Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 490 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Takodje me zanima isto na zalost i koja je razlika u amortizerima izmedju 3vd i 4tx osim boje opruge?

 

Razlika - debljina opruge.Na 4tx je zuta 14,5mm, a na 3vd je crna 14mm. Sve ostalo je isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja-Beograd
  • Motocikl: TDM 850

Nazalost, morao sam da stavim moj TDM na prodaju, aktuelno par dana zbog neke kombinacije, ukratko sam ga predstavio u drugoj temi na 6. i 7. strani http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/47073-tdm-aj-svako-nek-okaci-sliku-svog-tdm-a/page__pid__1666128__st__120#entry1666128.

 

Moj br je 064/26-50-985, motor je u Vrnjackoj Banji pa me slobodno kontaktirajte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Moze... Ali mora da bude zute boje :P

Da ne pokvaris Yamahi koncepciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

ljudi treba mi pomoc imam tdm 3vd i za ovih prvih 30k nisam imao problema. sad je poceo da me zeza kad je hladan radi super ali kad postigne radnu temperaturu e tu krecu problemi. gubi snagu gusi se gasi se kao da ima knedlu kad mu odvrnem gas. Promenio sam svecice nista bolej. sta jos moze da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za pocetak skini svecice i vidi boju (crne,garave-puno goriva,bele-malo goriva) mada bi rekao da ima puno goriva pa hladan radi lepse;efekat sauga.

Ako je puno goriva vidi iglice kakve su (na mestu gde dodiruju sibere) ako su potrosene spusti ih skroz dole dok ne uzmes nove.

 

Neznam koje svecice si stavio ali NGK necu vise ni na mesalicu staviti,sve sam ustelovao sta se moglo ustelovati i stalno je garavio i nije bas naj lepse radio,svecice nove stavio NGK ali uzmem Denso za promenu i cim sam pipnuo start dugme osetila se razlika,da nepricam razliku u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Nisam neki strucnjak ali da pokusam da pomognem. Kolega ti je napisao za svecice a dodao bih: promena filtera, stelovanje karburatora i ventila. To nije jeftina rabota, ali meni je mnogo pomoglo... Doduse kod mene je bila mala knedla oko 2500 obrtaja 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

Za knedlu moze biti ono kuciste filtera vazduha da ne nalegne lepo na karburatore,imao sam taj problem na 3vd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 490 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

ne dobijam uopste gorivo u desni cilindar. sad jos da pronadjem uzrok.

 

Bice da je karburator. :neznam: Imao sam isti problem, tek na 2000 dobijao gorivo u oba grla. Resio ga Bokilic. Sad trosi u proseku 4,8 na otvorenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Jedno brzinsko pitanje jel otvarao neko far na 850ci 4TX? Skinuo sam ga skroz ali ne mogu skontati kako ga rastaviti, da li ima neka kukica kvakica il nesto da ga drzi a da se ne vidi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Pozdrav drugari!

Evo da se javim posle godinu i po bez motora i upisem u sektu :zdravo:

Posle Transalpa sedoh na TDM iiiii..ne znam sya da kazem. Svaki put,kao da je prvi.

motor je 3VD, 94god.Kupio sam ga u drugoj polovini Jula i vec sam stigao do Crnog mora i malo centralne Bugarske da pregazim,pa cak i preko Zlatiskog prohoda(mozda je neko prolazio od vas ).I to mi nije bilo dosta pa sam u Sredu opet isao do Sofije. U povratku sam ga malo testirao,posto sam bio solo,i odusevio sam se opet. 190 ko od sale,a 150-170 opusteno se drzi duze vreme bez umaranja. Krivine i kocnice,prica za sebe. Sa koferima i sa saputnikom snage dovoljno za preticanje bez velikog cimanja kao sto mi je bio problem sa Transalpom. Od auto-puta preko,seoskih puteva i krivina po klisurama pa cak i do pravog offroad-a,prica za sebe. Imam par stvari koje moram da resim da bi jos bio bolji. velika mana je vizir. Za Hondu sam radio kod Ivana,pa me zanima kakva su iskustva sa vizirima za TDM. ipak je to dosta ozbiljniji motor i brzine su dosta vece.Jos jedna stvar me interesuje.Da li vam se javljaju vibracije na zadnjem delu,koje se prenose na nogostupe suvozaca. Vibracije su bas jake i koliko sam primetio,tj nagazio u voznji,dolaze sa izduva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja-Beograd
  • Motocikl: TDM 850

Sto se vizira tice ja imam vizir koji je radio Ivan, tako mi je bar rekao prethodni vlasnik. Vizir je vrh, dovoljno taman, a opet se lepo vidi kroz njega i produzen je sa strane tako da stiti i ruke. Imas na 6. strani sliku mog, zuti, pa pogledaj kako izgleda pa pitaj Ivana, msm da je takav oko 80ak evra, jer je za prosli naiked naplatio 40e. A za vibracije nzm sta da ti kazem, moguce da je do topova, mada se nism vozio pozadi, mozda i meni vibrira :-) Meni npr posle duze voznje vibrira rucica gasa, ili se to ja tripujem :-) ali pocne malo da mi trne ruka, pa sam razmisljao o da promenim rucice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja