Jump to content

Moto Zajednica

Sigurnosni lanac ; gde naci?

Recommended Posts

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Pegaz, takodje imaš baner gore, ima Mammoth Engleske kvalitetne lance

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Danas trebam da kupim taj lanac, da li neko zna gde se moze kupiti/naci?

 

Au, pa ti si baš optimista... Danas kupuješ lanac i danas pitaš...

 

Ja mesecma "istražujem" ovu temu...

 

Negde sam pisao na ovu temu ali  nemam vremena sada da tražim - evo ti link iz susedstva, obrati pažnju na prvi post...

:o

 

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,37195.0.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

po ovome sa hrvatskog foruma najbolje staviti obican papir sa porukom nediraj motor nedozvoljavam ni gledanje bijem . ;D ;D ;D

 

Ili, "OVAJ MOTOR ČUVA ČAK NORIS" ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Ko ti se nameraci na ljubimca,nema mu spasa.Jedino u spavacoj sobi da ga drzis.A ni tad

nije siguran.Po mom skromnom misljenju ako naravno za to

dozvoljavaju uslovi.Stavi makinu na osvetljeno mesto ispred neke banke ili ambasade ili pandurske kucice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Ko ti se nameraci na ljubimca,nema mu spasa.Jedino u spavacoj sobi da ga drzis.A ni tad

nije siguran.Po mom skromnom misljenju ako naravno za to

dozvoljavaju uslovi.Stavi makinu na osvetljeno mesto ispred neke banke ili ambasade ili pandurske kucice.

nažalost http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=21578.0 ispada da ni to nije sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

ja sam kupio taj Mammoth Engleske.... Deluje solidno... jako je "masivan" debeo i tezak.. ne mora to da znachi da je i dobar ali tako deluje :) velika katanchina i dugacak je oko 1,80 nije bash da se nosi po gradu oko vrata ili u rancu :D... mogu i o omanje drvo da se zavezem...

 

 

jedino je bilo smesno kako ga transportovati nazad do kuce posto nemam kofer a pod sedishte nikako ne staje :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

Ima da se nadje svuda po gradu (BG) meni je trebao taj duzi od 1.8m mammoth imaju ga samo ovi u zarkovu kosta oko 3.000 'iljade.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ja čekam (svaki dan gledam u nebo ;D) da mi stigne Almax Imobiliser Series III iz Engleske...

Oko 200E će me izaći ako zaobiđem carinu...

 

Da sam naručio na BG izašlo bi me oko 230tak E...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

pegaz novi sad obavezno ima dobar odnos cene i kvaliteta a to mozes da pazaris i kod srdjana u t.c. mondo on ima Pegazove lance po istim cenama kao i prgaz ako ti je blize...firma je Fiva doo telefone iamas u rubrici prodavnice....

 

pozzz....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ja kupio u Pegazu, zato sto znam momke i znam da su korektni, a i vozio sam se s njima  :D.... Taj mamut lanac definitivno mora da se nosi u koferu! Trebalo mi je 15 minuta da provalim kako se zakljucava katanac, posto su karike lanca debele i samo u jednom polozaju dozvoljavaju da se katanac zakljuca! Deluje sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd

Novo na trzistu je "OnGuard" koji daje dozivotnu garanciju. Pogledajte na YouTube.com sta je potrebno da bi se ovaj lanac presekao.

 

 

Na Americkom trzistu ako ti ukradu motor sa ovim proizvodom na njemu dobijes od OnGuard-a pare zato sto ti njihov proizvod nije sacuvao motor. Zvuci neverovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Druže daviš ga sa tim lancem, u četiri teme si isti post stavio. Nema potrebe za tim, znamo shvatili smo da je dobar i u redu je. Na kraju krajeva čovek ga je na kraju ipak presekao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Evo da sa vama podelim svoja iskustva sto se tice osiguravanja motora, posto sam najveci deo zivota motor drzao ispred zgrade ili kuce...

 

Prvo i najvaznije je shvatiti da ako se neko nameracio na motor, naci ce nacina da ga ukrade, posebno ako motor stalno stoji na istom mestu. Tako potencijalni lopov ima vremena da prolazi svaki dan pored motora, da smislja taktiku i da uvecava svoj kradalacki zar gledajuci ga iz dana u dan.

 

Nas cilj nije da sprecimo nekog da ga ukrade, nego da ga raznim sigurnosnim dzidza-bidzama nateramo da nadje laksu metu.

 

Na zapadu svi koriste te "kockaste" lance, zato sto navodno ne mogu da se preseku makazama za armaturu, ili kako se vec zovu po P.S.-u... To nije uspeo ni nas hrabri junak iz prethodnog video klipa. Malo ko ce doneti bonsek ili brusilicu i raditi na lancu u sred noci. Bilo ko bi ga ubio, tu na licu mesta sto mu ovaj ne da da spava...  ;D

 

Disk lokovi su vrlo efikasni, ali preporucujem samo firmirane, imao sam jedan kineski za buvljaka (700din) koji se sam otkljucavao kada ga udarim. Isto se desavalo i sa Moto Detail-ovim, btw... A savetujem MasterLock, skupi, ali su za sve pare...

 

I na kraju: Cirada...stara srpska rec za "daleko od ociju-daleko od srca"...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja