Jump to content

Moto Zajednica

Sator, vreca za spavanje i oprema koja ide uz to

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Bas na osnovu ove teme ,pazarih McKinley Oregon 3 danas i prva iskustva pisem cim isprobam  ;D

 

Mojoj sreci nema kraja  ;D ;D ;D

 

Jos jedan Oregon-ac  ;D

Imam isti sator, veruj mi da ces biti prijatno iznenadjen, sator stvarno vrsi posao.

Jedina mana je tezina od 5,5 kg i velicina spakovanog satora 60x20 cm ali zato nemas brige ako pada kisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Gde se u Bg-u moze naci pristojna vreca za spavanje i po kojoj ceni (neka varijanta prolece/leto/jesen),da nije mnogo velika kad se spakuje?Shator imam,a uvek sam secao one gubave vojne vrece,nikako da kupim neku pristojnu,pa se konacno nakanih na to...

Umerou su vrece od 600-1500din. nisu lose...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Bas na osnovu ove teme ,pazarih McKinley Oregon 3 danas i prva iskustva pisem cim isprobam  ;D

 

Mojoj sreci nema kraja  ;D ;D ;D

 

Jos jedan Oregon-ac  ;D

Imam isti sator, veruj mi da ces biti prijatno iznenadjen, sator stvarno vrsi posao.

Jedina mana je tezina od 5,5 kg i velicina spakovanog satora 60x20 cm ali zato nemas brige ako pada kisa.

E a jedno pitanjce?

Kako i gde spakujes sator 60x20 na motor

1. Kada si sam

2. Kada ides sa nekim?

da prostis GDE GA STAVIS???

 

Hvala na slici nekoj!!!

 

p.s. pogledao sam i onu drugu temu ali uglavnom su svi SOLO, retko ko je sa nekim jos! i pitanje se odnosilo na varijantu ko nema kofere....

znam da ste u fazonu ko te J....sto nemas kofere,ali eto idemo na 2 dana negde nas dvoje(sa grupom ili solo) i gde ja da spakujem sator, 2 vrece i nesto sitnih stvari sto mi treba za ta dva dana.........

 

??? :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

p.s. pogledao sam i onu drugu temu ali uglavnom su svi SOLO, retko ko je sa nekim jos! i pitanje se odnosilo na varijantu ko nema kofere....

znam da ste u fazonu ko te J....sto nemas kofere,ali eto idemo na 2 dana negde nas dvoje(sa grupom ili solo) i gde ja da spakujem sator, 2 vrece i nesto sitnih stvari sto mi treba za ta dva dana.........

 

Interesantno pitanje komsija, na koje na zalost nema jasnog odgovora. Po meni, nema teorije da na motor smestis sator, dve vrece za spavanje, dve podloge, garderobu i sav potreban ostali materijal, pa jos da vozis i saputnika. Jedina (malecka) mogucnost je nepromociva transportna vreca u koju bi sve nekako nagorao, pa je vezao na motor iza saputnika, na mestu gde obicno stoji top kejs. Problem je obicno sator koji tesko staje u takvu vrecu - moj McKinley Oregon 4 recimo ne moze. Oregon 3 je iste sirine zapakovan, ali je tanji, sto znaci da takodje ne moze u vrecu. Ako imas vec top kejs, mozda postoji mogucnost da sve sem satora uguras unutra (tesko!) a sam sator vezes odozgo na njega, ali se plasim da je to preveliko opterecenje za nezne kofere cija se nosivost obicno deklarise na 10-12kg.

 

Jedino resenje su bocni koferi, mada i tada ostaje pitanje smestaja satora. Ja kupujem materijal za izradu alu bocnih kofera koji ovo pitanje resavaju jer se na poklopcu takvih kofera obicno stavljaju kukice tako da taj prostor predstavlja idealno mesto za smestaj satora sa jedne strane i vreca i podloga sa druge. Za ovakve kofere materijal kosta oko 6000 dinara za oba kofera sa nosacima - bez placenog rada.

 

Vise o tome ovde: http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=30167.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Ma da sve je to ok kada vozis ENDURO neki veliki, BMW, Transalp ili nesto slicno a sta cemo mi obicni smrtnici.....

NPR GS 500... gde da METEM sator?

Planirao sam ja fa ga vezem, paralelno sa motorom sa desne strane....pa da ga opkoracim kao motor...(kao da je siri za sirinu satora)...... a pozadi negde da nabudzim vrece i ostatak, nemam kofer nijedan a i smesno bi izgledao GS500 sa koferom pozadi......

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Gde se u Bg-u moze naci pristojna vreca za spavanje i po kojoj ceni (neka varijanta prolece/leto/jesen),da nije mnogo velika kad se spakuje?Shator imam,a uvek sam secao one gubave vojne vrece,nikako da kupim neku pristojnu,pa se konacno nakanih na to...

Umerou su vrece od 600-1500din. nisu lose...

 

Hvala na odgovoru,imacu i to u vidu.Mislio sam da uzmem neku "firmiraniju" i kvalitetniju,do 3-4k din. (uvek volim da platim vise,u cilju duzeg trajanja),gde se tako nesto moze naci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Gde se u Bg-u moze naci pristojna vreca za spavanje i po kojoj ceni (neka varijanta prolece/leto/jesen),da nije mnogo velika kad se spakuje?Shator imam,a uvek sam secao one gubave vojne vrece,nikako da kupim neku pristojnu,pa se konacno nakanih na to...

Umerou su vrece od 600-1500din. nisu lose...

 

Hvala na odgovoru,imacu i to u vidu.Mislio sam da uzmem neku "firmiraniju" i kvalitetniju,do 3-4k din. (uvek volim da platim vise,u cilju duzeg trajanja),gde se tako nesto moze naci?

 

Imas u Kralja milutina prodaju dobru opremu, a i skupu.....tako da ako hoces mozes tamo!!! a i sto ostali kazu INTER SPORT ja idem ovih dana....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ja se ipak odlucio za MC Kinley Oregon 2, 5500din u Intersportu, dao sam bratu pare, pa ce da mi uzme u NS-u. Verujem da cu bolje proci nego sa ovim satorima iz louis-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bas na osnovu ove teme ,pazarih McKinley Oregon 3 danas i prva iskustva pisem cim isprobam  ;D

 

Mojoj sreci nema kraja  ;D ;D ;D

 

Manual za postavljanje satora Oregon 2-3-4:

 

http://www.sportolino.de/artikelbilder/dokumente/aufbauanleitung_mckinley_oregon.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

da se pridruzhim temi poshto sam trenutno u proceduri priprema za 15ak dana avanture po grchkoj...

 

za pochetak, mckinley ponuda u intersport-u je ok na prvi pogled ali na kraju mi se sve svelo na dva shatora i dve vrece (plus par sitnica i ranac)...

 

http://www.mckinley.de/products/enduro-ultralight_100115.htm

th_b7b747de.jpg

zaboravih cenu... 10-11k dinara... spakovan je 44cmx14cmx10cm.... bash je mali.. prvo sam mislio da je mozhda vreca u pitanju :) 1KG!!!!

 

ili veci i skuplji (udobniji? :))

http://www.mckinley.de/products/northlight-2_62153.htm

th_e4ec8aed.jpg

 

oregon 2 imaju za 5.499din ali je on spakovan 58cmx17cmx17cm i 4.5kg... izgleda kao putna torba.. u mom sluchaju ja to nemam gde da natovarim (nemam josh uvek bochne kofere na motoru :()

 

vrece su od 5k din pa na gore...

th_51982a38.jpg th_0dc6e488.jpg

 

podloshka na naduvavanje je neshto malo ispod 4k din... kad se urola ima dimenzije kao ove njihove vrece...

 

rancheva ima milion i svidja mi se par komada... cene od 4k din pa na gore...

npr Freeway 35 i Kiama 38... 4500 i 5000 din

http://www.mckinley.de/products/rucksack_main_4_4.htm?currentPage=2

imaju brdo dzhepova, navlaku za kishu, super kul sistem da ti ranac uopshte ne dodiruje ledja... teshko za opisati pa pogledajte sami :

http://www.mckinley.eu/technology/rucksacks/airflowpro.htm

 

dvoumim se izmedju tank torbe i ranca jer ponekad moram da ostavim motor a tank torbu mi je tezhe da vukljam nego ranac... samo da vidim kako cu ga nositi u putu.. na ledjima oslonjenog na sedishte.. ili zavezanog za top case na sedishtu iza mene...

 

drugo mesto gde idem u ponedeljak je http://www.devetka.com/index.php

imaju mnogo veci izbor opreme pa cu mozhda tu naci neshto bolje za manje para or something... pishem utiske u toku nedelje..

 

edit:

http://www.findmeatent.com/index.php

:)

ovaj deluje zanimljivo:

http://www.findmeatent.com/specs/Ferrino/Lightent/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ne razumem,jesi li uzeo ovu McKinley Xtreme Light 800 vrecu,ili tek planiras?Ja se upravo razmisljam da pazarim istu,cena je skinuta sa 7 na 5k din.,performanse odlicne za moje potrebe,a i svidja mi se sto je veoma mala i prakticna kad je spakovana.Ako si vec uzeo,molim te napisi svoje utiske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ljudi što napljuvaste one vojne vreće ? 

meni se odlično pokazala moja prosle godine na ohridu, imao sam njen podmetac i spavao sam 12 dana kao beba ...

ima prednost što se jako lako luftira jel moze cela da se otvori, što dobro dodje kada isprosipate pivo po njoj.... sve u svemu nju ću nositi i dalje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

ljudi što napljuvaste one vojne vreće ?   

meni se odlično pokazala moja prosle godine na ohridu, imao sam njen podmetac i spavao sam 12 dana kao beba ...

ima prednost što se jako lako luftira jel moze cela da se otvori, što dobro dodje kada isprosipate pivo po njoj.... sve u svemu nju ću nositi i dalje  ;)

 

Ja sam vojnu vrecu nosio dok sam biciklom obilazio Srbiju.Jeste dobra,ali je oooooogromna i nezgrapna za transport.Ima i boljih i manjih,a za malo vise novaca  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ne razumem,jesi li uzeo ovu McKinley Xtreme Light 800 vrecu,ili tek planiras?Ja se upravo razmisljam da pazarim istu,cena je skinuta sa 7 na 5k din.,performanse odlicne za moje potrebe,a i svidja mi se sto je veoma mala i prakticna kad je spakovana.Ako si vec uzeo,molim te napisi svoje utiske...

 

Nisam josh kupio, chekam ponedeljak da odem u onu drugu prodavnicu "Devet strana sveta" pa cu staviti na papir koliko me sve to izadje i odluchiti gde moram da prishtedim :) uglavnom do 18 jula kada krecemo u GR moram kupiti shator, vrecu, podloshku i ranac... sve po moto specifikacijama (malo i lako za spakovati) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Ja sam vojne vrece isprobao 20ak dana po blatu i snegu i velikom minusu dok sam bio na poligonu u vojsci i da nije bilo njih ni mene sada ne bi bilo ovde  ::)

 

U utorak stizu dve vojne vrece za spavanje i asovcic iz Temerina,drug PetarPan salje brzom postom

 

Hvala mu  ;)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

MA DA i hipici su bili dobri pa vishe nisu u upotrebi...koje bre vojne vrecee na motoru...ako chovek nema pA DA RAZUMEM...ALI POSLE SVIH NOVIH TEHNOLOGIJA koje se3 na zzalost primenjuju u svakoj osim u nashoj vosci totalni promashaj ...kupiti vrecu od 500g,800g ili tako neshto...shto zauzima malo mesta...za prostor vojnichke vrece smesti se shator i dve vrece na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

MA DA i hipici su bili dobri pa vishe nisu u upotrebi...koje bre vojne vrecee na motoru...ako chovek nema pA DA RAZUMEM...ALI POSLE SVIH NOVIH TEHNOLOGIJA koje se3 na zzalost primenjuju u svakoj osim u nashoj vosci totalni promashaj ...kupiti vrecu od 500g,800g ili tako neshto...shto zauzima malo mesta...za prostor vojnichke vrece smesti se shator i dve vrece na motoru...

 

Meni prostor i nije toliko bitan,dve vojne vrece smestene na bocne kofere dodju kao naslon za ruke  za suvozaca a ne kao problem u pakovanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Nisam josh kupio, chekam ponedeljak da odem u onu drugu prodavnicu "Devet strana sveta"

 

 

 

Gde se nalazi ova prodavnica i sta se sve tamo prodaje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

http://www.devetka.com/

 

sve i svja :)

 

sutra idem... danas sam krenuo do Gore ali sam stigao nakon 19 h i bili su zatvoreni... inache sajt im je obrnuto proporcionalan prodavnici.. deluje da ima brdo stvari itd.. sajt je odvratan :)

 

http://www.gora.co.yu/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

bili smo danas u gori (prodavnici :))

 

ferrino shatori su pobedili mckinley... izbor mi se svodi na light tent 2 i spectre 2... ista cena, oko 10ak iljada... pakuju se u 17cm x 38cm.. ispod 2kg.. spectre 2 je bolji za luftiranje itd jer ima dvoje vrata...

 

http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/lite_line_232

 

vrece nisam nashao jer jedina koja ima ispod kilo je za patuljke :) ove velike su dve kile i spakovane zauzimaju kao dve mckinley o kojima sam prichao gore... uzimam njih pa cu da mesham brendove :)

 

sutra cu da odem do devete strane sveta pa odluka mora da padne pre 11og jula jer idemo na ovu bjb akciju na machkov kamen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pa i ja da kazem neku rec o satorima ... imam kuci 3-4 satora.... ni za jedan ne bih rekao da je bas dobar, u stvari odlican.... sve sam kupio u louisu...(to su uglavnom dvoslojni satori .... i u rasponu su sa cenom od 30-70 eura) ...

 

MANA... svima im se sipkice lome .... to im je jedina mana... inace oni dvoslojni ne propustaju sigurno .... (pre nedelju dana bio sam u Italiji i u satoru me zateklo veliko nevreme... samo moj satoer u kampu nije propustio vodu... neki su cak izbacivali u kantama vodu :) .. nije bio veliki kamp... 10 tak satora...

 

PREPORUKA

Quechua ... satori .... sa aluminijumskim sipkicama ... ima para modela... kostaju oko 100evra... profi su :) video uzivo kod Engleza... na nekom kampovanju ... nasao ih na netu ... samo klasicni (ne oni za 2 sekunde sto se postavljaju... isto su dobri ali gabaritni za motor )... lepo se pakuju i laki su...

 

DUSEK NA SAMO NADUVAVANJE ... ima ventil... koji kada se otvori on usisa vazduh, zatim se zatvori ventil ... i ostane naduvan... ima raznih dimenzija i debljina... ja uzeo najtanji oko 2-3cm kada se naduva... i odlican je i kao izolator a i za upotrebu jer ne zauzima mnogo mesta na motoru ... cena od 10 evra pa na vise ... preporuka .... LOUIS

 

VRECA .... ja imam nekoliko ... par letnjih i jednu zimsku.... nekada noisim zimsku i raskovcam je skroz... legnem na nju i dusek pa se preko pokrijem sa letnjom .... a nekada samo letnju pa ako je zima uvece pokrijem se dodatno jaknom ... izbor na vama ....

 

 

pozdrva i prijatnu voznju zelim

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

link za sator ... karakteristike .... cena je u Italiji oko 100 evra za sator za 3 osobe  ..  link  T3 ultralight pro  link http://www.quechua.com/EN/t3-ultralight-pro-4225512/

 

ima i manji za 2 osobe ... T2 ultra light  ... malo jeftiniji ....

 

moja preporuka za onaj sa 3 osobe .... 2 osobe i oprema... taman ... :)

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/3_seasons_117/MTB_1784

 

na kraju sam se odluchio za ovaj... idem sam, i kampujem po plazhama na moru... bilo je ili ovo ili za 11, 12.000 din... duplo vishe para... pa se nadam da ce ovaj posluzhiti... bio sam juche do placa da ga testiram.. brzo se postavlja i ima ok mesta u njemu... par mrezhica pa ima i dosta vazduha...

 

prvi pravi test je sad za vikend na machkovom kamenu.. a sledeci vikend grchka...

 

podloshku sam uzeo ferrino za 1500 din... neka zelena na naduvavanje... ima 6 odvojenih komorai  dobija se set za krpljenje.. pakovanje je minimalno...

 

vrecu josh nisam nashao da mi odgovara.. pa cu to pozajmiti od drugara..

 

okachicu slike kad se vratimo sa ove akcije 11-12.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Ranije je na ovu temu bilo diskusija, medjutim ne mogu da nadjem link. Tip kojji je objasnjavao sta treba uzeti od satora i vreca je iskusan planinar...bas mi zao da ne mogu da nadjem taj link...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja