteo! >:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Meni lupishe danas jednu u gospodar Jovanovoj!!! Mamicu im Uplaciovao sam 3 sata po sat vremena zaredom i kad se vratim ono napisali mi kaznu. ja pogledam, kazna zalepljena u 8:34. ja vadim telefon istekla mi u 8:32!!!!! Znachi u prostoru dok sam kucao novi sms (10-15 minuta) oni mi pljusnuli kaznu. Zato izbegavam da idem motorizovano u BG. Kad god odem, platim neshto shto nisam hteo! >:( >:(>:( >:(

 

Idi u parking servis i zali se. U takvim slucajevima rutinski povlace kaznu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Meni lupishe danas jednu u gospodar Jovanovoj!!! Mamicu im Uplaciovao sam 3 sata po sat vremena zaredom i kad se vratim ono napisali mi kaznu. ja pogledam, kazna zalepljena u 8:34. ja vadim telefon istekla mi u 8:32!!!!! Znachi u prostoru dok sam kucao novi sms (10-15 minuta) oni mi pljusnuli kaznu. Zato izbegavam da idem motorizovano u BG. Kad god odem, platim neshto shto nisam hteo! >:( >:(>:( >:(

 

Idi u parking servis i zali se. U takvim slucajevima rutinski povlace kaznu.

 

 

Sad sam vec u KG-u... Jel moze to u Kg parking servisu da se odradi il mora BG?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Meni lupishe danas jednu u gospodar Jovanovoj!!! Mamicu im Uplaciovao sam 3 sata po sat vremena zaredom i kad se vratim ono napisali mi kaznu. ja pogledam, kazna zalepljena u 8:34. ja vadim telefon istekla mi u 8:32!!!!! Znachi u prostoru dok sam kucao novi sms (10-15 minuta) oni mi pljusnuli kaznu. Zato izbegavam da idem motorizovano u BG. Kad god odem, platim neshto shto nisam hteo! >:( >:(>:( >:(

 

Idi u parking servis i zali se. U takvim slucajevima rutinski povlace kaznu.

 

 

Ako se zalis reci da si se preparkirao. I onda kao imas 10min za stajanje.

Ja sam prosle godine isto tako dobio kaznu za rok od 5 min.

Rekli su mi posto sam vec stajao da mi je napisana kazna cim je rok istekao i nisu uvazili zalbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

ma boli me uvo necu ni da ima platim, uredno sam im platio 75 dinara i one me kazne za "prozor" od 2 minuta. ma videli su KG table i znali su da nemam nachina da se zalim, mamicu im... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Neka, ovako cine uslugu motociklizmu... Ako ovako nastave, ceo grad ce voziti motore za godinu dve.

 

To jeste, ali plashim se da ne bude ovo:

:D

 

Taj sa slike je parkirao motor na saaasvim pogresan nacin... Ne sekiraj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Kakkva su iskustva bajkera koji parkiraju motore u centru jer tamo rade ili žive?

Da li i motoru kače priznanicu?

 

a ko još parkira motor na označenom parking mestu za automobile.. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kakkva su iskustva bajkera koji parkiraju motore u centru jer tamo rade ili žive?

Da li i motoru kače priznanicu?

 

a ko još parkira motor na označenom parking mestu za automobile.. ???

 

Realno?

Morash nekako da ga obezbedish ako necesh da dobije noge, znachi vezivanje za banderu a toga nema na obelezenim parking mestima! :D

Jedino ispred nekih ustanova, na Adi... ima onih metalnih konstrukcija koje sluze za vezivanje motora tj. to je neka vrsta obelezenog parkinga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kakkva su iskustva bajkera koji parkiraju motore u centru jer tamo rade ili žive?

Da li i motoru kače priznanicu?

 

Ja sam pre 2 meseca došao motorom kod prijatelja koji se selio da mu pomognem, stigao ranije i vidim jedno parking mesto taman ispred njegovog ulaza, ja stao na mesto da bi ga sačuvao za kombi koji je trebao da dođe, ukucam poruku, vrati mi se obaveštenje da nije plaćanje nije uspelo  :o , ja taman počeo da ponovo kucam kad naiđe momak iz Parking servisa, objasnim mu zašto sam stao i da sam ukucao sve kako treba ali neće da prihvati a on mi na to kaže da je parkiranje za motore besplatno tj da neću dobiti kaznu ako stojim na obeleženom  mestu  ??? Ja pomislih, ovaj me z.. posle ima da nakači kaznu ali ni posle 1h kazne nije bilo... P.S. Mnogi vozači automobila koji su prolazili i tražili mesto su besno gledali na motor... u fazonu, šta ovaj parkira na mesto kad može da parkira bilo gde... Pomerio sam motor na trotoar čim je došao kombi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja