Jump to content

Moto Zajednica

Sraf koji nedostaje (Transalp)

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Ima li ko ideju gde mogu da nadjem ovu navrtku - original novu ili polovnu. Bio sam u Centru S i svasta drugo imaju a bas ovo nemaju na lageru a ne znaju kad ce i da li ce dobiti.

 

mdlL8_sraf.jpg

 

Takodje, ako neko ima ideju kako bi se to drugacije resilo ima i pivo od mene ;) Naime, sa unutrasnje strane u plastici je izliveno leziste u koje treba udje "matica" i kao sto vidite na slici ova se siri prilikom zavrtanja da bi u tom lezistu bila fiksirana. Nije mi jasno samo zasto su tako banalnu stvar toliko iskomplikovali :-\ Kao da nije moglo jednostavnije da se ta veza ostvari ???

 

Evo i slike sa tacnom pozicijom gde to tacno stoji. Naravno, potrebna su mi oba.

 

ATHnc_srafpozicija.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nemora sraf da se koristi

mogu recimo zabice od bmw koje drze plastike i slicno.izgledaju kao tipli uguras u rupu a onda kroz glavu uguras klin koji je rasiri i drzi.kada skidas klin proguras skroz na drugu stranu...nacicu ti slike veceras kada se vratim sa posla

dosta auta koristi taj sistem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

nemora sraf da se koristi

mogu recimo zabice od bmw koje drze plastike i slicno.izgledaju kao tipli uguras u rupu a onda kroz glavu uguras klin koji je rasiri i drzi.kada skidas klin proguras skroz na drugu stranu...nacicu ti slike veceras kada se vratim sa posla

dosta auta koristi taj sistem

 

pa sad, ne znam koliko bi to zavrsilo posao jer je to mesto tj. ta veza prilicno pod "stresom". prakticno sve sto prednji tocak dozivi dole na podlozi prenosi se upravo na te tacke. uostalom, ako neko ima te zabice ili zna gde mogu da se kupe mozda bih i mogao da probam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mislim da bi plasticni i sraf i zabica bili i bolji od metalnih, jer su zilaviji a meksi, tako da ne bi nazuljali plastiku koju drze. Ako moze da se naprai od plastike, onda moze da se uradi  i na strugu za drvo /pretpostavljam/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

 

ako bude dosta zainteresovanih, mogo bi jedan lokalni strugar da se uposli (radi na pivo-tarifu)

a materijala uvek ima

 

ja za dva komada original Honda srafova (ali za drugu poziciju) dadoh ukupno 800 i nesto dinara...pa dal to ili pivo-tarifa na isto mi dodje. tema je ovde a TA ima hvala Bogu dosta pa ako se nakupimo eto posla za strugara ;)

 

...samo da napišeš dimenzije (dužina širina korak navoja,precizno u mm)...

 

imam original stari koji vise nije upotrebljiv...probacu da mu povadim mere pa cu da okacim

 

evo slike lezista...

 

urwcr_srafleziste.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A da dobrim dvokomponentnim lepkom ulepiš u tu rupu onu mesinganu "maticu" i mirna Bačka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

A da dobrim dvokomponentnim lepkom ulepiš u tu rupu onu mesinganu "maticu" i mirna Bačka?

 

i o tome sam razmisljao samo sa tim lepkovima nisam do sada imao iskustva pa nisam bio siguran koliko ce se dugo odrzati zajedno mesing i plastika?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

nemora sraf da se koristi

mogu recimo zabice od bmw koje drze plastike i slicno.izgledaju kao tipli uguras u rupu a onda kroz glavu uguras klin koji je rasiri i drzi.kada skidas klin proguras skroz na drugu stranu...nacicu ti slike veceras kada se vratim sa posla

dosta auta koristi taj sistem

Ne moze da se progura na drugu stranu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

nemora sraf da se koristi

mogu recimo zabice od bmw koje drze plastike i slicno.izgledaju kao tipli uguras u rupu a onda kroz glavu uguras klin koji je rasiri i drzi.kada skidas klin proguras skroz na drugu stranu...nacicu ti slike veceras kada se vratim sa posla

dosta auta koristi taj sistem

Ne moze da se progura na drugu stranu!

 

da ne moze, leziste je zaliveno sa druge strane.

 

BXkld_srafpozicijasaprednjest.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

A da dobrim dvokomponentnim lepkom ulepiš u tu rupu onu mesinganu "maticu" i mirna Bačka?

 

i o tome sam razmisljao samo sa tim lepkovima nisam do sada imao iskustva pa nisam bio siguran koliko ce se dugo odrzati zajedno mesing i plastika?

 

 

Ako se vec ne javi neko ko je imao havariju sa oklopom, probaj da skratis metalni anker koji si se koristi za srafljenje u beton.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ne mora da prodje, dovoljno je da udje u rupu i da se rasiri kako u "tipl" ulazi sraf. Ostalo je stvar trenja /ppritiska na bocne zidove rupe/.

 

Sad, ovo objasnjenje moze da se primeni i na neku drugu, mnogo bezobrazniju situaciju ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova

nemora sraf da se koristi

mogu recimo zabice od bmw koje drze plastike i slicno.izgledaju kao tipli uguras u rupu a onda kroz glavu uguras klin koji je rasiri i drzi.kada skidas klin proguras skroz na drugu stranu...nacicu ti slike veceras kada se vratim sa posla

dosta auta koristi taj sistem

 

pa sad, ne znam koliko bi to zavrsilo posao jer je to mesto tj. ta veza prilicno pod "stresom". prakticno sve sto prednji tocak dozivi dole na podlozi prenosi se upravo na te tacke. uostalom, ako neko ima te zabice ili zna gde mogu da se kupe mozda bih i mogao da probam?

 

Zavrsilo bi posao - veruj mi. Meni su skoro sve spojnice oko rezervoara na Stromu upravo izvedene tim "zabica" sistemom. Tresao sam ga u poslednjih 3.5 meseca bas onako muski i (naravno) jos sve stoji  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Meni je falio taj jedan sraf i matica i napravio sam kod strugara od mesinga, i to za dz. To je njemu 10min posla u vrh glave samo ako hoce da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

to ja i kazem. poslic nije vredan naplate al jedno pivo je red. ima OK mesinga a svakave varijacije navoja su moguce.

epoksi nije los naravno. uvek stanje plastike odredjuje intervenciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

 

Razmotri ovu varijantu, ja sam tako resio jedan sraf i to onaj sto drzi prednju masku sa farom.

Napunis to leziste epoksijem ili Bizon montage gitom, sacekas da se lepo osusi probusis rupicu i holdsrafom

sa lepom (ili odgovarajucom) glavom pritegnes i vise ne brines o mesinganim tiplovima!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Koco imam ti ja te srafove.. Ako hoces naleti da ni sredimo to ili cu ti poneti za bgd od ponedeljka  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Koco imam ti ja te srafove.. Ako hoces naleti da ni sredimo to ili cu ti poneti za bgd od ponedeljka  ;)

 

E Care svaka ti se dala, to je pravo resenje za mene. Ja sam ti mastiljara i tehnika bilo koje sorte mi ne ide ic pa tesko da bih neku od ovih alternacija mogao da primenim a da nesto ne zahebem drugo. Naravno, ne sumnjam da su predlozi bili korisni ali verovali vi meni ili ne, umem ja zahebem stvar cak i kada je u pitanju tako banalna stvar kao sto su dva srafa. hebiga, znam gde djavo spava al ove stvari...tu priznajem da sam duduk :)

 

Pazi koliko imam smisla za detalje kad sam usao u Centar S i pitao coveka jel ima srafove koji drze vizir za TA  ??? (misleci na ove) ;D. Covek mi pokaze shemu na kompu i pita jel ovi...pri tome pokazuje naravno na one koji drze vizir. Ja kazem te, on ih donese, ja gledam nesto ne lice mi na one moje stare al racunam to je to. Puknem 800 dinkica, stavim u dzep, sednem na TA koji je tu ispred radnje i odem kuci da montiram. Kad ono...cvrc. :o Vratim se u Centar S i kazem: ne te srafove nego one koji drze vizir :o Opet u katalog trazimo koji su, ovaj put ja mu pokazujem stari koji sam doneo...sve dok nismo sisli dole kod motora. Covek onda kaze, sta me bre zahebavas kakav vizir pa jel ti vidis da ti srafovi nemaju veze sa vizirom >:( E jeste, tako je nemaju...pa jel imas te 8) Opet odemo gore u katalog i covek kaze: Nemamo te. :(:D

 

Jednostavno, nemam oko, nemam ruku a nemam ni taj mentalni sklop...jednostavno ne umem da razmisljam ni da delam na nivou detalja.

 

Zato brate, ako ti to imas sto meni treba eto mene kod tebe da se mi dogovorimo i da ja stavim to kako je i bilo jer to vec znam... :-\

 

Ko zna sta bih ja zahebo sve lepkovima, tiplovima...il bi skupljo delove po putu il bi fiksiro korman, il....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

....il bi se istroškario za koje pivo

 

pa vidi, jedini posao u garazi, radionici, pored majstora, sto znam, mogu i hocu da uradim je da odem po pivo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

....il bi se istroškario za koje pivo

pa vidi, jedini posao u garazi, radionici, pored majstora, sto znam, mogu i hocu da uradim je da odem po pivo ;D

 

Pivo ne pivo, ja sam imao iskustvo sa tim sharaficima na CBR 1000 F.Prvo rupa u plastici u koju ide mesingani tipl je izlokana (prosirena), zato i ispada. ;) Drugo ako ti fali taj charafic moze tokar da odradi (ali dobar) jer treba uraditi za 2 desete, a mozda i vise shiri tipl da se knap ugura (nakuca) u rupu i trece mora biti dobro nareckan da se ne okrene u plastici prilikom uvrtanja sharafa u njega. :o ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

....il bi se istroškario za koje pivo

pa vidi, jedini posao u garazi, radionici, pored majstora, sto znam, mogu i hocu da uradim je da odem po pivo ;D

 

Pivo ne pivo, ja sam imao iskustvo sa tim sharaficima na CBR 1000 F.Prvo rupa u plastici u koju ide mesingani tipl je izlokana (prosirena), zato i ispada. ;) Drugo ako ti fali taj charafic moze tokar da odradi (ali dobar) jer treba uraditi za 2 desete, a mozda i vise shiri tipl da se knap ugura (nakuca) u rupu i trece mora biti dobro nareckan da se ne okrene u plastici prilikom uvrtanja sharafa u njega. :o ;D

 

 

sve stoji. da se sastavim sa vremenom pa odoh kod Gojka da vidim da li ce originali pasovati. Nadam se da rupe u plastici nisu bas toliko izlokane, sto ti rece, i ako na oko ne obecava.

 

uz sve ove savete i predloge i uz to sto nadjem kod Gojka stvar ce sigurno biti resena ;)

 

hvala drugari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja