Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

E čika mali zmaju da se vratimo na temu jel kabal sa svećice "uliven" u bombini da tako kažem ili ima klasičan konektor na bombini ,kada budem radio zimsko sredjivanje mislio sam da stavim ngk kabal i ngk kapicu svećice čisto za svaki slučaj da predupredim probijanje kineskog kabla.

 

Jel tebe beše zezala? Serviser u masstechniksu mi je rekao da kada je bombina neispravna motor ne bi punio kao preko 6000-7000rpm i da oni stavljaju bombinu od egzaklija skutera koji god da je...i kao to se neponavlja. Kako je tebe zezala gasio se ili šta se dešavalo?

Ja ću ovih dana da uradim karb u fullu pa ću da javim dal ima nekih promena mislim motor mi ide ok i stiže do 8000ob vuče ko nenormalan :D opegla ducatija monstera koji vozi na jednoj petini gasa :zvizduk: na primer, prvo paljenje moram malo da držim gas dok se neugreje(ali tako je izgleda kod svih), nekad jedva primetno ima neke knedlice izmedju 5000-6000ob kad nabodem gas naglo ali to se nedešava uvek jedve da se oseća tako mi je još od onog ovlašćenog servisa ostalo nisam ga skidao a gorivo mi nije više nikada curilo kao Tamanitu-u što curi.

 

Kaže moj majstor da je taj karb premali za potencijal mašine i da su kinezi napravili kompromis izmedju performansi i niske potošnje koja meni ne prelazi 3,2litre a ide i ispod toga.

A moj majstor mi kaže da je to kopija neke stare honde(neznam model) sa izmenjenom bregastom osovinom(kineski inženjeri ;) )...raspitaću se još malo pa ću vam preneti detaljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Jeste zezala me bobina (da se Zorge neljuti) tj. promenio sam i cdi kad sam ga otvorio izgleda da je jedan kontakt lose bio zalemljen ali nisam ga pazljivo otvorio tako da nemogu biti 100 posto siguran. Kabal nije zaliven ni na kapi ni na bobini ima samourezujuci kao hol-sraf (mislim da ih tako zovu) jasnije kao onaj za drvo. Pre promene bobine trzao mi je na sitno preko 6000 bas je bilo iritirajuce nisam smeo da krenem u preticanje. Koristim sada bobinu od tog clasica od 150 ccm i kabal i kapu od istog i dosta je kvalitetnije uradjen kabal je malo duzi ali nista nefali (nesmeta) e sad mislim da je pametnije i da ti kupis isto ako mislis da bobina pravi problem imas na cukarici mislim da je 950 dinkica. Svecicu koristim posle fabricke DR8EA nemam zamerki najbolje se pokazala kupio sam i iridijumsku DR8EIX, ali nisam nesto zadovoljan oce da trza preko 6000. Jbg ako ocete za vikend da razmenimo utiske tu sam pusti pp sad dok je lepo vreme ove nedelje sam i popodne slobodan skinucemo ovu sa mog motora pa da vidimo kako ce se pokazati........

 

Za saug i ja ga drzim prosto mora tako recimo stavim kad je bas ladno na prvi polozaj jedno minut tada bas dimi na auspuh i onda vratim na treci i nemam problema ovako kad je toplije isteram ga na sunce i dok se ja spremim sunce ga malo raskravi i bez sauha sastavi. Tako su ga napravili valjda africki model :neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

E mogli bi da se vidimo, a ja sam ubedjen da me zeza karb pa ću prvo to da eliminišem onda idemo na bobinu ako ne rešim sa karbom, mada mislim da je ispravna nije to neko jako trzanje jedva da se oseća ne uvek i to samo kad nabodem gas naglo, pretičem sasvim normalno tu nema problema, može neki apollo skup poslaću ti pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Jbg nisam imao nekih problema sa karbom nije mi nijednom procurio ide lepo za sada da se neurekne.....

Otvaro sam ga da so ocistim i to je to. Zaboravi sam da napomenem da obavezno menjate at ulje u kocnicama jer dobiju enorman hod rucice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ajmo opet... :stabre:

Gde da skidam karb ponovo, piški ko slon iz prelivnog suda, prosipa litru na minut semafora :zbunjen: Uspeo sam čak da kroz crevo koje ide dole produvam nazad u karb i čuknem malo pa se kao odglavilo to nešto unutra, iglica ili plovak il štagod. I trajalo kratko tog dana, kad se maltene i ugašuio (kombinacija gušenja i gašenja) pri povratku sa Ušća. Mada je išao pun gas, skoro do 120kmh po satu.

 

@Uketić, šta misliš, Bobanmotomehanika?

 

PS Sasvim slučajno i ničim izazvano, sam prodao moje bubnjeve pre neko veče, i sad moram hitno da kupim drugi, bolji komplet. Ima li neko ideju, da menjam Apolla za pare ili za bubanj ako neko ima?

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Karb jedino da otvoris i vidis sta se desava, izgleda da ti nema druge.

 

 

 

Nego, kako nicim izazvano odose bubnjeve? Pa valjda je neka kolicina bila u potrebna. ;)

 

Zasto ne bi za pocetak iznajmio/pozajmio bubnjeve dok ne resis pitanje, a da se ne resis i motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Već par majstora u par servisa su radili. I ponavlja se zez. Možda loš odlivak? Fizički nešto mora da se promeni, nema vajde ni od kakvog čišćenja ni štelovanja. Samo šta? Ceo karb kompletan, ako je orginalni biće opet bezveze, a brendirani košta, pa verovatno 60-80-100€ a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa mozda nije do karba. ne znam sta da ti kazem ima i druga stvar niko nece da se jebava sa njim obicno bude neka glupost. Mora da mu glavi plovak meni nije nijednom procureo, a nezavrcem slavinicu moguce da je fizicki los odlivak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Na mom piše mikuni made in japan :lol: ,i mene je zezao curelo gorivo sad ne curi, neka prljavština je zaglavila bila plovak ali mi majstor reče da obavezno zatvaram posle vožnje slavinu kad motor stoji duže od sat-dva i nije se ponavljalo.

 

Ja ću sledeće nedelje da skidam karb ali kažu da nemože mnogo da se uradi (da bi radio idealno)jer on i nije za ovaj agregat.Kod svih kojih je stelovan karb motor i dalje radi da kažem relativno nemirno(na leru) ali ok u vožnji.

 

Kako vam radi u leru jel skroz ravnomerno ili vrlo malo kao cucka preskače neumem da objasnim u vožnji bude skroz ok,

mada je bilo to cuckanje slično kod mene i kada je bio nov.

 

@Tamanitu da idem kod bobanamotomehanika najverovatnije

 

Nešto slično ovome :lol: takav rad na leru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

I na mom je Japan mada ko zna odakle je stigao. Otprilike i moj radi ovako recimo 10 taktova bez greske pa onda kao da hoce da se ugasi pa onda opet lepo, mada nemora da zanaci da je smo kerb. ovde krivac ima jos problematicnih delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

I na mom je Japan mada ko zna odakle je stigao. Otprilike i moj radi ovako recimo 10 taktova bez greske pa onda kao da hoce da se ugasi pa onda opet lepo, mada nemora da zanaci da je smo kerb. ovde krivac ima jos problematicnih delova.

 

 

Misliš na bobinu i CDI predpostavljam,ja ću karb da uradim najbolje što može a ako ovakav rad na leru nesmeta jednom KTM-u nesmeta ni meni bitno je da je ok u vožnji :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Pa da i na svecicu sve to utice na rad motora, ti kad budes dolazio najavi se pa da razmenimo delove da vidimo sta ce da se desi. ;)

 

 

Svećica mi je ngk dr8ea ista kao i tebi stavljena nova pre 2500km , motor radi ok osim tih sitnih knedlica izmedju 5000-6000rpm i to ne uvek ,moje sumnje osim karba padaju na bombinu i famozni cdi.

 

Kad uradim karb ako se bude ponavljalo onda sumnjam na cdi koji je najlakše da zamenimo sa tvojim pa da probam dal će biti neke razlike u radu zvaću te kad odradim to sa karbom mada sam ubedjen 80% da je do karburatora koji su "stručnjaci" u ovlašćenom servisu Urbanmotorsa skidali i čistili tako da je pitanje kako su oni to sve vratili nazad,moram ga zbog to ga skinuti ;) čisto da potpuno eliminišem to kao potencijani problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Tamanitu, druze sapatim se sa tobom! I meni poceo da pisa na svakom koraku, manje kad zavrnem onaj ventil za gorivo, ali sve jedno kaplje.. neznam koji mu je >:( do pre metar dana je radio bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Tamanitu, druze sapatim se sa tobom! I meni poceo da pisa na svakom koraku, manje kad zavrnem onaj ventil za gorivo, ali sve jedno kaplje.. neznam koji mu je >:( do pre metar dana je radio bez problema.

 

 

Koliko si prešao sa motorom?Čuo sam da na apollu zbog plastičnog rezervoara i preciznosti kineskog odlivka ima plastičnih šponova(opiljaka) u rezervoaru koji hoće da zaglave karb i pored filtera za gorivo.Ja sam imao iste takve probleme pre par meseci, ovih dana idem na detaljno štelovanje i čišćenje pa ću da javim dal je bilo nekih takvih pojava u rezervoaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ljudi jel stavljao neko svećicu NGK DR8RTC?Ponudjeno mi je umesto DR8EA koju nemogu da nadjem, nemam iskustva sa ovom oznakom?uU manualu stoji D8RTC,DR8EC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

E nadjoh u Guevari nemogu da verujem zvao sam najmanje pet radnji,ma imaju u massu al mi nekako nisu usput..... bitno je da sam našao :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Evo sad dodjoh od majstora motor je kao lutka jedino što nisam mogao mnogo da ga isforsiram po kiši a radi kao sat.

Radjeno -karburator, bio pun vode i malo prljavštine,a dva dana unazad je počeo da mi trza i cima bukvalno u svim opsezima obrtaja razlog je bio verovali ili ne prekidač na ćopavoj iz koga sam ja isčupao onaj lim i feder ali on je imao struje u sebi i pravio je rusvaj u vožnji.Takodje i kontakti na CDI-U su bili malo pojebani pa je počeo da flešira.....sve u svemu ko ima problema sa apollom mogu samo da preporučim majstora.

Motor mi inače posle servisa diže u malim brzinama do 10000rpm kida kako ide poresrećan sam :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja