Jump to content

Moto Zajednica

zastita za ruke

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova

Zanima me jel neko vec ima na yamahi xt660x postavljene zastite za ruke i koje, gde se mogu naruciti i koliko kostaju u kompletu sa svim potrebnim sarafima i slicno?Hteo bih da uzmem pa malo da se raspitam pre toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imas u RODIC-u original (poskupo) l, ili u AUNER-u ACERBIS alu.....

 

malcice se razumem u tematiku pa da ti kazem misljenje....

 

Ja licno preferiram plasticne, jeftinije su i sluze svrsi.....

 

Istina pri jacim udarcima puknu, ali i onda zastite rucke (ruke ti sigurno tada nece biti na volanu).....

 

ALU su ok samo im je mana da su visestruko skuplje, i pri jacim udarcima pokrive volan......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Cek kad si vec dovoljno potkovan... a za off? Da li da mecem ove sa aluminijumom ili ipak plasticne... lomim se vec dosta dugo jer mi ipak treba samo upotrebna vrednost... estetika je za... ove druge ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

zovu se UFO.....http://www.ufoplasticusa.com/part_other.php?brand=9&model=97

 

bio sam na "enduro-krosu" u "Malim pijacama"......90% ljudi koji se time bave koriste baš ovakve......ne znam gde se mogu nabaviti,ali očigledno da mogu.....video sam bar 50 motora sa baš takvim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

 

bio sam na "enduro-krosu" u "Malim pijacama"......90% ljudi koji se time bave koriste baš ovakve......ne znam gde se mogu nabaviti,ali očigledno da mogu.....video sam bar 50 motora sa baš takvim...

ja sam juce zvao i pitao u vezi tih ...i hteo sma poruciti medjutim rekao mi je da one su za volane koje su malo dole siri tj.28 a gore se suzavaju...meni je volan fabricki i 23 je mislim tako d atrebaju neki adapteri i onda sma otustao od porucivanja brzom postom...cena ti je 8000 din sa sarafima model je u katalogu raramani alu firma primoto novi sad !evo ti i mail imaju od skoro primoto.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

 

bio sam na "enduro-krosu" u "Malim pijacama"......90% ljudi koji se time bave koriste baš ovakve......ne znam gde se mogu nabaviti,ali očigledno da mogu.....video sam bar 50 motora sa baš takvim...

ja sam juce zvao i pitao u vezi tih ...i hteo sma poruciti medjutim rekao mi je da one su za volane koje su malo dole siri tj.28 a gore se suzavaju...meni je volan fabricki i 23 je mislim tako d atrebaju neki adapteri i onda sma otustao od porucivanja brzom postom...cena ti je 8000 din sa sarafima model je u katalogu raramani alu firma primoto novi sad !evo ti i mail imaju od skoro primoto.rs

 

i ja imam iste takve....ali mislim da možeš da ih postaviš.....imaju oni klizače sa baš velikom tolerancijom,tako da smatram da možeš da ih postaviš na skoro sve....ako hoćeš da ti slikam....ili ako nisi daleko dodji da ih probamo(meni su upravo skinuti jer farbam ceo motor)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

 

bio sam na "enduro-krosu" u "Malim pijacama"......90% ljudi koji se time bave koriste baš ovakve......ne znam gde se mogu nabaviti,ali očigledno da mogu.....video sam bar 50 motora sa baš takvim...

ja sam juce zvao i pitao u vezi tih ...i hteo sma poruciti medjutim rekao mi je da one su za volane koje su malo dole siri tj.28 a gore se suzavaju...meni je volan fabricki i 23 je mislim tako d atrebaju neki adapteri i onda sma otustao od porucivanja brzom postom...cena ti je 8000 din sa sarafima model je u katalogu raramani alu firma primoto novi sad !evo ti i mail imaju od skoro primoto.rs

 

i ja imam iste takve....ali mislim da možeš da ih postaviš.....imaju oni klizače sa baš velikom tolerancijom,tako da smatram da možeš da ih postaviš na skoro sve....ako hoćeš da ti slikam....ili ako nisi daleko dodji da ih probamo(meni su upravo skinuti jer farbam ceo motor)

a gde se nalazis drug?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

pa ja radim danas do tri ...minimum!!a najavili su kisu neku posle podne pa ne znam sta da radim ...samo me zanima jel tebi deblji volan od 22...ubise ove radne subote

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ako vozite cross od sto i kusur kila (lagan motor) stavi placticne stitnike.

 

Ja imam barkbusters hand protektore od aluminijuma,  jer mi je motor tezak s opremom oko 220 kg, padao mi je u mestu nekoliko puta, hand protektori su se malo pokrivili, to sam lako resio skinuo ih i ispravio za cas posla.

 

Rezime

Lagan motor plastika

Tezak motor Aluminijum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Ako vozite cross od sto i kusur kila (lagan motor) stavi placticne stitnike.

 

Ja imam barkbusters hand protektore od aluminijuma,  jer mi je motor tezak s opremom oko 220 kg, padao mi je u mestu nekoliko puta, hand protektori su se malo pokrivili, to sam lako resio skinuo ih i ispravio za cas posla.

 

Rezime

Lagan motor plastika

Tezak motor Aluminijum

 

moj je lagan....pa imam aluminium....i kad padne ništa se ne pokrivi.....po meni su plastični eventualno "zaštita od vetra" i lepo izgledaju....a kad sa tim plastičnim padneš,pa ti "prisloni" plastiku na ruku......skoro je isto ko kad padneš pa ti "prisloni" beton na ruku.......ali to je samo moje mišljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

meni je gore na kraju ručke 20....a tamo gde je prikačen držač 22-23......ne mogu precizno da izmerim

 

To je standardni volan!!!  A tkz FAT BAR ima gde je tebi 22mm punih 28 mmm.... Uglavnom KTM ima fabricki taj volan, kojem ne treba poprecna sipka za ukrucenje.... Ima i strd 22 takozvanih TWIN WALL koji nemaju ukrucenje.....

 

Svaki malo bolji stitnik ce raditi posao!!! Ja sam gledao sa strane OFF ROAD voznje gde se cesto pada i odmah se izgrebu..... Sa te tacke

mi je bilo isplativije da kupim u LOUS-u za 25e i menjam..... A atestirao sam ih i na batajnici na treningu..... Kolega me je isekao pa sam imao mali HIGH SIDE i pukli su ali su sacuvali rucku kocnice!!!!!

 

Oni UFO su odlicni, a i POLI SPORT su dobar izbor... Bilo je pre POLI celi od plastike!!! Kod tih stitnika je caka sto se kupuju po sistemu

 

STITNIK  + nosaci + srafovi = podosta novcanih jedinica

 

Inace deo opreme koji je nezaobilazan u voznji sumom, prvenstveno zbog grana koje udaraju u komande kocnice i kvacila, i znaju GADNO da iznenade... Pa tek posle kao crash zastita!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Pa cek cek... sta mislis da bi na kraju vise odgovaralo mojoj "kravetini"... plastika ili aluminijum?

 

pricamo o off-u... tj. off koliko se moze sa 200= kila ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa cek cek... sta mislis da bi na kraju vise odgovaralo mojoj "kravetini"... plastika ili aluminijum?

 

Ja sam nameravao da kupim Acerbis stitnike, medjutim o'ladio sam kad sam video cenu: 140e. Radilo se o Acerbis Multipla Touring modelu. PPreskupo, pa sam sredio fabricke da su ko novi! Nesto kasnije, pregledajuci Touratech katalog nadjem stitnike za ruke koji su mi se jako svideli, a i cena je sasvim "normalna" i pored toga sto je Touratech u pitanju. Cena za osnovni model je bila oko 45e, a mogu da se dokupe i spojleri kao zastita od vetra za oko 20e.

 

hyuyM_0104071950i016452524.jpgI97qD_0104073050i016508363.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

jesu ovi od aluminijuma i gde ima kod nas da se vidi i poruci?

 

Ne, ovo je jaka plastika. Touratech pravi takve i za teski R1200GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ja sam nameravao da kupim Acerbis stitnike, medjutim o'ladio sam kad sam video cenu: 140e. Radilo se o Acerbis Multipla Touring modelu. PPreskupo, pa sam sredio fabricke da su ko novi! Nesto kasnije, pregledajuci Touratech katalog nadjem stitnike za ruke koji su mi se jako svideli, a i cena je sasvim "normalna" i pored toga sto je Touratech u pitanju. Cena za osnovni model je bila oko 45e, a mogu da se dokupe i spojleri kao zastita od vetra za oko 20e.

 

Nemoj slucajno da se zajebes pa da pazaris ove!!! Izgledaju zajebano i sve ali jaako su nekako mali  :(  cak i sa ovim dodacima ne verujem da bi radili neki posao oko verta... ok sad dok je leto ali kad zaladi... Bolje acerbis rekao bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja