Jump to content

Moto Zajednica

I bi svetlo...

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Zbog muke zvane osvetljavanje puta/kolovoza/ceste/druma i ostalih povrsina napakovao sam par stzvarcica za bolje osvetljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Posto sam obisao buvljak i uzduz i popreko i prekopao i prevrnuo 100tinak raznoraznih farova a nijedan se ne uiklapa u dimenzije mog fara, (onaj famozni far od fergusona nisam nasao, ali iskopacu i njega negde) pazarih set od dva fara sa halogenim sijalicama od po 35w i Angel eyes na obodu za 1k rsd, naravno ostala oprema se podrazumeva, niz buksnica (zenskih), relej 30A i kabli, prekidac i flasa ladnog piva :-D

post-4589-1287903135666_thumb.jpg

post-4589-12879031359053_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Resio sam da farove namontiram na mestu drzaca vizira koji je skinut ranije, napravio sam dva drzaca i krenulo je montiranje samih farova i provlacenje zica kroz ram motora montiranje releja, prekidaca i povezivanje instalacije, angel eyes su povezani na poziciju, a farovi su vezani nevezano za prednji far (ovim sam izbegao knjiško povezivanje halogenki koje se povezuju tako da rade jedino kada su ukljucena oborena svetla) nakon montiranja prvi test je uspeo i sve radi, nista se nije zadimilo, niti je sta pregorelo tako da je operacija uspela.... Drugi deo price ce da usledi cim nadjem famozni far od fergusona do tada ovo fenomenalno radi i svetli, akumulator se dopunjuje, tako da opterecenje nije preveliko i najbitnije KONACNO VIDIM PUT ISPRED SEBE

pozdrav braco kinezi

post-4589-12879031362158_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Fercera zadovoljavajuce

Saldo intervencije

set farova 1000din

prekidac 40 din

buksne 20 din

relej 180 din

pivo 150 din

zadovoljstvo sto konacno vidim ispred sebe NEPROCENJLJIVO

post-4589-12879031366787_thumb.jpg

post-4589-12879031369113_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Koliko sam ja mogao da izmerim klasicnim metro, precnik stakla u faru je oko 145 do 150mm

Eto, posto si me pitao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Trebao si da slikas te farove koje si kupio i u originalnom pakovanju, da ynamo sta da trayimo na pijaci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

  Trebao si da slikas te farove koje si kupio i u originalnom pakovanju, da ynamo sta da trayimo na pijaci !

ostalo mi je pakovanje kuci slikacu pa kacim sliku, inace pakovanje je otvoreno na delu se vidi anface fara koji drzim u ruci na gornjoj slici

Koliko sam ja mogao da izmerim klasicnim metro, precnik stakla u faru je oko 145 do 150mm

Eto, posto si me pitao..

DzOkS tnh za merke to je onda ta dimenzija kao i moj far, ostaje mi da pazarim far i da montiram i njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

stvarno izgleda super, samo sto ja imam problem pa mi na tom mestu gde si montirao jos uvek stoji vizir tako da cu morati negde na rol bar da postavim ili nesto drugo da izmisljam... a stvarno, sto rece drumskalisica hajde postavi sliku pakovanja farova da vidimo sta da jurimo... jel ne smeta vozacima koji ti idu u susret? koliko sam razumeo ovo je zamena za kratko svetlo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

To Zodini!...Hit The Lights ,brate!

Ocu i ja!...Ocu i ja!!! :D

Ajde kaci te slike sa pakovanjima pa da i mi ostali iznapadamo buvdze!

Jes da se razumem u elektriku ko Marica u kriv qrc,al ovo mora da se skarabudzi...

Secate se onog filma,il' serije, 'bem li ga sta je?... ::)

"Taj sto ti reko da moze da se nabudzi - Idi bre kod njega,pa nek ti ga on nabudzi!!!" ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

To Zodini!...Hit The Lights ,brate!

Ocu i ja!...Ocu i ja!!! :D

Ajde kaci te slike sa pakovanjima pa da i mi ostali iznapadamo buvdze!

Jes da se razumem u elektriku ko Marica u kriv qrc,al ovo mora da se skarabudzi...

Secate se onog filma,il' serije, 'bem li ga sta je?... ::)

"Taj sto ti reko da moze da se nabudzi - Idi bre kod njega,pa nek ti ga on nabudzi!!!" ;D

"Nacionalna klasa" tako se film zove, kada Flojd donosi  DJuntu sa sitnim nutom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

A gde ti je taj vizir?

 

prijatelju ako si mislio na mene, pogledaj vizir u temi - Sprint Princ 250 (Jinlun JL 250) okacio sam slike odavno...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ne, mislio sam na zodinija posto kaze da je postavio svetla na mestu gde mu je BIO vizir pa reko da pitam DI mu je sada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ne, mislio sam na zodinija posto kaze da je postavio svetla na mestu gde mu je BIO vizir pa reko da pitam DI mu je sada?

eno ga umotan u neki carsaf i ostavljen u orman da stoji dok nekom ne zatreba :-)

 

a sliku pakovanja postavljam sutra cim odem do kuce posto mi je tamo...

 

stvarno izgleda super, samo sto ja imam problem pa mi na tom mestu gde si montirao jos uvek stoji vizir tako da cu morati negde na rol bar da postavim ili nesto drugo da izmisljam... a stvarno, sto rece drumskalisica hajde postavi sliku pakovanja farova da vidimo sta da jurimo... jel ne smeta vozacima koji ti idu u susret? koliko sam razumeo ovo je zamena za kratko svetlo?

 

Za sada se nijedan vozac nije zalio, obzirom da sam ih nastelovao da bacaju snop relativno blizu motora, inace snop se malo rasipa a delom je koncentrisan u obliku kruga, slikacu i to sutra navece pa postavljam, sada kiši unajvece ovde u Nišu.

Izbegao sam povezivanje na kratka svtla tako da radi nezavisno od ostalog osvetljenja, tj mogu po potrebi da palim i samo njih, a mogu da se kombinuju i sa kratkim i dugim svetlima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

mi smo mi,kinezi,sjebaste nam zgradu,ahahahahah.....nisam mogo a da se ne nasmejem,onoliki far,veci nego za ficu,i ne vidis put???...kakvo je to kinesko svetlo,,ahahahaahahah.....stavi bate far od yuga,balonku 12v40/45w i pitaj si miska.,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

mi smo mi,kinezi,sjebaste nam zgradu,ahahahahah.....nisam mogo a da se ne nasmejem,onoliki far,veci nego za ficu,i ne vidis put???...kakvo je to kinesko svetlo,,ahahahaahahah.....stavi bate far od yuga,balonku 12v40/45w i pitaj si miska.,...

Od Yuga? Hahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahhahahhahahahahahahahhahahahahahhahahahaha

hahahahahahahahahaha.............

Nemogu da povjerujem sta si mu preporucio, hahahahahahahahahaahhaahhahahahahahahahahahahahaha

Pa bolje da stavi svjecu nego far od Yuga, hahahahahahahaahhahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahhahahahahahahahahahahahhahahahaha

hahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahhaaaahahhahahaaa

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

AAAAAA ovo moram svima da ispricam, hahahahahahahahahahahahahahaha

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

mi smo mi,kinezi,sjebaste nam zgradu,ahahahahah.....nisam mogo a da se ne nasmejem,onoliki far,veci nego za ficu,i ne vidis put???...kakvo je to kinesko svetlo,,ahahahaahahah.....stavi bate far od yuga,balonku 12v40/45w i pitaj si miska.,...

 

Dakle ovako, far od fice je 17,5 cm isti je i od golfa 1 tamića i skode 100, 105l, 110l a far na mom motoru je 15,5 cm tako da se ne uklapa,to sam prvo probao, far od juga je cetvrtast, ne okrugao, a balonka od juga ili bilo koja druga balonka ne moze da se napakuje bez busenja samog sociva koje je plasticno jer drzac sijalice nije isti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

...odvalis taj kineski far...i lepo namestis normalan far....ja stavljam i halogenke kod mene H4 al ne koristim po gradu,jer mi svi ablenduju,smetam im...hahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ljudi poslusajte Grunf Majstera, evo kako izgleda Tomos ATX u skoro orginalnom stanju (motocikl forumasa "palo")

index.php?action=dlattach;topic=11357.0;attach=48300;image

 

 

 

A evo kako izgleda kad ga Grunf Majster napimpuje  :o  ;D

 

d.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sad malo da se vratimo na temu, far kod kineskih kruzera je manjeg preseka i vece duzine, zato socivo i sjenilo nemogu da se zamjene nisacim slicnim iz automoto industrije, ostaje mogucnost zamjene kompletnog fara s nekim s nekog japanskog motocikla, to bi bilo isto ljepo resenje, mada vjerovatno skupo. A ne stoje mu ni ove maglenke lose, al cini mi se da bi bolje izgledale da su montirane nedje na rolbaru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ponavljam jos jednom da se far sa kineskog kruzera u sraf slaze sa socivom i staklom traktora ! marke ferguson (dorat ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ponavljam jos jednom da se far sa kineskog kruzera u sraf slaze sa socivom i staklom traktora ! marke ferguson (dorat ;D )

Valja li cemu taj far od traktora, nije bas da su zahtjevni za kvalitetom osvjetljenja njive pri 10km/h  ;D

Nije moj fah, zadnji put sam vidio ispravan traktor kad sam bio vrlo, vrlo mali  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja