Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

I bas zbog toga sto je rezervoar vise bio prazan nego pun ti je isti i zardjao, ta prica sa 3-5-7 litara u rezervoaru pali kod plasticnih rezervoara, ne metalnih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha TDM 4tx 2000g

Pozdrav svima.

Juče i danas mi sve svašta nešto izdešavalo dok sam spremao motor (TDM 4tx_2000g), što nisam znao, pa evo reših da podelim sa onima koji kao i ja vole da sami prčkaju i rade na motoru.

Prvo je bio problem sa baterijom, potrošila se od stajanja mada sam je svremena na vreme kondicirao al,ajde, pa rekoh da je malo dopunim i dopunim stavim, startujem motor, povežem unimer da vidimo da li uopšte puni, kad ono 10, 11 volti i šta vam prvo pada napamet, naravno crko regulator napona. Već sam razmišljao, majstor električar, naručivanje delova i sl. Za one koji neznaju ovo pišem, UPALITE SVETLA, KRATKO, DUGO, STOP, šta god možete, pogasite sve i proverite napon ako skoči preko 13 volti, onda puni (kao što se meni desilo) ako i posle par ovakvih pokušaja i dalje ostane isti (12 volti ili niži), znači da je nešto stvarno crklo. Posle ovakvih stvari se setite srednje škole treba probuditi ili POBUDITI alternator, generator i sve ostale mašine koje prave struju, a stajale su neko vreme isključene.

 

Druga stvar, e to je bilo zanimljivo. Pošto sam ovog TDM kupio prošle godine iz uvoza i nisam do sada radio servis, kupim ulje, filter i ostalo, ali konstatno ne mogu da vidim količinu ulja, kontao sam zaprljano staklo, nema dovoljno ulja ili ga ima previše. Ispustim neku količinu ulja,činilo mi se jako malo i kontam to je to nema dovoljno ulja,   zamenim filter, sipam oko 3.6 litara, koliko bi inače trebalo po prospektu, zagrejem mašinu i ja i dalje ne mogu da vidim količinu ulja u karteru. Šta se u stvari desilo. Ulje uopšte  nije iscurelo iz kartera i ja sam bukvalno sipao oko 7 litara.Kako sedam litara, ko neveruje neka čita dalje. Pošto sam sipao novo ulje i dalje nisam video nivo zaključio sam da je i pre sipanja bilo previše ulja. Ispustim 4 litre, zavrnem sve ja i dalje ne vidim nivo ulja. Odvren vijak za kontrolu pritiska, startujem motor, krene ulje da curu posle par sekundi, iscuri još nekih 200, 300 grama, zavrnem ga, motor svo vreme radi,  i konačno dobijem odnosno vidim količinu ulja u karteru. Eh te sreće, pa ja neznam da li je ovo normalno. Ako sam dobio nivo ulja (na sredini) recimo da je u mašini oko 4 litre, ja pre toga sipao 3.6, odnosno ispustio oko 4 litre, vi računajte onda koliko je ulja bilo u motoru.

Ovo samo meni može da se desi.

Eto sad znam za jadac. Ovi iskusniji će reći ''Pa to su stvari koje znaju i vrapci''. Ovim drugim poput mene mislim da će ove informacije biti korisne.

 

E sad da li je normalno sve ovo neznam prosudite sami. Voleo bih da čujem mišljenje i ostalih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Grdelica
  • Motocikl: TDM 850, xt 660 z , MZ es175/2 , TDM 900

U motor ti staje 4,2 L ulja ,ja menjao pre par dana .Ispusta se na dva mesta da bi izašlo sve 
Jedan štopli kod filtera ulja drugi je na suprotnoj strani .Ja znam da lepše zvuči da nam treba 4 L ulja 
ali je realno da sipamo 4,2 L . 
Da si vino tolko pretakao dobio bi dobar kvalitet  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Druze bez uvrede, ali zato postoji servisno uputstvo u kome jasno stoji za tdm-a da se ulje ispusta na 2 mesta, sve ostale stvari koje si naveo se manje vise podrazumevaju. Sto se akumulatora tice, ako ne vozis motor zimi onda lepo izvadis akumulator, napunis i stavis ga negde u kuci gde ce ti stajati na toplom i izbegnes prolecni trosak kipovine drugog....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha TDM 4tx 2000g

Možda nisam, a nisam napisao jer nema potrebe da napominjem da kad ispuštam ulje i menjam filter to radim na dva mesta. Znam da se na dva mesta ispušta to sam i uradio, zašto nije sve izašlo to je pitanje. 

A što se baterije tiče nije ona bila problem znam kako se čuva i vadi iz mrtvih, pisao sam o mrtvom sistemu koji pravi struju i kako sam ga pobudio da znaju i ostali da i ako im se desi tako nešto ne idu odmah kod majstora.

 

Možda je ovo nekom sprdnja i rećiće ''Ma kozna šta je ovaj radio i kolko je ulja sipao''. Kako god napisao sam svoja iskustva. Ko god da pročita neka prokomentariše kako hoće ali će mu ove informacije ostati negde u glavi pa ako se nedaj bože dese setiće se.

 

Mnoge pametne stvari, a pogotovo ''gluposti'' sam pročitao po ovom internetu i znate šta sve su bile korisne ovako ili onako, u datom trenutku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha TDM 4tx 2000g

Eh da je vino bilo, drugačije bi se pevalo. :na_glavi: .

Hoće li TDM-ci praviti neki skup ove godine. Svi na jednom mestu, jednom godišnje. Ne mogu se vraćati unazad ima 70 strana ne znam da li ste ovako nešto do sada organizovali bilo bi lepo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav  evo posle dosta vremena javljam se posto sam zezno stvar sa elektrolizom rdje u rezervaru  --odradjeno super al .... pri kraju posla doslo je do varnice i bum ode boja sta sad  resio sam da ga ispeskiram rezervar uradjeno sad se tek vidi reljef od bivseg vlasnika prilozicu slike neznam dal  da farbam ceo ili samo rezervar posto je sav bio u mat boji  dajte savet kako i kojom bojom da ga ofarbam crveno---crno svetlo  pink molim savet sta najvse tdm - stoji hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

ode tdm na kompletno farbanje bice do subote gotovo matalik sive boje nacam se da je ok sad neznam u kojoj boji da uzmem nalepnice  ono tdm yamaha v tvin  molim savet sta pasuje na sivi metalik hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Jel menjao neko u skorije vreme semeringe na viljušci, pošto i gde ima da se pazari? U Platneru 2500 dindži komad i da se čeka jedno min. 20-tak dana ... msmmm  :stabre:

Ajde Nemanja ... pucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

idi kod mileta u biker house, tamo te toliko izadju oba semeringa (ariete), plus ti treba 2l 10W ulja za vile, uzmi motulovo ulje... mozes i da pazaris samo litar, dodji kod mene dacu ti onih 30-40ml da ne kupujes za dzabe drugi  litar ulja... pitaj ove u platneru da li dobijes i oralni sex(felacio) za te pare koje ti traze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FJ 1200

idi kod mileta u biker house, tamo te toliko izadju oba semeringa (ariete), plus ti treba 2l 10W ulja za vile, uzmi motulovo ulje... mozes i da pazaris samo litar, dodji kod mene dacu ti onih 30-40ml da ne kupujes za dzabe drugi  litar ulja... pitaj ove u platneru da li dobijes i oralni sex(felacio) za te pare koje ti traze...

Kad smo vec kod viljuske, ja sam moju rasturio, nasao seneringe za 1300 dindzi ali me zanima zna li neko gde bih mogao da potrezim caure? Imaju prilicno lufta pa mislim da mi je semering lipsao zbog njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jel menjao neko u skorije vreme semeringe na viljušci, pošto i gde ima da se pazari? U Platneru 2500 dindži komad i da se čeka jedno min. 20-tak dana ... msmmm  :stabre:

Ajde Nemanja ... pucaj

 

Pa ondaK kod komšije IgoraXT da ti to zameni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

 

idi kod mileta u biker house, tamo te toliko izadju oba semeringa (ariete), plus ti treba 2l 10W ulja za vile, uzmi motulovo ulje... mozes i da pazaris samo litar, dodji kod mene dacu ti onih 30-40ml da ne kupujes za dzabe drugi  litar ulja... pitaj ove u platneru da li dobijes i oralni sex(felacio) za te pare koje ti traze...

Kad smo vec kod viljuske, ja sam moju rasturio, nasao seneringe za 1300 dindzi ali me zanima zna li neko gde bih mogao da potrezim caure? Imaju prilicno lufta pa mislim da mi je semering lipsao zbog njih.

 

 

 

 

U viljusku TDM-a ide 395ml po stapu sto je koliko jos znam racunati 790ml, pa ti je dovoljna jedna boca ulja 10W od 1L. ;):)

https://www.louis.de/rund-ums-motorrad/bike-datenbank/yamaha-tdm-850/4cm/0629?bikes=0629

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

 

idi kod mileta u biker house, tamo te toliko izadju oba semeringa (ariete), plus ti treba 2l 10W ulja za vile, uzmi motulovo ulje... mozes i da pazaris samo litar, dodji kod mene dacu ti onih 30-40ml da ne kupujes za dzabe drugi  litar ulja... pitaj ove u platneru da li dobijes i oralni sex(felacio) za te pare koje ti traze...

Kad smo vec kod viljuske, ja sam moju rasturio, nasao seneringe za 1300 dindzi ali me zanima zna li neko gde bih mogao da potrezim caure? Imaju prilicno lufta pa mislim da mi je semering lipsao zbog njih.

 

Milence je imao i čaure ali sam zaboravio cenu, ako trenutno nema brzo stužu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja