Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 250 i 251-RAZLIKA???

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Novi Sad

e da zluradi jezici kazu da dvotaktna masina zestoko dimi te da je i iz tih razloga na fabrickim modelima ETZ 250/251 auspuh produzen od krajnje tacke zadnjeg tocka jos nekih 20cm da se vozac sto manje dimi.

 

ovo pitanje moze da se dovede u konotaciju sa mojim predhodnim pitanjem o vrsti ulja tj koja najmanje dimi i ima li smisla ovo sto pricaju ti MZ-omrzci :)) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

e da zluradi jezici kazu da dvotaktna masina zestoko dimi te da je i iz tih razloga na fabrickim modelima ETZ 250/251 auspuh produzen od krajnje tacke zadnjeg tocka jos nekih 20cm da se vozac sto manje dimi.

 

ovo pitanje moze da se dovede u konotaciju sa mojim predhodnim pitanjem o vrsti ulja tj koja najmanje dimi i ima li smisla ovo sto pricaju ti MZ-omrzci :)) ?

 

Imas sve sto te interesuje o ulju za mesavinu u temi >Popravke,Stelovanja< pa pogledaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ako Vujo :D

 

Ovako, MZ dimi hladan! Posle skoro prekine da dimi, ili ako je jača mešavina od 2% onda više dimi. A u tome je i čar 2t masine kad u retrovizoru vidiš oblak dima.. :D

Ulje sipaj za 2t masine, sve detalje imas u temi o uljima. ;) (251 ima kraći auspuh za 10-15cm od 250, zbog razlike u otvaranju izd. kanala.) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

e da zluradi jezici kazu da dvotaktna masina zestoko dimi te da je i iz tih razloga na fabrickim modelima ETZ 250/251 auspuh produzen od krajnje tacke zadnjeg tocka jos nekih 20cm da se vozac sto manje dimi.

 

ovo pitanje moze da se dovede u konotaciju sa mojim predhodnim pitanjem o vrsti ulja tj koja najmanje dimi i ima li smisla ovo sto pricaju ti MZ-omrzci :)) ?

 

ahahaha e vecu glupost odavno nisam cuo...!! :stabre: :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mz Svet je nastao na bazi diskusije o 2T uljima, postoji tema o tome i dosta komentara rasturenih po svim ostalim temama.

 

Auspuh kod 2T mašina nije stvar na koju treba posmatrati dekorativno već je jako važan za rad samog agregata, ima više u temi o auspusima, date su i proporcije kao i razlozi zbog kojih su bitne.

 

Ulje postoji i sa mirisom jagodice ali ga niko od nas ne koristi. Dobro je ulje, kvalitetno je ali džaba kad jagodica bobica nije mogla da se zapati među Mz ljude.

 

Ja volim kad purnja pozadi, to mi je nekako pravi šmek. I koliko sam video od prijatelja koji su dolazili na naš Skup ( Hrvati, Slovenci, Mađari, Rumuni) i oni vole. I Nemci vole sve što purnja, ne samo MZ-a nego se diče Trabantom i Vartburgom na svakom koraku.

Čak je bio jedan blizu Berlina koji je isretao Vartburga u najbržu od 5 traka, izašao do pola kroz prozor, pljuje i psuje, jebe živo i mrtvo, ma kome smeta njegov auto majku li mu Evropsku... :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

e da zluradi jezici kazu da dvotaktna masina zestoko dimi te da je i iz tih razloga na fabrickim modelima ETZ 250/251 auspuh produzen od krajnje tacke zadnjeg tocka jos nekih 20cm da se vozac sto manje dimi.

 

ovo pitanje moze da se dovede u konotaciju sa mojim predhodnim pitanjem o vrsti ulja tj koja najmanje dimi i ima li smisla ovo sto pricaju ti MZ-omrzci :)) ?

 

ahahaha e vecu glupost odavno nisam cuo...!! :stabre: :stabre:

 

ni ja 1lol.gif vise dimi prolupao dizelas od 2500ccm nego 2t motorce od 250ccm 1jee1.gif a i lepo mirise!! 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Čak je bio jedan blizu Berlina koji je isretao Vartburga u najbržu od 5 traka, izašao do pola kroz prozor, pljuje i psuje, jebe živo i mrtvo, ma kome smeta njegov auto majku li mu Evropsku... :staa:

 

Nas covek.. 1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

Ja volim kad purnja pozadi, to mi je nekako pravi šmek. I koliko sam video od prijatelja koji su dolazili na naš Skup ( Hrvati, Slovenci, Mađari, Rumuni) i oni vole. I Nemci vole sve što purnja, ne samo MZ-a nego se diče Trabantom i Vartburgom na svakom koraku.

 

uf kad sam ulaiop MZ sa mesavinom od 10%(zimska stajao motor 1,5 mesec bez paljenja) odem do pumpe(na pravini dam po gasu) dimiiiiiiiii... 1moto3.gif1moto3.gif oblak dimaaaaaaaaa..... ma nista se ne vidi... MILINAA!! malo jace nego tvoj kad smo palili... 0takoje.gif

 

"jes da motor gori ali zato pici..."

 

http://www.youtube.com/watch?v=BbrDAGp_QoE

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kad smo kod dima. Skinem ja auspuh i napunim ga naftom da odstoji preko zime par nedelja, da se odmasti. Ispustim ja naftu i ostavim da se to ocedi dobro. Prvi lepi dani posle snega, ja namontiram, i krenem od B.brda ka autokomandi uz Drajzerovu. Izadjem na vrh, a iza mi lik svira, okrenem glavu, kad ono se ne vidi niz brdo ništa par stotina metara, stao saobraćaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Dok vozis dvotaktnu masinu, niko ne sme (a i ne moze) da te obidje od dima koji ostavljas za sobom... Pogotovo ako motor stoji malo duze da nije paljen... Ja u moju Jawu sipam 4%...pa da vidis tog zla kad se odvrne gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

pre 6-7 godina podjemo ja i drug iz gimnazije na trke na camurliju, ja voshodom, on tsom 150. vozimo paralelno 50/h, a iza nas samo cujemo sirene. kad smo skrenuli sa glavnog puta prosla je kolona najmanje 20tak vozila sto smo vidli :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

dosao sam u posed jednog delimicnog MZ-a 251, i vidim da je razilka izmedju 250 i 251 ogromna!!! 1zvizduk.gif

 

251 ima mnogo tanje poprecna ojacanja zadnjeg dela rama i na drugacijim pozicijama... viljuska je takodje drugacija, po meni je MZ 250 ima dosta JACI ram nego MZ 251 1zdravo.gif1zdravo.gif a najaci MZov ram ima ES i ETS 0takoje.gif pa TS..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

dosao sam u posed jednog delimicnog MZ-a 251, i vidim da je razilka izmedju 250 i 251 ogromna!!! 1zvizduk.gif

 

251 ima mnogo tanje poprecna ojacanja zadnjeg dela rama i na drugacijim pozicijama... viljuska je takodje drugacija, po meni je MZ 250 ima dosta JACI ram nego MZ 251 1zdravo.gif1zdravo.gif a najaci MZov ram ima ES i ETS 0takoje.gif pa TS..

Sumi, sta znaci "delimican"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Cestitam na kupovini :moto3:

 

nije u voznom stanju.. :moto3: nema pola delova, ali ovo sto ima valja za rezervu.. :takoje:

A koliko bi bila i dali bi bila ta polovina za mene? Imam vec nesto od 250 kod drugara a i raskupusao bi ovaj moj150.

Aj javi se na pp :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nemojte uništavati motore zbog delova koji su ionako jeftini.

 

Šteta je, to je trajno motor manje A ZBOG SITNIH PARA.

 

Plakaćemo jednog dana za tim motorima ali će biti kasno jer ih više nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nemojte uništavati motore zbog delova koji su ionako jeftini.

 

Šteta je, to je trajno motor manje A ZBOG SITNIH PARA.

 

Plakaćemo jednog dana za tim motorima ali će biti kasno jer ih više nema.

 

Vujoooo ovj MZ je unisten da nema dalje.. (pukao mu lanac jedne prilike) 1zvizduk.gif viljuska nema(otisla nekom drugom) da je bar na tockovima satavio bi ga i napravio nesto za po sumu.. a ovako.. neka ide u delove..

 

 

Inace da zakljucimo! Razika MZ 251 - 250 je u celom zadnjem delu !! ciri je za 2-2.5cm u odnosu na 250 i kraci za toliko! 0takoje.gif nije samo razlika u viljusci tocka!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nemojte uništavati motore zbog delova koji su ionako jeftini.

 

Šteta je, to je trajno motor manje A ZBOG SITNIH PARA.

 

Plakaćemo jednog dana za tim motorima ali će biti kasno jer ih više nema.

 

Vujoooo ovj MZ je unisten da nema dalje.. (pukao mu lanac jedne prilike) 1zvizduk.gif viljuska nema(otisla nekom drugom) da je bar na tockovima satavio bi ga i napravio nesto za po sumu.. a ovako.. neka ide u delove..

 

 

Inace da zakljucimo! Razika MZ 251 - 250 je u celom zadnjem delu !! ciri je za 2-2.5cm u odnosu na 250 i kraci za toliko! 0takoje.gif nije samo razlika u viljusci tocka!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Cestitam na kupovini :moto3:

 

nije u voznom stanju.. :moto3: nema pola delova, ali ovo sto ima valja za rezervu.. :takoje:

A koliko bi bila i dali bi bila ta polovina za mene? Imam vec nesto od 250 kod drugara a i raskupusao bi ovaj moj150.

Aj javi se na pp :)

 

Kataran, traži šta ti treba od delova pa da pokušamo da pomognemo.

Ti si meni nesebično pomogao kad mi je trebalo, red je da pokušam da uzvratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja