Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko TDM

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

HTEO BI DA KUPIM NOVI(POLOVAN) MOTOR AL JOS SE NISAM PRONASAO NI U JEDNOM MODELU! IPAK CINI MI SE DA BI MI SUPER LEGAO tdm yamaha 850 1994 GODISTE! MOLIM ZA POMOC AKO NEKO IMA ISKUSTVA SA OVIM MOTOROM,KOLIKO JE POUZDAN , KVARLJIV A I KOLIKO KOSTA ODRZAVANJE U ODNOSU NA DRUGE MOTORE?

KOLIKA MU JE POTROSNJA U GRADU?

POREDJENJA RADI SADA VOZIM GS 450 I VRLO SAM ZADOVOLJAN MOTOROM I POTROSNJOM( KAO UPALJAC) ALI KOCNICE MU NISU JACA STRANA A POGOTOVO NIJE ZA DUZE TURE NA KOJE PLANIRAM DA IDEM.

CUO SAM DA STARIJI MODELI TDM IMAJU PROBLEMAICAN MJENJAC, DA LI NEKO ZNA IMA LI OVA PRICA OSNOVA...?

HVALA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Tdm 850 je super motor, pouzdan brz, udoban.. Ima ga jedan moj poznanik, ma prava bombonica.. Ja planiram da uzmem tako nesto za godinu-dve... U svakom slucaju neces se pokajati, ali naravno sve zavisi od stanja tog konkretnog motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

ma znam i sam toliko a dli si cuo nesto kao 900 je grom al 850 ima problem sa mjenjacem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100
Tdm 850 je super motor' date=' pouzdan brz, udoban.. Ima ga jedan moj poznanik, ma prava bombonica.. Ja planiram da uzmem tako nesto za godinu-dve... U svakom slucaju neces se pokajati, ali naravno sve zavisi od stanja tog konkretnog motora...[/quote']

 

Na sve ovo mogu samo da dodam da ga imaju dvojica mojih prijatelja i da imaju samo reci hvale!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

joj jos malo i kupicu ga! i onako se godinama vec lozim na njega. brine me sto ga nema mnogo u ponudi a i svi se neto loze na to suzu DLa a na tdm gledaju kao an drugi razred! po meni je on izmislio svet za suzu u estetskom smislu....... a za dalje ne znam

zna li se kakaov je u offroad u?>?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...zna li se kakaov je u offroad u?>?

To je cestovni motorcikl, za njega nema off road-a. Losi putevi svakako ali su na njemu ipak cestovne gume tako da od livada nista. Bas zbog toga je meni ovaj motor mnooogo primamljiviji turier od DL-a. Ali,

ja preporucujem TDM900. To je totalno drugaciji motor od 850-ice. Zajednicko im je samo ime. TDM900 je 20-ak kila laksi, sire cestovne gume, ubrizgavanje, 5-6 konja vise... Da samo vidite kako Gaso to cera sve bi vam bilo jasno :shock: Skoro pa moze da me prati :mrgreen:

TDM900 :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
ma znam i sam toliko a dli si cuo nesto kao 900 je grom al 850 ima problem sa mjenjacem....

 

Menjac nema problema oko pouzdanosti, ali ume da bude neprecizan kod modela Mk1 (do 93, cini mi se), tako da novopeceni TDM-asi cesto imaju problema sa nalazenjem lera. Medjutim posle par stotina km, sve dodje na svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

ma upravo sam skontao lika iz Broda ima Tdm 93 35000 za 4550 km

pa cu vjerovatno da pazarim ako ne legne novi z 750!

zavisi od finansija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

ljudi hocu li ispasti glup ako zamjenim Pezo 306 '96 za Tdm isto godiste?

i auto i motor su u extra stanju(moja slobodna procena)!

molim pomoc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
ljudi hocu li ispasti glup ako zamjenim Pezo 306 '96 za Tdm isto godiste?

i auto i motor su u extra stanju(moja slobodna procena)!

molim pomoc!

Reci cu samo:

Jasminko Vir kupio TDM 850 2000.god za 4000e. :!: :?:

 

Stanje:Chasha!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
ma upravo sam skontao lika iz Broda ima Tdm 93 35000 za 4550 km

pa cu vjerovatno da pazarim ako ne legne novi z 750!

zavisi od finansija!

 

Jel ovo 35000km a, 4550 e ili 4550 konver. maraka tj 2275 e

Ako 2275e to i nije tako mnogo za 93-e godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Lugano Svajcarska

TDM J odlican motor kratko sam ga i ja vozijo nema problema samjenjacem trosi oko 5,5-L goriva na 100-Km.Dobro koci netrazi posebno odrzavanje neces pogresiti ukoliko kupis taj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Meni se svideo, ubio sam jedan djir od BG do fruske gore i nazad starim putem ... poteže dobro, malo beži dupe kad zavrneš gas u krivini, koèi odlièno, osete se neravnive po lokalnim putevima, jako lep položaj za putovanje, udobno sedište, potrošnja ok, zvuk prijatan, vrlo male vibracije na volanu i ramu, i nije za offroad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

aj da se prikljucim ovoj temi jer vidim da si u nedoumici . Naime da bih se reklo nesto pozitivno ili negativno o nekom motoru moras prvo biti objektivan nepristrasan i imati ga u vlasnistvu .

znaci ne na pozajmicu za krug ili dva !! TDM je motor koji ima fabricki grub i glasan menjac samim time ne i neprecizan !krivine pegla skoro kao neki ''R'' mali potrosac do 120 km/h posle gura do 7 litara i manje

udobnost se meri i za visoke i za nize vozace u blago receno fazonu goldwing .Kocnice su cak malo i prejake za takav tip motora znaci FENOMENALNE ! DO 3 HILJADE OBRTAJA SE NEVIDI NJEGOVA SNAGA KOJE NEMA PRETERANO FABRICKI ALI TO NADOKNADJUJE SA LEPIM OBRTNIM MOMENTOM . Odrzavanje je jako jeftino i retki su mu servisni intervali na svim stranim forumima a licno sam ih dosta obisao i mislim da su preko ljudi kompetentniji od nas sto se tice misljenja su se slozili da motor prelazi do 100,000 hiljada bez otvaranja.Naravno oni redovno menjaju ulja i nedizu ga na zadnji tocak kao nasi kompleksasi jer to motor i nije za to napravljen.Topla preporuka za kupovinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam pre par dana kupio jednog TDM-a, 2000 god. , iz Rodica, na satu 7750 km, motor nov, strava, platio ga 4000 eura, kad mi je rekao cenu, po ovom minusu sam otisao po njega, video, odusevio se, dao pare i seo na motor i dovezao kuci. Uz put sam video dosta vernika, gde god sam prosao ljudi su se samo krstili ! Imao sam vec ranije Tdm-a, ali 95, stariji model, bio sam i sanjim odusevljen, ali sa ovim- NOV !!! Nema cenu !!!

Jos za vreme onog prvog sam prikupljao sve o TDM-u, i sve su to bile reci hvale, ni jedna zamerka. Izuzetno trajan i pouzdan motor, ko da ga je Honda pravila! Samo treba naci dobro ocuvan i pazen primerak, i SRETNO !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
sve su reci hvale' date=' ni jedna zamerka. Izuzetno trajan i pouzdan motor, ko da ga je Honda pravila! SRETNO !!!![/quote'] Djubre matoro, ne hvalis se! Qrac ce Honda da napravi TDM-a, JEDAN je TDM!!! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
sve su reci hvale' date=' ni jedna zamerka. Izuzetno trajan i pouzdan motor, ko da ga je Honda pravila! SRETNO !!!![/quote'] Djubre matoro, ne hvalis se! Qrac ce Honda da napravi TDM-a, JEDAN je TDM!!! :wink:

Honda ne zahteva nežnu ruku i devojaèki dodir kao kao TDM da bi bila puzdana :D:D :baeh: :baeh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Hvala Jasminko!

mnogo mi znaci da cujem takvo pozitivno iskustvo!

Ovaj moj(potencijalni) je onaj stariji model sa okrugliM (A NE DUGULJASTIM FAROVIMA ) i oklopi su mu ravni a ne ispupceni kao na novom! U ruznoj bordo boji je oklop a sediste sivo tako da je estetski medju ruznijima na trzistu al ga je vozio jedan majstor koji inace servisira motore kod nas! E sad dal ga je pametno uzimati od majstora........verujem da jeste! Kaze da apsolutno garantuje za svaki dio na njemu ,gume su nove ,lanac ,lancanik.....

mislimo sam da ga dam u zamjenu za svoju 306icu(ceni ga oko 6500 km a to je upola toliko eura) jer i onako moram da uzimam novi auto!

Ajde pukni sliku svog TDMa da se nagledam !

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Za uslove kod nas je to malo jaca cena, ali kod vas je verovatno realna. I ja sam imao tog starijeg, razlike su po kvalitetu i karakteristikama neznatne. Nemam sliku mog motora tako umanjenu da mogu da je posaljem, ali pokusacu nesto....vidi u mojoj galeriji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

znam da je "malo' dranje al dobro sad.......izdrzacu!

ipak hvala ti na pomoci!

na slici ti je motor GROM a uzivo tek da zamislim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja