Jump to content

Moto Zajednica

Kako da uz malo novca i truda prepravite svoj kineski skuter u japanski motocikl

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

fenomenalno izgleda, zaista! jos samo agregat da mu ofarbas i kao nov ce izgledati!

+1 , Bravo za trud , super izgleda Sad ti je red da malo poradiš i na tehničkoj ispravnosti .

ps. iz profila previše crvene , moraš na rezervaru sa nekom linijom - natpisom to da ubiješ . poz i svaka čast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Koliko si love puk'o od trenutka zamjene do kad si ga isprljao?

(pa ce onda da padne konacna ocijena  ;D )

Od prilike nekih 300e, sve na sitnice al se nakupilo. Treba jos da kupim gume i da sredim problem sa startovanjem, pa onda registracija i picimooooo!

 

ps. iz profila previše crvene , moraš na rezervaru sa nekom linijom - natpisom to da ubiješ . poz i svaka čast

Mozda tako djeluje na slikama, uzivo je bar sto se mene tice prava razmjera, crno-crvene.

A masinu cu da farbam, treba prvo da je otvorim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

svaka ti dala majstore, lep rad :)

samo stavi mALo deblja sedista, ovo mi nakako pretanko deluje, verovatno nije bas udobno posle 20-30 km  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

svaka ti dala majstore, lep rad :)

samo stavi mALo deblja sedista, ovo mi nakako pretanko deluje, verovatno nije bas udobno posle 20-30 km  ;D

Djeluje, doduse ja imam debelo dupe pa kompenzuje debljinu sedista, ali i poslje 100km voznje nije bilo neudobno. Imao sam skuter koji je imao ogromno sediste i 10cm sundjera i bio je 10 puta neudobniji od ovoga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ko ume ovako da "opravi" motor ne mora nikad da ga menja. Kad mu dosadi prepravi ga i aj' zdravo!

Odlicno izgleda, samo bi mu ja secnuo one nosace repa i napravio neke neupadljivije. Ako moze, ako

ne onda nista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Verujes li juce sam presao 30km u komadu, nikakvih problema nisam imao, a i pre nego sto sam  suzio sediste vozio sam turu od 100km bez stajanja i bez ikakvih problema. Vozio sam i bez jastuceta na goloj plastici. Udobna je pozicija, a sediste je tu samo da se ne nazulja dupe. Suvozacevo jos nisam testirao

Hm, mi kada hoćemo da aludiramo na dugu vožnju kažemo "spičimo na more" - ali imam utisak da kod tebe to kao argument ne bi prošlo... ;D

 

fenomenalno izgleda, zaista! jos samo agregat da mu ofarbas i kao nov ce izgledati!

 

Uze mi reč iz usta. To nije higijenski ;)

Prosto bode oči ovako. Motor prelepo izgleda a biće još lepši kada se mašina bude sijala... :)

 

svaka ti dala majstore, lep rad :)

samo stavi mALo deblja sedista, ovo mi nakako pretanko deluje, verovatno nije bas udobno posle 20-30 km  ;D

Djeluje, doduse ja imam debelo dupe pa kompenzuje debljinu sedista, ali i poslje 100km voznje nije bilo neudobno. Imao sam skuter koji je imao ogromno sediste i 10cm sundjera i bio je 10 puta neudobniji od ovoga

 

...Možda nas ubediš ako dodaš jednu malu reč u izraz: "ma nije neudobno - mogu da spičim na crno more..." ;D

 

(moj) zaključak: izvukao si (a i ortak koga si zaključao u garažu sa street twin-om ;D) skoro maksimum iz motora. Samo bi po meni ipak trebao da malo podebljaš sedišta, ako ne zbog udobnosti, onda zbog vizuelnog utiska - gledano sa strane suviše su tanka u odnosu na ostatak motora...

S druge strane - ti ćeš ga voziti, pa ako je tebi ovako ok - ko smo mi da tražimo dlake u jajetu?! :) Još jednom - svaka čast! Pamet u glavu i sa srećom da ga voziš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Banjica

A u majstore svaka ti dala super rad .Gledajuci tvoj rad sam i ja dosao do nekih fiks ideja za svoj motor

stvarno super sve pohvale .E da samo me zanima jos koliko je tesko bilo napraviti tu donju polastiku iza prednjeg tocka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vidim da me mnogi ne shvataju, na skuteru me poslje 20min voznje boljelo dupe, a poslje sat vremena nisam osjecao noge. Na ovome i poslje sat i po nisam imao nikakvih bolova, niti sam osjecao najmanji zamor, to je za mene pojam udobnosti. Meni je duga voznja na skuteru bila tura od 75km u jednom smjeru, a na ovome mi je to mali krug.

 

E da samo me zanima jos koliko je tesko bilo napraviti tu donju polastiku iza prednjeg tocka?

 

Ta donja plastika je nastala od starog polomljenog orginalnog komada

evo kao je izgledao kad je bio citav

kawasaki%20GPZ500S%2087.jpg

 

Pa kad sam skinuo one izlomljene komade, malo ga podpilao, i dodao koji sloj fiberglasa nastao je ovaj koji ja imam. Nije tesko, moze za dan da se napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

matori obavezno stavi crvenu reflektujucu traku na tochkove to je obavezno , extra detalj promenice ceo motor veruj mi

Planirao sam, al to dok dodje na red  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sta ces sa auspuhom da radis?

Auspuh kad dodje na red bice dva u dva od karbona

 

Gde si uzeo farove i kako svetle?

Farovi su od nekog starog Tomosa, uglavio sam HS1 sijalice od 35W, svjetle solidno, kratka su mozda i malo prekratka al zato duga ubijaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Malo da osvježim temu.  ;)

Motor je sinoć upalio, pravio malo probleme sa falširanjem i starim akumulatorom, malo je i curkalo gorivo iz karburatora, a i neko mi je zdimio ručicu od gasa. Ali sada konačno pali kako treba i mogu da se vozim. Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  :D :D :D :D :D

 

Samo još da ga registrujem, sutra je tehnički, wish me luck  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Naslov teme ti je sto bi rekli "zajebao vek"   ;D

Ideja za farove je genijalna "od starog tomosa" ne verujem. Bravo. A ova sedista sto svi kude, pa nek vide ideju vodilju na prvoj strani i bice jasno  Corsaro ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Uskoro, treba prvo da zavrsim neke detalje, jedina bitna estetska promena je sto sam skinuo ralicu i ofarbao masinu. Sad sam trenutno u BG pa dok sam tu oticu u Boban Sajle da mi naprave nova kociona creva, a kad se vrnem u H.Novi onda cu da trazim gume i da provjerim mogu li da ubudzim prednju viljusku od ZXR-a  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja