Jump to content

Moto Zajednica

Na šta obratiti pažnju pri kupovini MZ-a?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Pozdrav drugari!

Eto mene opet sa jednim početničkim pitanjem.

Opredelio sam se da tragam za ETZ-om 251.

Zanima me na koje stvari treba obratiti pažnju pri kupovini.

Raspalite! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Obrati paznju da znas od koga kupujes :)

 

Salim se... Vidi prvo kakvi su inbusi na agregatu. Ako primetis da su oguljeni, pitaj zasto je otvaran. Tesko je naci neotvaran MZ (kao sto je bio moj). Probaj da ga upalis. Drukni 2 puta bez kontakta, daj kontakt i pali. Ako ne upali, nesto nije u redu. Ako ni posle nekolliko puta ne upali, trazi drugi. Da taj moze da upali, vlasnik bi ga doterao u red pred prodaju. Ne nasedaj na price, treba nastelovati ovo ili ono.

 

Vidi kakav je auspuh, ako je busan, pa varen, smanji cenu za toliko.

 

Najbolje je da povedes nekoga ko zna kako radi MZ. On moze da upali iz prve i sa skodinim klipom, ali zvuk nije isti. A takvim se agregatima desava da se mnogo greju.

 

Ne obracaj paznju na to da li je motor farban. Vlasnici MZ-a boluju (takav sam i ja bio) da im ljubimac bude sveze ofarban, bez na suncu izgorele farbe...

 

Menjac: Nadju teren sa uzbrdicom na koju se posle nastavlja nizbrdica. Provezi takav teren drugom, pa trecom. Desava se da izbaci iz brzine, posebno trece. Ako se to desi, bezi glavom bez obzira ili smanjuj cenu pa planiraj da kasnije radis menjac, sto je opet dodatni posao. Ima odlicnih MZ-a "sedi i vozi".

 

Jedno je sigurno, neces se razocarati MZ-om, samo da nadjes neki sa dobrim agregatom. Da sam imao para za sadasnji BMW, nikada ne bih prodao MZ251

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bez obzira što imamo sličnu temu, ona se odnosi na razmenske i kupoprodajne odnose između članova MZ Svet-a pa je postojanje ove teme potpuno opravdano.

 

Idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

I još jedno pitanje ~ Šta je potrebno od papira da poseduje motor da bi se smatrao potpuno legalnim i da ga je moguće registrovati? Naročito ako nikada do sada nije registrovan (ruku na srce ta pojava mi nije jasna, ali vidim po oglasima da ima dosta takvih slučajeva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja