Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

to je to o cemu ja pricam. cimanjem u visoke obrtaje u 1 neces nista dobiti. pokusaj da promenis stil voznje. opusti se i vise osmatras okolinu nego da brzinom ulazis u saobracaj. uzivaj u voznji. semaforsku trku prepusti kolegama koji voze od ulaznih vrata do kafica.

Na otvorenom putu van naselja nema semafora :) ne mucim ga vise tako, bar ne često. Prva, druga, treća ga navucem, cetvrta, peta, 140-150 i teraaaj naravno kad ima mesta i poznat put. Danas sam vozio standard, 120 km/h, do te brzine ne oseti motor da ide, preko toga je "navlacenje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

E sada idu pitanja:

1. Skid plate iliti zastitna ploca motora gde naci u Srbiji ?

2. Stitnici ruku (nisam video da postoje originalni) Kakva su iskustva sa aftermarket primercima i da li odgovara od nekog drugog modela?

3. Prilikom davanja kontakta cuje se neko ozbiljno krljanje. Cuje se samo kod prvog davanja kontakta tog dana. Predpostavljam da je benzinska pumpa ali to se na VFR-u culo kao blago zujanje.

4. Kada ispitujem prednju viljusku, stisnem prednju, navalim se na upravljac kao sivonja i stapovi lepo potonu i mekano se vrate bez trzanja, skripanja itd. Kada prelazim preko lezeceg policajca cuje se od prednje viljuske neko zveckanje. Prvo sam mislio da je privezak sa kljucevima medjutim nije. Predhodni vlasnik kaze da je menjao ulje u stapovima ali nesto mi ne uliva poverenje u kvalitet izvrsenih radova. Koliko ulja ide po stapu i kojeg po vrsti/gradaciji?

To je to...za sada.  :stabre:  :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Nista od toga normalno nije sto se zveckanja tice, treba otvoriti i proveriti stapove da ne manjka nesto delova, inace u stapove od 4tx verzije ide 515ml po stapu 10w gradacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

1.i mene interesuje ja bih stavio

 

2.meni su ruzni motori sa stitnicima,ne razmisljam o njima

 

3.Pumpa za benzin zaista ima cudan zvuk,nikada ne bih rekao da je u redu,da na jos par tdm-ova nisam cuo da zvuci identicno,tako da nemoj da te brine.

 

4. meni se iz stapova ne cuje nista,mozda su caure dobile lufta pa zveckaju il nema dovoljno ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Kad smo kod ulja za stapove meni je ostalo malo viska jer nema pakovanje od 515 ml vec 500 ml. Pa ako ti zatreba javi se Sale. Inace nije isto demontiranje stapova kod TDM I VFR-a. Nemoj da pokusavas da ih rastavis ako nemas sve caure. Sto I mislim da ti se cuje da zvecka. Ako menjas samo ulje okreni prospi izmeri I sipaj novo. ako menjas semeringe nemoras da rastavljas. Napravi se alat kao polu mesec I sa njime se iscupa stari semering. Normalno treba zastititi hromirani deo. Najbolje sa tankim bakarnim limom. On nemoze da osteti hrom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Ne znam za vas, ali ja sam registrovao motor na 365 dana, dok ne udari snezina do kolena moze opusteno da se vozi :) Plus tu je uzitak kada te posmatraju kao egzoticnu zivotinju na putu i kada siris hriscanstvo... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ja jos nisam video da se neko klanja kad prodjem u Decembru pored njega ali da se krsti ima kolko hoces. Sva sreca da imam kacigu na glavi inace bi svi videli da mi je osmeh oko glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4841 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Upravo htedoh napisati,neko je pitao za grejace rucica par strana u nazad,bez stitnika nemaju svoju funkciju sto se tice zime,takodje i leti mnogo znace narocito kada se opustis kao ja,raskopcas rukave,imas letnje rukavice i osa ti zavrsi u rukavu! <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

A meni navlacenje pre 180. Mpyda da isproveravas da li je sve ok?

Ne mislim na navlacenje da cedis masinu nego 120-140 je na TDMu brzina do koje dodjem da se motor ni ne trudi. Ako hocu preko toga onda primetim da dajem gas, zato sam stavio "navlacenje" pod navodnike. Mislim da je sve u redu sa masinom, mada ću da se pocastim stelovanjem karbova u prolece :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

meni je bolkilic radio sinhronizaciju i motor zaista radi lepo bez trzaja i neravnomernosti pogotovo kad je hladan,a to je koliko sam primetio 15min posla,ne znam samo na koji vremenski period se radi to ili se radi kad primetis da neravnomerno radi na leru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Nista od toga normalno nije sto se zveckanja tice, treba otvoriti i proveriti stapove da ne manjka nesto delova, inace u stapove od 4tx verzije ide 515ml po stapu 10w gradacije...

Koliko sam razumeo, on nije sipao tih 15ml po stapu. Kaze da je otisla cela litra ulja... Da ide 501ml ja bih sipao 501... To su stvari koje me uzasno nerviraju. Kolika je verovatnoca da to malo sto fali devojacku srecu kvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Ja imam ovakve stitnike i iskreno u par navrata su mi spasli motor i plastike, o rukama da ne govorim...

 

HANDGUARDSBLACKPBD.jpg

 

E-bay ili Aliexpress? Vidjao sam razne ali ove mi se svidjaju jer imaju taj flah sto ide skroz u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Za skid-plate se ne javi niko... Da li neko u Srbiji pravi tako nesto?

 

Imam ugradjene grejace rucica ali bih bez obzira na to ugradio stitnike ruku. Pre dve godine sam se na Visokim Tatrama popeo sa +26 C na +14 C, sa sunca u oblak. Drhtao sam kao terijer a sake nisam osecao. Na Djurdjevica Tari mi je pao motor u mestu i pukla rucica prednje kocnice do samog srafa koji je drzi tako da mi je ostao samo patrljak koji nisam mogao jednim prstom da stisnem. Veselo je bilo spustanje do Budve. Sreca pa je VFR imao CBS. Naravno da bi VFR sa stitnicima ruku izgledao smesno ali zato na TDM-u cuce kao saliveni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Kad smo kod ulja za stapove meni je ostalo malo viska jer nema pakovanje od 515 ml vec 500 ml. Pa ako ti zatreba javi se Sale. Inace nije isto demontiranje stapova kod TDM I VFR-a. Nemoj da pokusavas da ih rastavis ako nemas sve caure. Sto I mislim da ti se cuje da zvecka. Ako menjas samo ulje okreni prospi izmeri I sipaj novo. ako menjas semeringe nemoras da rastavljas. Napravi se alat kao polu mesec I sa njime se iscupa stari semering. Normalno treba zastititi hromirani deo. Najbolje sa tankim bakarnim limom. On nemoze da osteti hrom.

Gde ima da se nadju te caure? 

Hvala na ponudi za ulje.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Da li je moguce da moj motor nema slavinu za gorivo!?

 

P.S. Sto mrzim kada ljudi podmazuju lanac masinskom mascu pa sada moram da skidam neku nedefinisanu lepljivu masu punu peska i svacega jos sa pogonskog zupcanika...  >:(  :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja