Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG
Dakle, da li je moguce kupiti Apolla i odmah u startu otkloniti te decije bolesti?

:D

Evo, ja to radim!...  ;D Po drugi put lečen, jednom prvi vlasnik imao u garanciji problematike, a ja tekuće režije...

Hladnjak može jednom da procuri tamo gde fabrički svaki procuri, posle ne mora. Amort još nema zamenski u najavi. Mašina, videćemo (mada mu je komplet generalna stotinak evrića). Motor ispod soma evra... Vidi ponudu za slične pare, pa presudi sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

A gde obicno procuri? Jel moze tu da se pecne  pre nego sto procuri tj da se udari pojacanje i to sasece u korenu? Bitno mi je da nema nekih velikih kvarova kao sto je ribanje motora i menjaca, otpadanja nekih vitalnih delova i slicno posto bi ga vozio i po makadamu i prelazio vodu sa njim ako bih ga kupio.. Isto tako bih voleo i da mogu asfaltom negde dalje da odem sa njim...

 

A sto se tice Qingqi-ja ni o njemu nisam stekao neki poseban utisak a malo mi deluje kao da je slab.. Koliko konja ima? Imao sam prilike da probam 125icu sa izduvom od R1 ali nisam ga bas testirao samo sam ga probao.. Model od 200 ccm mi deluje kao da je nabudzena 125ica...

 

Ne znam kako da razmisljam trenutno  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја све чекам да се појави он-лајн издање мото-часописа у издању руског ауто-часописа "За рулем". Тестирали су "Апола", али у ендуро варијанти и текст насловили "Условно употребљив".

 

p160_020.pngp160_021.pngp160_022.pngp160_023.pngp160_024.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Lepo za test, šta još piše vezano za robusnost i kvalitet izrade,i znaš li koliko tamo košta.Po meni mnogo bolja varijanta nego supermoto ionako mu supermoto točkovi stoje ko piletu sise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па кажем - чекам да се појави то издање на Нету. Ово је само најава, "тамбнејлови" тог чланка. И ја чекам да видим шта кажу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ja mislim da jesu,ono što neznam ali predpostavljam  je da je ogibljenje isto.

Mnogo bolje izgleda bajk sa ovakvim setom guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1920 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

To je drugi model, ram je drugaciji od ovog "naseg" Apola  ;)

 

Inace se Apollo sklapasa Loncin agregatom (taj dolazi kod nas) ili sa Zongshen-ovim. Zimus sam na nekom stranjskom forumu (mychinamoto.com) citao da se ta verzija sa Zongshen masinom pokazala puno boljom, do te mere da u fabrici svima i preporucuju kupovinu tog modela (cena im je ista)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

To me je i interesovalo, proizvodjac agregata. da li na ovom nasem apolou pise negde na agregatu Loncin? Ja sam vise pita trazio neke oznake ali nisam nista nasao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1920 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

To me je i interesovalo, proizvodjac agregata. da li na ovom nasem apolou pise negde na agregatu Loncin? Ja sam vise pita trazio neke oznake ali nisam nista nasao.

 

Ako se dobro secam serijski broj agregata pocinje sa LO sto bi trebalo da oznacava Loncin. A tako kazu i ljudi koji su u Kini i prate tu scenu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

Ljudi nemojte da vas buni agregat kao agregat je odlican, ali kinezi su to sklepali sto kazu s brda s dola sta vise procitao sam negde da uopste nisu planirali da ubace vodom hladjen agregat otuda i nema sat temp. na tabli i hladnjak levi kod svih ostalih je veci od desnog. I uopste te neke finese su lose odradjene, ali sto se izgleda tice i pojave na putu quinqi i ostali  nemogu da mu prismrde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Šta stvarno znamo o ovom agregatu,koliko je dobar i kojim je agregatom inspirisan odnosno čijim?

 

Ako neko zna nešto više nek napiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Pozdrav svima. Ovako, vec neko vreme citam vase komentare od pocetka, jos nisam stigao sve da procitam, ali cu morati. Bio sam pre 2-3 nedelje u Sprint salonu ovde kod mene u Lazarevcu i zaljubio sam se :) u Apollo 250. Motor savrsen na prvi pogled, sedeo sam na njemu osecaj neverovatan. Odmah sutra zvao caleta vukao ga za rukav da dodje do salona i pogleda lepotu :) Njegov odgovor ma sine dogovoricemo se. Posle odem kod majstora koji mi odrzava skuter, inace je ovlascen za Sprint da se raspitam kakav je taj apollo, njegovi prvi komentari su bili kao pa zar bas moras taj motor, odmah u startu sam mu rekao to je to uzimam ga sta god ti rekao na to, posle mi je ispricao par nekih sitnica koje treba odmah po kupovini da se otklone npr zatezanje svih srafova i lanca i tako dalje. Dosta sam razmisljao sta da radim i odlucio sam da se malo strpim ionako ide kraj sezone, da ga sada uzmem dzabe bi mi garancija tekla a motor bi stajao. Tako da je krajnje resenje da sacekam novogodisnji sajam u nadi da ce biti nekog popusta i inace da ce biti Apolla na lageru mada ne verujem da ga nece biti recite ako gresim to mi je veoma bitno. vec sam poceo da jurim snimke i informacije po internetu vezane za taj motor, vec sam nestrpljiv. E, da i svaka vam cast na ovoj temi, da nije vas, nista ne bih znao o tom motoru. Pozzz za sve, i cujemo se drustvo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Posle odem kod majstora koji mi odrzava skuter, inace je ovlascen za Sprint da se raspitam kakav je taj apollo, njegovi prvi komentari su bili kao pa zar bas moras taj motor, odmah u startu sam mu rekao to je to uzimam ga sta god ti rekao na to, posle mi je ispricao par nekih sitnica koje treba odmah po kupovini da se otklone npr zatezanje svih srafova i lanca i tako dalje.

Kazi majstoru i da se na Harliju dotezu i stezu srafovi (proveravaju) na svakih 1000 km PISE U UPUTSTVU!!!

Motor kupi slobodno neces se pokajati. Problemi se javljaju uglavnom kod kupovine polovnih motora a normalno i veliku ulogu igra i samo odrzavanje motora. Polovni motori u smislu  da se nezna ko je i kako vozio i odrzavao, te reci preprodavaca DOBAR,ODRZAVAN,BRZ I MALO TROSI..itd. su isto kao i moja baba sto je tinejdzerka. Kupi nov i nemoj da ga cesto teras u servis osim ako nisi dobar sa nekim majstorom kao sto navodis. Ja sam moj i dok je bio u garanciji sam odradjivao samo zamenu ulja sam radio u servis,normalno da niko nezna da ga sam odrzavas dok je ugaranciji. SRECNO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Slažem se sa dunjom šte se tiče šrafova i apolla-harlija  :P

 

Još bih ti savetovao ako ti nije hića,mislim ako ne goriš za motorom, kupi ga na sajmu automobila u proleće cena najpovoljnija i početak sezone idealnije nemože da bude  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

 

Ljudi nemojte da vas buni agregat kao agregat je odlican, ali kinezi su to sklepali sto kazu s brda s dola sta vise procitao sam negde da uopste nisu planirali da ubace vodom hladjen agregat otuda i nema sat temp. na tabli i hladnjak levi kod svih ostalih je veci od desnog. I uopste te neke finese su lose odradjene, ali sto se izgleda tice i pojave na putu quinqi i ostali  nemogu da mu prismrde.

Da li je odlican ili ne, mislim da je jos rano da se sudi dok neko ne predje bar 15 000 km  (ili ako neko jeste nek potvrdi da nije imao problema). Mene licno malo zabrinjava menjac i ostrugani zubcanici koji su se spominjali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Pa upravo mi je to rekao za dotezivanje srafova posto kada ga kupim prvi servis mi je posle 100 km a do tada treba da ga vozim nedotegnutog :D Lepo mi je objasnio da odmah po kupovini dodjem do njega da on obavi to dotezivanje i da vidi da li nesto fali e da rekao mi je isto i za zamenu ulja, kaze da se ulje menja na 100, pa na 200 i 300 km pa tek posle treceg menjanja na 300 km masina se smatra razradjenom. To za sajam automobila je super ideja, i ako bude neki popust uzimam ga sigurno. a sto se mene tice jesam nestrpljiv, ali boze moj gore bi mi bilo da ga gledam u garazi a da ne mogu da ga vozim zbog snega nego da docekam kupovinu na prolece :D E da, to za menjac jel se desilo jos nekome ili je samo tom decku? Da li je neko probao da dize na zadnjaka apolla? Hoce li :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Pa upravo mi je to rekao za dotezivanje srafova posto kada ga kupim prvi servis mi je posle 100 km a do tada treba da ga vozim nedotegnutog :D Lepo mi je objasnio da odmah po kupovini dodjem do njega da on obavi to dotezivanje i da vidi da li nesto fali e da rekao mi je isto i za zamenu ulja, kaze da se ulje menja na 100, pa na 200 i 300 km pa tek posle treceg menjanja na 300 km masina se smatra razradjenom. To za sajam automobila je super ideja, i ako bude neki popust uzimam ga sigurno. a sto se mene tice jesam nestrpljiv, ali boze moj gore bi mi bilo da ga gledam u garazi a da ne mogu da ga vozim zbog snega nego da docekam kupovinu na prolece :D E da, to za menjac jel se desilo jos nekome ili je samo tom decku? Da li je neko probao da dize na zadnjaka apolla? Hoce li :D

Koliko se secam taj menjac i nije bio od Apolla vec je decko okacio sliku nekog menjaca i objasnio sta se moze desiti ukoliko se kida i podize na zadnji tocak.Ja sam ga podizao na zadnji par puta ali mi se nesto ta voznja i nesvidja puno hoce i lepo da pali gumu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Snop zubcanika 1. brzine, ako se dobro secam, na Apollu od propinjanja na zadnji.

 

Mislim da je jos neko spomenuo ovaj ili slican problem, ili je neko pazario primerak koji je nekada imao taj problem, nisam siguran, koga zanima motor, taj nek cita temu od pocetka. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Zaci ima snage :D  ima je na pretek hehehehe, to mi se svidja. A ovo za citanje od pocetka se na mene odnosilo, jaooooj ljudi jedva sam stigao do 20 neke strane :) Hehehehehe, ali opet kazem moram sve procitati. :D Trebace mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja