Jump to content

Moto Zajednica

6. SBK. Kyalami.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Circuit_Kyalami.png

 

Skoro da sam zaboravio, ovaj vikend imamo i SBK okrsaj. Pravac Juzno Africka Republika, jeste da smo se nacekali do povratka na jug, ali eto prolece i tih 6 godina. Mada to i nece biti ona stara staza u potpunosti, jer je sada uskracena za sikanu prije ciljnog pravca. Staza je duzine 4 263 metra. Ukupno 17 krivina, 11. lijevih i 6. desnih, od kojih najostrija ima radijus 15 metara, a najblaza  162.486 metara. A ciljni pravac je duzine 470.079 metara, a pol pozicija je sa lijeve strane.

 

Posljednji put kad je vozen SBK pobjedio je , a ko drugi do Troy Bayliss i to obje trke, ali sada kad Troy vise nije u SBK takmicenju, najnaostreniji je vjerovatno Haga, jer mu je 2000 oduzeta pobjeda zbog pada na doping testu, a poslije je ispostavilo se radi toga ispustio titulu. E pa , Hagic je sada vjerovatno spreman k`o zapeta puska i Hagicu molim te, bez onih "sredstava za mrsavljenje".

 

I da, da napomenem, da je doslo do mnogih izmjena u postavama, sve zbog one opste tarapane na startu prve trke u Monzi. Neukirchner kome je prsla natkoljenica, van pogona, umjesto njega ulijece Nieto. Davida Checu mjenja White. Cika Corsera mjenja test vozac Steve Martin. Tamada otpada,Sheridan upada. Ako sam koga zaboravio, izvinjavajte. Osim sto neki vozaci nece ucestvovati, i timovi PSG-1 i SCI preskacu ovu rundu i cekaju dolazak u Misano.

 

Evo i rasporeda:

 

uP5QS_rasporedkylami.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Hoce li Honda konacno doci do prvog mesta ove sezone?Ne ide ni ovde ni u Moto GP-ju.Najbolje plasirana Honda je bila u Assenu,cini mi se,kada je Leon Haslam u prvoj uzeo trece i u drugoj trci drugo mesto!Sta radi Ten Kate Honda?Nista,prilagodjava se.Njih vadi Kiyonari kome je Honda Europe platila za mesto u timu jer Roland nije imao dovoljnjo sredstava ili je to izgovor(najverovatnije).Kiyonari je i u BSB-u prvo dve godine posmatrao pa onda dve za redom bio i sampion u ovom nimalo lakom sampionatu.Da li ova dva treca mesta znace pripremu za titulu,kao i u BSB-u?Verovatno ne,ali na njega ozbiljno treba racunati(mislim da je vozio cak i u nekoj satelitskoj Hondi u Moto GP-ju 03',ali ga ne pamptim nesto).Zablista kao na Donington-u prosle godine pa ga nema neko vreme.

Ne volim dosadne sampionate.Ducati-jevu dominaciju treba prekinuti(bez obzira sto je ovaj sampionat jedno vreme bio Ducati kup i sto nije bilo masina iz Japana,sada su tu!).

Bice ovo nadam se lud vikend!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ja se nadam borbama kao u prvoj trci u Monzi, po meni najbolja trka u WSBK ove godine. A Kyonari o tituli pored Hagica i Spizica tesko da moze da razmislja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ja se nadam borbama kao u prvoj trci u Monzi, po meni najbolja trka u WSBK ove godine. A Kyonari o tituli pored Hagica i Spizica tesko da moze da razmislja.

To sam i ja napisao.Komentarisao sam Hondu i u okviru nje Kyonarija.Nerealno je misliti da on moze da je uzme pored navedenog dua.

Zaista mi je drago sto dolazi i KTM sledece godine,ovaj sampionat postaje jedan od najjacih ako ne i najjaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Njega na jedvite jade ubacise, da nisu Japanezi tako zadrti, ne bi ni vozio, i eto ispade svijetla tacka Honde.

 

Pa da, bice sljedece godine veselo, Yamaha se bas ustelila, BMW bogatiji za godinu dana iskustva i sigurno ce htjeti malo vise nego ove godine, a jos dolazi KTM. Veeeooomaaa obecavajuce. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Njega na jedvite jade ubacise, da nisu Japanezi tako zadrti, ne bi ni vozio, i eto ispade svijetla tacka Honde.

 

Pa da, bice sljedece godine veselo, Yamaha se bas ustelila, BMW bogatiji za godinu dana iskustva i sigurno ce htjeti malo vise nego ove godine, a jos dolazi KTM. Veeeooomaaa obecavajuce. ;)

Slazem se u potpunosti.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Fabrizio je poludeo. ;D

 

Inace i na testiranjima koje su vozaci SBK obavili prije na ovoj stazi, upravo je Fabrizio imao najbrze vrijeme ,ako se dobro sjecam. Izgleda da je brz i sa i bez one sikane. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Fabrizio je poludeo. ;D

 

Inace i na testiranjima koje su vozaci SBK obavili prije na ovoj stazi, upravo je Fabrizio imao najbrze vrijeme ,ako se dobro sjecam. Izgleda da je brz i sa i bez one sikane. ;)

Covece u celoj predsezoni je bio brzi od Hage.Super.Samo da ovako nastavi(Ducati ce ponovo uzeti konstruktora,sto licno ne bih voleo,dosadni su.Previse su dominantni,zato ajmo Japan  ;D.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Zaista steta za Laconia, bas se polomio momacki, po posljednjim informacijama nalazi se u vjestackoj komi do operacije.

 

A evo i konacnih vremena u kvalifikacionim voznjama.

 

A5tW9_sbkkvalifikacije.jpg

 

Fabrizio izgleda totalno poludio, valjda ce ovako da odveze i u Superpolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Bilo bi lepo za Fabrizia.Fali mi Hopkins,njega volim da gledam.Mislim da bi Haslam(zaista vozi odlicno) i on mogli da budu lepo iznenadjenje.Mozda od sledece trke,a i primereno bi bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6386 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Laconi je u vrlo teskom stanju.Ako ostane u zivotu,vrlo verovatno ce ostati nepokretan.Znam da vest nije prijatna,mozda joj ovde i nije mesto,ali na zalost motociklizam je i to.Svaki od tih "superheroja" svesno i sa puno strasti,nedeljom vozi,mozda svoju poslednju trku. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Laconi je u vrlo teskom stanju.Ako ostane u zivotu,vrlo verovatno ce ostati nepokretan.Znam da vest nije prijatna,mozda joj ovde i nije mesto,ali na zalost motociklizam je i to.Svaki od tih "superheroja" svesno i sa puno strasti,nedeljom vozi,mozda svoju poslednju trku. :'(

Hvala za informaciju.Zaista mi je krivo.Steta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Molim za informaciju kad se vozi trka i gde je mi ne informisani (na kom kanalu) možemo gledati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

E ovako, prva trka se prenosi direktno od 12:00 casova na Eurosportu, a druga nece biti direktno, vec od 18:15 po programu, takodje na Eurosportu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Gotova prva trka:

 

IWEVF_sbktrka1.jpg

 

Iako sam mislio da ce Fabrizio uspjeti do druge pobjede, iskusni Hagic je pratio do pola trke i onda hoplaa, preskocio i drzao to do kraja trke. Ali zato je bilo interesantno gledati duel Fabrizio-Spies i Biaggi-Rea.

 

A evo malo i statistike, kako je bilo po sektorima, maksimalnim brzinama i to.

 

twgxn_sbktrka1sektori.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

druga trka:

 

1  41 Haga N. (JPN) Ducati 1098R 39'45.027 (153,816 kph)

2  84 Fabrizio M. (ITA) Ducati 1098R 0.322

3  65 Rea J. (GBR) Honda CBR1000RR 8.936

4  91 Haslam L. (GBR) Honda CBR1000RR 10.561

5  3 Biaggi M. (ITA) Aprilia RSV4 Factory 10.767

6  7 Checa C. (ESP) Honda CBR1000RR 12.413

7  56 Nakano S. (JPN) Aprilia RSV4 Factory 12.616

8  71 Kagayama Y. (JPN) Suzuki GSX-R 1000 K9 14.878

9  66 Sykes T. (GBR) Yamaha YZF R1 16.225

10  96 Smrz J. (CZE) Ducati 1098R 18.197

11 132 Morais S. (RSA) Kawasaki ZX 10R 20.629

12  36 Lavilla G. (ESP) Ducati 1098R 24.320

13  9 Kiyonari R. (JPN) Honda CBR1000RR 24.564

14  23 Parkes B. (AUS) Kawasaki ZX 10R 38.747

15  10 Nieto F. (ESP) Suzuki GSX-R 1000 K9 50.045

16  25 Salom D. (ESP) Kawasaki ZX 10R 57.999

17  33 Hill T. (GBR) Honda CBR1000RR 1'05.973

18  17 Martin S. (AUS) BMW S1000 RR 1'28.685

19  49 Whyte S. (RSA) Yamaha YZF R1 

RET  99 Scassa L. (ITA) Kawasaki ZX 10R 

RET  67 Byrne S. (GBR) Ducati 1098R 

RET  19 Spies B. (USA) Yamaha YZF R1 

RET 111 Xaus R. (ESP) BMW S1000 RR 

RET  31 Muggeridge K. (AUS) Suzuki GSX-R 1000 K9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sta reci za Hagu i Fabrizia?Svaka cast!Krivo mi je za Spiesa,ali i bez njega u drugoj trci nije nedostajalo uzbudjenja.Suzuki je katastrofalan(za mene mimo svih ocekivanja).Ne znam sta im se desava?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5387 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

E izgleda da postoje dobre sanse za Laconija da ne ostane invalid. Najvjerovatnije da je zavrsio sa trkanjem. Sada mora da lezi jos dvije sedmice, pa ce onda po procjenama ljekara biti sposoban za transfer u Pariz.

 

Regis-Laconi-phillip-island.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja