Jump to content

Moto Zajednica

HONDA XLV 650trasalp ili KAWASAKI KLE 500!?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Naime već neko vreme dvoumim se između ova dva motora i molim one koji su imali prilike voziti oba modela da mi pomognu pri izboru. Ono što tražim od budučeg ljubimca je sledeće:

Stanujem u BGDu i važna mi je pokretljivost a isto tako i startnost na semaforu. Sa njim želim i putovat na ture, ne duže od 1000km. Slab sam sa mehanikom i bitna mi je pouzdanost...normalno, tu je i potrošnja koja se kod oba krece  granicama prihvatljivig. Cena koju želim da izdvojim je max. 2-2.500e!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Za 2-2,5k e nema TA650, mogao bi da kupis TA600 i to do '95 koja god +/-, ovo za informaciju.

Koliko sa ja razumem (a ne narocito) osnovna razlika je u tome sto je TA (Transalp) dvocilindricni, KLR jednocilindricni i samim tim na njemu ima vise vibracija. Sto se tice pouzdnosti, verujem da su to pouzdane masine, sa TA za sada (3000km) nisam imao problem. Okretan je u gradu, dovoljno startan, nema bas neku visoku putnu brzinu, ali 100-120 km/h i nije lose. Za neke ostale tehnicke podatke bi orao da konsultujes neke prospekte ili slicno.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

KLE 500 ima dva cilindra u redu, KLR ima jedan ali nije predmet ove dileme

Za ture po asfaltu ja bih možda pre uzeo TA ali ga nikada ne bih platio toliko više od KLE jer mislim da ne vredi toliko više.

Registracija takođe jeftinija za KLE jer je ispod 500ccm

KLE ima malo neudobno sedište ako se ne modifikuje tako da je to nezgodno za duže ture ali ako imaš 70kg manji je problem nego za nekoga sa 95kg i više.

KLE je veoma pouzdan ako je ispravan, troši od 3.8-6 litara zavisi kako voziš.

Za agresivniju vožnju ili sa vožnju sa suvozačem KLE nema dovoljno dobru kočnicu, ako si umeren sve je potaman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Pre svega da se izvinem moderatoru na grešci a vama ostalima da se zahvalim na pozdravima i savetima!

 

Naime, iz Gornjeg Grada Zemuna sam, imam 44g i malo ce vas zbuniti što u tim godinama počinjem da se bakcem sa motorima.

Prosto, zdravlje sam ozbiljno narušio i koliko god mi je ostalo želeo bih da ne klonem nego da tek sada nastavim sa pravim životom. Nije bitno još koliko nego kako cu to vreme iskoristiti a bogatstvo nije u novčaniku već u doživljenim iskustvima...

Visok sam 188cm a sasečen sa kiažom podosta pa mi u fizičkom smislu i odgovara motor tipa 'Enduro'.

Umetnik sam, zapravo samouki slikar a bivši profi art-fotograf a  improvizovani atelje mi je u stanu. Neoženjen, bez poroda i vremenom veoma slobodan!

Ljubitelj sam hidro pneumatske suspenzije kod automobila i pogodiće te, vozim Citroen Xantiu 1.8 16v '98g.

Nadam se da ce mo se nastaviti družiti na forumu a isto tako i na skupovima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Hvala svima na preporuci ali je prevagnula povoljna ponuda pa sam se odlučio za KLE 500!

Tako da ce mo se uskoro bolje upoznati i imacu priliku da se uživo predstavim na nekom od sledečih skupova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Pozdrav i dobrodosao komsija ! Koji god motor da si uzeo ,zelim ti mnogo lepih i bezbednih  kilometara ! Inace , kazu da je motor eliksir mladosti i da podmladjuje i telo i duh pa me ne bi cudilo ako za dve tri godine voznje napunis 34 godine  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

Pozdrav svima!!!

Imam jedan problem na hondi transalp ,izgleda da je crkao regulator napona,na bateriji imam veliko punjenje . Znali neko gde mogu da nabavim taj regulator ?  HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Uživaj sa novim ljubimcem i  što reče Linkoln ne broje se godine u tvom životu nego život u tvojim godinama!!! Ajd uzdravlje, sreća izlazi kroz auspuh!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Uživaj sa novim ljubimcem i  što reče Linkoln ne broje se godine u tvom životu nego život u tvojim godinama!!! Ajd uzdravlje, sreća izlazi kroz auspuh!!!

  Lepo receno. Pozdrav i dobrodosao. A iz licnog iskustva potvrdjujem da motor podmladjuje duh, a i fizicki se bolje osecam odkad sam se vratio u moto vode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Prvo cestitke na kupovini. I ja sam se dvoumio izmedju ova dva motora ali samo na kratko. Kupio sam TA 98 za iste pare za koje sam mogao da kupim KLE s tim sto je caka sto sam dovezao sam sebi motor iz Francuske. Prosao sam 1900 km za dan i po i po kisi i po suncu i na 7,8 a i na 30+ stepeni na  njemu bez ijednog stajanja (sem za gorivo). Jos je kod mene odradjeno novo sediste koje je jos udobnije od hondinog.

I KLE je dobra masina samo sto ima neke mane sitne u odnosu na TA i mislim da vredi razlika u novcu. Pozzdrav i lepo da te slusa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Hvala vam a što da ne...podeliću odmah sa vama svoje iskustvo!

Motor sam birao po fizičkoj konstituciji (mršav i visok) ali i po spretnošču za vožnju. Dugo nisam jahao, nekih četvrt veka a i tada, samo pozajmljene..Namerno sam izabrao nešto stariju i jeftiniju makinu da ako je  početnićki izgrebem, nekukam a i ako shvatim da mi ne leži, olako mogu da je zamenim! Sluša me, polako je teram, več sam bio na par vikend-putovanja, što solo, što sa sestrićem koji tera Apriliu Mile....Uspeo sam na novosadskom da izguram cirka 175km/h ukoliko je brzinomer tačan...ipak, to je enduro a ne trkalica a želja mi je bila saamo da vidim karakter, zlu ne trebalo!.  No, dobro sada shvatam zašto ste me savetovali za TA i nemogu vas poreći ali vremena se ima...menjače se, samo polako! Ipak mi je trebalo malo samopouzdanja a TA mi je delovao 'prejako' za mene a sada vidim da bih olako terao i Afriku ali ona opet i nije za centar grada....

Uglavnom, bitno je da sam zadovoljan, da sam doživeo neko novo iskustvo i da sam srečan. Malo sam se posvađao sa zdravljem, boljka je žešča ali ne predajem se pa otuda i ova moja želja da ostatak ne provedem kukajući već gurajući.....Bez obzira na mojih 44g. ne izgledam matoro, možda malo potrošeno ali imam kosu, nemam sede i nemam stomak...tako da mogu da se provučem uz pokoji osmeh komšija koji se pitaju a što mi to sve treba kada imam udoban auto ali oni svoj život troše a ja moj pokušavam da proživim!

Hvala svima na podršci...ima vremena, upoznačemo se sigurno jer imam iskustva u forumska okupljanja...ševron ispod nicka sve govori a komši' Urošu ponuda da zalijemo  ovaj KLE na Keju u dogledno vreme!! POZZ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1903 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Dobrodosao. Da sam ja birao izmedju ta dva izabrao bi isto kao ti. Da li bi pogresio ili ne, ne znam. Na forumu ima dosta lepih reci za kle ako ti nesto znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja