Jump to content

Moto Zajednica

Auto karata na PC-u

Recommended Posts

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Koji software koristite za planiranje puta, izracunavanje duzine puta i sl.

 

Pre sam imao Autoroute Express, ali pre neki dan skinem sa neta, i razocaram se koliko je nova verzija losa (bar meni).

 

Ajd dajte neki predlog, prvenstveno me interesuju putevi po bivsoj Jugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

autoroute 2002

 

kasnije je poceto sa izradom celog softvera iz pocetka sa detaljnim mapama gradova... svake 1-2 godine dodaju po malo ali do ovog dela sveta jos nisu bas i stigli... ocekuje se da sledece godine bude ceo program zavrsen u potpunosti

 

do tada ja koristim verziju 2002... ionako mi je potrebno samo grubo planiranje... sve ostalo se resava za vreme puta

 

**********

 

drugi program koji imam je ADAC -ov program koji je uzasno detaljan, sa sve slikama smestaja, mogucnosti rezervacija, restorani, detaljno do u 3 lepe. Problem je sto je uzasno velik i komleksan i na laptopu radi malo sporo za moj ukus. drugi problem je sto moje osnovno znanje nemackog ne dozvoljava preterano udubljivanje u celu pricu a ne postoji verzija na drugom jeziku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

gps uredjaji su sasvim dovoljno user frendly da bismo u "letu" za vreme puta, pa cak i za vreme voznje ukucavali odrediste, prolazne tacke, izmene,...

 

ja licno autoroute koristim za jako grubo planiranje puta, da vidim kolika je od prilike kilometraza, da procenim dnevnu kilometrazu (ovo u slucaju da hocu unapred da dogovorim smestaj), da izracunam grubo ukupnu potrosnju i vreme koje mi je potrebno.

 

Licno meni nije apsolutno interesantno da sve isplaniram pre puta... volim da improvizujem usput, da menjam stvari, mesta kroz koje prolazim ili cu proci,... usput se uvek sazna za neko skriveno interesantno mesto pa se to ubaci u plan,...

 

inace autoroute ima mogucnost interakcije sa gps uredjajima ali ne bas sa svime... ompatibilan je sa nekim uredjajima koji se fabricku igradjuju u automobile... sa gpsovima, tipa garmin, blueberry, mio,... nemaju nikakvih dodirnih tacaka... ipak je to microsoft, a sve ovo ostalo je sasvim nesto drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Probacu da nadjem verziju 2002, jer i meni treba samo okvirno da mi prikaze udaljenost nekih tacaka (mesta).

 

ViaMichelin nesto ne radi bas kako treba bar za nasu Srbiju.

NE moze da nadje neke gradove pa mi iscrta put skroz nesto levo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

U plan plus-u imas kartu cele drzave sa svim putevima i mape vecih gradova.Mene samo nervira kod plan plusa kada zelim ponovo da ga instaliram(npr. kada mi padne sistem) moram da im saljem mail ili da ih zovem da bi mogao da ga koristim.Zadnji put nisu hteli da mi omoguce da korisatim program a kupio sam legalan cd !!! Trenutno koristim auto kartu i u q...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Jel plan plus 10 samo za gadove ili i regionalne puteve?

Koliko je detaljan?

 

PlanPlus10 je digitalna autokarta Srbije i Crne Gore sa unetim svim putevima (medjunarodni, regionalni, lokalni, seoski) i veoma  preciznim planovima ulica 90% naseljenih mesta. Obecali su da ce do kraja ove godine biti uradjene mape ulica apsolutnih svih naseljenih mesta u Srbiji.

Preciznost je odlicna. Ja koristim njega i Google Earth za planiranje svakog mog putovanja.

Vredi svaki dinar.

Sto se tice naknadne aktivacije posle reinstalisanja OSa ja dosad nisam imao problema a aktivaciju sam uvek vrsio preko interneta, nikad preko maila ili telefonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

MS AutoRoute (ali nije pokrivena istocna evropa, inace, odlican za planiranje)

Garmin nRoute

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

U plan plus-u imas kartu cele drzave sa svim putevima i mape vecih gradova.Mene samo nervira kod plan plusa kada zelim ponovo da ga instaliram(npr. kada mi padne sistem) moram da im saljem mail ili da ih zovem da bi mogao da ga koristim.Zadnji put nisu hteli da mi omoguce da korisatim program a kupio sam legalan cd !!! Trenutno koristim auto kartu i u q...

Vidim da plan plus kosta svega 10tak eur sto je stvarno OK cifra ako je dobro odradjeno kao sto kazes. Mislim da je krajnje vreme da nabavim svoj prvi legalan software. ::)

Reci mi nesto o interfejsu. Ekipa iz Contrasta je postavila slicice 250px bez mogucnosti uvecanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U plan plus-u imas kartu cele drzave sa svim putevima i mape vecih gradova.Mene samo nervira kod plan plusa kada zelim ponovo da ga instaliram(npr. kada mi padne sistem) moram da im saljem mail ili da ih zovem da bi mogao da ga koristim.Zadnji put nisu hteli da mi omoguce da korisatim program a kupio sam legalan cd !!! Trenutno koristim auto kartu i u q...

Vidim da plan plus kosta svega 10tak eur sto je stvarno OK cifra ako je dobro odradjeno kao sto kazes. Mislim da je krajnje vreme da nabavim svoj prvi legalan software. ::)

Reci mi nesto o interfejsu. Ekipa iz Contrasta je postavila slicice 250px bez mogucnosti uvecanja.

PLan plus sam narucivao dva puta preko sajta i nije mi stigao, jednom sam slao mail sa pitanjem u cemu je problem sa slanjem na koji mi niko nije odgovorio, pa sam digao ruke. Za gledanje medjunarodnih destinacija (imam i ja pravo da mastam ;D ) koristim autoroute 2002, za domace koristim MapSource koji ima nezgrapan i glupav sistem planiranja, ali su karte izuzetno detaljne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Probao sam Sony route planner i razocarao sam se.

Planplus mi se svidja, nisam znao da  prikazuje puteve u celoj Srbiji, do sad sam ga koristio samo za snalazenje po gradu.

 

Jel moze neko da mi nareze taj autoroute 2002 ili da mi kaze odakle da skinem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Probao sam Sony route planner i razocarao sam se.

Planplus mi se svidja, nisam znao da  prikazuje puteve u celoj Srbiji, do sad sam ga koristio samo za snalazenje po gradu.

 

Jel moze neko da mi nareze taj autoroute 2002 ili da mi kaze odakle da skinem.

 

Garmin MapSource i nRoute (nRoute je malo bolji za planiranje puta od MapSource-a) su besplatni i mozes skinuti sa www.garmin.com

MS AutoRoute potrazi na torrentima i sl, tipa www.torrentz.com , ako se ne snadjes javi mi se na PM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Extraktuj mapsource.exe u novi folder i prvo pokreni onaj MSI fajl pa tek onda instal i moći ćeš da instaliraš mapsource opušteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Ja gde god da skinem MapSource,ono bude samo neki Update,a ne program,dajte nama glupavima neki link!!!

 

Skini sa ovog linka AdriaRoute paket mapa. Uz njega ce se instalirati i osnovni MapSource, pa ga posle tog updejtuj na najnoviju verziju sa tim sto si skinuo sa Garmin sajta.

 

http://navigo-sistem.hr/update/AdriaROUTE_2.20.exe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Svaki update mapsourcea je u stvari kompletan paket, tako da samo skini update, instaliraj i imaces sve.

Zasto onda na strani za download updatea pise:

 

* WARNING: This software will not work unless you already own a MapSource product.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja