Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

[move]VAZNO PITANJE[/move]Klizac lanca mi otisao kao i vodjca lanca na zadnjoj viljusci. Jel ima neko iskustva sa tim? Jel pase neki sa drugih

Stigao mi klizac iz masstehika ali bi radije stavio neki kvalitetniji samo ako odgovara.

 

[move][glow=red,2,300]Грунфуј![/glow][/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V
PITANJE: Klizac lanca mi otisao kao i vodjca lanca na zadnjoj viljusci. Jel ima neko iskustva sa tim? Jel pase neki sa drugih motora? Video sam na nekoj enduro jamahi  kod servisera da se to pravi od TEFLON plastike i da je tvrda ko djavo. Jbg kolege nasa je od neke budjave kineske gume.(presao sam 3000km)

Stigao mi klizac iz masstehika ali bi radije stavio neki kvalitetniji samo ako odgovara.

 

P.S. Sorry za kilometarski post, necu vise keve mi :)

 

 

prvo,pozdrav! Ja sam imao probleme sa tim klizacem,pravio sam ga i od tvrdje gume, ali posle 2000-2500 km ponovo lanac istrosi gumu i kaci na sraf koji je na viljusci.Danas sam kod majstora plasticara odneo orginalnu gumu da snimi dimenzije pa da napravi od tvrde plastike. Mislim da je uzrok  skidanja i trosenja te gume na klizacu amortizer. Po mom misljenju moj amortizer je podesen na vecu kilazu i da ja sa mojom kilazom 94 kg. nemogu dovoljno da potisnem viljusku i izravnam sa klizacem vec ostaje pod uglom preko kojeg prelazi lanac i skida gumu. Sutra cu popustiti malo oprugu na manju kilazu pa videcu sta dobijam,cekaj ishod napisacu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

prvo,pozdrav! Ja sam imao probleme sa tim klizacem,pravio sam ga i od tvrdje gume, ali posle 2000-2500 km ponovo lanac istrosi gumu i kaci na sraf koji je na viljusci.Danas sam kod majstora plasticara odneo orginalnu gumu da snimi dimenzije pa da napravi od tvrde plastike. Mislim da je uzrok  skidanja i trosenja te gume na klizacu amortizer. Po mom misljenju moj amortizer je podesen na vecu kilazu i da ja sa mojom kilazom 94 kg. nemogu dovoljno da potisnem viljusku i izravnam sa klizacem vec ostaje pod uglom preko kojeg prelazi lanac i skida gumu. Sutra cu popustiti malo oprugu na manju kilazu pa videcu sta dobijam,cekaj ishod napisacu!

 

i ja sam imao slicnih problema.... i odem kupim dve table slanine nabacim se na 120kg i resen problem, Dunja07 mogu da ti preporucim mesaru :) :) :) !!!! Izvinjavam se za offfffovanje teme svim nadleznim kao i braci bajkerima ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Silen(t) blokovi, to jest gumeni nosači motora...- ja ih nemam, mašina je direktno zašrafljena za ram...Jel to treba tako il su negde zaboravili da vrate nazad? Ima suviše vibracija (na koje sam navikao), a neki kažu da to mora imati. Šta kažete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Silen(t) blokovi, to jest gumeni nosači motora...- ja ih nemam, mašina je direktno zašrafljena za ram...Jel to treba tako il su negde zaboravili da vrate nazad? Ima suviše vibracija (na koje sam navikao), a neki kažu da to mora imati. Šta kažete?

MORA DA IMA.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Jel moze neko da slika copu (stopu, nogaru)?

Puko mi onaj sraf sto sve drzi (bukvalno!),i imam sve delove ali nisam siguran kako i gde se kace federi. ???

Pokusao sam da vidim na slikama po netu ali uglavnom se ne vidi kakav je sklop. :-\

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Mislim da su ove slike malo veći off.

Ali da te pitam nesto, koji je auspuh na tom motoru??

Izvinite za off.

Auspuh je terminjoni, a viljuske iste kao kod apolla bar boja,he,he

post-7520-12879096727134_thumb.jpg

post-7520-12879096731844_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1844 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Dakle kome crkne prednja vila zna gde da se obrati za rezervnu  :D

 

A sad ozbiljno, da li je neko nasao adekvatnu, kvalitetnu, japansku zamenu za zadnji amort? Da li je bilo ko od vlasnika Apolla uspeo da se "provuce" bez otkazivanja istog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Meni radi amortizer ok za sada da ga neureknem nije crkao akilometraža je 2800km.

 

Možda mu je to gornja granica izdžljivosti što se tiče kilometraže  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Jedno pitanje za Gligu: Šta se radi u mastechniksu na servisu na 3000km, jel šteluju ventile i naravno koliko si platio...

 

Planirao sam da odradim kod mog majstora čoveka od poverenja možda malo i karb da se pretrese

 

Pitanje za sve apolodžije (al ga usrah  ;D) da li i koliko često i kojim intenzitetom vam puca iz auspuha kad oduzmete gas .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG
Pitanje za sve apolodžije (al ga usrah  ) da li i koliko često i kojim intenzitetom vam puca iz auspuha kad oduzmete gas .

Hihihi...STALNO!  ;)

Aj sutra sa mnom do motoBosketa, oko 17h idem da promenim ulje i filter, kontrola, ovo-ono, se provozamo loma? Iz Zemuna na Ibarac.

@ProvokatorBG - Mozes i ti...?

Ja spremam par upgrade-ova na mom, a sve je Powered by Uff!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj prvi post u ovom podforumu u koji do sad nisam ni zalazio:

 

Od svih kineza ovo je jedino sto necemu valja!

 

A sto se tice dizajna japanci bi mogli malo da se ugledaju na njih kad je supermoto look u pitanju

 

Jeste sve loseg kvaliteta ali linije motora, oblik plastika,usd viljuska,digitalna tabla,led migavci i led stopaljka... pa to sve nemaju ni novi japanci (mada mi uopste nije jasno zasto jer sve to (osim prave WP usd viljuske) uopste nije skupo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Eto, kad ovako nesto kaze guru-Uff, koji bez gadjenja sede oma na ovo sa njegovog 690 SM, sta reci... 8)

A ti, spremi nalepnicu+, po svom izboru (... by Uff!), da i nju turimo negde na pocasno mesto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1844 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Jedno pitanje za Gligu: Šta se radi u mastechniksu na servisu na 3000km, jel šteluju ventile i naravno koliko si platio...

 

Planirao sam da odradim kod mog majstora čoveka od poverenja možda malo i karb da se pretrese

 

Pitanje za sve apolodžije (al ga usrah  ;D) da li i koliko često i kojim intenzitetom vam puca iz auspuha kad oduzmete gas .

 

 

Koje stelovanje ventila??? :D Ja sam tek na servisu na 7500km spomenuo da bi moglo da se pogleda, majstor krenuo da radi na toploj masini pa sam nekako odlucio da ipak nema potrebe :) Dakle meni nisu nikada ni bili stelovani a nesto nije ni delovalo da treba (to se ja sad kao razumem u mehaniku pa znam jel' trebalo ili nije... :) )

 

U NS svi servisi u garantnom roku su kostali 1000 dinara, ukljucujuci materijal, posle isteka garancije 1000 din plus materijal (ovo sve vazi za proslu godinu, ove nisam nijednom bio).

 

Pucanje iz auspuha, prakticno nikad, recimo u domenu statisticke greske. Auspuh fabricki, bez ikakvih prerada. Mislim da to pravi veliku razliku sto se tice pucanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ok hvala na odgovoru ma to nije pucanje klasično toje nešto izmedju prdenja i puckanja a može da znači da je top odnosno zadnji lonac već malo u kanalu ili negde pročitah siromašna smeša neki kažu bogata itd.Danas sam mu napravio dihtung na izduvnoj grani kod motora to sve utegao nema ni trunke lufta da vuče negde vazduh pa opet pucketa na naglo oduzimanje gasa mada kažu da je za jednocilindraše to skoro pa normalno.

 

Tvoj bez katalizatora puno roka aTamanitu,jel to mnogo glasno aj vidjanje konačno sutra pa da vidimo tu tvoju zver.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

E što se tiče pucanja meni se dešavalo kad mi se raspao auspuh. To jest zanimljiva je stvar da nema promene u zvuku kad je čitav i kad se raspadne. Ja sam moj skoro otvarao i unutra sve komore pootpadale i skšene na kamaru a apollo i dalje ide ko i ranije. Elem ja to uzmem i zavarim kako je bilo (očigledno ne bolje od kineza) ali mi to opet sve otpalo ipak postoji nijansa u zvuku tako da znam sad šta mu je.

 

Moraće da padne preko zime neko intezivno sredjivanje svega što ne valja na njemu (znači biće posla) Htedoh da ga prodajem ali ipak nedam ja moju aždaju  ;D

 

Što se tiče amorta jel može neko da pogleda ovaj manual:

 

http://www.filestube.com/cbb21daabc32dc2803e9/go.html

 

Ja mislim da bi nam ovaj amort pasovao na apolla a i još svašta delova od Dominatora NX 250 Voleo bih da čujem stručna mišljenja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1844 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Po obliku to je taj tip amortizera. Sad jos "samo" neko treba da premeri primerak sa Dominatora zbog tacnih dimenzija. Na Apolu bas nema mesta da se uglavi amortizer sa mnogo sirom oom "viljuskom" sa donje strane, par mm i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

  To Gligo baš si postao Guru za Apolla  ;) Ima prostora 4-5 mm ali ako ostalo pasuje nema veze suziti viljušku na stugu ili tako nešto samo ako to rešava problem. Meni to nebi bio problem da odradim samo ako će taj amort da traje  ;D 

 

  Mada da ne ureknem ovaj treći amort je izdržao 1200 km bez znakova curenja ulja (kuc kuc u drvo  :P) što je extra obzirom da su prethodna 2 procureli posle 300-400 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1844 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Trebalo bi razmisliti i o dostupnosti delova od malog Dominatora. Nije to bas cest motor na nasem trzistu. Cena takodje moze biti "zanimljiva" ali slazemo se svi: bitno je da resenje postoji.

 

Na ovoj slici se relativno vidi kako bi siri amortizer bio problematican u zoni kacenja. Onaj centralni deo na motoru bi jos i mogao da se stanji ali ovi elementi sa strane (valjda dogbones) bi morale da se naprave zakrivljene ili... Pa ne znam sta drugo :) To naravno u slucaju da ne odgovaraju dimenzije. Problem je sto je tesko naci dimenzije. Svojevremeno kada sam trazio po netu nisam uspeo ni za jedan jedini model motora naci ni duzine, ni precnike rupa, takoreci nikakve dimenzije.

 

 

300-400km da traje... Pa sta treba, ljudi 2 puta mesecno da menjaju!?! Strasno. Jel zna neko koliko kosta originalni amortizer?

post-5612-12879097459944_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можда сам пропустио да видим то, али је ли неко премерио и постовао податке о дужини амортизера, пречнику руба и слично?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1844 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Duzinu ne, precnike rupa i te podatke da. Davno, negde u maju... Ne secam se da sam merio duzinu novog amortizera.

 

Nadjoh post:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=35777.msg777531#msg777531

 

Dobro ajde, nije maj vec mart. 2 meseca gore dole, sta je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja