Jump to content

Moto Zajednica

Ibarska, petlja kod Orlovace, 3.8.09.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Od kada je Mrkonjic otvorio petlju kod Orlovace rasveta je tu, ali nije u funkciji. Mozda mozemo to nekako da ubrzamo, to svetlo bi bilo od velikog znacaja, jer se sva izletanja desavaju nocu. Gornji deo je osvetljen, do iskljucenja za obilaznicu, a onda se ulece u mrak i cekaju vas dve ostre krivine. Dodati tome i farove koji vam dolaze u susret i eto si na krovu ili kacigom ores livadu, a nema ni bankine da te vrati na pravi put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

E, a pitanje za 5 poena i Kviska je: zasto je u saobracaj pustena nedovrsena petlja, put ili vec kako se zove? I dokle. Sloba je po 5 puta otvarao isti mostr i istih 3km puta. Dokle da sami sebe lazemo? Isti taj Mrkonjic je to i za njega radio /da se razumemo, ja o Mrki imam cak i lepo misljenje/ ali je nedopustivo da se ona praksa nastavlja/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

dobro, vec smo malo konkretniji, pa da vidimo da tako i nastavimo, u istom pravcu. Dakle, problem smo za sada locirali kao:

 

1. oznacavanje izlaska na Ostruznicki most, odnosno citave te petlje

2. postojanje ali nefunkcionisanje rasvete na kraju kod ukrstanja sa Ibarskom, trenutno ukljucenje na Ibarsku

3. premala razdaljina ukljucenja na Ibarsku od strane Ostruznice dok iskljucenja za Zeleznik, odnosno Rakovicu

4. lose resen prilaz/ukljucenje iz pravca Zeleznika/Rakovice

 

Mislim da sve ostalo ne pije bas vodu, ukljuciv i primedbe o pustanju u rad "nedovrsene" petlje. Ta navodna nedovrsenost je uzrokovana privremenim karakterom citave konstrukcije i licno smatram da je dobro sto je pusten u rad taj deo koji je vec zavrsen jer je unekoliko rasteretio opsti saobracajni kolaps, pa iako je taj procenat rasterecenja tesko vidljiv, jasno je da pukim brojanjem automobila koji koriste zaobilaznicu, a posebno teretnih vozila, mozemo da napravimo aproksimaciju o tom rasterecenju.

 

Ono sto mislim da je objektivno moguce, te da za to treba da pokusamo da se izborimo, jeste resavanje problema pod sve cetiri stavke, s tim da je realno ocekivati da se problem pod brojem 3 nece resiti za trajno do kompletnog zavrsetka celog saobracajnog kompleksa, ali bi se mogao jasnije obeleziti taj deo saobracajnice kao kompromis, dok je problem pod brojem 4 na taj nacin eventualno moguce ipak samo ublaziti, ali ne i funkcionalno sanirati, a kamoli resiti pre konacnog zaokruzivanja projekta petlje na zaobilaznici u delu ukrstanja sa Ibarskom.

 

Bilo bi dobro da jos par dana o ovome prodiskutujemo, eventualno korigujemo ovu listu, pa da onda predjemo na drugu fazu namere, a to je uticanje na saobracajne probleme najdirektnije moguce sa nase strane, kao jedne ozbiljne organizacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Prilikom ulaska sa Ibarske u BGD...

a) zbog brzine od 80-100km/h prilikom ulaska u BGD, signalizacija je 'prekratka i premalo znakova upozorenja ima'!

b) Zbog nocne, vikend gužve kada se nedeljom vracaju sa placeva i puta, signalizacija je 'slabo vidljiva jer nije osvetljena'!

 

Putari nece menjati ništa što vec nije propisano a dok se ceka na to jedino što svi zajedno trebamo da urgiramo da se poboljša i osvetli signalizacija!

Kažem neplaniranih promena nece biti a sa tim urgiranjem, barem možemo povecati bezbednosti i sacuvati neki život!

 

Sve ostalo je demagogija u našoj polit. realnosti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

kakve veze ima da li putari nesto hoce ili nece?

Pa nisu saobracajnice privatna avlija, mora biti da si pogresno razumeo ono o cemu pisem. Naravno da svuda pisemo i diskutujemo o signalizaciji koja je ne samo resiva, vec najvise zavisi bas od ovakvih inicijativa.

Izlazak Ibarske u grad je druga pozicija, to treba na nekako drugacije obraditi, proveriti da li je tu signalizacija postavljena po propisima, eventualno premeriti rastojanja do semafora itd. a guzve od povratka vikendom me izludjuju i ako sam na motoru, mislim da im leka nema skoro. Moji su u nedelju cekali, kazu, par sati na Bubnju na rampama.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Druže, tvoj revolt nece promeniti stvar. Slažem se, moramo ažurnije apelovati na nadležne službe ali o tome kako se i šta radi, kod nas...

U pravu si, nije njihova avlija ali su oni trenutno gazde i moramo biti (na žalost) srećni ako uspemo pomeriti problem sa mesta. To ne možemo diktatom jer ce oni pronaci mali milion oprevdanja vec konstruktivnim zahtevom da se poveca bezbednost što prevashodno i jeste cilj ove akcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sale, i ja licno smatram da samo idiot radi politickih poena moze da pusti nesto sto je nedovrseno, a pri tom pogibeljno. Da li je i koliko je samnjilo guzvu, mozemo kroz razne projekcije da dokazemo ono sto nam u tom politickom trenutku odgovara.

 

Ne zaboravi da je nedovrsenost i ishitreno pustanje u rad bez dovoljne i kvalitetne signalizacije bilo samo politicki potez, a ne ozbiljan pokusaj da se iz centra Beograda skrene tranzitni teretni saobracaj. Znaci, onaj ko kao veliki uspeh prikazuje 15 km saobracajnica u 21. veku je malo preterao sa potcenjivanjem onih za koje je ta i takva saobracajnica napravljena.

 

Ako je nesto privremenog karaktera, ne znaci da ne treba da bude i bezbedno za normalnu upotrebu. Samo je pitanje sta ce raja da proguta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Pozdrav,

 

jasno je da pukim brojanjem automobila koji koriste zaobilaznicu, a posebno teretnih vozila, mozemo da napravimo aproksimaciju o tom rasterecenju.

 

 

pre nego sto napravite tu "aproksimaciju",jel moze neko da mi to prevede na latinski ili neki nama bliski jezik

 

da ne bi ispao glup u drustvu pogledao sam sta kaze vikipedia,pa ko razume ..nista mu nije jasno

Aproksimacija funkcija

Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije

Skoči na: navigacija, pretraga

Aproksimacija funkcija je matematički pojam koji predstavlja slučaj kada treba na nekom skupu zameniti datu funkciju f sa nekom drugom funkcijom g. Nešto manje formalan opis aproksimacije funkcije je da je to funkcija koja nije baš skroz ista kao početna, ali se mnogo lakše izračunava a u željenom intervalu je dovoljno tačna. Ta dovoljno tačna, a ipak lako izračunljiva funkcija je najčešće polinom.

 

Problem aproksimacije funkcije f sa funkcijom g se svodi na određivanje vrednosti parametara a0, a1, ... an.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Izvinjavam se zbog offa:

Aproksimacija funkcija je matematički pojam koji predstavlja slučaj kada treba na nekom skupu zameniti datu funkciju f sa nekom drugom funkcijom g. Nešto manje formalan opis aproksimacije funkcije je da je to funkcija koja nije baš skroz ista kao početna, ali se mnogo lakše izračunava a u željenom intervalu je dovoljno tačna. Ta dovoljno tačna, a ipak lako izračunljiva funkcija je najčešće polinom.

 

Problem aproksimacije funkcije f sa funkcijom g se svodi na određivanje vrednosti parametara a0, a1, ... an.

 

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

aproksimacija je pretpostavljena velicina na bazi metoda koje ne mogu da se precizno empirijski odrede, pa se najcesce koristi kao izraz za procene koje nisu dobijene racunom verovatnoce. To je, otprilike, to.  ;D

 

Zemunac, gde si to uocio moj revolt?

Naprotiv, ja ovim stvarima pristupam daleko smirenije od bilo kakvog revolta, radim ih temeljno u onoj meri u kojoj uglavnom zavrsavam vecinu stvari koju radim u zivotu i tu nema nicega drugog sem proracuna. Da li me negde nesto izludjuje, nervira i slicno, nema nikakve veze sa mojim pristupom resavanju problema.

 

Miso, sad je neko nekome morao otvoriti oci od nas dvojice:

 

da li je trebalo napraviti 21 km kvalitetnog asfaltnog puta sa sve dva tunela i pratecom infrastrukturom, i ostaviti ih da cekaju da se odnekud stvori novac za nastavak onako zatvorene?

Nisam siguran da kad izgradis prizemlje ne useljavas u njega sve dok ne zavrsis i sprat. Ja to ne bih uradio iako mi to useljavanje u prizemlje ne bi donelo nikakve politicke poene vec bi samo ratsretilo porodicni stan u kome sam bio, a meni donelo odredjeni komfor u stanovanju, nigde politike...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ma Lancia, shvatomo i razumemo se isto...kažemo, samo da je neko morao pokriti prevelik trošak na drugoj strani (a znamo gde su pare otišle) i plus ogrebati se za neki politički poen...

Gotovo sam siguran da smo po tom pitanju nemoćni osim da urgiranjem iznudimo više znakova upozorenja ili da se taj deo barem osvetli!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

jasno da je to taj maksimum, ali ja sam njime zadovoljan. Zato se i jesam angazovao oko toga. Naravno, uspe li ovo kako valja, mogli bismo mozda jos poneku tacku da resimo negde, nesto sto nas realno ugrozava ili bar smanjuje kvalitet zivota na svoj nacin.

 

Ko je gde kakve pare potrosio, meni trenutno nije od nekog znacaja jer pare uvek neko negde potrosi, svako od nas procenjuje sa svog stanovista da li je to ispravno potroseno ili ne. Zato ne bih gubio vreme na to, ali ako mogu nesto sa signalizacijom ili osvetljenjem da ucinim, drage volje radim nesto vise od kuckanja po forumu. Zato mi je i drago da ima vise diskutanata i da smo ovako sasvim solidnom brzinom stigli do sustine, definisali svoje procenjene granice i mogucnosti, i da sacekamo do kraja nedelje eventualno jos neki predlog, misljenje ili korekciju, te da od ponedeljka uputimo zvanicne zahteve za intervencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

E, sada bi se trebali dogovoriti da li da ih obaspemo sa zahtevima ponaosob (znaci više zahteva) ili da se sve uoblici u jedan a da svi stanemo iza tog jednog! Normalno, uz slanje mejlova svim redakcijama...dižući frku gde god se to može!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mene su ucili da se kuca gradi od temelja, a ne od krova. Znaci, prvo treba da smislim kako cu da udjem na neki put, a da to bude bezbedno, pa kad stignem na put da se vozim sto bezbednije. A ako sam napravio samo prizemlje/prvi sprat, sigurno cu da poguram zice od struje u zid i da je vezem tako da ne mogu da se /samo/ubijem. A ovde vire te figurativne zice sa strujom na sve strane i samo cekaju da ih dodirnemo. Toliko o metafori kuca/put.

 

Ko je sta ukrao, potrosio, bacio od nasih para, nikad necemo saznati /naravno i da li je to iko uradio ;)/, te je bespredmetno o tome pricati. Sto nas narod kaze, dete se rodilo /u ovom slucaju sakato/ i valja ga ljuljati.

 

Zato, predlazem peticiju /ili pre receno podrzavam Saleta/ da se najhitnije, koliko juce ukljuci javna rasveta, da se postave znaci i dodao bih, da se postavi patrola policije na prilazima iskljucenju. Verujem da bi ta akcija imala i odjeka i podrsku "okorelih" vozaca cetvorotockasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nema potrebe za peticijama, nameravam da uputimo od strane Asocijacije zvanican zahtev na nekoliko adresa i da insistiramo na odgovoru. Verujem da ce to ipak biti dovoljno, ali u svakom slucaju treba ispratiti dalji tok price, vezan pre svega za odgovore, ali i procenu snage i potencijala takvog nacina resavanja problema.

Kazem samo, da sacekamo ako bi jos neko pomogao da uoblicimo ili potkrepimo zahtev jos necim, pa da onda startujemo sa time.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajd sad jedno pitanje...

 

Mi imamo AMS i MAS /mi motoristi/, a sta je pandan za automobile i da li ga uopste ima? Jedino mi pada na pamet AMSS /Auto moto savez Srbije/, ali mislim da to nije bas pravi pandan nasim asocijacima. Ako postoji neka takva "struktura", trebalo bi da sa njima nesto pokusamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

motociklisti imaju jos asocijacija, ali to nije sad bitno. Vozaci automobila nemaju neku jedinstvenu pricu koliko je meni poznato, jer AMSS je preduzece sa konkretnom komercijalnom osnovom i ne zastupa interese vozaca. Postoje nekakva udruzenja i sindikati, kao i brojni klubovi vlasnika kojekojih modela, ali mi nije poznata nekakva aktivnost na ovu temu, sto ne znaci da nema te aktivnosti eventualno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Mrkonjic kaze da je to Djilasov deo , tj na nivou grada kad sam ga jednom prilikom pitao ... inace je ruglo , ja zivim u blizini i svakodnevno neko izleti ...

 

BTW ogranicenje je 60 , a vozi se preko 100 na tom delu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Kod nas kažu..jbg, vozite sporije i tačka a preko, znaju da vozači neće voziti sporije pa zato prepravljaju da bude što bezbednije ali ne što su veliki humanisti nego da bi prištedeli buđet jer kada je nesreca u pitanju ko plaća gorivo patrolnim kolima, hitnu pomoć, ispravljanje bankina, menjanje znakova...sve to ide iz istog buđeta i zato ne kažu 'ko vas...' vec se postaraju da do toga nedođe! Mi ne kao zemlja u razvoju nego kao nerazvijena zemlja imamo i višak para i višak života, čini mi se!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Mrkonjic kaze da je to Djilasov deo , tj na nivou grada kad sam ga jednom prilikom pitao ... inace je ruglo , ja zivim u blizini i svakodnevno neko izleti ...

 

BTW ogranicenje je 60 , a vozi se preko 100 na tom delu ;)

 

ko bi rek'o:

 

http://www.mi.gov.rs/nadleznosti.htm

 

http://www.mi.gov.rs/obilaznica.htm

 

mozda Mrki ne zna za ovu stranicu gde mu se ta obilaznica nalazi medju projektima....Grad bi trebalo da obezbedi pratecu infrastrukturu, ukljuciv i rasvetu, ali ne da asfaltira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Novi momenti:

 

Uradjena je bankina, i postavljene se bandere sa rasvetom, ide na bolje...

Problematican deo pocinje u 45. sekundi filma

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

i ja danas, samo motorom, osetih taj problematican momenat...nikako nije za iole vecu brzinu od znakom dozvoljene, bas zbog ovog nejasnog iskljucenja. Ipak, ocito ide nabolje, mozda je vreme da i ovo iskljucenje bude naglaseno pa da se i to sredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

prolazim tamo svaki dan. kada sam video kopanje na uključenjima a posle betonirane površi iz kojih vire kablovi i šrafovi, pomislim, evo signalizacije.

ha, stavili bandere. ajd kad "puste struju" biće bar osvetljeno ali bandera na samom problematičnom špicu...biće tu zakucavanja garant.

onaj plastični separator, ono crevo po putu je zanimljiva stvar. ujutro na pravcu ka orlovači, popodne malko na drugoj strani. zgodno da se nagazi

u brzini..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1640 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Mirko Alvirović!

Taj ima više uticaja od svih AMS-ova, MAS-ova, AMSS-ova.... :)

 

Ima, ali samo kad ima i licni interes - ovo tvrdim iz iskustva moje firme (da ne kazem licnog) s njim.

Da se razumemo - ne osudjujem ga. On je covek 'ekonomista', i to dobar, ali idealista....nikako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja