Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što ja mrzim kad menjam filter, ne mogu da demontiram onu deklicu a da ne umažem sve okolo. Pa pazim da mi ne ispadnu čaure, one šrafove i deklice sve to moram da obrišem da bude suvo.

 

Fali mi neki kilo ključ tipa od 20nm pa na više. Baš npr. za oba šrafa za ispuštanja ulja. Imam mali do 24nm ali treba još jedan srednji. Ne znam koliko su dobre ove varijante? Naravno to je neprihvatljivo za rad na agregatu i sl. mada za ostalo?

 

WWW.ALATIIMASINE.COM

Digitalni moment ključ PCE-DTA 1 PCE (prodato) - 018/576-705 - Poručite brzo i sigurno u Internet prodavnici AlatiiMasine.com

 

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 5 sati, Alekre je napisao:

Što ja mrzim kad menjam filter, ne mogu da demontiram onu deklicu a da ne umažem sve okolo. Pa pazim da mi ne ispadnu čaure, one šrafove i deklice sve to moram da obrišem da bude suvo.

 

Fali mi neki kilo ključ tipa od 20nm pa na više. Baš npr. za oba šrafa za ispuštanja ulja. Imam mali do 24nm ali treba još jedan srednji. Ne znam koliko su dobre ove varijante? Naravno to je neprihvatljivo za rad na agregatu i sl. mada za ostalo?

 

WWW.ALATIIMASINE.COM

Digitalni moment ključ PCE-DTA 1 PCE (prodato) - 018/576-705 - Poručite brzo i sigurno u Internet prodavnici AlatiiMasine.com

 

То је знак да си зрео да мењаш мотор:P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imao sam ih ja neko vreme. Još uvek imam demontirane. 

 

Lepo mu stoje i znače puno. SW Motech Kobra. Doduše bejaše i skupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
22 hours ago, salem said:

Ljudi jel neko stavljao stitnike ruku na 900, da li to lici na nesto i koje stitnike traziti i gde traziti?

 

Stavljao ja na prošli i na ovaj TDM 900. Original pašu od starog Stroma uz njegove utege upravljača i šarafe za montažu. Ja sam međutim napravio šarafe kod tokara i on mi je napravio utor na mojim utezima u koje usjedaju krajevi štitnika. Ima negdje na Internetu (ne znam više gdje) objašnjenje kako se montiraju ti Stromovi na TDM. Inače, dobro dođu i odlično mu stoje.:takoje: Kupio polovne na e-Bayu.

Promenio član Gato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
24 minutes ago, bdada said:

Po meni savrseno stoje i prate liniju, kao da su za TDM pravljeni. 

Upravo tako, kao da su original.:) Zaboravih napomenuti da su od Stroma 650. Mogu se namontirati i od 1000 ali tu već treba malo prepravljanja na lijevoj strani jer 1000 ima hidraulično kvačilo pa je lijevi štitnik dosta drugačiji. 

Promenio član Gato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Hvala puno na info

 Odoh da trazim te stitnike

 @Gato  ako si jos zainteresovan za crash bar javi. Sutra zovem Sebu pa da vidim kako cemo da se uklopimo sa terminom da mu odvezem motor

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
46 minutes ago, salem said:

Hvala puno na info

 Odoh da trazim te stitnike

 @Gato  ako si jos zainteresovan za crash bar javi. Sutra zovem Sebu pa da vidim kako cemo da se uklopimo sa terminom da mu odvezem motor

Super, hvala ti :takoje: ! Svakako sam zainteresiran, Seba je baš nedavno komentirao na Fejsu kako ni u najavi nema nikakvog TDM-a, da konačno napravi i meni taj crash.

Promenio član Gato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
47 minutes ago, salem said:

Hvala puno na info

 Odoh da trazim te stitnike

 

Nađe se polovnih često, ali ima ih na e-Bay naručiti i novih iz Kine, kao i zamjenskih setova za montažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 6 sati, Gato je napisao:

Super, hvala ti :takoje: ! Svakako sam zainteresiran, Seba je baš nedavno komentirao na Fejsu kako ni u najavi nema nikakvog TDM-a, da konačno napravi i meni taj crash.

Javljam kad nadjemo termin koji odgovara i njemu i meni

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
2 hours ago, salem said:

Javljam kad nadjemo termin koji odgovara i njemu i meni

Nadam se da će biti uskoro. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Suzuki GSX600F 2000

Drustvo, imam problem sa TDM-om 3vd, prolupao je na prvom letecem. Gde da narucim nove lezajeve, i da li se isplati da se to radi? Radilica je neostecena, morao bih da trnujem ili da zamenim klipnjace, pa bi mi znacio i savet gde njih da nabavim. Hvala unapred na svakom savetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 6/20/2023 at 5:56 PM, goran_tdm said:

Drustvo, imam problem sa TDM-om 3vd, prolupao je na prvom letecem. Gde da narucim nove lezajeve, i da li se isplati da se to radi? Radilica je neostecena, morao bih da trnujem ili da zamenim klipnjace, pa bi mi znacio i savet gde njih da nabavim. Hvala unapred na svakom savetu. 

Isplati se ako znaš to sam odraditi, kao što sam ja ili ako imaš kolegu mehaničara koji ti neće to naplatiti. Inače je skup popravak, jako je puno posla i zahtijeva stručnost i iskustvo. Ležajeve moraš naručiti točno kakve treba. Razlikuju se po bojama i između pojedinih boja vrlo su malene tolerancije, (razlike u debljini). Ako trnuješ klipnjače, to automatski znači da ti više originalni ležajevi neće odgovarati, znači moraš i njih mijenjati. Naručiti ležajeve možeš jedino u inozemstvu ili kod nekog od ovlaštenih Yamaha servisera, u slobodnoj prodaji na području bivše YU ih nema. Klipnjače se već mogu naći polovne po oglasima, najčešće stranim, (e-Bay). Druga, jednostavnija i vjerojatno jeftinija opcija je kupiti polovnu mašinu. Njih se također nađe po oglasima, e-Bay, moto otpadima, itd. Ima jedan moto otpad u BiH kod Tuzle gdje je kolega prije nekoliko godina sebi kupio komplet mašinu za svoju 3 VD zbog istog kvara. Koštala ga je 250 Eura i još se uredno vozi...Tada je tamo bilo još dvije TDM mašine na lageru. Naravno, tu je i opcija koju si spomenuo: trnovanje i ubacivanje odgovarajućih ležaja od nečeg drugog, ali za to treba jako iskusan majstor sa doobro opremljenom radionom koji točno zna što radi. Na takav rad ti nitko nemože dati garanciju jer nekad traje, a nekad ponovo prolupa ili "zakuje" na letećem kod prvog ozbiljnijeg zavrtanja gasa ;). To je sve što ja znam, pa ako je od pomoći, drago mi je. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 6/20/2023 at 5:57 PM, salem said:

@Gato imas poruku na pp.

 

Vidio, hvala ti!:takoje:

Promenio član Gato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Suzuki GSX600F 2000
pre 8 minuta, Gato je napisao:

Isplati se ako znaš to sam odraditi, kao što sam ja ili ako imaš kolegu mehaničara koji ti neće to naplatiti. Inače je skup popravak, jako je puno posla i zahtijeva stručnost i iskustvo. Ležajeve moraš naručiti točno kakve treba. Razlikuju se po bojama i između pojedinih boja vrlo su malene tolerancije, (razlike u debljini). Ako trnuješ klipnjače, to automatski znači da ti više originalni ležajevi neće odgovarati, znači moraš i njih mijenjati. Naručiti ležajeve možeš jedino u inozemstvu ili kod nekog od ovlaštenih Yamaha servisera, u slobodnoj prodaji na području bivše YU ih nema. Klipnjače se već mogu naći polovne po oglasima, najčešće stranim, (e-Bay). Druga, jednostavnija i vjerojatno jeftinija opcija je kupiti polovnu mašinu. Njih se također nađe po oglasima, e-Bay, moto otpadima, itd. Ima jedan moto otpad u BiH kod Tuzle gdje je kolega prije nekoliko godina sebi kupio komplet mašinu za svoju 3 VD zbog istog kvara. Koštala ga je 250 Eura i još se uredno vozi...Tada je tamo bilo još dvije TDM mašine na lageru. Naravno, tu je i opcija koju si spomenuo: trnovanje i ubacivanje odgovarajućih ležaja od nečeg drugog, ali za to treba jako iskusan majstor sa doobro opremljenom radionom koji točno zna što radi. Na takav rad ti nitko nemože dati garanciju jer nekad traje, a nekad ponovo prolupa ili "zakuje" na letećem kod prvog ozbiljnijeg zavrtanja gasa ;). To je sve što ja znam, pa ako je od pomoći, drago mi je. :takoje:

Hvala na ovako opsirnom savetu, snasao sam se, kupio mi je drugar u Nemackoj masinu, pa cu prepakovati u moj blok, samo dok mi to stigne iz Nemacke. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
9 minutes ago, goran_tdm said:

Hvala na ovako opsirnom savetu, snasao sam se, kupio mi je drugar u Nemackoj masinu, pa cu prepakovati u moj blok, samo dok mi to stigne iz Nemacke. 

Nema na čemu :). To je najbolje i najjednostavnije rješenje, jedino mi nije jasno zašto ćeš ju pakovati, zar ju nemožeš samo staviti gore...?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Suzuki GSX600F 2000
pre 13 minuta, Gato je napisao:

Nema na čemu :). To je najbolje i najjednostavnije rješenje, jedino mi nije jasno zašto ćeš ju pakovati, zar ju nemožeš samo staviti gore...?!

Mogao bih, ali mi je problem broj motora, jer kod nas motor jos uvek nije rezervni deo. :tras2:

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
On 29. 5. 2023. at 12:03, Alekre je napisao:

Što ja mrzim kad menjam filter, ne mogu da demontiram onu deklicu a da ne umažem sve okolo. Pa pazim da mi ne ispadnu čaure, one šrafove i deklice sve to moram da obrišem da bude suvo.

 

Fali mi neki kilo ključ tipa od 20nm pa na više. Baš npr. za oba šrafa za ispuštanja ulja. Imam mali do 24nm ali treba još jedan srednji. Ne znam koliko su dobre ove varijante? Naravno to je neprihvatljivo za rad na agregatu i sl. mada za ostalo?

 

WWW.ALATIIMASINE.COM

Digitalni moment ključ PCE-DTA 1 PCE (prodato) - 018/576-705 - Poručite brzo i sigurno u Internet prodavnici AlatiiMasine.com

 

Ja stegao otprilike, zamazao se kao prase, onda otisao 500 metra dalje kod vulkanizera koji mi je profi kljucem dotegao, inace mi je bas on rekao da te jeftinije varijante mogu debelo da zeznu coveka pogotovo na 10, 11 njutna. Kako nisu napravili da se ulje menja kao na t maxu , pa ono je lepota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Aj da napisem neko iskustvo nakon malo duze voznje, stoji da mu je teziste malo vislje i da trazi kvacilo dosta po gradu, mada se naviknes, Za otvoren put barem meni super, juce vozio 2ipo sata u cugu i nikakav umor, zastita od vetra- sa Ivanovim vizirom za glavu super hoce da baca malo na bubrege pa preporucujem pojas, zao mi je sto nema vecu nosivost jer su mi svi drugari preko 120kg a nebih da zeznem amortizer. Ostaje da se naviknem na malo jace motorno kocenje kad saltam u nizu. Povlaci odlicno a potrosnja mu je niska. Najveca mana je manjak vremena i neke ekipe ovde kod mene za duze voznje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
8 hours ago, goran_tdm said:

Mogao bih, ali mi je problem broj motora, jer kod nas motor jos uvek nije rezervni deo. :tras2:

Ima i za to rješenje...:jee: Koliko god "ilegalno" bilo, ne bih ga ja pakovao pa taman u buksi završio.;)

https://alatzasve.rs/brojevi-i-slova-za-kucanje

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 1 sat, Gato je napisao:

Ima i za to rješenje...:jee: Koliko god "ilegalno" bilo, ne bih ga ja pakovao pa taman u buksi završio.;)

https://alatzasve.rs/brojevi-i-slova-za-kucanje

 

И затвор је за људе…:P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja