Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Lucky ako si mislio da od Vodnja idemo na Radinac pa oko Smedereva na Brestovik i Grocku do NBG ima oko 110 km.

Taj put znam odlično samo nisam siguran u kakvom je stanju trenutno nisam prošao tuda od prošle godine, ali utvdićemo u toku iduće Nedelje moto1.gif

 

 

Mala ispravka oko geografije, jbga smatram se kompententnijim s'obzirom da zivim u gradu o kom pricate :nanana: .

 

Od Mladenovca, preko Dubone i M.Orasja do centra Smedereva ima 36 km.....Radinac nema veze sa ovim putem (ako hocete da ga vidite onda ce stvarno da imate 110 km puta :lol: ), jer izlazite direktno na obilaznicu oko Smedereva koja se stapa u smederevac (stari put ka BG-u ) pa idete na Brestovik i Grocku ..tim putem od Smedereva do BG-a ima 47 km.

 

Ovo je cisto van teme za nekog ko u buducnosti zeli da se provoza ovim putem.

 

PS. Pomenuti put Mladenovac - Smederevo nije u ovo doba put kojim bi ja predlozio da idete ..ima dosta lepih i ostrih krivina, uglavnom su nepregledne, a + sto se do sredine Juna zadrzava velika kolicina rizle.

 

Pozdrav, iz SD

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Smederevac bre vidi rutu OVDE

 

Ajde organizuj se pa da se vidimo na Kosmaju

 

Hvala na pozivu, ali ja vozim stariju i slabiju sestru STeneru....ne znam da li primate intrudere 1lol.gif

 

PS.

 

Sad vidim Rajka i Jošku...sve jasno..... skuplja se iskusna ekipa.....gde da prijavim učešće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Evo spiska sa predhodne strane.

 

1. drilling ltd- 2 kom XXL bela 13.04

2. Lucky Vladano 1 bela 1 crna XXXL 13 i/ili 14 april

3. ApeX_DivisioN XL bela i XL crna 13/14

4. Arakis 1 kom XL crna i 1 kom M crna 13.04

5. Mr.No XL - bela XL 14.04

6. MIĆALEXIĆ - Crna XXL i XXXL 13/14.04

7. Joker - 2 crne 2 bele XXXL 14.04

8. MaxB - 3 bele L 2 bele dečije 8 i 4 13/14.04

9. Joska - 1 kom crna XXL 1 kom crna M 13.04

10. VladaSD ? ? ? ?

 

Samo dodaj koliko majci, veličinu, boju i dali ti više odgovara Subota ili Nedelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Evo spiska sa predhodne strane.

 

1. drilling ltd- 2 kom XXL bela 13.04

2. Lucky Vladano 1 bela 1 crna XXXL 13 i/ili 14 april

3. ApeX_DivisioN XL bela i XL crna 13/14

4. Arakis 1 kom XL crna i 1 kom M crna 13.04

5. Mr.No XL - bela XL 14.04

6. MIĆALEXIĆ - Crna XXL i XXXL 13/14.04

7. Joker - 2 crne 2 bele XXXL 14.04

8. MaxB - 3 bele L 2 bele dečije 8 i 4 13/14.04

9. Joska - 1 kom crna XXL 1 kom crna M 13.04

10. VladaSD ? ? ? ?

 

Samo dodaj koliko majci, veličinu, boju i dali ti više odgovara Subota ili Nedelja.

 

VladaSD 1kom crna XXL i 1 kom crvena XL...13/14 ako se ne pije alkohol može i nedelja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Drago mi je vidjeti ljubitelje TDM-a na okupu. 2011. sam bio ponosni vlasnik TDM 900, koji mi je pruzio bezbrojne sate i kilometre zadovoljstva i uzivanja. Rastanak sa motorom je bilo veoma bolno iskustvo, pa sam tako, prije 9 dana, ponovo kupio isti motor. Stari motor je bio 2005. godiste, imao oko 60.000km i opremljen sa ABS-om, dok je novi 2008., presao 9.700km i nema ABS. Svakako, novi ima daleko manje opreme, ali duga je godina :)

 

Ovo je fotografija mog starog TDM-a sa moto skupa u Trebinju, a novi kacim kada ga registrujem.

 

P6110672.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Evo spiska sa predhodne strane.

 

1. drilling ltd- 2 kom XXL bela 13.04

2. Lucky Vladano 1 bela 1 crna XXXL 13 i/ili 14 april

3. ApeX_DivisioN XL bela i XL crna 13/14

4. Arakis 1 kom XL crna i 1 kom M crna 13.04

5. Mr.No XL - bela XL 14.04

6. MIĆALEXIĆ - Crna XXL i XXXL 13/14.04

7. Joker - 2 crne 2 bele XXXL 14.04

8. MaxB - 3 bele L 2 bele dečije 8 i 4 13/14.04

9. Joska - 1 kom crna XXL 1 kom crna M 13.04

10. VladaSD - 1kom crna XXL i 1 kom crvena XL...13/14

11. tdm 2kom bela L 2kob bela s 14.04

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Drugari danas nismo bili lenji, Arakis i ja obišli kompletnu rutu 1moto3.gif Mogu vam reći da je put više nego dobar, osim na ulazu u Grocku gde na jednoj deonici od oko dva kilometra ima udarnih rupa ali vše na sredini kolovoza.

 

Deonica od Vodnja do Mladenovca je prelepa za vožnju, predeli sa izuzetnim pogledom na voćnjake i vinograde, put totalno rasterećen saobraćaja skoro da nema osim što smo videli nekoliko traktora i jedan kamion koji tako lepo ušao u krivinu da smo bukvalno morali da stanemo uz desnu ivicu puta 1neznam.gif, što znači da tu deonicu nije poželjno forsirati. Na par mesta ima zaostataka rizle ali ništa preterano, samo oprez i prolazimo bez problema 1moto3.gif

 

Od Mladenovca od Kosmaja imamo oko 12km solidnog puta gde nas na vrhu planine u restoranu Piknik čeka gurman2.gif za 650 din po osobi i to: čorba, roštilj po želji i salata po želji (imajući u vidu da je post, posna hrana je takođe dostupna)

 

U povratku sa Kosmaja možemo da svratimo do manastira Tresije koji je na samo nekoliko kolometara od restorana i silazimo pravo u Sopot pa Avala Ring do Bubanj Potoka gde bi se grupna vožnja sa ukupnom kilometražom od oko 130km završila.

 

Slika sa obilaska rute nemamo, na vrhu Kosmaja danas u 14h temperatura je bila 2,5C, magla, tako da nam nije bilo ni na kraj pameti da se slikamo.

 

Sada nam ostaje samo da tačno utvdimo datum odnosno subota ili nedelja. Gledajući prognozu nedelja više obećava u odnosu na subotu kada su mogući pljuskovi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Što se tiče majica stvari stoje ovako:

 

Svako ko je na spisku ili se prijavi do srede dobiće majicu u željenoj veličini i boji.

 

Posle konsultacije sa upravom Foruma sledećih grupnih štampanja neće biti osim u organizaciji AMS - BJBikers.

 

Spisak je još uvek podložan korekciji zato vas molim da svako ko želi majicu neka to uradi do srede da bi blagovremeno mogao da obavestim štampariju sa tačnim brojem tiraža.

 

Hvala na razumevanju, vidmo se na vožnji 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

 

Sada nam ostaje samo da tačno utvdimo datum odnosno subota ili nedelja. Gledajući prognozu nedelja više obećava u odnosu na subotu kada su mogući pljuskovi.

 

I ja gledao..bolja prognoza za nedelju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: sombor

NE radi mi ABS na prednjem tocku,koji je razlog..od onog dana kad sam promenio pakne Abs ne radi..koci on ko lud ali se ne ABS me funkcionise...Sta bi mogao biti razlog...zadnji ABS super radi aili se bojim ako promjenim pakne da nece i on da me izda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Poslednjih par strana nas nekoliko pita nešto o TDM-u, a niko ne odgovara. Očigledno je da se ovde radi o klubu obožavatelja kavurme i čvaraka koji usput voze TDM-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ima li neko ideju gde bih mogao kupiti zastitu agregata, takozvani raonik, za TDM 4TX 2001. Postoji li neka originalna varijanta ili mora da se pravi?

 

Trazis nesto ovako:

http://www.motorbikesandparts.co.uk/tcp-aerodynamics-a-set-fairing-lowers-yamaha-tdm-850.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Poslednjih par strana nas nekoliko pita nešto o TDM-u, a niko ne odgovara. Očigledno je da se ovde radi o klubu obožavatelja kavurme i čvaraka koji usput voze TDM-a...

 

E jbg... nema razloga da se ljutis ako ne dobijes odgovor u roku od jednog dana... ne vise svi koji voze TDM na forumu a i vreme se prolepsalo :moto3:

 

Evo i ja da probam da ti pomognem - kontaktiraj Brrku iz Mladenovca. On radi svasta sa plastikom i sigurno ima resenje za tebe.

 

Gotov deo nisam video da ima da se kupi kod nas, pogotovo za motor koji je preko 10 godina star. Mozda naletis na nekom stranom sajtu (link koji ti je HogarPG poslao) ali ce cena biti mnoooooogo veca nego sto bi ovde mogao da uradi gore navedeni covek.

 

Ima razlicitih varijanti(nisu svi 4TX modeli):

 

dsc409720motogr.jpg

95521122.jpg

74880981.jpg

46652724.jpg

85091.gif

bikepics289057800.jpg

narandzasta.jpg

tdm850bc.jpg

tdm850n.jpg

 

Nadji nesto sto ti se svidja na netu pa vidi da li moze tako nesto da se uradi na tvom motoru :)

 

Srecno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

NE radi mi ABS na prednjem tocku,koji je razlog..od onog dana kad sam promenio pakne Abs ne radi..koci on ko lud ali se ne ABS me funkcionise...Sta bi mogao biti razlog...zadnji ABS super radi aili se bojim ako promjenim pakne da nece i on da me izda...

 

Proveri senzor za ABS na tocku. Mozda je tu problem.

 

Tesko da ce da prestane da radi zbog zamene plocica... elektronika regulise rad ABS-a i verovatno je tu nastao neki problem.

 

Tesko je dati savet preko tastature :neznam:

 

Ja bih postavio ovo pitanja u podforumu Garaza. Ima puno dobrih majstora koji hoce da pomognu savetima ali ne mislim da mnogo njih prati bas ovu temu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Pinosava(Avala)
  • Motocikl: Honda cbr1000f

Drugari potrebna mala pomoc. Gde da kupim samo gumice ventila,posto do sada nalazim samo u kompletu sa dihtunzima a komplet mi ne treba i puno je love. Ili ako ih je do sad neko menjao dali pasu od nrke druge masine? Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Rideru, evo da vidis kako sam ja to uradio:

100_1497.jpg

 

BTW, video sam tvoje pitanje, ali nisam imao kad da trazim neku sliku mog TDM-a gde se dobro vidi ralica,

Ralicu je napravio Brrka iz Mladenovca, ja nasao dobrog farbara u Kaludjerici koji je ofarbao MAX MAYER bojama. Namerno je crna linija izvucena u ovom obliku, da pravi komplet sa crvenom istom takvom linijom na bokovima ispod natpisa "TDM". Naravno, prethodno sam nasao sifre boja koje su koriscene na TDM-ovima, da ne bi slucajno boja odudarala od originalnih delova.

Pitaj ako te jos nesto interesuje :zdravo:

PS: pitao sam ja Brrku jos prosle godine kad mi je postavljao ovuralicu moze li da minapravi neki kompletan oklop. Rekao mi je da moze samo ako vec imam kalup-model. E sad,negde sam video da je lik prodavaoTDM sa takvimo dlivkom. Mozda bi nam ga ustupio da odlijemo kalup za neku nadoknadu, a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja