Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600R POMAGAJTE!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa natreba ti nikakav strucnjak za glavu to moze svaki prosecno pametan majstor da ti uradi bez frke..nema se tu sta posebno raditi zamenis teflone ako su losi ocistis i uslajfujes ventile nema tu nikakve filozofije i prilicno je lako cak mozes i sam to da uradis ako poznajes malo mehaniku.....

 

Netreba ti ni bog ni njegova pomoc vec samo sat vremena rada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Za glavu imam majstora, a cenu karika neznam jer nisam ni porucivao moje su dobre.

Narucio sam:

Lanac bregaste DID 80e

Klizaci lanca bregaste 45e do spanera, a zadnji 37e Honda

Ventili usisni 47e komad, a trebaju mi dva Honda

Garnitura dihtunga 90e neki Japanski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Koja je to garnitura zivota ti????? imas samo dva komada onaj na ventil dekli je od lima i on je vecan osim ako ga ne izlomis a onaj na glavi takodje moze da se vrati stari ako pristojno izgleda......vracao sam vise puta stare i nikad nije nista curilo.

 

Mislim da si bez veze dao 90e  a sad sam se setio da ovaj moj frend ima bas te dihtunge koje si kupio ali nisam se na vreme setio i sigurno je da bi prodao jeftinije mnogo od 90e...jbg. sad je kasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Koja je to garnitura zivota ti????? imas samo dva komada onaj na ventil dekli je od lima i on je vecan osim ako ga ne izlomis a onaj na glavi takodje moze da se vrati stari ako pristojno izgleda......vracao sam vise puta stare i nikad nije nista curilo.

 

Mislim da si bez veze dao 90e  a sad sam se setio da ovaj moj frend ima bas te dihtunge koje si kupio ali nisam se na vreme setio i sigurno je da bi prodao jeftinije mnogo od 90e...jbg. sad je kasno

E bre kad nepratis akciju, ali nema veze sad cu lepo da ga udihtujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Брате Кобро, немо се зајебеш и ставиш старе карике - добро их измери - ако су по сервисном упутству и 1 десети мање од дозвољене мере (ствиш саму карику у цилиндар и измериш шпијуном зазор између крајева), продуваће ти како га саставиш. Ићи ће ти он, само што ће личити на двотакташа  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa nema on nista sa karikama kada nije skinuo cilindar......ako su ti karike bile dobre i skinuo si cilindar a posle ih ponovo vratio....sve se sjebalo jer cim se okrene karika kompresija je nestala i moze mnogo ulja da trosi........ili nedirati ili nove karike ako si ga skinuo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Pa nema on nista sa karikama kada nije skinuo cilindar......ako su ti karike bile dobre i skinuo si cilindar a posle ih ponovo vratio....sve se sjebalo jer cim se okrene karika kompresija je nestala i moze mnogo ulja da trosi........ili nedirati ili nove karike ako si ga skinuo

 

То и ја кажем, само не знам како је са сигурношћу могао да утврди да су карике добре ако није извук'о цилиндар?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

E to i mene interesuje, kako da se provere karike ako se ne izvuce cilindar ? Mozda merenjem kompresije pre rasturanja ? Meni XL trosi puno ulja, kako da utvrdim da li je do gumica ventila ili karika ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Evo vam odgovor.....znaci ako vam je motor trosio ulje u vecoj kolicini onda su to karike 100%  naramno pod uslovom da je motor dobro zadihtovan

Ako su tefloni stari motor ce baciti dimcic prilikom prvod starta zato sto tefloni nezaptivaju dobro i dok motor stoji malo ulja se slije pored njih u cilindar i onda on malo dimne kad ga upalis...ali ako su tefloni losi opet motor nece tako dimiti kao kada su karike lose...jel je to jeko mala kolicina ulja.....vidjao sam a i vozio motore koji cak ne da su bili losi nego ih nije ni bilo...

 

Ako si vec skinuo glavu videces kakav ti je cilindar..vidis ima li risova i onih linijica po cilindru.....znaci mozes proceniti koliko je to trcalo a i kakav je bio kvalitet ulja.....ako to dobro izgleda a nisi trosio ulje onda te boli uvo i cilindar ni slucajno nediras jer ako skines da izmeris sve si zajebao i to se nikad ne radi.......znaci stavis lanac i vec nove delove koji su dotrajali i skopis ga...usput stavis nove teflone ako su i oni losi....a to vidis tako sto povlacis ventik i vidis dali brisu ulje i koliko su tvrdi..ako su tvrdi treba ih menjati

 

Znaci nemozes izmeriti nista od toga osim da izmeris kompresiju i taj podatak ce ti to zvanicno reci ali ja netreba ni da merim vec se to vidi....a tesko je i izmeriti kompresiju na jednocilindricnom motoru koji se startuje na kurblu...znaci vidite i sami ljudi jeli se trosi ili ne???

 

Ako vas jos nesto interesuje pitajte...a sada ce start u Nemackoj pa da navijamo za Rossija.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nadam se da mi kobra nece zameriti sto mu offujem po temi, ali isti je motor i slican problem. Kad sam skidao glavu, video sam da cilindar nema risova sem jednog malog. Klip ima malo lufta, ali je u pitanju manje od milimetra. Kad upalim motor hladan izbacuje bas mnogo plavi dim na auspuh, kad se zagreje dima nema, sem kad ga dobro isturiram u mestu, onda takodje primetim malo dima. Trosi malo manje od 100 gr ulja na 100 km, ali uglavnom offroad voznje, motor samo za to koristim. Svecicu sam skidao i nije masna, ima zuckastu boju, bas kako treba. Na srafu u glavi od spanera izlaze mali baloncici jer gumica ne dihtuje dobro, ali mi to kaze da malo kompresije pusta u glavu, da li je to normalno ? Eto, napisao sam sve cega sam se setio, valjda je dovoljno za odokativnu dijagnozu :) Ja sumnjam na gumice ventila, ali ne bih da sve rasturam, zamenim gumice, a posle se ispostavi da sam morao i karike da menjam, pa ponovo sve da rasturam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

@ aca-pn nije ofovanje ovo i meni koristi ;)

A sto se tice klipa on je dobar, nema lufta ni malo, hilzna super nema ni najmajni ris, tako da to necu ni dirati, samo ove delove sto sam porucio.

Delovi stizu u sredu u Srbiju znaci u cetvrtak su kod mene, tad cu odneti glavu na obradu i kad glava bude gotova, sklapanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pazi klip kao klip nije toliko bitan i on je obicno dobar..karika je ta koja je nosilac celog sklopa i ako je ona dobra motor ce imati snage i nece trositi ulje.

A taj tvoj motor je po tvojoj prici ravnomerno pohaban i najbolje je da ga tako i dalje teras i da samo dosipas ulje..a ako bas hoces onda jednog dana ako ga rasklopis moras ga posteno sastaviti......a to kosta

 

A to sto ti tako dimi hladan su verovatno tefloni jer se slije ulje dok motor stoji....verovatno nisi gledao teflone kada si skidao glavu jer da si ih promenio verovatno se to nebi desavalo

 

U svakom slucaju taj motor moze jos dosta da se tera Honda je to!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

@ aca-pn nije ofovanje ovo i meni koristi ;)

A sto se tice klipa on je dobar, nema lufta ni malo, hilzna super nema ni najmajni ris, tako da to necu ni dirati, samo ove delove sto sam porucio.

Delovi stizu u sredu u Srbiju znaci u cetvrtak su kod mene, tad cu odneti glavu na obradu i kad glava bude gotova, sklapanje.

 

Склопи ли га?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

E pa drugari da vam se pohvalim, sa malim zakasnjenjem, ali sta da se radi. Stigli delovi, glava upakovana sa polovnim ali dobrim originalnim ventilima, cim se sve skupilo ja i Mikelevw ga sklopili i nastelovali. Mogu vam reci da mi mnogo mekse radi iako imam Akrapovica. Sad po uputstvu majstora Bore Djekica koji mi je uradio glavu, lagana voznja prvih 500 km, posle dotezajne glave i stelovanje ventila i onda OREM!!!!!!

Hvala vam svima na pomoci i podrsci, kada se setim kako mi je bilo.... uh....

HVALA I POZDRAV SVIMA!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Da neotvaram novu temu. U pitanju je XL 600 LM

Meni se otkinula pecurka od ventila i napravila karambol. Gde da nadjem sva cetiri ventila (mogu i polovni) i da li mogu klackalice da se srede posto su se ove prilicno pojele?!

Najbolje bi bilo da se nadje druga glava, ali ako moze ova da se sredi, onda da ne jurin drugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Е мој Нешке, главе ИксЕлача су јаако тражена роба, пошто им услед недовољног загревања и силовања прво страда баш она.Било је да се нађу неки делови на http://www.xlversand.de/shop/index.php?cat=c162_XL-600-LM.html, па пробај тамо, није проблем добацити их 'вамо, само ако их има...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: beograd-zvezdara
  • Motocikl: honda xl 600 r

Zdravo svima , ajde da i ja potražim pomoć oko XL600R kojije 90 godište. Trebajumi točkovi , poštosam kupio sa opcijom suprmoto 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja