Jump to content

Moto Zajednica

22.08 2009 na putu Novi Sad-Zrenjanin?

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka

Momak i devojka udarili u prikolicu,izleteo im lik iz polja.Koliko sam čuo oboje su živi,hvala bogu.Prolazeći kasnije krajem oka sam video prikolicu ili ono što je ostalo od nje pored puta ali nisam znao o čemu je reč.Dali neko zna nešto detaljnije,kako su i o kome je reč?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Taj put  Novi Sad-Zrenjanin je ubedljivo najgora/najopasnija deonica koja postoji u Vojvodini.

Potrudicu se da nikad tuda vise ne prodjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

iz temerina su, motor cbr600f, devojka je slomila nogu. a zadnja informacija koju sam dobio od arpada danas u muzlji je da je vozac u operacionoj sali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Devojka ima slomljenu nogu ali je dobro, a Istvan se još nije probudio iz kome ali reaguje na buku i tako i vitalni organi su mu ok i još je slomio ruku.Toliko informacije imam danas od njegovog sina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

i mi kad smo se vraćali za suboticu barem pez traktora neosvetljeno otpozadi i jedan šleper u mraku ostavljen sa zadnjim levim dupligumidefektom ??? ??? stali rekli policiji za to a oni ZNAMO MI  ZA TO!!

 

ištvanu i onoj devojci želim što brži oporavak a onoj budali što duži boravak u zatvoru!!

 

                                         pozdrav safet iz subotice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

sinoc kad smo se vracali iz NS izmedju starog leca i hajducice jugo do gepeka pod traktorskom prikolicom >:( >:(>:(

dvoje poginulih, tragova kocenja nema, pitam saobracajca da li je prikolica bila osvetljena? dobijem odgovor "paaaaa, jeste valjda"

jbg, od poljoprivrede ne moze da se zivi >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ljudi ali znate da tih prokletih traktora ima puno po Vojvodini, nema przenja, lakse na gasu a pogotovo nocu, nemozemo se mi izboriti protiv njih, to su seljaci koji niti registruju traktore a tek im signalizacija neradi na zalost.

 

Nadam se da ce Istvan biti dobro, zelim mu brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka

Jbg,nije seljacima lako ali koliko ljudi strada zbog njihove nemarnosti to je stršno,ali ovo je srbija pa nas ništa ne čudi.Zmiya reče da će po novom zakonu morati imati obaveznu rotaciju,nadam se.To može da spasi mnoge živote i nije mi jasno da to neko nije do sad ubacio u ZOBS.Brz oporavak Ištvanu i  devojci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Sad sam bio sa sinom koji kaže da Kornelija nije slomila nogu samo je ugruvala koleno znači dobro je,Ištvan reaguje već još više što znači da na sekunde otvara oči i da stisne ruku lekaru kad mu  kaže ali je još u teškom stanju ima otvoreni prelom ruke i prelom kosti ispod oka vitalni organi kao srce pluća sve mu je ok nije na mašinama.Imali sreću što je Ištvan kad je video da nemože da izbegne sudar polegao motor i odgurao od sebe i motor je sam udario u zapregu a oni su se na asfaltu klizali.

PS I Kornelija nije devojka nego kćerka koju je prihvatio iz drugog braka nije rođena ali je kćerka.

 

I još nešto šta traže zaprege radne mašine poljoprivredne mašine na putu registrovanim za motorna vozila. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Zelim im brz oporavak...

Mislim da su poljoprivrednici u poslednje vreme postali veoma ne ozbiljni kada je u pitanju signalizacija.Ovo je vec koja ne sreca u zadnje dve nedelje zbog ne osvetljene mehanizacije.Policija bi trebala malo vise paznje da obrati na njih i da ih malo strozije kaznjava.Razumem da se nema para ali stedeti na takvim stvarima koje ne vrede mnogo.....ne razumem  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Jbg,nije seljacima lako ali koliko ljudi strada zbog njihove nemarnosti to je stršno

 

Pravo da ti kazem boli me bas k**ac sto seljacima nije lako. Nije ni meni a verujem ni tebi... Nije bas neki trosak kupiti pisljivo svetlo da bi te neko video, ako ja vec moram da imam rezervne sijalice, fluo prsluk, prvu pomoc i sl. gluposti koje ne mogu bas da metnem sebi u dupe nego moram da kupim i kofer (koji eto i nije bas jeftin) e onda moze i seljak da osvetli svoj traktor nocu. Ne verujem da bi ga to kostalo vise od 400 dinara, a ako je to namet zbog kojeg ne moze da zivi a neko zbog toga ode pod tockove, onda bolje da svi izvrsimo kolektivno samoubistvo zbog sopstvene malodusnosti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

Zelim im brz oporavak...

Mislim da su poljoprivrednici u poslednje vreme postali veoma ne ozbiljni kada je u pitanju signalizacija.Ovo je vec koja ne sreca u zadnje dve nedelje zbog ne osvetljene mehanizacije.Policija bi trebala malo vise paznje da obrati na njih i da ih malo strozije kaznjava.Razumem da se nema para ali stedeti na takvim stvarima koje ne vrede mnogo.....ne razumem  ???

 

jedna sijalica koshta 30 din a kompletna stop lampa za prikolicu koshta 300 din,zbog toliko para ginu ljudi..a vecina njih nema ni prednja svetla,tako da ne mozesh nikako da ih primetish..uvek imaju iste izgovore: mislio sam da se vratim pre mraka ali sam se zadrzao zbog nechega..ili sve je to bilo ispravno nego mora da sam pokidao zice u njivi..sve bih iskljuchio iz saobracaja..a poshto obichno ne nose dokumenta u njivu,obavezno privodjenje da se utvrdi identitet i pushtanje sutradan ali popodne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Od opreme shta su imali? ???

Sve komplet kaciga jakna sa protektorima na njoj su bili i pantalone sa protektorima a na njemu neznam za pantalone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Kažu da je ovaj put jedan od najgorih za nas motoriste, slažem se, ali uzrok nije u traktorima,beračima i kombajnima (šta braša sa beračem zna o tebi i tvojoj brzini,reagovanju, mogućnostima na dva točka...) uzrok je u saobraćajcima, što iz Zrenjanina, što iz Žablja, kojima je lakše da se posade na neko zgodno mesto  i j..u kamiondžije (najprofitabilnije strance, ali se ne gade ni na naše) za tahograf,gume,nalepnicu za ograničenje brzine... Kad si čuo da su isključili iz saobraćaja traktor ili neku radnu mašinu zbog neosvetljenosti?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

      Već sam pisao, svake godine je ista situacija na saobraćajnicama podložnim ''poljoprivrednim radovima''. Svake godine pogine ili naebe podjednak broj bajkera zbog tragične ili nikakve signalizacije na poljop. mašinama, a samo je jedne godine sprovedena akcija saobraćajne policije u tom pravcu, u okolini Beograda. Nakon par dana ''žestoke'' kontrole signalizacije, pisanja prijava, kazni, isključenja iz saobraćaja, lokalci su nakratko obustavili žetvu, pa je neko okrenuo tel. broj i od akcije ni traga ni glasa NIKAD VIŠE!!! Ostaje nam jedino najgora solucija, a to je da se probamo pridržavati ograničenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

      Već sam pisao, svake godine je ista situacija na saobraćajnicama podložnim ''poljoprivrednim radovima''. Svake godine pogine ili naebe podjednak broj bajkera zbog tragične ili nikakve signalizacije na poljop. mašinama, a samo je jedne godine sprovedena akcija saobraćajne policije u tom pravcu, u okolini Beograda. Nakon par dana ''žestoke'' kontrole signalizacije, pisanja prijava, kazni, isključenja iz saobraćaja, lokalci su nakratko obustavili žetvu, pa je neko okrenuo tel. broj i od akcije ni traga ni glasa NIKAD VIŠE!!! Ostaje nam jedino najgora solucija, a to je da se probamo pridržavati ograničenja...

 

Sve sto si naveo je tacno samo vidis ovo za ogranicenje ima jos jednu kvecku... Prvo - niko se od nas ne pridrzava ogranicenje, ni na dva ni vise tockova. Drugo - in 60 u krivini moze svasta da ti se desi, meni svetla ne bacaju iza  ugla. Trece - lagana kisica kad natopi zemlju pa se pojave on flekice od blata za poljoprivrednih masina pa nocu kad se slabo vidi pa opletes beton pa ti kriv zbog neprilagodjene brzine. Jedina prava kocnica je u glavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka

Ma ljude treba udariti po džepu pošto su moralna načela na vrlo niskom nivou,jer malo ko od tih seljaka brine o tome šta se može desiti dok je neosvetljen na putu i verujte samo da akcije pojačane kontrole i povećanje kazni može da ima rezultata.Svako neosvetljeno vozilo je potencijalni ubica i dok se to ne shvati neće biti poboljšanja.Još se jedno sranje desilo ovih dana i postavljena je tema,Džoni iz stapara je kao suvozač najebao,udarili su u traktor sa tanjiračom i jedva našli nogu čoveku,ostao bez jedne a druga izlomljena.Neznam kako je vozač ali ni on sigurno nije dobro prošao.Jebiga opet poljoprivredna mašina a da li je bila osvetljena,čisto sumljam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500
Pravo da ti kazem boli me bas k**ac sto seljacima nije lako. Nije ni meni a verujem ni tebi... Nije bas neki trosak kupiti pisljivo svetlo da bi te neko video, ako ja vec moram da imam rezervne sijalice, fluo prsluk, prvu pomoc i sl. gluposti koje ne mogu bas da metnem sebi u dupe nego moram da kupim i kofer (koji eto i nije bas jeftin) e onda moze i seljak da osvetli svoj traktor nocu. Ne verujem da bi ga to kostalo vise od 400 dinara, a ako je to namet zbog kojeg ne moze da zivi a neko zbog toga ode pod tockove, onda bolje da svi izvrsimo kolektivno samoubistvo zbog sopstvene malodusnosti!

 

Amen to that...

 

Juce sam u Vitanovcu(izmedju Kragujevca i Vrnjacke Banje video traktor bukvalno razvucen po putu, izmedju busa i kombija, na srecu svi zivi, kreten je na potpuno pravom delu puta izveo neki kamikaza manevar sa imt-om, i upao u makazice...Bus i kombi su se mimoisli, a traktor su razmazali izmedju njih, nikad ne bih verovao da traktor moze da izgleda kao da je tenk presao preko njega... ??? Mislim da je krenuo da skrene levo ispred busa, pa stao a onda ga bus bacio na kombi iz kontra smera...Jeziva scena, delova na 100m unaokolo, ova dvojica su se priblizavala sa jedno 160-180kmh(80-90km puta 2), i od imt-a ostali samo dugmici... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Jeziva scena, delova na 100m unaokolo, ova dvojica su se priblizavala sa jedno 160-180kmh(80-90km puta 2), i od imt-a ostali samo dugmici... >:(

 

nasa poljoprivreda je u rasulu :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Jbg,nije seljacima lako ali koliko ljudi strada zbog njihove nemarnosti to je stršno

 

Pravo da ti kazem boli me bas k**ac sto seljacima nije lako. Nije ni meni a verujem ni tebi... Nije bas neki trosak kupiti pisljivo svetlo da bi te neko video, ako ja vec moram da imam rezervne sijalice, fluo prsluk, prvu pomoc i sl. gluposti koje ne mogu bas da metnem sebi u dupe nego moram da kupim i kofer (koji eto i nije bas jeftin) e onda moze i seljak da osvetli svoj traktor nocu. Ne verujem da bi ga to kostalo vise od 400 dinara, a ako je to namet zbog kojeg ne moze da zivi a neko zbog toga ode pod tockove, onda bolje da svi izvrsimo kolektivno samoubistvo zbog sopstvene malodusnosti!

 

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nemojte da tema ode u raspravu o traktorima. To jeste veliki problem, ali tema je o necem drugom.

 

Arpade, ili neko drugi, zna li se sta? Ima li nekih novosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja