Jump to content

Moto Zajednica

Potreban savet sektasa (V-strom)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Na netu ima dosta clanaka o ovome, i mnogo sam ih procitao. Ipak misljenja ljudi koji motore voze u nasoj zemlji, po nasim putevima, sa nasim benzinom i sl. bi mi znacila.

 

Pitanje je: koja je realna, svakodnevna razlika izmedju DL1000 i DL650. Dakle, da li je 650 stvarno primetno okretniji, da li je DL1000 dosta bolji za touring i sl. Koje su prednosti manjeg, a koje veceg, u medjusobnom poredjenju. Inace KLR650 mi je prvi bike, i taj tip 'okretnosti' po gradu mi je potreban.

 

Kod 1000 me malo plase price o tome kako nije bas okretan u gradu i kako se slabije snalazi van puta. Naravno i ne mislim da ga vozim kao dirt bike, ali povremene voznje po zemljanim putevima su mi vazne.

 

Znam da ne mozes imatii jare i pare, ali motor mi treba za po gradu, za izlete od po 200-300 km (cesto u dvoje), i za krace blage off-road deonice. Za ispod 10k evra izbor je ogranicen na dva-tri modela od kojih mi Strom izgleda najozbiljnije.

 

P.S. Smajser, koji ti je to top na Stromu, izgleda mnogo dobro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Djura je dao vrlo lepo poredjenje 650 i 1000, a ja cu ti reci neke utiske o 'iljadarci, in brief:

 

- Kad ga kupis i prvi put sednes na isti, prva reakcija je svima ista: joooj! Kamion! :)

- period navikavanja traje u principu 7-8 dana, nakon cega nastaje dramaticna promena: joooj! Skuter od 1000 kubika! :D

 

Sustina je u tome da kada se jednom naviknes, nemas nikakvih problema po gradu sa 1000 kao naravno ni se 650. Naravno, jedino sto nikada ne smes da zaboravis jeste da se njegovih 205kg vrlo oseca u mirovanju, odnosno u onim momentima kada recimo stajes na semaforu. Dakle samo nikada ne zaboravi da Strom kada jednom krene ka zemlji, nikakvo odupiranje nogom vise ne pomaze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Dakle samo nikada ne zaboravi da Strom kada jednom krene ka zemlji' date=' nikakvo odupiranje nogom vise ne pomaze :)[/quote']

 

Nije valjda to iz iskustva? :lol: (pu, pu, pu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

uzmi 650 i bicesh vishe nego zadovoljan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! okretan , lagan , mala potroshnja , super je za off i za suvozaca , 75ks ne manjkava sa snagom vjeruj mi ja sam sa njim i po 2000 gurao km bez problema , tako da za to shto ti zelish 1000darkati je cista glupost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Nije iz mog' date=' za sada ;)

Ali evo pitajte Smajsera, Djuru, YOmana, Shvabu ... :D[/quote']

 

True, true...

 

Kad ti se nagne u mestu vise od 20ak stepeni...good bye :)

 

Meni je pao 3x. Prva dva puta bez posledica (sreca posto sam oba puta bio u 3 lepe) a poslednji put na kapiji Belog dvora...pukne mi poluga kvacila, tako da je prenocio kod onog jadnog vojnika sto otvara i zatvara kapiju. Tu se onda pojavi dobri Samariæanin Yoman, koji mi kupi polugu, ujutru dodjem i sve kul.

 

A sada bih voleo da vam Smajser isprica gde je njemu pao...mislim na motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Gledajuæi iz Šmajserovog ugla, DL650 "leti"

 

Pa da... nego nije vam rekao, njega je Alvirovic angazovao, dosadilo coveku da okrece automobile pod rucnom pa kaze "ajde brate Smajso uradi jedan test drive i ono, napravi neki spektakularni stunt!"

 

Boy, did he do it! :wink: :D

 

PS samo da dam jos jedno zapazanje, Strom sa sve bocnim crash barovima provlacim kroz kolonu isto kao i skuter, uz prednost da kada vidim da je povoljnije da se kolona obidje sa leve strane, to mozes da uradis u treptaju oka, zahvaljujuci obilnoj snazi masine i trenutnom odzivu na gas. Pri tome, kocnice "kidaju" i jedino sto moras da vodis racuna jeste samo zaustavljanje, odnosno motor iz super laganog i stabilnog postaje olovno tezak neposredno pred zaustavljanje, kao sto sam vec rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

zato uzmi 650 stavi crash barove i nemash problema sa nicim ,po gradu ga vrtish kao lud chak je strom uzi od maxi skuteva mjerili ja i drug sa njegovim piaggom x8 ;))) i nemash problema tezine kad zesce kocish

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

probao i vozio 1000, prednji diskovi premali, premekan osecaj na poluzi, zbog mekane suspenzije (cak i kada je pritegnuta) dive je preveliki, fabricke plocice nikako ne podrzavaju snagu stvarno jake masine i mogucnosti ubrzanja a potom zaustavljanja.....mislim da osecaju doprinosi i visoko teziste i relativno tanki stapovi prednjih vila......

 

V2 je zver, ali kocnice izuzetno lose........

 

pozdrav....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
probao i vozio 1000, prednji diskovi premali, premekan osecaj na poluzi, zbog mekane suspenzije (cak i kada je pritegnuta) dive je preveliki, fabricke plocice nikako ne podrzavaju snagu stvarno jake masine i mogucnosti ubrzanja a potom zaustavljanja.....mislim da osecaju doprinosi i visoko teziste i relativno tanki stapovi prednjih vila......

 

OK, kocnice nisu za poredjenje sa recimo GSXR-om, naravno... ali ne bih se slozio da su lose, svakako ne izuzetno lose... slazem se da je dive osetan, mada je to opet stvar navike i polozaja sedenja, sve to se mnogo vise oseca na Stromu nego na nekoj "lezaljci"..

 

U svakom slucaju, poenta cele price je sto puta vec prezvakana, aki zbog teme da kratko ponovim: 650 ili 1000 manje vise je svejedno. 650 je ekonomicniji i nesto laganiji, 1000 je jaci i ima dva izduva, pa ko sta voli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pri tome' date=' kocnice "kidaju" [/quote']

 

Sa svim bih se slozio, osim sa ovim. Mislim da bi kocnice trebale da budu daleko bolje!

 

Ma kocnice su bulja, tu nema price. Ja kada sam promenio fabricke plocice nekim Lucas Racing, dobio sam koliko-toliko osetno poboljsanje.

 

Chala je na njegovom izmenjao sve zivo (mislim da je stavio ceo sistem sa Francovog GSX-R i i dalje prica da mu lose koci....mada dobro, njegov motor sa njim ima 800kg, tako da on nije neki reper :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

1000 darka nije za grad pa kako ocete , ja sam vozikao 650icu jer mi je trebalo neshto za manje ture za grad za ucenje posao,pijacu, a sad sam poceo da prevaljujem vece ture i narucio sam 1000 kubika i tomosa za grad ;) eto ........... drugo je to shto se kod nas dosta pati od snaga i velicina pa uzmu ljudi 1000darku da bi mu se pricalo i nikad je van garad dalje ne izvede , takvih primjera milion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma svako bi voleo da ima 14 motora pa da ima jednu vespu kada hoce da se pederise, jedan maxi skuter da ima do kafica, jedan super moto za slalom po Kneza Milosa, jedan R za.....e njemu stvarno u Srbiji ne mogu da nadjem namenu :) ...jedan 1200GS da daleka putovanja i jedan GoldWing za jos dalja putovanja....

 

 

Ja se sit navozah, u stvari 'prevozah' po gradu sa 1000 i ne smeta mi nista. Navikao sam se i ne bih ga menjao za manji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Ja se sit navozah, u stvari 'prevozah' po gradu sa 1000 i ne smeta mi nista. Navikao sam se i ne bih ga menjao za manji.

 

Slazem se. Uzeo bih 650 samo ako bih kupovao nov, zato sto je razlika u pocetnoj investiciji tolika da za te pare mogu da uzmem nov skuter od recimo 125 ili 150ccm za po gradu i da me sledecih 5 godina skakutanje po gradu kosta manje od jedne vecere godisnje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

P.S. Smajser' date=' koji ti je to top na Stromu, izgleda [b']mnogo[/b] dobro?

 

Topic je slovenacke firme ''Wings''. Koliko vidim veoma je popularan u Hrvatskoj, Sloveniji i okolnim zemljama. Ja sam ga pronasao preko http://vstrom.info/ Ako te zanima kupovina, poslacu ti tel. gosn.Gorazda vlasnika firme.

 

A sto se tice ''leteceg'' 8):D Stroma....he,he...pa ako padnes i prezivis moras biti spreman da te svi redom zajebavaju :twisted:

 

Ja sam bio toliko pametan da ''naoruzan'' iskustvom od 2 meseca voznje, odem na ''Stojanovica cupriju'' u sred noci, sve sa suvozacem. Preziveo sam samo zahvaljujuci Svevisnjem (tramvaj iz suprotne trake je naisao tek posle 2 min), i tome sto nisam imao 1000 kubika ispod sebe. Posto mi je zadnju gumu bacila sina u rov dubine 30 cm, veoma ''iskusno'' sam mu dao gas do daske. Motor je kao tane preleteo susednu traku i popeo se na betonsku pesascku stazu visine skoro metar.

Od stete imao sam samo ogreban crash bar, razbijena prednja leva miga, i leva pedala (koja je odletela u Savu, Djura je svedok :roll: )

A da, pukla mi je i felna na prednjem tocku (550evrica) pa sam i nju morao da zamenim. Ostali delovi motora nisu ni ogrebani

Da sam jahao iljdarku sigurno bi bili u Savi, posto smo stali na samoj ogradi mosta.

 

Istina je da kad Stroma jednom krene ka zemlji nema te sile koja ce da ga zaustavi. Zato odmah investiraj u crash bar i nema da te glava boli. Jos ako ugradis ''rimske sekace'' na osovinu prednjih guma, ima da beze od tebe glavom bez obzira. :twisted:

 

Nije mi jasno sta se svi zale na kocnice. Meni rade fenomenalno.

 

Razlika izmedju 650 i 1000 je samo kad pod punim tovarom vozis auto putem. 650 NE MOZE da ide 200kmh u tom slucaju. Moze samo 160 bez i 180 sa ''naporom''. Kupi 650 i neces NIKAD primetiti da ti nesto fali.

To sto ''malom'' Stromi fali, moze da nadoknadi samo BMW GS 1200 Adventure.

Za tu kombinaciju ti treba ''dobar prijatelj'' koji ce da ti ga ''nepovratno pozajmi'', kao jednom nasem gradskom funcioneru , koji se voza s njim po svetu i objavljuje svoja putesestvija u Gloriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

P.S. Smajser' date=' koji ti je to top na Stromu, izgleda [b']mnogo[/b] dobro?

 

Ja ga preporucujem iz sveg srca. Fantasticno izbalansiran zvuk. Taman koliko treba. To mu je najbolja stvar za koju je dao pare

 

Ja sam bio toliko pametan da ''naoruzan'' iskustvom od 2 meseca voznje' date=' odem na ''Stojanovica cupriju'' u sred noci, sve sa suvozacem. Preziveo sam samo zahvaljujuci Svevisnjem (tramvaj iz suprotne trake je naisao tek posle 2 min), i tome sto nisam imao 1000 kubika ispod sebe. Posto mi je zadnju gumu bacila sina u rov dubine 30 cm, veoma ''iskusno'' sam mu dao gas do daske.[/quote']

 

A odakle znas da ne bi u slicaju 1000 preleteo i Savu i pao sa NBG strane. Spustis copavu i kao: Tanja, moze kafica na Soundu? 8)

 

Nije mi jasno sta se svi zale na kocnice. Meni rade fenomenalno.

 

Pa to je zato sto su tvoje do jaja a nase nisu

 

Razlika izmedju 650 i 1000 je samo kad pod punim tovarom vozis auto putem. 650 NE MOZE da ide 200kmh u tom slucaju.

 

650 ne moze da ide toliko ni u jednom slucaju :finger:

 

Za tu kombinaciju ti treba ''dobar prijatelj'' koji ce da ti ga ''nepovratno pozajmi''' date=' kao jednom nasem gradskom funcioneru , koji se voza s njim po svetu i objavljuje svoja putesestvija u Gloriji.[/quote']

 

Kako si truo :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

a zashto 650 uzima titiule na motorradovim testovima ? hm hm jeste djuro al ti cesh masu puta sa tim motorm otici na par iljada km puta jel da a covjek je fino rekao da zeli samo do 200 300km puta rijetko kada ici!!! i sad idemo svi u off sa nepreglednim prepucavanje cije jebolje , ko kako vozi, i na osnovu poznanstva licna prepucavanja... covjek ima dosta o ovim motorima dosta mishljenja i nek bude neko pametan da lockuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
a zashto 650 uzima titiule na motorradovim testovima

 

ma zato sto je sve namesteno :)

 

? hm hm jeste djuro al ti cesh masu puta sa tim motorm otici na par iljada km puta jel da a covjek je fino rekao da zeli samo do 200 300km puta rijetko kada ici!!! i sad idemo svi u off sa nepreglednim prepucavanje cije jebolje ' date=' ko kako vozi, i na osnovu poznanstva licna prepucavanja... covjek ima dosta o ovim motorima dosta mishljenja i nek bude neko pametan da lockuje[/quote']

 

ma zezam se. Ako ja nisam hvalio malog stroma, ne znam ko jeste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Za tu kombinaciju ti treba ''dobar prijatelj'' koji ce da ti ga ''nepovratno pozajmi''' date=' kao jednom nasem gradskom funcioneru , koji se voza s njim po svetu i objavljuje svoja putesestvija u Gloriji.[/quote']

 

Kako si truo :mrgreen:

 

Nisam truo nego mi je krivo sto ja NEMAM takvog prijatelja :partyman: ...mada...cekaj...mozda taj sto mu je ''pozajmio'' GSa i nije njegov prijatelj...mozda je nesto drugo u pitanju...da nisu mozda...bolje da gledam svoja posla :misli:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Mali Strom je do jaja, da se razumemo. "Mali" ga zovemo samo iz miloste, ni po cemu ne zaostaje za 1000ccm, po meni je cak i bolje izbalansiran.

 

Jedino sto mu fali drugi top ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja