Jump to content

Moto Zajednica

Eloksiranje

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Zanima me da li neko kod nas radi eloksiranje aluminija i koliko kosta.

 

Zanimaju me vasa iskustva sa felnama farbati ili plastificirati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

eloksiranje rade sve privatne firme koje rad stolove stolice sankove od metala za ugostiteljstvo. ja sam radio ram na motoru tim postupkom vrlo je lijepo ali kad ga jednom ogrebes ili ogulis popravke nema zato zaboravi na to uzmi dobar metalik lak i resi problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
eloksiranje rade sve privatne firme koje rad stolove stolice sankove od metala za ugostiteljstvo. ja sam radio ram na motoru tim postupkom vrlo je lijepo ali kad ga jednom ogrebes ili ogulis popravke nema zato zaboravi na to uzmi dobar metalik lak i resi problem

Cini mi se da si pomesao plastificiranje i eloksiranje.Ne radi bas puno ljudi eloksiranje metla posto je to malo ozbiljniji proces koji zahteva odredjenu hemijsku proceduru.Radi firma koja se zove Alfina i nalazi se na bivsoj lokaciji Ei nisa na batajnickom putu, i ima jos par firmi kod nas .Raspitaj se preko Baneta BMW sa naseg foruma mozda ona zna nekoga ko ima malu eloksirnicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Zanimaju me vasa iskustva sa felnama farbati ili plastificirati?
Imam prijatno iskustvo s plastificiranjem felni i preporuèujem! Obrati se pažnja na sitnice, lepo se objasni majstoru i još ako ima dobar izbor boja, eto veselja za 30-tak Evri... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zanimaju me vasa iskustva sa felnama farbati ili plastificirati?

 

Plastifikacija mi deluje kao ok resenje, cak dosta jednostavnije od farbanja. Jako je bitno da se uradi peskiranje prvo, da bi se skinula postojeca boja. Obrati paznju da skines lagere sa tocka pre nego krenes sa peskiranjem i farbanjem/plastifikacijom jer majstor sigurno nece da vodi racuna o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zajeèar

Ja sam plastificirao obruèe sa mog motora. Izgleda to sasvim pristojno i uopšte nije skupo. Problem je samo što nakon dve godine se previše ogule od udara kamenèiæa i svega ostalog. Prošle godine sam morao da raspletem zadnji toèak i promenim žice pa sam iskoristio priliku da ponovo plastificiram zadnji toèak. Koštalo me je 400 dinara sa (normalno) njegovim materijalom. Ja sam samo uradio pripremu za plastificiranje. Bitno je da se dobro ostruže površina odnosno poravna, kako ne bi imala neravnine, jer svaka veæa neravnina æe se videti. Sitne ogrebotnie se ne vide ali svaki grublji potez se vidi.

Dakle samo dobro išmirglaj površinu bandaša i sve æe biti OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Mogu li ja............. mogu.. OK. Pjeskiranje aluminijuma ne preporucujem iz razloga sto pijesak radi abrazivno i erozivno po površini aluminijima. Ako te ne zadovoljava staro dobro poliranje koje skida mnogo manje materiojala od pjeskiranja uhvati se hemijskog skidaèa boje i raspali. Ne znam da sam igdje do sada vidio crno aloksiranje na motoru, na oružju jesam i mogu reæi da se aloksaža skida jer je osnovnoi materijal mekan i upotrebom se tanji oksidni sloj. Oksidacija znaèi i trošenje metala je metal direktno reaguje sa oksalnom kiselinom (i daje bijelu aloksažu). Oksalna kiselina je zrnasta i može da se kupi ali je otrovna pa ... opreeez!

Majstori koji pastificiraju vole preæi pijeskom podlogu jer je za vrlo kratko vrijeme pripreni za plastifikaciju, (odmasti i oèisti) i poveæa površinu kontakta sa plastiènim slojem. Meðutim savjestan majstor neæe sigurno više puta pjeskirati aluminijum jer mu iskvari ravninu i zatupi rubove.

Predlažem poliranje, ako neæeš sjaj nego boju, onda hemijski skidaè pa plastifikacija. Ako neæeš ni jedno ni drugo onda sam ja sve ovo džaba priè`o! Aloksaža........... koja ??? Ima stotinu boja u koje se Al aloksira. smeða, žua, plava, crvena , crna bla bla bla, :wink: :wink: !

 

P.S. kvalitetna aloksaža uzima prilièno dubok sloj aluminijuma (0.3mm) a naknadno se mora caponirati capon lakom ili elektro lakom. Al, jedu sve baziène hemikalije (deterdženti ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Posto mi cale drzi privatnu firmu za skolski namestaj,imam kuci aparat za plastificiranje metala tj.nanosenje praha bla,bla.....

 

ako zelite da plastificirate felne onda morate da koristite prah(plastiku)za takve stvari...da se bi izgulilo od kamencica i da ne bi izbledelo od sunca....

Takvi prahovi su malo skuplji ali su najbolje resenje za takve stvari!!!

 

Svi majstori koji plastificiraju koriste prah(plastiku)za stvari koje se nalaze u zatvorenom prostoru,valjda je jeftiniji prah!!!

 

U principu plastificiranje je jeftinije od farbanja!!!!!!!!!!!!!!!11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja