Jump to content

Moto Zajednica

Sator, vreca za spavanje i oprema koja ide uz to

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam uzeo u Metro sator za 3 osobe 1500din vrecu za oko 1000din i dusek na naduvavanje skoro 700din. Sator je dosta dobar, veliki. Po meni je idealan za 2 osobe + prtljag. Jednoslojan je i bas se brzo montira. Koristio sam ga do sada samo jednom tj sada za prvi maj. Padala je kisa skoro celo vece i nije propustio vodu. Moj drug ima isti takav i posto su bili dvoje u njemu kondenzovao je iznutra. Ima vratanca protiv insekata, druga za vazduh i treca za vodu. Ne moze da se poredi sa Brendiranim satorima ali mislim da vredi i mnogo vise od tih 1500din. Vreca je od istog proizvocaca i dosta je topla. Preporucena temperatura je 7 ctepeni pa navise do 21. Dusek na naduvavanje je pun pogodak, odlicno resenje i za udobnost i za hladnocu i za vlagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja sam uzeo u Metro sator za 3 osobe 1500din vrecu za oko 1000din i dusek na naduvavanje skoro 700din. Sator je dosta dobar, veliki. Po meni je idealan za 2 osobe + prtljag. Jednoslojan je i bas se brzo montira. Koristio sam ga do sada samo jednom tj sada za prvi maj. Padala je kisa skoro celo vece i nije propustio vodu. Moj drug ima isti takav i posto su bili dvoje u njemu kondenzovao je iznutra. Ima vratanca protiv insekata, druga za vazduh i treca za vodu. Ne moze da se poredi sa Brendiranim satorima ali mislim da vredi i mnogo vise od tih 1500din. Vreca je od istog proizvocaca i dosta je topla. Preporucena temperatura je 7 ctepeni pa navise do 21. Dusek na naduvavanje je pun pogodak, odlicno resenje i za udobnost i za hladnocu i za vlagu.

 

ja sam taj shator sad uzeo namenski (u METRO-u) za 1199  dinara, i kupio sam dva dusheka od po 130 dinara( na naduvavanje).  Jednoslojni shator. Ne znam shto je problem kondenzacija kad ima otvor gore na krovu kao kod Slayer-a. Moj je ceo zelen. Ja misim da je i isti model. Testirao sam ga na propustljivost tako shto sam skinuo onaj mali deo platna gore na krovu i  SIPAO vodu u njega... Drzao je oko 0.33l vode oko 3-4 minuta + sam ja malo stiskao. Tako da pri kishici ce lepo da drzi valjda. A da nosim i dva cebeta za LA. Vidimo se tamo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Sada sam pogledao u Louisu i nema vise onog modela koji smo uzeli,ali ovaj je skoro identican a isti je i proizvodjac 10002409 je broj artikla.

Sada je cak i na popustu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Sad sam sse vratio iz Lazarevca de je bila negde negde kishica. nije pustio nigde, mada sam parkirao shator ispod drveta. :-\ jeste losheg kvaliteta, toliko da vidim sunce kroz njega kad gledam spolja, al shta ocesh za 1199 dinara. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Jedan od predloga je i Lafuma .. Konkretno Campo 2 model uz pristupacnu cenu (oko 100e), koji smo koristili po zaista "teskim" wremenskim uslowima se pokazao  fenomenalno i bez greske .. Pri tome jako jednostawan za montazu ( manje od 10 minuta)

 

Jedan detalj, ja ne bih kategorisao satore za "jednu notj" ili ozbiljnije kampowanje, poshto i ta "jedna notj" moze jako lako da se pretwori u "preozbiljno kampowanje" a jedino je bitno ostati suw ..  ;D

 

p5hsx_lafuma.jpg

 

aaaldy.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Jedan od predloga je i Lafuma .. Konkretno Campo 2 model uz pristupacnu cenu, koji smo koristili po zaista "teskim" wremenskim uslowima se pokazao  fenomenalno i bez greske .. Pri tome jako jednostawan za montazu ( manje od 10 minuta)

 

krMVM_lafuma.jpg

 

Cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad smo kod satora uskoro ce biti neka rasprodaja u GORI, evo i detalja.

od srede 17. juna pocinje akcijska prodaja Ferrino SYNCRO 2 i 3 satora.

 

Ferrino SYNCRO 2 stara cena 23.513,00 nova cena 15.549,00 dinara

 

http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/4_seasons_115/SYNCRO_2_1781

 

Ferrino SYNCRO 3 stara cena 25.603,00 nova cena 16.931,00 dinara

 

http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/4_seasons_115/STARDUST_SYNCRO_3_1063

 

Prodaja ce trajati dok se ne rasprodaju narucene kolicine (ukupno 15 kom).

 

Pozdrav

 

GORA d.o.o.

Radnicka 48/Lok K

Beograd, Srbija

tel/fax +381 11 2520189

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ja sam kupio McKinley Oregon 3 i za mene ima sasvim dovoljno mesta.

 

Kupio sam ga u Intersportu i cena je bila 5.500 dinara, po meni cena je za ovaj šator veše nego korektna.

 

Dvoslojni šator, gornji deo je 2.000mm, a donji 10.000mm vlage.

 

Spakovan je dimenzija 60 x 19 i ima 5.4 kg.

 

Postavljen je 200 x 200 x 125

 

Slika i više detalja na : http://www.mckinley.de/products/oregon-3_100255.htm

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Ajde dajte slike kako ko pakuje sator za dvoje,

dve vrece za spavanje (letnje) i one podlogice za vrece za spavanje,.....

sve u svemu da li ima neko slike, pa da mi ostali videmo kako to izgleda spakovano na motoru BEZ DA SMETA sa dvoje ljudi na istom....

 

i plus ranac sa mozda par majci, carapa, gaca ili sta vec....ono osnovno....

 

HVALA NA TRUDU!!!

 

;D

 

p.s. ali ne na onim BMW za preko sveta nego na standardnim motorima.....Suzuki GS 500, ER-5, choperu nekom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Upravo je problem u obliku osnove, sa ovakvim satorim. Dakle kvadrat 2mx2m i visina korisnika od 190cm se ne slazu, jer ce vreca biti naslonjena na zid satora, sto znaci da ce biti mokra. Kada je toplo vreme sator ti ne treba....

Taj sator je odlican za te pare....

edit dodata slika :)

post-3614-12879036789144_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Shator i podloshka idu na Top Case .. Wrece u Top case (jer shta god da se desilo one MORAJU da ostanu suwe) .. Ostaju bocni koferi i tank torba za ostatak (wishe nego dowoljno) ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ajde dajte slike kako ko pakuje sator za dvoje,

dve vrece za spavanje (letnje) i one podlogice za vrece za spavanje,.....

sve u svemu da li ima neko slike, pa da mi ostali videmo kako to izgleda spakovano na motoru BEZ DA SMETA sa dvoje ljudi na istom....

 

i plus ranac sa mozda par majci, carapa, gaca ili sta vec....ono osnovno....

 

Malo ce ti pomoci ova tema: http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=27185.0

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Koji je bolji od ova dva satora? Ista je cena, pa se dvoumim, a narucio bi ga sto pre.

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10002113

 

ili

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10002220

 

Nekako mi bolje izgleda ova drugi, Nordkap, ali ne znam ni sam. Da li imate iskustva sa ovim satorima.

 

Dodao bih i ovaj, jeftin je, pa jel valja cemu?

http://www.polo-motorrad.de/shop/Camping-Zelte-Polo-Zelt-5/group/1115/dmc_mb3_search_pi1.page/1/product/138578/L/0/Produktdetail.productdetails.0.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Ja predlazem i razmisljam se da kupim ovaj prvi!

Ali sve je to............ Dok ga ne vidis uzivo! treba otici u neke specijalizovane radnje  ili Metro ili Temo ili neki tako giga stor gde mozes da vidis kako ti izgleda i da li je dvojslojni!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Gde se u Bg-u moze naci pristojna vreca za spavanje i po kojoj ceni (neka varijanta prolece/leto/jesen),da nije mnogo velika kad se spakuje?Shator imam,a uvek sam secao one gubave vojne vrece,nikako da kupim neku pristojnu,pa se konacno nakanih na to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jedan predlog za one koji muce muku sa pakovanjem...

Kupite jednu vodonepromocivu vrecu za pakovanje, od nekih 50l, kostaju od 10eura pa navise, i u nju staje kompletna kamp oprema za dvoje. Ako ste solo, vezete je na suvozacevo mesto, a ako ste u paru onda na top case i mozete gde hocete i po kisi, a sva oprema je suva. Kad stignete prva je na raspakivanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Kupite jednu vodonepromocivu vrecu za pakovanje,

 

Brawo Doktore, taj momenat sam zaborawio, a skoro neizostawno ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Bas na osnovu ove teme ,pazarih McKinley Oregon 3 danas i prva iskustva pisem cim isprobam  ;D

 

Mojoj sreci nema kraja  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja