Jump to content

Moto Zajednica

Uff kad citam onu crnu hroniku-automobilisti MRZE motoriste!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

druze, imas dosta pravo. ljudi sjede zatvoreni u onim limenim kutijama dok i cekaju 20 minuta na red nebi li prosli kroz crveno, mi to zavrsimo za 5 sekundi.... parkiramo dje ocemo, oni ne mogu... preticemo dje ocemo, oni ne mogu... ima tu zavidnosti, ali moras svatit da nisu uvijek oni krivi sto je crna hronika puna. mnogo puta sami motoristi zajebu stvar, brzom voznjom najcesce...

pricalo se dosta na ovim forumima, nacices teme sigurno o svemu ovome... ustanovilo se da je vrlo mali procenat motorista koji postuju pravila saobracaja u postpunosti tako da se nemamo sto sve zalit na vozace auta. ja prvi ne postujem ogranicenje brzine na otvorenom putu, sto ne znaci da vozim 200, al aj sad...

u svakom slucaju, trebamo mi da se edukujemo kako da izbjegnemo nesrecu prouzrokovanu tudjom greskom, a nas same da kontrolisemo da ne ajvanimo previse po putu i sve ce bit bolje... i bez cimentiranja ikoga ;)

aj zivio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

moj veci svaka ti je njegosheva, eto sad pricas kako jest i ono shto ja stalno napominjem, mi sve to znamo i opet idemo brzo i pokusavamo isti silu da tjeramo sa autima ne bi li se oni od sirene i straha makli nama hehehe smijesno, stari uzmi ti motor vozi ga polako i nemas se shto sjekirash vjeruj mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

upravo tako a zverko ti kao postujesh svaki ubogi znak na ptuu zar ne , i brzinu naravno dje je 50 ti 50 dje je 30 ti 30 jel da?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

ma neee too bre :lol::lol::lol: ...jest ko jos to postuje motorom sve to stoji i mi smo dooosta krivi al i meni je puko ...zbog onih koji to namerno rade ...maaaadaaa sto kaze dex polagano -rat nije resenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao
zalijemo ga betonom' date=' beton se stvrdnjava i lomi mu polako kosti do smrti, a mi to sve snimamo i posaljemo kao promo materijal za bezbednost u saobracaju [/quote']

 

A šta smo onda uradili, kad smo isti?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

treba po gradu ic pjeshke i busevima van grada sjesti na biek i piciti i tako vodite miran i opushten zivot pun cistog uzivanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija
ma neee too bre :lol::lol::lol: ...jest ko jos to postuje motorom sve to stoji i mi smo dooosta krivi al i meni je puko ...zbog onih koji to namerno rade ...maaaadaaa sto kaze dex polagano -rat nije resenje...

 

Ne verujem da neko namerno krsi motoriste al' ajd'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija
Strasno! Kolko ljudi izgibe! Kuku! A eto ja planiram da kupim motor' date=' nakon dugogodisnje apstinencije, i kad citam ono, dodje mi sve da zabatalim! Ccccccc. Ma koliko neki ljudi mislili da su motoristi krivi, ja krivim i vozace automobila! A evo i zasto. Zato sto je vecina stoka, i nema kulturu i odnos prema motoristima. Cak sam za vecinu video da MRZE motoriste, iz neke patoloske [b']ljubomore[/b] NAMERNO, nekad idu na to da ih sj*ebu! Ne pricam napamet, milion puta sam se vozio sa taksistom koji namerno sece motoristu! I ja mu kazem: covece si luud! - a taksista kaze: ma tata mu kupio motor pa oce majmun da se kurci, zabole me nek me udari, njega ce vishe da boli!? I sece ga covek namerno! Decko ga jedva zaobidje - mogao je vrlo LAKO da izgine. I to sam video par puta! A mozda je ispod kacige covek od 80god, al stoka tripuje tatinog sina!? Neka umobolna mrznja? Jednostavno se namerno namesta da motoristu dovede u opasnu situaciju!!! Plus recimo, umesto da drzi odstojanje od motoriste, da ovaj ako padne, ne podleti pod auto - on mu se namerno priljubi i govori onako pretece tiho i gleda ga: polako majmune, de si posao!? Jednostavno vozaci automobila - kamiona - ma cetvorotockasa su veoma osioni prema dvotockasima. Ja sam sa biciklom par puta jedva ziv ostao (znaci iskljucujemo faktor brzine, vrlo sam odgovoran, ne pijem, uvek otvorenih cetvoro ociju! pa zamalo da zaginem na bajsu - ne mojom krivicom - mogu misliti sta me ceka na motoru! :roll: ) od toga sto covek skrece (prestrojava se), bez migavca, PRAVO na mene (ja mu sa desne strane), ma ne registruje me - a video me! Konta: lakse ce on da skrene nego ja, ja bas zurim, ko ga je*be. - A ja u srednjoj traci, i likovi sa kolima sa moje desne, vide da ovaj oce da me udari, i umesto da svirnu ili uspore - daju gas!?

 

Ja imam jedan predlog. Ako ustanovimo da je vozac - taksista automobila bio posredno ili neposredno (kao "nenamerno") kriv za udes motorcikliste, tog vozaca treba da nadjemo, i ko ceceni kad uvate Ruskog vojnika, maskiramo se, zalijemo ga betonom, beton se stvrdnjava i lomi mu polako kosti do smrti, a mi to sve snimamo i posaljemo kao promo materijal za bezbednost u saobracaju - slogan: NE ZAJEBAVAJTE SE SA MOTORISTIMA!!! Mislim da je za pojedinu stoku to jedini nacin da shvati neke stvari!

 

Ufffff - sorry ako smaram ali bas me potresla ona crna hronika, vidim sve momci na mestu, CCCCCCC!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

 

Jedina mrznja ovde je tvoja mrznja. Kao sto sam vec rekao glupo je reci da neko namerno obara ljude na motorima.

Nego onako usput vidim imas dosta negativne energije pa bi bilo lepo da nadjes neki drugi ventil da je kanalises, ipak nije na tebi da delis pravdu :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

 

Ne verujem da neko namerno krsi motoriste al' ajd'

 

 

http://www.bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=3006

 

Jel i dalje ne verujesh?

 

 

Stvarno ne mogu da verujem da ima takvih ljudi, valjda polazim od sebe otkud znam, mislim namerno nekoga da oboris sa motora... u tom slucaju takvog coveka ne bih ni nazvao nesavesnim vozacem automobila, vec potencijalnim ubicom sa mnogo tezim psihickim problemima.

 

Jednu moju drugaricu je lik zbog parking mesta pregazio i napravio joj haos sa nogama (vise nema ligamente, itd) ali nikad o tom liku nisam razmisljao kao nesavesno vozacu automobila, vec kao o ubici i psihopati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

evo ja sam biker , ajd donekle jesam, i svjestna sam svega , kad sjednem u auto cim vidim da mi se po kolonama guzi neki biker s desna lijea provlaci i strecame ocel mi smaknut retrovizor popizdim i zgazio bi ga , eto opet smo mi krivi shto se guramo , a samim tim provlacenjem tako pravimo prkrshaj pa pricajmo shtogod ocemo e tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Ja imam jedan predlog. Ako ustanovimo da je vozac - taksista automobila bio posredno ili neposredno (kao "nenamerno") kriv za udes motorcikliste, tog vozaca treba da nadjemo, i ko ceceni kad uvate Ruskog vojnika, maskiramo se, zalijemo ga betonom, beton se stvrdnjava i lomi mu polako kosti do smrti, a mi to sve snimamo i posaljemo kao promo materijal za bezbednost u saobracaju - slogan: NE ZAJEBAVAJTE SE SA MOTORISTIMA!!! Mislim da je za pojedinu stoku to jedini nacin da shvati neke stvari!

 

Mislim da je ovakav nacin razmisljanja kontraproduktivan.

Zvuci pateticno, ali nasilje stvara nasilje. Pogotovo sto je i zakonski kaznjivo, a svakako nije pozitivan primer mladjima.

Ako vec zelis da utices na bezbednost u saobracaju, kanalisi svoju energiju u pozitivne akcije a ne u ovakve polusaljive-polugroteskne predloge. Najgore sto moze neko da uradi jeste da samo potvrdi i inace uvrezenu javnu sliku motorista kao nasilnih, neuracunljivih i nenormalnih ucesnika o saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Srbija
Ja imam jedan predlog. Ako ustanovimo da je vozac - taksista automobila bio posredno ili neposredno (kao "nenamerno") kriv za udes motorcikliste, tog vozaca treba da nadjemo, i ko ceceni kad uvate Ruskog vojnika, maskiramo se, zalijemo ga betonom, beton se stvrdnjava i lomi mu polako kosti do smrti, a mi to sve snimamo i posaljemo kao promo materijal za bezbednost u saobracaju - slogan: NE ZAJEBAVAJTE SE SA MOTORISTIMA!!! Mislim da je za pojedinu stoku to jedini nacin da shvati neke stvari!

 

Pazite da budem iskren donekle se i slazem sa ovim. I sam sam imao vise puta prilike da vidim kako se ponasaju vozaci prema nama. Najcesci slucaj je kada ih ima vise u kolima pa im muda porastu i hoce da pokazu kako su ''opasni'' i ''dobri'' vozaci. Pri tome nazalost to su uglavnom mladje generacije koje su nedavno polozile za kola.

Posebno mi je frka da vozim petkom i subotom uvece jer tada stvarno neznam sta sve moze da me snadje od idiota.

Jako me nervira to sto svi misle da su bajkeri agresivni, a niko ne dodje da procita npr. ovaj post iz koga se vidi da ste svi OK i da ne volite nasilje.

Ja ipak mislim da ponekad stvarno treba pokazati zube ako neko zasluzi jer ipak nama zivot visi o koncu i jedan pad izazvan od strane nesavesnog vozaca moze da nas kosta glave.

Znam da ni mi nismo ''cvece'', ali zamislite da se vasoj curi desi nesto kao Mini, zar ne biste odlepili.

Mislite o tome :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Sine, promašio si temu...

trebao si da je staviš u motoristi na drumu...

 

Kad poèneš da se voziš po toj ludnici, vremenom æe se navikneš, i da gledaš na svaki naèin da sebe ne dovedeš u opasnu situaciju, a taxisti su posebna kategorija, ma nema pravila u suštini...

Vidi se na ulici kome je tata kupio motor da se kurèi, a ko je sam sebi kupio motor da se vozi, tako da ne brini previše, ponekad i meni dodje da kad sam u kolima izadjem i pitam nekog sumanutog motoristu gde mu je mozak, ali džaba kad ne mogu da ga stignem...

Pre neki dan sam gledao scenu: lik vozi èuèavac uz Kneza Miloša preko 120 garant, i pred raskrsnicu sa Nemanjinom pretièe svoju kolonu, a onda ulazi u kontra smer - krajnju levu traku tik pored vlade srbije i obilazi i automobile koji iz suprotnog smera stoje na semaforu sa njihove desne strane. Ja se nekada budališem po saobraæaju, ali to što sam video je za zlatnog zeca....

Ne bi mu oduzeo dozvolu veæ zdravstvenu knjižicu, pa u Lazu na posmatranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ja ipak mislim da ponekad stvarno treba pokazati zube ako neko zasluzi jer ipak nama zivot visi o koncu

Mislite o tome :shock:

Jednom prilikom vraæamo se kolega i ja s posla svojim jednocilindriènim agregatima i negde na pola puta taxista (meèka 124) u susret bez migavca, bez stajanja, skreæe levo nama ispred nosa i NAJSTRAŠNIJE me iseèe... Koèi prednja, zadnja, zanos, korekcija, felš i ostale pomozi-bože operacije i izbegnem ga za cirka pola metra. Nastavim dalje stižemo kuæi i na semaforu mene kolega '' Pa što ga nisi zaustavio da mu JE--MO KEVU Mamu mu *=*?=*=*='' E drugare da se svaki put zaustavim kad me neko iseèe, NIKAD NIGDE ne bi stigao 'di sam kren'o... Samo cool!!! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

dex jesam ti reko da te volim , ne!? e pa sad ti kazem i prihvatam dame sledeci put kad dodjem vodish u skc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Srbija
E drugare da se svaki put zaustavim kad me neko iseèe, NIKAD NIGDE ne bi stigao 'di sam kren'o... Samo cool!!!

Slazem se.

Ali opet ti si imao srece i znanja da se zaustavis na vreme, a sta sa onima koji nemaju srece ili koji su tek poceli da voze?

Treba biti cool ali sve ima svoje granice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Jednom prilikom vraæamo se kolega i ja s posla svojim jednocilindriènim agregatima

 

Da poljubiš jednocilindraša :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

 

Ne verujem da neko namerno krsi motoriste al' ajd'

 

 

http://www.bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=3006

Jel i dalje ne verujesh?

 

Ufff tek sad ovo vidim! Eto o tome ja vama pricam. Nekako je ok biti cool i tolerisati stoku, ali to me nekako podseca na pricu Jev*reja i konc logora. I oni su bili cool i tolerantni, mirno, dostojanstveno i u redu ulazili u gasne komore. I sta? Kao - ovi su prestali da ih rokaju?

 

Problem je sto to nije tip stoke koja se recimo gura u redovima na salterima, pa kao aj tolerisacu. Vec idioti koji direktno ili indirektno mogu da doprinesu da pogines - NAMERNO! A posle svi smrcemo citajuci crnu hroniku - al tad je kasno.. Ok ti ces ga izbeci i iskulirati, jos neko ce to uciniti, i stoka ce navici da sece motoriste bez posledica, i recimo ja kao manje iskusan cu skrenuti negde da bi ga izbegao, i zesce se zakucati. Misliti da gomila ljudi to ne rade namerno je po meni krajnje naivo. Za sve koji tako razmisljaju - kratak kurs - za vreme sezone motora vozite se cesce Beogradom taksijem i pricajte sa taksisitima u toku voznje kad naletite na motoristu. Prosto cete biti iznenadjeni koliko je ljudska glupost - koja je i koren mrznje - nemerljiva, mislim da je Anstajn rekao: "samo su ljudska glupost i svemir beskonacni, mada za svemir nisam bas siguran".

 

A sto se tice dal je agresija resenje. Hmm svakako nije, preterao sam, ali gledam

http://www.youtube.com/watch?v=R-ci7YK3x9g i nesto mozgam da li njih tamo u amerikama taksisti, kojekakvi isfrustrirani vozaci ili klinci smeju da iseku u voznji, ili udaraju od pozadi!? - kao kod nas ovde? Nesto sumnjam. A isto mislim - da to nisu postigli tako sto su bili tolerantni..

 

Sorry, opet ja - taman se isqulirah - al kad procitah ovo gore zaokruzeno - ufffff.. Sorry..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

2Bender75

 

Prvo - ne generalizuj stvari.

Drugo - kapiram ja tebe, ali ne mozes promeniti citav svet. Ono sto mozes uraditi jeste da prihvatis stanje kakvo jeste i da zastitis sam sebe. Mene cesto cudi kada cujem kuknjavu motorista, pa cak i ako je sa zakonske strane opravdana. Brate, svi znamo gde zivimo, ne znam zasto ima ljudi koji i dalje ocekuju da ih drugi cuvaju i paze u saobracaju. Naravno, dese se stvari koje te izbace iz takta ma koliko bio spreman na njih, ali generalno je najbolje pomiriti se sa tim da te svi 'mrze i da zele da te zgaze', bar ces biti sigurniji.

 

Ja imam jedan predlog. Ako ustanovimo da je vozac - taksista automobila bio posredno ili neposredno (kao "nenamerno") kriv za udes motorcikliste' date=' tog vozaca treba da nadjemo, i ko ceceni kad uvate Ruskog vojnika, maskiramo se, zalijemo ga betonom, beton se stvrdnjava i lomi mu polako kosti do smrti, a mi to sve snimamo i posaljemo kao promo materijal za bezbednost u saobracaju - slogan: [b']NE ZAJEBAVAJTE SE SA MOTORISTIMA!!![/b] Mislim da je za pojedinu stoku to jedini nacin da shvati neke stvari!

 

Ufffff - sorry ako smaram ali bas me potresla ona crna hronika, vidim sve momci na mestu, CCCCCCC!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Sto se tice ovog predloga za 'resavanje' situacije, ako hoces da ispravljas krive Drine na ovaj nacin, budi siguran da se UVEK i nad popom nadje pop. Nemoj me shvatiti pogresno, daleko sam od budiste, i znam da te ponekad samo dobar direkt u neciju njusku moze spasiti nervnog sloma (koji je jako opasan po zdravlje), ali nasilje ne moze biti metod za resavanje ovakvih problema. Da ne pominjemo da bi imalo kontra efekat...

 

Stoga, pamet u glavu, ocekuj sve najgore od ostalih ucesnika u saobracaju, pa em ces biti sigurniji em se mozda i prijatno iznenadis s' vremena na vreme. I kupi dzak za boks... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja