Jump to content

Moto Zajednica

F650GS / F650GS Dakar 2000-2007

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

BMW F650GS / F650GS Dakar 2000-2007

 

f650gs.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2002. godiste

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Do sada predjeno 4000km u proteklih par meseci, pretezno asfalta sa vrlo malo makadama, tucanika i off-road-a.

 

3. Sta mi se dopada:

 

Odlicna linija i izgled za motorcikl tog godista, po meni mozda i najlepsi u klasi. Motor je vrlo upravljiv,tezina se gotovo ne oseca, polozaj sedenja je odlican, sediste vise nego udobno, preglednost takodje. Agregat je zivahan na visim obrtajima, potrosnja umerena, od nekih 4L na putu sa saputnicom do 6L po gradu. ABS koji fenomenalno odradjuje posao, sa prekidacem za iskljucivanje, grejaci rucki sa 2 stepena zagrevanja.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Postoji aftermarket poviseno sediste za ovaj model koje je malo preskupo. Zastita od vetra sa vizirom je losa, meni koji sam visok nekih 187cm baca direktno na vrat. Jos malo snage i mozda 6. brzina mu nedostaju ako se ide auto putem.

 

5. Moj utisak:

 

Motor je izuzetno upravljiv, udoban polozaj za vozaca, i suvozac kaze da mu je prijatno pozadi (ne znam, nisam se pozadi nikada vozio), zgodan za grad ali i za put.

Kod njega brzina nije u prvom planu, pouzdanost i udobnost jesu. Malo vise konjskih snaga mu ne bi skodilo kada se natovari prtljagom i jos imate suvozaca vise zarad li uzitka nego li nedostatka.

Rotax agregat vec dokazan, malo me je nervirao sa svojim radom pri nizim obrtajima, ali posle kratkog privikavanja se to resilo.

Zastita od vetra je morala biti bolja.

Jos nisam nikakve servise radio na njemu pa ne znam cene, ali po iskustvima drugih je dosta prijemcljiv za odrzavanje.

p.s. model na slici je Dakar, ovo je pisano za standardni GS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

1. Godište motocikla koji ste vozili: 2007

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu: 5 dana oko 1500 km.(regionalni i autoput)

 

 

3. Šta mi se dopada:ovaj motocikl ima odličan obrtni moment,povlači odlično za motor od 50 ks.Kočnice su superiorne iako ima samo 1 disk napred.Potrošnja je od 4,5 do 5,5 lit/100km a maksimalna brzina (bar po km satu)tačno 170km/h.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:Motor koji sam ja vozio imao je fabrički vizir pa vetar na brzinama preko 130 udara tačno u bradu kacige,stvara neki šum i to na dužem putu može da nervira. Zameram mu što nema pokazivač nivoa goriva,iako je u odnosu na ST dobio lampicu rezerve.To su stvari na kojima mu mogu zameriti mada mu mnogi zameraju 1 cilindar i vibracije ali ja dugo vozim jednocilindraše pa sam izgleda navikao.

 

 

5. Moj utisak:Sve ovo mi se dopada jer već dugo vozim F 650 ST.GS troši manje(oko 1 litre),ima veću maksimalnu brzinu(za oko 20km/h),a kočnice su i kod ST-a savršene dok je na ST-u je malo bolja zaštita od vetra i sedište je za nijansu udobnije(bar u odnosu na moj).Nisam proveravao ali pošto ima isti agregat kao i ST zaključujem da je i on jednako pouzdan.Sve u svemu,po meni,veoma dobar motor za odlazak na posao i do grada tokom nedelje ali i za dužu vikend turu u dvoje sa sve prtljagom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: sv.nikole makedonija
  • Motocikl: bmw f 650 gs,mz 250 etz

1.2004 godiste

2.jedna sezona oko 10 000km

3.dopada mi se obrtni momenat, potrosnja goriva fantasticna,polozaj sedenja,svestranost na svakom terenu...

4.Moglo je da ima 6 brzinu da bi se motor stisao na vecoj brzini,zastita od vetra nikakva,pokazivac nivoa goriva...

5.Mislim da nema bolji kompromis svestranosti u ovoj klasi motora,jedino zameram sto su auspuci visoko pa se nemoze staviti stranicne torbe zbog temperature, a originalni koferi mnogo skupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

1. Godište motocikla koji ste vozili: 2007 i 2001 sad

 

2. Vreme provedeno na motociklu: Od 2013

 

3. Šta mi se dopada:Motor je odličan za niže ljude,ja sam 1,70 cm i odlično mi leži,položaj sedenja odličan,inače što se tiče mašine- radi odlično,dobro povlači,max brzina 170 km/h.Posedujem i fabričke kofere sva tri koji mu odlično stoje i fnkcionalni su,lako se montiraju i skidaju.ABS odlično radi svoj posao kao i grejači ručki.Štelujući amortizer je odlična stvar,dobijate tvrd,normalan i mek mod,zavisi gde vozite i kako vam prija.Potrošnja goriva je 4-5,5 l/100km zavisi od vožnje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:Mogli su ubaciti 6 brzinu da ga rasterete,pokazivač goriva fali ali kad se anulira može se pratiti potrošnja.Sa fabričkim ćosavim vizirom napred nema nikakvu zaštitu od vetra,ali Ivan iz BG je majstor kakvog nema i on to napravi kakav hoćete.

 

5. Moj utisak: Po meni savršen motor,nemam nekih primedbi,odlično me služi,redovan servis i nema problema.Na jedan cilindar sam navikao pa mi vibracije i ne smetaju.Sve u svemu odličan motor i za putovanja,i po gradu .Evo koja fotka:

 

 

 

DSC_8308.JPG

DSC07880.JPG

DSC07883.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja