Jump to content

Moto Zajednica

Motori sa kardanom?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

 

Evo jednog interesantnog pitanja za sve poznavaoce problematike.Posto ja nisam strucnjak a ko velim ovde ima more ljudi koji su upoznati sa problematikom, nabrojite motore koji imaju kardan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Izvinjavam se na neprecizno postavljenom pitanju.

Mislio sam na motore koji se najčešće voze na ovim prostorima a marke su  BMW, Suzuki, Yamaha, Honda, Kawasaki. Godišta od 1980 pa do danas.  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

 

Čemu tenzije i frka. Nisam neki poznavalac motora kao ti, a kad nešto ne znam ja pitam jer me nije sramota. Niko nikoga ovde ne zajebava već samo pokušavam da saznam nešto što do sada nisam toliko dobro poznavao. Poznato mi je da se kardan najviše sreće kod BMW-a dok za japance to nisam znao izuzev nekog manjeg broja modela.

Niko nikog ovde ne tera da piše bilo sta ako to ne zeli, pa ne moras ni ti ako nećeš. U svakom slučaju ti hvala na ničemu. I to je nešto. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Pa bilo bi Ok da si napišao da želiš da znaš modele u nekom cenovnom rangu koji te interesuje a da imaju kardan, a ti onako ocepio muški, modeli u zadnjih 30 god. od svih proizvodjača. I takodje mislim da nema potrebe da budeš krajnje bezobrazan i da mi se zahvaljuješ ninačemu, kada sam ti dao sajtove gde imaš to što tražiš, ali treba se i pomučiti. Ja znam da je najlakše reći daj i ispružiti ruku  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

5 minuta guglovanja (verovatno ima još...)

 

BMW HP2 Megamoto

BMW HP2 Sports

BMW K1200S

BMW K1200R

BMW R1200R

BMW R1200RT

BMW K1200GT

BMW R1200GS

BMW R1200GS Adventure

 

Honda Deauville 700

Honda ST1300

Honda Goldwing

Honda DN-01 (Street)

Honda Super Magna VF700

 

Moto Guzzi Griso

Moto Guzzi Bellagio

Moto Guzzi  Stelvio

Moto Guzzi  Breva V1100

 

Suzuki Boulevard 400

 

Triumph Rocket III

 

Yamaha DragStar 1100

Yamaha Royal Star

Yamaha Vmax-1200

Yamaha FJR1300

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

EEE a moja honda cx 500  i da ispravim kolegu kineziolog-a , fap surlas je duplak , ima DVA kardana.  A sto se zaj....anja tice , bilo bi neuobicajeno da je neki literarni forum .Ovako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Na ovom forumu sam od skora i nemam neki staž ali sam primetio da ovde postoji jedna grupa ljudi kao sto su AnteK, Lalajko, Čeh, Gremlin, Dane, Koma, Shvaba, Đura, Mikka, Neskeberg, Bokilc, Sstruja i mnogi drugi koji su spremni u svakom momentu da neko svoje iskustvo podele sa onima koji ga nemaju. A tu su i drugi... oni kojima je do za.......a drugih. Oni misle da će na taj način steći neko ime na forumu. Ja sam po struci pravnik i držim se u životu one Sokratove: Ja znam da ništa ne znam. A i nije me sramota da u svojoj 34. godini priznam da ne znam neke stvari. Da je mene neko pitao nešto u vezi prava ja bih se potrudio da mu ono što znam prenesem na najbolji mogući način a ne da ga ismevam. Ja nisam od nikoga tražio da pravi neke kilometarske spiskove na zilion strana nego da samo navede modele koje zna. Neko drugi ce navesti druge modele i spisak će na taj način rasti. Pa ne ocekujem ja od bilo koga sa ovoga foruma da gubi vreme nabrajajući zilione motora sa kardanom nego da na spisak dobaci onako "u prolazu" par modela kojih se seti.

Ali nema veze. U svakom slucaju hvala svima na trudu i "trudu". ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Izvinjavam se na neprecizno postavljenom pitanju.

Mislio sam na motore koji se najčešće voze na ovim prostorima a marke su  BMW, Suzuki, Yamaha, Honda, Kawasaki. Godišta od 1980 pa do danas.  ;D ;D ;D ;D

 

Evo ti odgovor za BMW od 1980 do danas:

 

- Svi modeli koji počinju sa slovom R.  Na primer, R80RT, R90S, R1100GS, R1200R, itd.

- Svi modeli koji počinju sa slovom K.  Na primer, K1, K75, K1100LT, K1200S, K1200R, itd.

- Svi HP modeli.  Na primer HP2.

 

Kardan nemaju modeli koji počinju sa slovom F, G i najnoviji S. Na primer F800GS, G650 Xcountry, S100RR, itd.  Njihov pogon je na lanac.

 

Detaljne informacije za starije modele ovde: http://www.motobins.co.uk/history/history.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne treba ti spisak, dosta ti je samo ovo: Yamaha XJ900F  8) Ili ako imas love FJR1300.

 

Shalu na stranu, postavio si pitanje, u svom ne znanju, tako da na ovom forumu moze da izazove reakcije koje je i izazvalo.

Da si npr. obrazlozio zasto te to zanima onda bi vjerovatno odmah dobio konkretnije reakcije. Ovako je jednostavno preneodredjeno.

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Motoholic.... hvala puno. Ti si takođe u onoj prvoj grupi. Video, procitao,naucio ;) ;) ;)

martins... hvala majstore. Sajt je strava. Nisam se do sada sretao sa njim. :) :) :)

GhostMile...pitanje nije niti jednog momenta imalo prizvuk zajebancije jer ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori, ali u svakom slucaju hvala i tebi sto si mi na neki nacin skrenuo paznju da sledeci put budem malo odredjeniji.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Ni u jednom momentu nisi napisao zbog čega pitaš to što pitaš. Svako pitanje nekuda vodi- ako ne znaš kao što tvrdiš da ne znaš, pitao si to što si pitao da bi te odvelo nekuda. Način na koji si postavio pitanje ne vodi nikuda. I, o da, postoje i glupa pitanja i glupi odgovori. Tvoje pitanje ima za posledicu uglavnom lupanje šakom po čelu i promenu topica koji se čita, i potpuno razumem članove koji su reagovali kako su reagovali. Ta reakcija je posledica loše postavljenog pitanja. "Nabrojte sve planine na svetu." I očekuješ da svako "nabaci onako u prolazu" po neku. Hiper-glupo pitanje. Što pitaš uopšte takve stvari?

 

I zatim sledi tvoja arogancija, gde se našao uvređen i rešio da to ispraviš kvazi podelom forumaša na tabore onih "dobrih" i "one drugih", naravno po nekom tvom kriterijumu. Šta je sa tobom čoveče?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Pa kakve veze ima zbog čega pitam. Zbog elektronske konfiguracije kalcijuma ako ti je lakše. Pitam da bih nešto naučio. Čoveku koji mi je skrenuo pažnju na to da je pitanje neodređeno sam se zahvalio i priznao svoju grešku. U čemu je problem. U podeli forumaša. Big deal. Kao to nije istina. Ja ovaj forum i posećujem da bih nešto naučio. Ali pošto tebe niti jednog momenta nisam spominjao ne treba da budes advokat drugih. Čeh je u dvadesetak redova nabrojao modele, motoholic u par rečenica objasnio koji to modeli BMW-a imaju kardan, martins dao zaista korisnu informcaiju o sajtu gde na pitanje koje sam postavio dobijam ekspresan odgovor, ghosmile mi ukazao na moju grešku kod postavljanja pitanja i... u čemu je problem sa tobom. Ja se ni jednom na ovom forumu niti na jednu temu nisam javio da bih druge podjebavao pa bez obzira kakvo pitanje da postave, ma kako ono "hiper - glupo", kako ti kažeš, bilo. Nemam potrebu da ismevam tuđe neznanje jer ću i sam zapasti u takvu situaciju. Znaš ono: Nemoj da radiš drugima ono što ni ti ne bi voleo da drugi rade tebi. I onda se sve ok. U svakom slučaju ti hvala što si mi otvorio oči. Nisam do danas u 10.09.č znao da sam takav. Pozdrav i bez nervoze. Utiče na p....ciju. :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

Isti to sam hteo da napisem juce zato je i ispala takva reakcija, da si rekao npr imam plan da kupim motor verovatno sa kardanom do toliko i toliko para, koje modele da gledam koji su se npr pokazali dobro onda bih i razumeo,  ovako si napisao pricam o prvom postu kao e ajde mi nabrojte motore sa kardanomi posle dopuna od recimo 1980 god sto je verovatno i dovelo do toga da su te neki od clanova shvatili kao neozbiljnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Izvinjavam se svim clanovima foruma koji su me shvatili kao arogantnog, bezobraznog, neozbiljnog, glupog... Ja sam u stvari jedna dusa od coveka, dobrica koji ne bi ni mrava zgazio ;D ;D ;D.

Sve je ok. Ispeci pa reci. Naucio za ubuduce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ajde sad svi vi koji ste poceli da pljujete coveka, jeste li znali u tom momentu bar 30 motora?! Ja kad ne mogu nekom da pomognem ja ga ne pljujem vec pogledam temu i nastavim dalje, tako da i vama to savetujem! Covek je lepo pitao, kapiram da je mislio samo na one poznatije modele koji mogu da se nadju i kod nas. Kada sam video temu Bane i Ceh su vec nabrojali neke, to je od prilike ono sto sam i ja znao tako da sam nastavio dalje.

Toliko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Hvala Dimac

 

Upravo je to sto si naveo bila neka moja ideja. Najcesci motori koji se na ovim prostorima srecu i voze a da imaju kardan. Nista vise. Nije u pitanju kupovina, prodaja, voznja...itd vec jednostavno potreba da se nesto nauci. Gde to stoji da u ovoj rubrici pitanje mora da bude vezano iskljucivo za prodaju, kupovinu, trampu... Forum treba da bude i edukativnog karaktera. Posmatrajuci neke druge domace i strane forume kako sa ovih prostora tako i iz drugih zemalja, moram da kazem da je ovaj foruma po nacinu organizacije, temama koje pokriva, motorima i svemu ostalom u samom vrhu. Pa neka tako i ostane :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja