Jump to content

Moto Zajednica

Prevara sa komunikatorom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Narucio sam od coveka iz Novog Sada komunikator izmedju 2 vozaca. Oglas je dat na BJB sajtu oglasi. Ispricao mi je pricu da je uredjaj vrlo ozviljan sa svim karakteristikama koje meni trebaju. Uredjaj mi je trebao za put u Umag i usled nedostatka vremene dogovorim se ja sa covekom da mi posalje uredjaj kod sina u Zr. Normalno kad sam podigao uredjaj , niti je bio taj sto mi je pricao vec obican toki voki za decu koji kosta 3.200 dinara a ja sam platio 140 Eura. Pravdao se posle da je uredjaj ispravan a sto nemoze da koristi ni u gradu pri brzini od 40 km na sat to nema veze. Evo njegovog oglasa.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=4658&catid=25&Itemid=62

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_user&userid=5675&Itemid=62

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Kako 140,u oglasu pise 60e?

Pristalica sam toga da se covek u najmanju ruku bojkotuje i obelezi na forumu

AKO da pogresne informacije o svom proizvodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

i sta ti je rekao kad si ga zvao da reklamiras?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Rekao je da on samo odgovara za ispravnost uredjaja. Normalno ja sam kriv sto sam mu poverovao , i covek mi kaze da odrzava komunikacione uredjaje u policiji tako da mi je delovao preko tel podosta ozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

pogledaj malo zakon o oglasavanju. mislim da ces lako naci resenje svog problema. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

pogledaj malo zakon o oglasavanju. mislim da ces lako naci resenje svog problema. ;)

 

On je cak postavio sliku uredjaja koji kosta nesto oko 9.000 dinara , znaci klasicna prevara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pa to bi lako bilo krivicno delo prevare, reci mu da si razgovarala sa advokatom, da smo napisali krivicnu prijavu, ali da je necemo predavati javnom tuziocu ukoliko ti vrati cenu do realne,odluci sam.

 

A ako nece, kontaktiraj me da ga malo tuzimo, nemas troskova, radim pro bono za forumashe (ne uvek ne sve).

 

**********

 

Clan 208. ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist  dovede koga  laznim prikazivanjem ili prikrivanjem cinjenica u zabludu ili ga u zabludi odrzava i time navede da ovaj na stetu svoje ili tudje imovine nesto ucini ili ne ucini,

 

kaznice se novcanom kaznom ili zatvorom do 3 godine + postavljas imovinsko pravni zahtev.

 

Ima i stav 2,3 i  ali su kvalifikovani i ne odnose se na tebe.

 

eto toliko od mene.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Stvarno klasicna prevara, ne mogu da verujem kako neko misli da na ovakvom forumu gde ima ovoliki broj ljudi koji su obrazovani misli da moze da prevari koga hoce. Izgleda se zaigrao malo, a stvarno bi trebao da ga tuzis za nauk i njemu i drugima koji bi da pokusaju nesto opet takvo da izvedu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

I samo josh nesto, pismo mozemo i mi poslati da bude ozbiljnije ukoliko tvoju opomenu ne shvati ozbiljno. Ali verujem da ce tvoja dobronamerna opomena, uz davanje racuna na koji ce ti uplatiti razliku do realne koju si platio... Naime, gore i od same kazne je osuda kao takva, jer lice ulazi u KE (kaznenu evidenciju) i odatle nema sanse da se ikad opere. kad god ga Policija zaustavlja i proverava, iz centrale ce inci ono prepoznatljivo "Osudjivan".

 

Sve ovo mu lepo predoci putem PP ili pisma ili telegrama, pa mi javi da radimo dalje, ako zelish, naravno.

 

Pozz

Marko

(Endurac)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Kakav bedni prevarant "seoske" lige bi da se nateza sa gradskim kaubojima, pa mislim da ce ga to skupo kostati, daj da ga razvalimo za primer drugima da im nesto ovako ne padne na pamet....  pardon ovakvi pameti nemaju  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

@Endurac, hvala na savetima. Zahvaljujem se jer, na zalost, sa ovim stvarima treba biti upoznat.

I da napomenem da je Aleksandra musko.

 

PS: jel' ces i sada da mu pomognes  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Rekao je da on samo odgovara za ispravnost uredjaja. Normalno ja sam kriv sto sam mu poverovao , i covek mi kaze da odrzava komunikacione uredjaje u policiji tako da mi je delovao preko tel podosta ozbiljno.

 

...ne znam da l je musko ili zensko , pise kao da je musko  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Musko naravno, a sto se tice uredjaja narucio sam skuplji od 160 Eura ali mi je kao dao popust na 140. Nisam dobio onaj jeftiniji od 60 eura vec obican deciji voki-toki AEG Funky 50 koji kosta u svim radnjama 3.200 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

@endurac,

 

i covek mi kaze da odrzava komunikacione uredjaje u policiji tako da mi je delovao preko tel podosta ozbiljno.

 

na sta ti ovo lici?

 

nije li moguce lazno predstavljanje u svrhu zastrasivanja? ili zloupotreba sl. duznosti u istu svrhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ima nas u NS i okolini, pa ako resis da dodjes da ga posetis, sigurno neces biti sam Apostoli su uvek tu  ;D ;D ;D .

 

P.S. Necemo ti pojesti i popiti Midlanda  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Odlican mali elektronski uredjaj,namenjen audio komunikaciji vozaca i suvozaca motorcikla!Philips-ova elektronika od slusnih aparata!Neverovatno cist i jak audio signal u slusalici!!!Kompletna servisna podrska obezbedjena!!!

Cena:  (EUR) 60

Kontakt:

elektronac

0613168489

Grad: NOVI SAD

E-mail: struja@neobee.net

 

Evo aktivnog oglasa covek i dalje prodaje.Samo je spustio cenu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Odlican mali elektronski uredjaj,namenjen audio komunikaciji vozaca i suvozaca motorcikla!Philips-ova elektronika od slusnih aparata!Neverovatno cist i jak audio signal u slusalici!!!Kompletna servisna podrska obezbedjena!!!

Cena:  (EUR) 60

Kontakt:

elektronac

0613168489

Grad: NOVI SAD

E-mail: struja@neobee.net

 

Evo aktivnog oglasa covek i dalje prodaje.Samo je spustio cenu :D

 

pa nece valjda da gasi oglas sad kad ga je krenulo? ulozi 10 zaradi 50 tih 5 % mu je bas lepo :D :D :D

 

a ovde ima 6500 registrovanih, po njemu majmuna, pa ako svaki 100-ti nasedne eto lepe kintice.

 

nego da mi lepo organizujemo okupljanje u NS pa pozovemo coveka da odrzi prezentaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja