Jump to content

Moto Zajednica

Da li verujete u ovo?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
Necu da komentarisem nista jer je SVE moguce a da li je ovo tacno ili ne pitanje je sad... :roll: :?

 

Nije pitanje uopste, tvoj Kwak ima isto konja pa ne ide ni 300 kamoli 360, a uporedi aerodinamiku svog motora sa ovim na slici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Necu da komentarisem nista jer je SVE moguce a da li je ovo tacno ili ne pitanje je sad... :roll: :?

 

Nije pitanje uopste' date=' tvoj Kwak ima isto konja pa ne ide ni 300 kamoli 360, a uporedi aerodinamiku svog motora sa ovim na slici.[/quote']

 

Sto se aerodinamike tice pa moj stari yugo je bio aerodinamicniji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Нестаде сличка са почетка теме. Ево то, само мало умивено - Mifuni 750 V12.

 

 

Ej bre iskopa temu iz 2006 te godine !

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Auu, kako si je pronasao, svaka cast! Siguran sam da je bilo ovakvih entuzijasta (sa manje ili vise para) i da ih ima jos uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sto se tice krajnje brzine danasnji motori su ograniceni na 299 znaci pitanje koliko jos moze da se izvuce iz njih tj kad bi se skroz nabrijali pr hayabusa turbo 500ks.

Sledeca stavka da li covek fizicki moze da izdrzi n amotoru tako velike brzien a da ne spadne i tome slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

A sto se tice zanimljivih resenja guglajte honda nr 750 jedini motor sa ovalnim cilintrima (v4 32 ventila) a ako vas ne mrzi pogledajte malo i karaktereistike ja sam se zacudio kad sam video sta je sve ugradjeno u njega jos davne 90god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Aaaaa, sećam se ovoga teksta, davni srednjoškolski dani u Subotici....posebno mi se urezala u sećanje poslednja rečenica....kada sam prepričavao ljudima gledali su me u belo sa komentarom "Jeste, važi..." :-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja sam odrastao uz novine automobil nisu bile ni casopis (imam skoro sve brojeve od pocetka do kraja izlazenja)ali se dobro secam mifunija Moram priznati da je 300 velika stvar ali postoje podaci da je bmw jos 1922 isao 220km a1928 330km jedina razlika je sto su imali aero dinamicne oklope od aluminijuma spajane nitnama moze biti neverovatno ali ja sam tad poverovao clanku mada sad mislim da je izvodljivo ali tesko nemojmo zaboraviti da australijanci obaraju brzinske rekorde i na motorima bez oklopa (mozda je i imao neki oklop samo da bi pokazali motor nacrtali ga bez njega)0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6845 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Snaga nikada nije bila problem, vec ostali sistemi koji nisu bili sposobni da je prenesu i odrze na drumu, bar ne onako kako bi trebalo. Verovatno ce i moja deca reci: Uuu cale ti si to vozio na tockovima i kocio dobosem :nanana::lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco

Za krajnju brzinu nisam siguran, ali je moguce da je iz V12 izvuceno 165ks na 14500 obrtaja. Zato sto je Alfa Romeo 1972ge imala motor od 1300ccm 16 ventila i 197ks na 10500obrtaja. Ja mislim da je moguce, sto se tice guma to imm je bio naj manji problem. Danasnje gume se ne razlikuju puno od ondasnjih. I nas fica je imao motor od 1000ccm i 120ks, jedino mi je malo sumnjiva ova krajnja brzina. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Za krajnju brzinu nisam siguran, ali je moguce da je iz V12 izvuceno 165ks na 14500 obrtaja. Zato sto je Alfa Romeo 1972ge imala motor od 1300ccm 16 ventila i 197ks na 10500obrtaja. Ja mislim da je moguce, sto se tice guma to imm je bio naj manji problem. Danasnje gume se ne razlikuju puno od ondasnjih. I nas fica je imao motor od 1000ccm i 120ks, jedino mi je malo sumnjiva ova krajnja brzina. :lud:

 

Danasnje hiljadarke imaju po 170-180kg i po isto toliko konja, ovaj je imao 136kg sa polupunim rezervoarom, a 165ks..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Za krajnju brzinu nisam siguran, ali je moguce da je iz V12 izvuceno 165ks na 14500 obrtaja. Zato sto je Alfa Romeo 1972ge imala motor od 1300ccm 16 ventila i 197ks na 10500obrtaja. Ja mislim da je moguce, sto se tice guma to imm je bio naj manji problem. Danasnje gume se ne razlikuju puno od ondasnjih. I nas fica je imao motor od 1000ccm i 120ks, jedino mi je malo sumnjiva ova krajnja brzina. :lud:

 

Danasnje hiljadarke imaju po 170-180kg i po isto toliko konja, ovaj je imao 136kg sa polupunim rezervoarom, a 165ks..

 

 

Tih godina napraviti v12 od 136kg? Pa mislim stvarno je malo nemoguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Za krajnju brzinu nisam siguran, ali je moguce da je iz V12 izvuceno 165ks na 14500 obrtaja. Zato sto je Alfa Romeo 1972ge imala motor od 1300ccm 16 ventila i 197ks na 10500obrtaja. Ja mislim da je moguce, sto se tice guma to imm je bio naj manji problem. Danasnje gume se ne razlikuju puno od ondasnjih. I nas fica je imao motor od 1000ccm i 120ks, jedino mi je malo sumnjiva ova krajnja brzina. :lud:

 

Danasnje hiljadarke imaju po 170-180kg i po isto toliko konja, ovaj je imao 136kg sa polupunim rezervoarom, a 165ks..

 

 

Tih godina napraviti v12 od 136kg? Pa mislim stvarno je malo nemoguće.

 

 

http://www.ozebook.com/mcnews/mgV8/MotoGuzziV8.htm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco

Kako je onda guci vrteo 22000 obrtaja u ono vreme. Nije napredovala tehnika motora ili ti motorni sklopovi, napredovali su materijali i elektronika. 100ks iz 1968me i 100ks iz 2011e je ista snaga. Ako su oni imali takav motor mogao je da ima te performanse ali je krajnja brzina bas malo velika, ili su imali 10km pravca.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja