Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Slike, godište... Neka te služi dugo

E pa drustvo evo mene , ponovo . Znaci ovih dana od kako sam uzeo motor mogu duze pod vodom nego kod kuce :) .

Nemam neke obaveze pa se samo vozikam .

Motor je kupljen od momka sto ga je uvezao iz CH i stvarno je u prelepom stanju godiste je 2002 ali na satu je bila

km od 29.000 e sad na oko je izgledao bukvalno nov tako da neznam sta bih rekao za to, maistor koji je isao samnom je isto bio odusevljen sa stanjem motora ustvari ja sam

i dobio preporuku za taj motor na ovom sajtu od clana Pero Rep .

Juce sam prvi put probao da testiram potrosnju i bio sam odusevljen. ja sam na motoru presao 349km a sipao 15,2 sto ispada da je trosio 4,35  e sad voznja je bila

srazmerana mom iskustvu na tom motoru , do 120-130 max i 250 km je predjeno na magistrali Beograd - G.Milanovac znaci imalo dosta preticanja a mozda 50 km voznje je bilo sa suprugom i

bocnim koferima koji su bili prazni , stavio ih samo zbog probe kako mi sve to izgleda .

Tako da sumlja koju sam imao o potrosnji TDM 900 je nestala , motor je prelep i ekonomican , ja sam totalno zadovoljan i srecan sto nisam kupio V-Stroma koji je prvobitno bio u razmatranju.

Slike kacim cim uslikam neke lepe kad ga operem.

Trenutno imam samo slike sa Polovnih Automobila koje je predhodni vlasnik uslikao .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

 

Slike, godište... Neka te služi dugo

E pa drustvo evo mene , ponovo . Znaci ovih dana od kako sam uzeo motor mogu duze pod vodom nego kod kuce :) .

Nemam neke obaveze pa se samo vozikam .

Motor je kupljen od momka sto ga je uvezao iz CH i stvarno je u prelepom stanju godiste je 2002 ali na satu je bila

km od 29.000 e sad na oko je izgledao bukvalno nov tako da neznam sta bih rekao za to, maistor koji je isao samnom je isto bio odusevljen sa stanjem motora ustvari ja sam

i dobio preporuku za taj motor na ovom sajtu od clana Pero Rep .

Juce sam prvi put probao da testiram potrosnju i bio sam odusevljen. ja sam na motoru presao 349km a sipao 15,2 sto ispada da je trosio 4,35  e sad voznja je bila

srazmerana mom iskustvu na tom motoru , do 120-130 max i 250 km je predjeno na magistrali Beograd - G.Milanovac znaci imalo dosta preticanja a mozda 50 km voznje je bilo sa suprugom i

bocnim koferima koji su bili prazni , stavio ih samo zbog probe kako mi sve to izgleda .

Tako da sumlja koju sam imao o potrosnji TDM 900 je nestala , motor je prelep i ekonomican , ja sam totalno zadovoljan i srecan sto nisam kupio V-Stroma koji je prvobitno bio u razmatranju.

Slike kacim cim uslikam neke lepe kad ga operem.

Trenutno imam samo slike sa Polovnih Automobila koje je predhodni vlasnik uslikao .

 

Evo nadam se da sam uspeo sam da okacim ove slike koje sam imao na racunaru , sad je dobio nosac za kofere i

naravno kofere , GIVI V35 .

https://drive.google.com/file/d/0Bw6xnBpszDNsVXFzcV9vbXY3Nk0/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bw6xnBpszDNsVGU3ODR2NjRLMk0/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bw6xnBpszDNsVXFzcV9vbXY3Nk0/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bw6xnBpszDNsdDFpazVsaktWODg/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bw6xnBpszDNsbmx1TW5zeTJsQW8/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bw6xnBpszDNsdk1JMzZhZjl2WW8/view?usp=sharing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

 

Sta je stel? :)

Ram,dobro si pitao,ko zna sta su ljudi pomislili.    :ups:

 

Pa bre sta si ocekivao nesto losije ...Srecna voznja i dosta km sa gospodjom ...posto ja najvise volim da se vozim isto sa zenom ... Ziveo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Evo da se i ja zapljunem. Pre nedelj' dana sam menjao VFR-a za TDM-a 850 2000 godiste. Do sada presao celih 76 km. Eeejjj!!! Ubise me neke razne obaveze, a ON stoji u garazi, mami, zove...  :'(  :'(  :'(  Sutra mu je dan za zamenu ulja i filtera pa cu onda da ukradem neki dan i da vidim sta zna. Ocekujte pitanja, podpitanja i razmisljanja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Колеге, питање.

Колико реално вреди 3VD из 92'? И јел нормално на њима да у другу и трећу мало "теже" улазе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Ne nije normalno da teze ulazi u bilo koju brzinu, to znaci da je kvacilo pri kraju pa ne odvaja lepo(ili bi samo trebalo malo da se presteluje) ili da se birac brzina iskrivio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Meni teze ide iz prve u drugu, zapravo nije teško samo malo pipavo i bas se čuje, ostale brzine ko u puter. Kvačilo odvaja skroz. Ulje nedavno promenjeno. Moguće da je prethodni vlasnik, jedan u nizu, izakao menjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Јел може бити до уља ако је ређе? Из прве у другу скоро сваки шкљоцне, али ме зачудило што и из друге у трећу се опет чује то. У четврту и пету ко у путер.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Gusce ulje se bolje lepi za zupcanike, samim tim bi trebalo da bolje smanjuje trenje. Meni se menjac znatno popravio otkad sam sipao Silkolene 15W50 evo ovako izgleda http://www.opieoils.co.uk/p-1142-silkolene-pro-4-15w-50-xp-full-synthetic-ester-4-stroke-engine-oil-for-all-high-performance-motorcycles.aspx

 

Ne samo menjac nego i zvuk masine je bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Gusce ulje se bolje lepi za zupcanike, samim tim bi trebalo da bolje smanjuje trenje. Meni se menjac znatno popravio otkad sam sipao Silkolene 15W50 evo ovako izgleda http://www.opieoils.co.uk/p-1142-silkolene-pro-4-15w-50-xp-full-synthetic-ester-4-stroke-engine-oil-for-all-high-performance-motorcycles.aspx

 

Ne samo menjac nego i zvuk masine je bolji.

i ja cu preci na to ulje, trenutno mu je bardahl 15w50 i nisam zadovoljan u opste..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Јел може бити до уља ако је ређе? Из прве у другу скоро сваки шкљоцне, али ме зачудило што и из друге у трећу се опет чује то. У четврту и пету ко у путер.

moze biti do ulja,ako je razbijeno ulje on krlja.. a inace moj licni stav je da za 3vd ne bih davao vise od 1500evra i to ako je skroz ispravan.. naglasavam licni stav,mada sve zavisivi od toga kakav je konkretan primerak,al ne bih preko te cifre isao sigurno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2103 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Meni teze ide iz prve u drugu, zapravo nije teško samo malo pipavo i bas se čuje, ostale brzine ko u puter. Kvačilo odvaja skroz. Ulje nedavno promenjeno. Moguće da je prethodni vlasnik, jedan u nizu, izakao menjac.

Neznam pri kojim obrtajima prebacujes iz 1 u 2. probaj da prvom ides do 2H pa prebaci. ja licno imam utisak da preko 2,5H udje ali lupi. Moje iskustvo je da na 2H ulazi ko u puter I necujno. Ovako je barem kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Pa sad kad kažeš možda jeste istina da u malim obrtajima bolje ulece u drugu. Najviše krlja kad izadjem sa sporednog puta na otvoren put..tada iz prve u drugu ili prebacim sto pre ili znam da će da se čuje krrrr iako vec vrsim predpritisak na menjac nogom pre zatvaranja gasa i pritiskanja kvačila. Dok secnem gas, kvačilo pritisnuto, noga ide gore uz jedno krrr i idemo dalje. Pri malim obrtajima samo se čuje tup udarac između prve i druge, nekada se cuje samo klik, definitivno nema krljanja. Ne bojim se, japanac je to pravio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2103 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

to je to o cemu ja pricam. cimanjem u visoke obrtaje u 1 neces nista dobiti. pokusaj da promenis stil voznje. opusti se i vise osmatras okolinu nego da brzinom ulazis u saobracaj. uzivaj u voznji. semaforsku trku prepusti kolegama koji voze od ulaznih vrata do kafica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

to je to o cemu ja pricam. cimanjem u visoke obrtaje u 1 neces nista dobiti. pokusaj da promenis stil voznje. opusti se i vise osmatras okolinu nego da brzinom ulazis u saobracaj. uzivaj u voznji. semaforsku trku prepusti kolegama koji voze od ulaznih vrata do kafica.

Evo tebi  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kad smo kod kafica i vrata,evo nekih ljutih TDM-ova na Pesteru i Divcibarima  :moto3:

Marko 4522 - zlatni sa bocnim koferima,

Bruno 68 - zuti sa svima poznatom Bruno tablicom (inace sjajna ideja)

Astral - crni

Bio je jos jedan zlatni ali ne poznajem vlasnika,neka se javi ako je drug clan  :)

IMG_0646.jpg IMG_0648.jpg
 
IMG_0650.jpg IMG_0654.jpg
 
IMG_0665.jpg IMG_0681.jpg
 
IMG_0694.jpg IMG_0695.jpg
 
IMG_0709.jpg IMG_0793.jpg
 
IMG_0797.jpg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Koliko sam video sistem kacenja je identican, trebao si da insistiras na pomeranju one donje tacke oslonca na bloku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa u slucaju ne daj Boze jace sile na crash bar u toj tacki nece puci celicna cev, nece puci ni celicni sraf, puci ce parce bloka motora u koji sraf ulazi.. Mada mozda ja gresim, to samo meni takav utisak daje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Hoce da pukne blok ali se zato cev vari na flah koji u slucaju udarca trpi deformaciju pa kroz njega ide sraf,obzirom da je seba pravio blok nece puci sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja